FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 06:19 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 czerwca 2011, 21:44 - sob 
Witam dzisiaj ok. 19 wsadziłem na daszek komórki rojnice z 7 ramkami , 1 susz , 1 odbudowana ramka pracy a reszta to ramki z pyłkiem i troszkę miodu po 20 min zauważyłem że kręcą się pszczoły. Niektóre chodzą i ocierają odwłokiem w pobliżu mam 2 pszczelarzy którzy mają razem ok. 28 rodzin pszczelich. 1 z nich nie potrafi dopilnować i co roku roją mu się pszczoły. W ubiegłym roku przyszedł mi rój do rojnicy z 4 ramkami węzy która stała w komórce. Czy jest szansa że przyjdzie mi rój do tej rojnicy z 7 ramkami ? co mogę jeszcze zrobić ?
Proszę o pomoc. I z góry dziękuję !
POZDRAWIAM Adrian


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 czerwca 2011, 22:02 - sob 

Rejestracja: 02 czerwca 2008, 12:28 - pn
Posty: 21
Lokalizacja: Wielkopolska
Możesz czekać . Jak im miejsce będzie pasowało to wejdą. Najlepiej jak byś dał susz stary do rojnicy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 czerwca 2011, 22:32 - sob 
Colorato pisze:
Witam dzisiaj ok. 19 wsadziłem na daszek komórki rojnice z 7 ramkami , 1 susz , 1 odbudowana ramka pracy a reszta to ramki z pyłkiem i troszkę miodu po 20 min zauważyłem że kręcą się pszczoły.

;-) Jasne wybiorą miód i pierzgę pogryzą Ci ciut ramki i tyle o roju zapomnij :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:31 - ndz 
Aha , ale rok temu przyszły mi gdyż miałem pare ramek węzy i troszkę miodek polane bo robiłem miodobranie nie było mnie 1 tydzień czasu a gdy przyjechałem patrzę a tam rój


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2011, 18:05 - czw 
2 dni temu przyszedł mi rój do tej skrzynki w tej chwili obsiadają 9 ramek wielkopolskich :D jest to przepiękny rój który przyszedł do mnie wystawię to jeszcze raz i zobaczymy przy przyjdą


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2011, 18:22 - czw 
Skoro tak silny rój że obsiada 9 zamek wielkopolskich to daj im dziesiątą ramkę, kratę odgrodową i drugi korpus z węzą na to. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2011, 21:11 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak 2 dni temu to powiny już byc jajeczka jak jest stara matka. A jak niema to jest młoda matka. Kupsobie apiwarol i jak sa jajeczka to odym ta rodzine zeby warozę zniszczyć. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2011, 17:18 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Colorato pisze:
Witam dzisiaj ok. 19 wsadziłem na daszek komórki rojnice z 7 ramkami , 1 susz , 1 odbudowana ramka pracy a reszta to ramki z pyłkiem i troszkę miodu po 20 min zauważyłem że kręcą się pszczoły. Niektóre chodzą i ocierają odwłokiem w pobliżu mam 2 pszczelarzy którzy mają razem ok. 28 rodzin pszczelich. 1 z nich nie potrafi dopilnować i co roku roją mu się pszczoły. W ubiegłym roku przyszedł mi rój do rojnicy z 4 ramkami węzy która stała w komórce. Czy jest szansa że przyjdzie mi rój do tej rojnicy z 7 ramkami ? co mogę jeszcze zrobić ?
Proszę o pomoc. I z góry dziękuję !
POZDRAWIAM Adrian


Ja zrobiłem zupełnie inaczej. TZN. Nic neirobiłem ,poprostu kupiłem do pzretopienia od gościa plastry i zostawiłem pod tarasem żeby leza,ły na wolnym powietrzu i nieinteresowałem sienimi wcale .Dzis wracam już z pasieki po odebraniu ostatnich 2 kan miodku i ku Mojemu zdziwieniu ,patrzę a wte plastery zadomowił się rój .No Moje to niemamowy bo mieszkam w miescie ,czyli przyszły od kogoś ,wiec nic niezostaje do roboty jak rojnica ,ramki jakiś pomocnik :oczko: i do roboty . I we dwóch z żółwiem jakoś daliśmy radę , jJa osadzałem a żółw nosił te co po trawie pełzały :leży_uśmiech: , na dowód zdjecia , jeszcze świerze .Rójka w tej chwili jeszcze siezadomawia a jutro podróż do miejsca docelowego


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2011, 20:17 - ndz 
ale kapelusz to mogłeś mu sprawić, jak mu łeb (głowa) spuchnie to jak do domu wróci :nonono: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji