FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 03 czerwca 2024, 22:54 - pn

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 kwietnia 2012, 22:36 - czw 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Witam

Koledzy zastanawiam się nad jedną sprawą: czy zakupić odkłady w związku pszczelarskim czy lepiej samemu spróbowac zrobic odkład ze swoich rodzin?

Co doradzicie? Jakie są wsze doświadczenia w tej sprawie?

PS. Jestem początkujący w tej sprawie i jestem bardzo ciekaw waszej opinii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2012, 23:09 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Moim skromnym zdaniem można zamówić w lokalnym związku gdzie płacimy składki od kogoś z tego właśnie związku i to nie po to żeby zrobić dobry interes ale żeby wesprzeć kolegę ze związku.
U nas w tym roku cena 70 zł za odkład. Ja zamówiłem 25 bo wiem że to pomoże pszczelarzowi z naszego związku.
Obawiam się jednak czy teraz już nie jest za późno na zamówienie , ale może nie ?
Odkłady zamawiałem poza związkiem i zapłacę po 120 zł.
I również mam nadzieję że ich sprzedaż pomoże sprzedającemu pszczelarzowi w myśl zasady co mogę dać innym a nie jak mogę ich wykorzystać.
Pozdrawiam
Asaf

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2012, 23:43 - czw 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Powiem tak, jeśli ceny są zbliżone do takich które podał wyżej Asaf i odkłady zrobione będą tak jak trzeba to jak najbardziej zamawiaj je u kolegów w kole zgodnie z zasadą którą podał Asaf:

Cytuj:
I również mam nadzieję że ich sprzedaż pomoże sprzedającemu pszczelarzowi w myśl zasady co mogę dać innym a nie jak mogę ich wykorzystać.


Natomiast jeśli ceny będą zbliżone do tego co się obecnie proponuje w ramach "refundacji" czyli 160-180 PLN to uznaj to za zwykłe zdzierstwo i poważnie rozważ wykonanie odkładów we własnym zakresie, to naprawdę nie jest trudne, odpowiednią wiedzę znajdziesz w każdej książce i na tym forum, wystarczy trochę poszperać.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2012, 23:47 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Ted07,
masz swoje rodziny a chcesz kupować odkłady ??
Tu na forum masz napisane przez Bogdana, krok po kroku jak zrobić odkład, zresztą żadna filozofia.
Raz że poznasz kolejny kawałek pszczelarskiego rzemiosła a dwa to kawałek kasy zostanie w kieszeni.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2012, 09:56 - pt 

Rejestracja: 07 maja 2009, 00:27 - czw
Posty: 680
Lokalizacja: Małopolska, powiat nowotarski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Dzięki koledzy za wypowiedzi, myślę że spróbuję samemu zrobić odkłady. Tak jak pisze CYNIG, poznam nowe zagadnienie z pszczelarstwa. Gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać to prosze pisać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 kwietnia 2012, 17:17 - pt 
Rob pisze:
Natomiast jeśli ceny będą zbliżone do tego co się obecnie proponuje w ramach "refundacji" czyli 160-180 PLN to uznaj to za zwykłe zdzierstwo i poważnie rozważ wykonanie odkładów we własnym zakresie,

Może masz po Części rację ale popyt daje podaż
sam robię odkłady ( nie refundowane ) i tak się zastanawiam nad jednym czy warto robić po 180zł 5 ramkowe :wink: A wiesz czemu ??? bo na wiosnę 8 ramkowa rodzina kosztuje 350zł wiec pomyśl :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 09:02 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
BoCiAnK pisze:
Może masz po Części rację ale popyt daje podaż
sam robię odkłady ( nie refundowane ) i tak się zastanawiam nad jednym czy warto robić po 180zł 5 ramkowe :wink: A wiesz czemu ??? bo na wiosnę 8 ramkowa rodzina kosztuje 350zł wiec pomyśl :wink:


Tylko, że Ty BoCiAnKu jesteś w nieco innej sytuacji niż większość sprzedających odkłady, czy też rodziny. Jesteś jednym z najbardziej rozpoznawalnych pszczelarzy w tym kraju, Twoje forum i sklep "wywala" wyszukiwarka jako pierwsze miejsca do zakupu miodu i pszczół. Masz niekwestionowaną renomę w środowisku, więc nie dziwi (no dobra dziwi ale nie do końca :wink: ) cena twoich produktów, Natomiast większość producentów to osoby ściśle powiązane tylko z miejscowym środowiskiem pszczelarzy, mało tego są z reguły producentami "okazjonalnymi" (tak jak ja tyle, że ja póki co nie sprzedaję) tzn. robią odkłady tylko dlatego, żeby nie walczyć z rójkami i sprzedają jeśli się trafi chętny. Takie osoby podpinają się pod wysokie ceny odkładów refundowanych...zresztą nie oszukujmy się gdyby nie patologia refundacyjna to ceny odkładów nigdy nie osiągnęłyby obecnego poziomu. No i jeszcze na koniec dodam, że porównywanie cen producentów o renomie podobnej do renomy np: Polbrata, Twojej,i innych równie znanych do renomy produktów Mietka spod lasu to jak porównywanie obrazów Matejki z obrazami Janka z miejscowego targowiska (oczywiście mówię o odkładach a nie o miodzie, pyłku itp). Jak dla mnie 120-130 PLN za silny odkład to w naszych polskich warunkach cena zapewniająca i satysfakcję kupującego i godziwy zysk dla producenta.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 10:09 - sob 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
Rob pisze:
porównywanie cen producentów o renomie podobnej do renomy np: Polbrata, Twojej,i innych równie znanych do renomy produktów Mietka spod lasu to jak porównywanie obrazów Matejki z obrazami Janka z miejscowego targowiska

Moim zdaniem ciut się kolega zapędził.
O jakości odkładu czy produktu nie decyduje tylko renoma sprzedawcy.,,Renomowany" musi się po prostu starać by nie utracić rynku.Ja najfajniejsze odkłady kupiłem od ,,pasjonatów" którzy mieli nie więcej niż 20 uli. Odkłady traktowali jako możliwość ograniczenia rójek i skromnego podreperowania budżetu.Zdażyło mi się że otrzymywałem praktycznie nie odkład a już rodzinę na 6-7 ramkach z oznakowaną matką od hodowcy.To tak by ciut obronić tych,,Mietków" spod lasu.Dużo zależy po prostu od wiedzy i pasji.Kupowałem np.odkład z matką hodowcy którą chciałem wprowadzić w następnym roku do swojej pasieki.
Hobbysta też może dysponować ogromem wiedzy.
Rozpisałem się -nie mam nic przeciwko odkładom Polbarta,Bocianka

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 10:32 - sob 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
sławek k.
Cytuj:
Ja najfajniejsze odkłady kupiłem od ,,pasjonatów" którzy mieli nie więcej niż 20 uli. Odkłady traktowali jako możliwość ograniczenia rójek i skromnego podreperowania budżetu.


Renoma wymusza jakość bo jak jej braknie to i klientów nie będzie :wink: , a z renomą przychodzi i większa kwota za jaką jesteśmy skłonni kupić dany towar (jak z piłą do drewna: Husqvarna kosztuje np 2000 PLN, a porównywalna z nią piła Partner 1500 PLN), nie mam nic do"Mietków" i bardzo ich szanuję bo to oni są "solą tej pszczelarskiej ziemi" w końcu sam jestem takim 20ulowym pasjonatem (czyli Mietkiem spod lasu :wink: ) i odkłady traktuję tak jak Ty napisałeś. Różnica jest taka, że "Mietki" z reguły potrafią realnie wycenić ot choćby odkłady i u nich można je kupić w przyzwoitych cenach:
Cytuj:
Jak dla mnie 120-130 PLN za silny odkład to w naszych polskich warunkach cena zapewniająca i satysfakcję kupującego i godziwy zysk dla producenta.


Cytuj:
Hobbysta też może dysponować ogromem wiedzy.


Dlatego jak się spotykamy w swoim "Mietkowym" gronie to przysłowiowa flaszeczka stoi i stoi a gęby od gadania aż bolą :D :D :wink:
Pozdrawiam

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 12:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ja kupiłem w cenie odkładu rodzinkę - miała 7 ramek czerwiu + 2 osłonowe + młoda matka. Kupiłem od pasjonata miał z 18 rodzin i mi powiedział ,że dziadostwa na 4 ramkach mi nie sprzeda bo bym się zraził do pszczół. Oczywiście rodzina dała miód. Odkład kupiłem początkiem czerwca. Nie uważam jednak by odkłady 4 ramkowe były złe wręcz przeciwnie gdyż nawet 3 ramkowy z końca maja dojdzie do dobrej siły na zimę. Wystarczy trochę więcej pielęgnacji.

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 13:50 - sob 
Rob pisze:
tzn. robią odkłady tylko dlatego, żeby nie walczyć z rójkami i sprzedają jeśli się trafi chętny.

A ja Niby co robię :wink: System gospodarowania na pograniczu stanu rojowego to wymusza robienie odkładów by nie wisiały na drzewie :wink:
pewno pomyślisz że mam pszczoły rojliwe :lol: nie tylko ja nie stosuję wieżowców pustych w miód czy jak ich tam zwał tylko ciasną kubaturę mi wystarcza 3 pół nadstawki wielkopolskie na miód czy 2 1/2 Dadanta
i tym systemem na ponad 100 rodzin jak mi zwieją 2-3 rójki to trudno w zeszłym roku nawet udalo mi się je złapać :haha:
Rob pisze:
Jak dla mnie 120-130 PLN za silny odkład to w naszych polskich warunkach cena zapewniająca i satysfakcję kupującego i godziwy zysk dla producenta.

Może masz i rację ale
Dlaczego choć by ja mam sprzedawać odkłady 5 ramkowe po takiej cenie jak 4 ramkowy refundowany kosztuje 175 zł
poza Tym odkład odkładowi nie jest równy nie neguję innych bo nie mam prawa ale widziałem nie jedno
poza tym każdy ma swoją cenę jak sam to zauważasz ale na to pracuje się latami :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 14:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lipca 2011, 23:54 - wt
Posty: 645
Lokalizacja: Myszków
Ule na jakich gospodaruję: WL
to prawda kazdy ma swoja cene ja za rodzinke i to silna w tej chwili płaciłem 250 a za odkład daje 120 wiec refundacja mnie nie interesuje i takie sa na slasku ceny oczywiscie sa tez tacy którzy zycza sobie za odkład 200 aale jakos sa omijani z daleka trzeba poszukać tylko,


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 18:19 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Odkład 4 ramkowy u nas 150 zł. 70%netto chyba zwracają. Więc i tak się opłaca, jeśli ktoś chce powiększyć pasiekę, wyjdzie ile? 80zł? Na ten rok wziąłem 10, do odbioru w drugiej połowie maja. Do nich dorzucę trochę ramek z czerwiem krytym ze swoich rodzinek, więc na start będą miały dobrze. No i może jeszcze zrobię kilka od siebie i znajomych. Jeszcze w lipcu matki w nich wymienię na zamawiane. Chcę wiedzieć co będzie w nich w przyszłości bzyczeć.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 18:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2009, 22:31 - śr
Posty: 538
Lokalizacja: opolskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ Wlkp Froundenstein
Dzisiaj kupiłem 6 rodzin WLP na 8-10 ramkach z ramkami plus 14 ramek suszu i 20 ramek z węzą .
Zapłaciłem za 4 rodziny 800 zł a dwie dostałem w prezencie.
Jak podzielić 800zł przez 6 rodzin to wyszło po 133 zł za rodzinę przezimowaną ze znakowaną matką na 8-10 ramkach.
Pozdrawiam
Asaf


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Ewang. Jana 3;16


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwietnia 2012, 19:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 grudnia 2011, 19:29 - pn
Posty: 207
Lokalizacja: Maków Podhalański
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
szczęściarz!ja ostatnio byłem u goscia bo przez telefon chciał sprzedać okazyjnie z powodów rodzinnych to mi powiedział 350 zł.

_________________
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwietnia 2012, 10:38 - pn 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
BoCiAnK pisze:

Może masz i rację ale
Dlaczego choć by ja mam sprzedawać odkłady 5 ramkowe po takiej cenie jak 4 ramkowy refundowany kosztuje 175 zł

No i właśnie o to chodzi, parszywy sposób dotowania sprawił, że ceny odkładów i sprzętu pooooszybowały w kosmos, i oczywiste jest, że każdy ma prawo dostosować cenę swojego produktu do tej wysokiej (tym bardziej jeśli oferuje znakomity towar powszechnie doceniany choćby przez obecnych na tym forum). Faktem też jest, że nie każdy może to zrobić...na odkłady Twoje i innych o Twojej renomie zawsze znajdą się klienci, ale na odkłady amatorów już niekoniecznie i dlatego Ty masz cenę jaką masz (równą dotacyjnej i dlatego w/g mnie zawyżoną...i nie jest to krytyka tylko moje prywatne zdanie), a amatorzy hobbyści tacy jak ja mają ceny dużo niższe choć i tak zapewniające zysk.

Cytuj:
każdy ma swoją cenę jak sam to zauważasz ale na to pracuje się latami :wink:

Pewnie , że zauważam. Dla mnie jest bardo istotne, że dobra uczciwa praca nad własnym przedsięwzięciem przynosi nie tylko garba ale przede wszystkim satysfakcję z tego co się robi i wymierne korzyści finansowe :D

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 kwietnia 2012, 22:07 - pn 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 21:51 - pn
Posty: 1003
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadan
Moja opinia jest taka, że co roku są pewne niespodzianki z pszczołami i to,że ktoś miał super odkłady w tamtym sezonie to nie znaczy, że będzie i tak w tym. Każdy chów czy to pszczół, czy zwierząt zawsze niesie ze sobą ryzyko, mimo starań hodowcy. A to, że odkłady są za drogie to już inna sprawa, ale jak będą pszczoły zdrowe to będzie zysk. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 01:04 - wt 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
zento pisze:
Moja opinia jest taka, że co roku są pewne niespodzianki z pszczołami i to,że ktoś miał super odkłady w tamtym sezonie to nie znaczy, że będzie i tak w tym. Każdy chów czy to pszczół, czy zwierząt zawsze niesie ze sobą ryzyko, mimo starań hodowcy. A to, że odkłady są za drogie to już inna sprawa, ale jak będą pszczoły zdrowe to będzie zysk. Pozdrawiam.

Witam
Nie wierz w takie bajeczki .
Odkłady refundowane w 90% są robione na odpinkol ,bez jakiegokolwiek leczenia w dodatku robi się ich o 5 razy za dużo niż normalnie na zdrowy rozsądek można zrobić. Leci stara pszczoła ,mało czerwiu i byle jakie matki bo liczy się sztuka . Te odkłady refundowane wyglądają bardzo komicznie ,zrób sobie kiedyś odkład z jednej ramki czerwiu i obsiadanych pszczół za kilka dni po wygryzieniu sie czerwiu będziesz miał 3 ramki pszczół , a matka zaczerwi te 1,5 rameczki .Jak będzie 1,5 ramki czerwiu można wysyłać odkłady w świat ewentualnie jak nie zaczerwi tyle to dołożyć jeszcze pół ramki czerwiu . I po co sie bawić w miód ? Z 200 rodzin można lekko zrobić 1000 odkładów pod koniec maja i kolejne 1000 pod koniec czerwca . Nawet jakby było po 500 (maj,czerwiec) to gdzie ja zarobię 200tys. zł? minus matki ,które muszę zamówić u 100 hodowców, minus koszty robocizny , minus jakieś tam koszty kartoników czy pudełek , minus 4 ramka ile zostaje? To samo prywatnie z odkładami i rodzinami pszczelimi nie kupujcie od handlarzy ich to grzeje bo zawsze mają nowych klientów ,a Ci co już kupili więcej już nie przyjadą. Jak nie było internetu to tak kręcili wałki najwięksi ,teraz w dobie internetu może jest ciutkę lepiej,ale w dalszym ciągu ,jeszcze pewnie z 10 lat biznes będzie sie kręcił bardzo dobrze.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 07:12 - wt 
W jaki sposób są kontrolowane przepływy tych odkładów?
To znaczy idzie mi o to czy faktycznie są robione i faktycznie są sprzedawane...
Słyszałem o takich praktykach że kolega zamawia fikcyjnie od kolegi na przykład 50 odkładów, dostają refundację a kasą się dzielą...a nie ruszyli palcem w pasiece tylko papierkowa robota...może dochodzić do takich patologii (czytaj złodziejstwa)..?
jeśli idzie o ceny odkładów i sprzętu oraz szkoleń wzięte z kosmosu to uważam że na naszych oczach są marnotrawione dotacje unijne których beneficjentami nie są Ci do których te pieniądze teoretycznie są przeznaczone czyli pszczelarze...


Na górę
  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 08:56 - wt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Bolkonski pisze:
jeśli idzie o ceny odkładów i sprzętu oraz szkoleń wzięte z kosmosu to uważam że na naszych oczach są marnotrawione dotacje unijne których beneficjentami nie są Ci do których te pieniądze teoretycznie są przeznaczone czyli pszczelarze...

Święta racja! To trochę przypomina sytuację w Afryce, przesyłana jest żywność i inne dary i zaraz pojawia się lokalna mafia, która przejmuje to wszystko i sprzedaje za pieniądze. U nas jest podobnie, tylko w białych rękawiczkach.
Można by dofinansować pszczelarzy bezpośrednio, obawiam się jednak, że wtedy u każdego rolnika stałyby ule, choćby puste, a padłe pszczoły dla pozoru sprzedawano by im na wagę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 10:00 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Sposób na rozwiązanie problemu jest bardzo prosty:
1- dopłata do ula, nie do towaru który kupujemy
2- pieniądze wypłacane nie przez ARR tylko przez ARiMR
3- deklaracja o liczebności pasieki w terminie do 30 kwietnia, a nie do 30 września jak obecnie.

Potrzeby dopłaty bezpośredniej nikomu tłumaczyć nie trzeba
Uważam, że w przeciwieństwie do ARR; ARiMR ma przygotowane i sprawdzone struktury i (przede wszystkim) rozwiązania zapewniające rzetelną kontrolę.
Termin kwietniowy deklarowania wielkości pasieki uważam, za optymalny, gdyż w tym czasie wiemy już co po zimie zostało ostatecznie do dalszej hodowli.

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 10:30 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Rob,

Już to widzę :). setki ludzi by musiało pożegnać się z sporym dochodem ze sprzedaży matek, odkładów ( ze względu złej jakości). A po za tym PZP ma wymierne korzyści z takiego stanu rzeczy i z pewnością by nie chciało zmian. Najlepiej gdyby to państwo dopłacało do leków tak jak na receptę a wszystko inne bez dotacji, wsparcia etc. Na rynku zauważylibyśmy spadki cen sprzętu, pszczół, matek z pewnością ceny by poszybowały " w dół" ...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 10:45 - wt 

Rejestracja: 24 maja 2011, 18:51 - wt
Posty: 754
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i WLKP
Marcinluter pisze:
Najlepiej gdyby to państwo dopłacało do leków tak jak na receptę a wszystko inne bez dotacji, wsparcia etc. Na rynku zauważylibyśmy spadki cen sprzętu, pszczół, matek z pewnością ceny by poszybowały " w dół" ...


Nic z tego. Już to przerabialiśmy w przypadku paliwa.
Rynek szacuje cenę, jaką może zapłacić pszczelarz, dokłada do tego dofinansowanie i mamy gotową cenę.
Wiele środków ma koszt produkcji minimalny, ale to się nie przekłada na cenę.
Wyjściem jest tylko zamówienie zbiorowe i konkurs ofert, jak to robi Wielka Orkiestra, duży zakup, pełna przejrzystość i mała liczba osób z tym związana. Takie środki nikomu innemu nie są potrzebne, za granicą są tańsze, więc przekrętów by nie było.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwietnia 2012, 11:43 - wt 

Rejestracja: 11 stycznia 2010, 01:33 - pn
Posty: 2667
Lokalizacja: Śląsk...ale Dolny ;)
Cytuj:
Wyjściem jest tylko zamówienie zbiorowe i konkurs ofert, jak to robi Wielka Orkiestra, duży zakup, pełna przejrzystość i mała liczba osób z tym związana. Takie środki nikomu innemu nie są potrzebne, za granicą są tańsze, więc przekrętów by nie było.


Mieszko gdyby tak spojrzeć z boku to my możemy spokojnie spełnić wszystkie opisane przez Ciebie kryteria...wychodzi na to, że ktoś nam robi wbrew...a pana Sabata dalej nie można usunąć...się przyspawał do fotela skubany...

_________________
https://t.me/pump_upp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 12:14 - śr 

Rejestracja: 03 marca 2011, 19:29 - czw
Posty: 194
Lokalizacja: małopolska
osobiście odkład zrobiłbym sam. Od Bocianka , Polbarta kupiłbym i za 350 zł trzy ramkowy odkład podobnie jak i gdyby bociank sprzedawałby ponownie same matki to i zapłaciłbym nawet 300 zł za sztukę. Bo za jakość się płaci. Bociank to pszczelarz do którego można mieć 100 zaufanie szkoda tylko,że odkładów nie sprzedaje w sprzedaży wysyłkowej. Po czym poznać dobrego pszczelarza powiem tak kupic od niego miód przetrymać 24 miesiące i jeśli nic się nie stanie temu miodowi to do psczelarza można mieć moim zdaniem zaufanie. Co do Bocianka to jego pełny profesjonalizm widać na filmach i zdjęciach z pasieki.

_________________
wilczek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 maja 2012, 12:48 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
wilczek,

Bo bogdan zna swoje możliwości i zna się na pszczelarstwie od strony praktycznej i teoretycznej.
A tak nawiasem mówiąc to Oby Bogdan nie czytał twojego postu bo za rok podniesie cenę :haha: :haha: :haha:
wilczek pisze:
Od Bocianka , Polbarta kupiłbym i za 350 zł trzy ramkowy odkład podobnie jak i gdyby bociank sprzedawałby ponownie same matki to i zapłaciłbym nawet 300 zł za sztukę. Bo za jakość się płaci.


:haha: :haha:
Ale za jakość się płaci :pl:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji