FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024, 05:34 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09 czerwca 2008, 22:43 - pn 

Rejestracja: 01 stycznia 2008, 13:47 - wt
Posty: 6
Lokalizacja: Brzozów
witam

mam potrzebe zasilenia odkladu z wartosciowa matka pszcołą lotna. mój pomysł jest taki. stworzyc zsypanca odtawic na dobe do piwnicy i osadzic przez wylot w odkladzie, zadziała ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2008, 18:33 - wt 
symeos pisze:
witam

mam potrzebe zasilenia odkladu z wartosciowa matka pszcołą lotna. mój pomysł jest taki. stworzyc zsypanca odtawic na dobe do piwnicy i osadzic przez wylot w odkladzie, zadziała ?


Ja bym zrobił to tak do rojnicy strząsnął bym pszczoły z kilku ramek czerwiu otwartego i z czerwiu gdzie sie pszczółki wygryzają przed strząśnięciem popryskał bym je letnią wodą rojnice bym odstawił na bok ale z otwartym wylotem aby Stara pszczoła odleciała w pierniki /// A wiesz czemu ???????? bo to że potrzymasz ich nawet dwie doby w ciemnej zimnej piwnicy nic Ci nie da i tak powrócą do macierzaka a możesz narobić tego że zapamiętają miejsce odkładu i zaczną go rabować a wtedy tylko wywóz go uratuje
W rojnicy pozostanie sama nielotna pszczoła i za ok 1 godzinę możesz wsypać ich za deskę za tworową lub pod wieczór przed odkład na płachtę
odkłady robione i pozostawione na pasiece należy karmić Ciastem lub zwęzić wylot do 1-2cm i karmić miodem skrystalizowanym lub sytą wtedy mają wodę


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2008, 22:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
ale musowo uważać by nie wytrząść matki bo też można narobić bigosu i wywózka nawet nie pomoże.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 czerwca 2008, 10:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
można zrobić nalot, czyli odkład postawić na miejsce ula produkcyjnego, aczkolwiek można stracić matkę bo coś czuję że odkład mizerota i będzie duża różnica po stronie obcej pszczole,

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 czerwca 2008, 22:24 - wt 
Jest jeszcze inne wyjście z odkładu wycofać ramkę bez czerwiu a dodać z czerwiem który sie wygryza za dobę w odkładzie przybędzie ok 1500 pszczół i tak przez kilka dni bedzie przybywało ( o ile matka z którego ula wzięliśmy ramkę czerwi ok 2000 jaj na dobę )
wtedy nie ma żadnej obawy że coś dziwnego może wydarzyc się w odkładzie przypomne że taki odkład z nielotną pszczołą należy karmić


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2008, 17:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Zsilenie odkładu pszczołą lotną to nic innego jak nalot na odkład:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Przed Rzepakiem
Post: 20 lutego 2010, 19:35 - sob 

Rejestracja: 11 marca 2009, 14:13 - śr
Posty: 37
Lokalizacja: Polska
A gdyby tam przed zakwitnięciem rzepaku zamiast nalotu zrobić tak z starej rodziny gdzie mam zamiar wymienić matkę połączyć wszystkie pszczoły z odkładem i młodą matką a czerw roznieść po innych ulach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lutego 2010, 22:23 - ndz 
d@niel_25 pisze:
Zsilenie odkładu pszczołą lotną to nic innego jak nalot na odkład:


Odkład za zimowany i przezimowany to już rodzina nie można go całe życie nazywać odkładem owszem można go coś tam zasilić czerwiem ale czy warto pszczołami i to lotnymi
co innego gospodarka dwu rodzinna
Timona pisze:
A gdyby tam przed zakwitnięciem rzepaku zamiast nalotu zrobić tak z starej rodziny gdzie mam zamiar wymienić matkę połączyć wszystkie pszczoły z odkładem i młodą matką a czerw roznieść po innych ulach

To typowa likwidacja rodziny jeżeli na wiosnę ktoś chce zmniejszyć ilość , a zwiększyć siłę innych przed pożytkiem :wink:


Na górę
  
 
Post: 30 kwietnia 2010, 20:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:43 - pt
Posty: 141
Lokalizacja: Mrągowo
BoCiAnK pisze:



Ja bym zrobił to tak do rojnicy strząsnął bym pszczoły z kilku ramek czerwiu otwartego i z czerwiu gdzie sie pszczółki wygryzają przed strząśnięciem popryskał bym je letnią wodą rojnice bym odstawił na bok ale z otwartym wylotem aby Stara pszczoła odleciała w pierniki /// A wiesz czemu ???????? bo to że potrzymasz ich nawet dwie doby w ciemnej zimnej piwnicy nic Ci nie da i tak powrócą do macierzaka a możesz narobić tego że zapamiętają miejsce odkładu i zaczną go rabować a wtedy tylko wywóz go uratuje
W rojnicy pozostanie sama nielotna pszczoła i za ok 1 godzinę możesz wsypać ich za deskę za tworową lub pod wieczór przed odkład na płachtę
odkłady robione i pozostawione na pasiece należy karmić Ciastem lub zwęzić wylot do 1-2cm i karmić miodem skrystalizowanym lub sytą wtedy mają wodę



Mam jedna bardzo silna rodzinkę (w ulu z jedną wylotką)ale kilka uli mam z dwoma wylotkami i czy można zamiast do rojnicy przenieśc odkład do ulika z dwoma wylotkami ( w tym jedna wyl. wolna )za deske zatworową ?i oczywiście podkarmić ciastem ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2010, 10:46 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Mozesz ale najpierw daj do roinicy zeby odleciała pszczoła lotna a została nie lotna tak z 2 godz a potem dasz do ula z 2 wylotkamy. Ale musisz mieć matkie zeby zrobic odkład. Teraz robic odkład to zabardzo się nie opłaca lepiej po akacji. A teraz zeby sie nie wyrojiła to daj wezy do oporu zeby budowały i nosiły nektar. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2010, 19:37 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:07 - pn
Posty: 1904
Lokalizacja: Srodek / Niemiec
Ule na jakich gospodaruję: weza*350/200
hallo Mozna to tez zrobic odstawiajac ul z matka o 0,5m w miejsce tego ula postawic korpus z czerwiem otwartym.Kazdy szefem jest u siebie (,starej pszczole wrzucic kupna krolowa)poz


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2010, 20:52 - pt 
miomio1 pisze:
Mam jedna bardzo silna rodzinkę (w ulu z jedną wylotką)ale kilka uli mam z dwoma wylotkami i czy można zamiast do rojnicy przenieśc odkład do ulika z dwoma wylotkami ( w tym jedna wyl. wolna )za deske zatworową ?i oczywiście podkarmić ciastem ?


Pewnie że możesz tylko robiąc taki odkład na pasiece musisz strzepnąć jeszcze z 2 ramek pszczoły najlepiej z czerwiu otwartego wylot zatkaj i otwórz dopiero rano przez noc pszczoły znajdą sobie jaką larwę i pociągną mat -rat i już nie pozwolą się rabować :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2010, 21:10 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 13:43 - pt
Posty: 141
Lokalizacja: Mrągowo
Dziękuję koledzy za podpowiedzi ...zawsze pomoc jest przydatna :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji