FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:45 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 czerwca 2010, 20:31 - sob 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 17:48 - ndz
Posty: 53
Lokalizacja: Olsztyn
Powiedzcie mi proszę co robić. Złapalem roj w polowie kwietnia. Byla to nasilniejsza rodzina. Zagladam dzisiaj, a tam załozone mateczniki... czerw jest rozstrzelony, matka ma na pewno wiecej niz dwa lata. Czy przygotowuja sie do cichej wymiany, czy pojda w tango jeszcze raz w tym roku?????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2010, 20:35 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wedłog mnie sie wyroją tymbardziej ze roj pochodzil z rojliwej rodziny jezeli juz w polowie kwietnia go zlapales. Odbierz mu ramki z zasklepionym czerwiem i doloz puste w srodek gniazda. Tak aby w sumie w ulu bylo z 6 ramek czerwiu. A reszta puste ramki do zaczerwienia. A jesli to nie pomoze to odklad. A najlepiej to zlikwiduj matke i podloz jakas rasową:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 czerwca 2010, 21:50 - sob 
Baltazar pisze:
Powiedzcie mi proszę co robić. Złapalem roj w polowie kwietnia. Byla to nasilniejsza rodzina. Zagladam dzisiaj, a tam załozone mateczniki... czerw jest rozstrzelony, matka ma na pewno wiecej niz dwa lata. Czy przygotowuja sie do cichej wymiany, czy pojda w tango jeszcze raz w tym roku?????

Ile tych mateczników ?? 1-2 to Cicha Wymiana matka może być uszkodzona (tylne nogi ) i temu czerwi rozstrzelonym czerwiem lub jej koniec jest bliski
Zniszcz Matkę i podaj unasienioną
To na pewno nie są rojowe gdyż rój nawet bardzo silny osadzony w kwietniu do dziś ma jeszcze dużo do pracy by dojść do dużej siły i roić


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2010, 22:53 - ndz 

Rejestracja: 17 stycznia 2010, 17:48 - ndz
Posty: 53
Lokalizacja: Olsztyn
Mateczników bylo kilka wiecej niz 5... Cos rzeczywiście musialo sie stac z matką. Moze podczas lapania roju... W macierzaku czerwila jak szalona. Zaczerwiona jest tylko jedna ramka mimo wybudowania calego gniazda. Na tym czerwiu zrobily mateczniki. Chyba ze to wina braku pozytku. rzepak sie konczy, akacji u mnie nie ma. Przyjrzalem sie, ten czerw nie jest tak rostrzelony. W innym zlapanym roju tez jest niewiele czerwiu. Sporo miodu, ale czerwiu jak na lekarstwo. Kto bedzie te lipe nosil... :(
Jak radzicie - odsklepic te miod, czy lekko podkarmic?

Mimo wszystko jutro jade po jednodniowki. Mendalinho przekonales mnie :) Daje sobie spokoj lokowaniem mateczników... Chociaz przyznam ze dzieki temu duzo sie dowiedzialem o rojeniu sie :) jednak przy załozeniu ze bede mial kazda matke 2 lata wychodzi to na rok 7,5. To nieduzo. Ciekawe czy beda nie tak rojliwe. W koncu trutnie będa moje...
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2010, 21:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Baltazar, W tym roku żadna kortówka jeszcze mi nie poszła a rodziny na 2 korpusach i półnadstawce wlkp.Bedzie dobrze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2015, 20:10 - pn 

Rejestracja: 13 marca 2010, 14:43 - sob
Posty: 42
Lokalizacja: Iwonicz
W połowie kwietnia ten rój uciekł pozostawiając czerw z warozą trzeba było je odymić apiwarolem pozdrawiam .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji