FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:21 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 grudnia 2013, 11:44 - ndz 
Tłumacz internetowy z angielskiego ,na nasze :mrgreen: :mrgreen:

Zaprzyjaźni się do 4 dużych piw paszy na raz
* Przejrzysta filiżanka pozwala ci zobaczyć czy pszczoły pasą się
* Śliniak może szybko i łatwo ponownie napełniony bez zakłócania twojej kolonii
* Mało albo żadne ofiary przez utonięcie z powodu poprawnego otworu i grzbietów w stożku dla chwytu
* Pasuje pod wieloma rooves na istnieniu crownboard breather/feeder dziury
'Osobiście, uważam ten śliniak za przydatny pobudzić kolonię i zachęcać położenie jajeczne wczesną wiosną żeby udzielić im najwcześniejszego możliwego początku do pory roku.
Dla tej paszy, wielu pszczelarzy udziela im słabszego rozwiązania, które pszczoły uważają za przyjemniejszy w tym momencie pory roku. Jestem wśród wielu kto wykorzystywać rozwiązanie około 2 dużych piw wody aby 1 torba (1 Kg) z cukru kryształ (idealnie cukier trzcinowy). To rozwiązanie zwykle podnosi w wytrzymałości później za porę roku, i staje się więcej tak jak 1 duże piwo aby 1 kg dla paszy na zimę w Jesieni '
(Jest również wielu otherv przepisy mikstury i pasze użyły!)
:pl:


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2013, 12:00 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Marek Podlaskie, takie podkarmiaczki uzywam w UK zdaja egzamin ale wole wieksze bo w Polsce karmie dwoma dawkami


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2013, 12:02 - ndz 
No właśnie Henry ,ja też myślę o większej.Orientujesz się czy coś takiego do kupienia in England.?Napisałem do tego gościa ,więc może coś odpisze. Pozdrowionka.


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2013, 12:05 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Myślę że dobre by były te z mojego zdjecia kilka postów wyżej


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2013, 12:19 - ndz 
https://www.google.pl/search?q=RAPID+FE ... 80&bih=863
http://cwynnejones.com/store/index.php? ... cts_id=330
Chyba miałeś coś takiego na myśli?Tak?
http://www.bbwear.co.uk/efg-217.html
Jest jumbo ,ale i price dość poważny


Na górę
  
 
Post: 22 grudnia 2013, 15:47 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Takie podkarmiaczki stosuję w Polsce Obrazek

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 grudnia 2013, 16:38 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2010, 20:54 - czw
Posty: 247
Lokalizacja: zachpom
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
A może takie jak te dwie prawe, 5 l, 2,5 l albo 1 litr. Ta mała 1 litrowa jest za mała do zalania gniazda ale super do karmienia odkładów, na rozczerwinie matki itd koszt chyba ok. 5 zł.



Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2013, 22:05 - pn 
http://lyson.com.pl/134-Pokrywka-podkar ... 02610.html
http://lyson.com.pl/148-Podkarmiaczka-4 ... 02894.html
I jest komplecik


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2013, 19:36 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
górski_pszczelarz pisze:
mendalinho pisze:
górski_pszczelarz pisze:
u nas są takie jak ma henry u łysonia. Z tym że są okrągłe i pojemności 4 litrów. Sam mam takie w styropianach.
http://lyson.com.pl/index.php?id_produc ... er=product

To zupełnie inna podkarmiaczka raczej nie mozna jej nazwać powałkową


A jak byś ją nazwał?

Dla mnie podkarmiaczka powałkowa to taka która może służyć jako powałka a więc zakrywa całą swoja powierzchnią gniazdo. Ta podana w twoim linku wymaga do podkarmienia rodziny dodatkowego sprzetu, korpusu, powałki foli, czy beleczek itd. Hej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2013, 22:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mendalinho pisze:
górski_pszczelarz pisze:
mendalinho pisze:
górski_pszczelarz pisze:
u nas są takie jak ma henry u łysonia. Z tym że są okrągłe i pojemności 4 litrów. Sam mam takie w styropianach.
http://lyson.com.pl/index.php?id_produc ... er=product

To zupełnie inna podkarmiaczka raczej nie mozna jej nazwać powałkową


A jak byś ją nazwał?

Dla mnie podkarmiaczka powałkowa to taka która może służyć jako powałka a więc zakrywa całą swoja powierzchnią gniazdo. Ta podana w twoim linku wymaga do podkarmienia rodziny dodatkowego sprzetu, korpusu, powałki foli, czy beleczek itd. Hej


Dzięki za sprostowanie ;).

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 stycznia 2014, 11:51 - pn 
http://www.youtube.com/watch?v=acZm0jyCZXU
Takie coś jak najbardziej zda egzamin. Ale zastanawiam się ,czy pokarm przez ten otwór nie wlał się do środka 2.07 sek filmu :?: ,bo gość dość szybko zamknął pokrywką? :?: Pojemność i sposób karmienia jest ok. Cena hm ok 9 funciaków ,więc trochę kosztuje.Tutaj lepiej widać ,wszystko ok
http://www.youtube.com/watch?v=tqhDkp3l6R8


Na górę
  
 
Post: 06 stycznia 2014, 12:58 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Wtym pierwszym linku wszystko ok bo nawet nie nalene do pelna tylko polał po przykrywce mam taka tylko otwor jest na boku ta druga zielona jest wieksza i ma dwa otwoty.Cena 9 f to nie tragedia bo drewnianw w tym temacie umieszczone kosztują okolo 40 zl i może po czasie cieknąc te co mam w :pl: to ze sklejki ale do nowych uli 2 cm za duze


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 stycznia 2014, 22:12 - śr 
Wczoraj wreszcie otrzymałem paczkę od Łysonia z podkarmiaczkami ,przegonkami itp.
Podkarmiaczki 4 litrowe,wydają mi się ok. A przynajmniej cena ,jaka uzyskałem ,bo 9 zł :jupi: Zakupiłem 15 szt ,plus 5 pokrywek ,ale myślę ,że pokrywki ,lub coś w tym stylu można zrobić samemu. Teraz kwestia zrobienia powałki ,właściwego umieszczenia pajączków ,zarówno do wentylacji ,jak i podkarmiania słoikiem i jednorazową dawka będzie 5 litrów.
Ale myślę ,że również podanie wody w takiej podkarmiaczce przykrytej poduszką też dobrym sposobem. A już o dodatkowym syropie na miodek :mniam miodek: :pala: to super sprawa.
Moim zdaniem zda to egzamin ,ale czy tak będzie okaże się w sezonie .Jest dość to duża podkarmiaczka ,średnica 36 cm.Ja mam dadany 10 ramkowe i wymiar wewnętrzny 38 cm.Po założeniu pokrywki ,jak widać prawie na cały korpus.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2014, 12:37 - sob 
Po zrobieniu powałki z pajączkami tak to wygląda. Dla mnie super. Po zdjęciu daszka , nie mam kontaktu z pszczółkami. Albo stawiam słoik na rozczerwienie matek ,lub tez wlewam 4 litry i dwa słoiki po 0.9 syropu przy karmieniu na zimę.3 PODEJŚCIA do ula i rodzinka zakarmiona . :jupi:
Ale w dzisiejszych trudnych czasach ,też opcja pysznego miodku :mniam miodek: .
Ale zaraz ,zaraz ,czy to będzie miodek :?: :pala: :haha:
Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2014, 12:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Marku zleciłem wykonanie podkarmiaczki na bazie tego pomysłu tylko nie w okręgu a o wymiarach korpusu(eliminuje koniecznośc posiadania powałki) Pojemności około 10 l, wysokośc ok10 cm, wstępna cena ok 40zł, materiał plastik ABS.metoda termoformowanie, Efekt końcowy postaram się przedstawić.Hej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 12:55 - sob 
Pewnie też super rzecz. Ja myślę ,że to jest sposób na szybsze karmienie pszczół i co najważniejsze bez kontaktu z nimi ,jeśli jest to zbędne. A Twoja koncepcja ,jak najbardziej ,bo większa pojemność.
Ja myślę ,że za 9 zł w przypadku zakupionej podkarmiaczki ,to trzeba się mocno zastanowić nad robieniem z pilśni itp. Ale każdy ma swoje pomysły. Twój o wymiarach korpusu i większej pojemności :brawo: :brawo:


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2014, 16:15 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
mendalinho, A można wiedzieć kto takie coś robi bo podeslalbym mu zdjęcia mojej to może lepiej dać zarobić swojemu niż targać z UK. henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 16:31 - sob 

Rejestracja: 22 marca 2009, 18:21 - ndz
Posty: 153
Lokalizacja: Ostrołęka
A nie lepiej wiaderko z pokarmem odwrócić do góry dnem nad jednym z pajączków? Oczywiście wcześniej nawiercając otworki w wieczku.Podkarmiam tak od kilku lat , super sprawa i bez niepotrzebnych kosztów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 16:32 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Termoformować można we własnym zakresie w domu i cena będzie przyjemniejsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 17:49 - sob 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mariuszczs pisze:
Termoformować można we własnym zakresie w domu i cena będzie przyjemniejsza.

Mariusz masz rację ,właśnie jestem w trakcie robienia ,uznałem że dla mnie taka będzie dobra Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 17:56 - sob 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
Tutaj są takie podkarmiaczki jak te które prezentował Henry:
http://bartnik-pienko.pl/podkarmiaczki/ ... katna.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 22:27 - sob 
Czarnotrzewiak pisze:
A nie lepiej wiaderko z pokarmem odwrócić do góry dnem nad jednym z pajączków? Oczywiście wcześniej nawiercając otworki w wieczku.Podkarmiam tak od kilku lat , super sprawa i bez niepotrzebnych kosztów.

Lepiej nie lepiej. :?: Każdy ma swoją opcję i dopasowuje dla siebie i pszczółek . Z pszczołami ,nie ma tak ,ze wszyscy robią tak samo. Ja , jak w ubiegłym roku wyciekało mi pół wiaderka syropu ,zdecydowanie szukałem innego sposobu podkarmiania i myślę ,że ten się sprawdzi.Powałka ,przegonka .Więc aby do wiosny ,a później do jesieni i czas pokaże.


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2014, 23:40 - sob 

Rejestracja: 22 marca 2009, 18:21 - ndz
Posty: 153
Lokalizacja: Ostrołęka
Masz rację , trochę poleci , ale na pewno nie pół wiaderka.Myślę że jak w wiaderku dziesięcio litrowym jest około
dziesięć litrów inwertu to poleci nie więcej jak 50 gram pokarmu z czego połowę zdążą pszczoły wylizać.Moje zdanie jest takie że nie warto kupować podkarmiaczek , tylko stosować wiaderka z inwertem , ale to jest tylko moje zdanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lutego 2014, 23:51 - sob 
Czarnotrzewiak pisze:
Moje zdanie jest takie że nie warto kupować podkarmiaczek , tylko stosować wiaderka z inwertem , ale to jest tylko moje zdanie.

Sam odpowiedziałeś ,że to jest Twoje zdanie i bardzo cieszę się ,że nic nikomu nie narzucamy.Bo moja opinia jest inna i podkarmianie wiaderkami ,mi nie odpowiada. A karmię syropem cukrowym ,narazie TYLKO syropem. Ale to jest tylko moje zdanie.


Na górę
  
 
Post: 15 lutego 2014, 23:56 - sob 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ja do tych podkarmiaczek które pokazałem wyżej dorobię pierścienie z deski i gabaryty zewnętrzne będą idealnie jak korpusy ,oczywiście w tych stożkach muszę jeszcze zrobić nacięcia aby pszczółki miały dostęp i przejście z dołu do podkarmiaczki,na ten stożek od góry będą jeszcze nachodzić nakładki z obciętej butelki PET aby pszczółki się nie topiły tylko pobierały pokarm tylko pod tymi nakładkami .
W ulach mam powało daszki które będą nakładane na podkarmiaczki .
mendalinho, jakie podkarmiaczki chcesz zastosować u siebie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:42 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Jerzy 9666. Za takimi podkarmiaczkami jakie wykonujesz rozglądam się od dłuższego czasu. Czy możesz mi przybliżyć technologie wykonania ?Pozdrawiam. Jędruś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 00:50 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Wampun, cena spoko szkoda ze nie 6 l tylko 5 ale to juz cos



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 09:55 - pn 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
jędruś pisze:
Jerzy 9666. Za takimi podkarmiaczkami jakie wykonujesz rozglądam się od dłuższego czasu. Czy możesz mi przybliżyć technologie wykonania ?Pozdrawiam. Jędruś.


Witam
Metoda termoformowania jest bardzo prosta ,wystarczy podgrzać płytę plastikową do ok 260stopni i podciśnieniem wessać do formy ,pokarzę kilka zdjęć swojej formy ,nie starałem się zbytnio o estetykę wykonania ,ma działać i zrobić robotę a później gdzieś będzie leżeć :haha:
kilka fotek Obrazek
komora podciśnieniowa

Obrazek
forma

Obrazek
pierścień dociskowy z szpicami od dołu

Obrazek
grzałki z pieca akumulacyjnego obudowane blachą na których kładę od góry formę z płytą do grzania

Obrazek
kilka płyt do pocięcia na 30 podkarmiaczek

Obrazek
storzek
Podkarmiaczki miały być 7L lecz byłem zmuszony po pierwszej próbie zabudować w formie listwy narożnikowe na rogach i od dołu z powodu zbyt przeciągniętego plastiku na rogach (to tak dla przestrogi gdyby ktoś robił) i fotosik jak nie powinno być

Obrazek
proponuję po oglądać filmiki na YT


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 10:35 - pn 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Dzięki Jerzy 9666 ! Będę próbował.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 11:12 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Bardzo nawet porządna forma biorąc pod uwagę że na gorszych robili ludzie masową produkcję kuwet itp. :D
Metoda termoformowania próżniowego jest tak prosta i nie wymaga praktycznie żadnego sprzętu dodatkowego do uruchomienia produkcji poza tym co można spotkać u pszczelarza.
Kiedyś zacząłem budowę termoformierki ale jej nie skończyłem bo na razie mi nie zaświtało co na niej produkować. Z podnoszonym stołem żeby można było robić wysokie detale też:

http://www.youtube.com/watch?v=ypt91TeRI7Q

a tutaj widać jak prosty jest proces ( maszyna jest ale taka nie musi być - wszystko można ręcznię przekładać w ramce drewnianej )

http://www.youtube.com/watch?v=GF0Bm3Uf94M

może formować podkarmiaczki by się opłacało ??




Jerzy - podaj nam jeszcze ceny płyt za jaki wymiar ( z grubością ) i z jakiego źródła kupujesz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lutego 2014, 12:47 - pn 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mariuszczs, Płyty odkupiłem od gościa co ma zakład i robi termoformowanie do urządzeń chłodniczych ,grubość płyty to 2mm a cena ,ja płaciłem po 35zł arkusz 120x100 ,czy to tanio czy drogo to nie wiem prawie 6 zł formatka na jedną podkarmiaczkę ,gdy bym potrzebował 100 arkuszy to bym szukał taniej ale nie drążyłem tematu i nie szukałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lutego 2014, 14:14 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Mariuszczs, To skoro masz sprzęt to policz koszt podkarmiaczki na 6 litrów podaj cenę i dogadamy się henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2014, 12:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Odświeżę temat, bo już niebawem zaczynamy sezon karmienia. Znalazłem firmę, która:

" No to teraz już coś wiemy
Najlepiej i najtaniej wyjdzie podkarmiaczka 375x375 - wtedy tłoczymy ją na tzw. małym stole (max wielkość detalu 40x40cm) i wystarczy jedna forma. Jej koszt to ok 200zł.
Proponuję materiał HIPS 2mm czarny mat obustronny i przy nakładzie minimum 50 szt. cena za sztukę wyniosłaby 13zł netto. Taki materiał właśnie mamy jako pozostałość z innej produkcji, więc dlatego dobra cena - udałoby się zrobić około 200 sztuk z tego materiału. Gdyby miał być inny kolor tworzywa (np. biały połysk) to sztuka oscylowałaby w okolicach 18zł/szt. Gdyby podkarmiaczka miałaby być cieńsza (np. z HIPS-u 1mm) to wtedy jej koszt wyniósłby 14 zł/szt.
Podane ceny są netto, zawierają tłoczenie, materiał, wycinanie, wysyłkę do Pana i utylizację odpadu.
Gdyby podkarmiaczki miały być większe, to trzeba by wykonać więcej form i tłoczyć na tzw. dużym stole, którego rozmiar roboczy to 190x90 cm.
W razie pytań proszę o kontakt."

1: Czy ktoś z Was orientuje się, jak wygląda sprawa kontaktu tego materiału z syropem? Czy można go zastosować do podkarmiaczek, jeśli nie, to jaki byłby właściwy?

2: Jakiej wysokości zrobić podkarmiaczkę (tutaj wycena dla głębokości 10cm)

3: Jakiej średnicy wejściówkę dla pszczółek i co najlepiej zastosować jako nakrycie. Jakie odległości zachować.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2014, 22:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 września 2013, 21:29 - czw
Posty: 69
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie LN 3/4
podepnę się do tematu
poszukuję tego typu podkarmiaczki na langstrotha - może jest ktoś kto takie produkuje lub wie gdzie są w sprzedaży. jak nie znajdę to przyjdzie robić samemu :D
pozdro

_________________
Marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2014, 22:37 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
paszczak, szukasz podkarmiaczek typu greckiego. Można je kupić w Grecji, Słowacji i Czechach. Tylko cenowo jest różnie w Grecji są najtańsze i na nasze wychodziło coś koło 18 zł za sztukę tylko, że nie sprzedają do Polski w tej cenie i w ogóle nie sprzedają do Polski bo monopolistą który podpisał z firmą grecką umowę jest Pan Łysoń który sprzedawał je za cenę 36 zł. Nie wiem czy jeszcze ma te podkarmiaczki.
Chciałem kupić ilości paletowe to powiedzieli, że mogą sprzedać ale do innego kraju np. do Czech

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2014, 22:50 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 września 2013, 21:29 - czw
Posty: 69
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie LN 3/4
no to pozamiatane.
pozostaje robić samemu może metoda tych płyt plastikowych, ale chyba szybciej będzie wygiąć blachę wstawić w ramkę drewnianą i po sprawie.

_________________
Marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 sierpnia 2014, 22:56 - czw 

Rejestracja: 07 maja 2014, 22:54 - śr
Posty: 177
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Miejscowość z jakiej piszesz: istebna
gdzie znajde podkarmiaczki 10 litrowe na ule wielkopolskie zeby były mobilne pszczoły sie nie topiły ,miały łatwy dostep żeby nie gniły i ogulnie były wypas tak aby cały rok stały na powłace bo to bedzie teraz norma u mnie w pasiece od przyszłego roku prosze o namiary z gury dziekuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2014, 11:52 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Mam pierwszy techniczny zarys formy. Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek
Jaka powinna być odległość między przegrodą a siatką??

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2014, 12:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
adamjaku,
Trochę wyważasz juz otwarte drzwi.
Po co ci dwie komory na pokarm
Taki projekt zrobiliśmy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak wyszło
Na WLKP
Obrazek

i na langa
Obrazek
Grubość 4 mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2014, 13:32 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ten projekt jest znacznie łatwiejszy do wykonania. Forma pozytywowa. Negatywowa jest 6x droższa. Choć wszystko zależy od tego środkowego wejścia. Do tego siatka..

Jednak sugeruję się tym, co zachód uważa na najlepsze. Po siatce pszczółki chodzą łatwiej. Znajomy posiadał kiedyś takie z jednym wejściem na środku, twierdził, że zakładali tkaninę, aby pszczoły chodziły i nie topiły się w syropie.

Ja wolę sam nie wymyślać..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2014, 13:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
adamjaku pisze:
Ten projekt jest znacznie łatwiejszy do wykonania

przecież o to chodzi
adamjaku pisze:
Negatywowa jest 6x droższa

Droższa znaczy lepsza?
adamjaku pisze:
Jednak sugeruję się tym, co zachód uważa na najlepsze

Spójrz się czasami na wschód .
adamjaku pisze:
Po siatce pszczółki chodzą łatwiej.

Pszczoły nie mają chodzić po siatce tylko po tym kominie. Czy to będzie plastikowy kubek czy tkanina czy tez siatka to zapobiegają tylko i wyłącznie przed wylewaniem sie pszczół na cała podkarmiaczke
adamjaku pisze:
Ja wolę sam nie wymyślać..

Spróbuj. Myślenie jest twórcze i w pszczelarstwie niezbędne.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 08:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Jakoś cisza, nikt głosu nie zabiera.. a to temat niemal takie jak: jaki ul wybrać. Byłoby fajnie, aby ktoś podzielił się doświadczeniami. Później będzie, że coś nie pasuje, nie taki i trzeba poprawiać.

Co do pomysłu przegrody. Może jest forma bardziej skomplikowana, ale daje możliwość zastosowania cieńszego surowca, tym samym waga zostaje obniżona. Sztywność wyższa.

Kolejne zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 sierpnia 2014, 10:07 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
sztywność niższa - w miejscu przegrody gibanko
także materiał bardziej pocieniony po zafromowaniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sierpnia 2014, 22:03 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2008, 23:06 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Świecie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i 1/2 Wielkopols
jerzy9666 pisze:
jędruś pisze:
Jerzy 9666. Za takimi podkarmiaczkami jakie wykonujesz rozglądam się od dłuższego czasu. Czy możesz mi przybliżyć technologie wykonania ?Pozdrawiam. Jędruś.


Witam
Metoda termoformowania jest bardzo prosta ,wystarczy podgrzać płytę plastikową do ok 260stopni i podciśnieniem wessać do formy ,pokarzę kilka zdjęć swojej formy ,nie starałem się zbytnio o estetykę wykonania ,ma działać i zrobić robotę a później gdzieś będzie leżeć :haha:
kilka fotek Obrazek
komora podciśnieniowa

Obrazek
forma

Obrazek
pierścień dociskowy z szpicami od dołu

Obrazek
grzałki z pieca akumulacyjnego obudowane blachą na których kładę od góry formę z płytą do grzania

Obrazek
kilka płyt do pocięcia na 30 podkarmiaczek

Obrazek
storzek
Podkarmiaczki miały być 7L lecz byłem zmuszony po pierwszej próbie zabudować w formie listwy narożnikowe na rogach i od dołu z powodu zbyt przeciągniętego plastiku na rogach (to tak dla przestrogi gdyby ktoś robił) i fotosik jak nie powinno być

Obrazek
proponuję po oglądać filmiki na YT


Jerzy 9666 mógłbyś przybliżyć , co to za płyty??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sierpnia 2014, 13:25 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Podepnę się do tematu. Czy ktoś sprzedaje takie podkarmiaczki jak widać powyżej bądź robi na zamówienie? Potrzebuję 8-10 szt - 5l lub większe do ula wielkopolskiego. Ceny pisać na priwa.

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sierpnia 2014, 22:43 - pt 

Rejestracja: 18 sierpnia 2013, 20:27 - ndz
Posty: 2
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Witam wszystkich!

Chciałbym się pochwalić moimi podkarmiaczkami powałkowymi w których zamiast płyty pilśniowej jest szyba. Według mnie super sprawa, ponieważ jak podnosi się daszek to wszystkie ramki widać jak na dłoni. Co prawda mogłem zrobić wyższe troche ale i tak wchodzi 2,5-3 litry syropu.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2014, 16:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2008, 23:06 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Świecie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i 1/2 Wielkopols
Rozumiem,że szyba jest dnem podkarmiaczki, a druga zakrywa ją od góry. Podpowiedz czego użyłeś do wklejenia szyby w ramę, silikon? Jak napełniasz podkarmiaczkę? Za każdym razem uchylasz szybę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2014, 11:30 - pn 

Rejestracja: 20 stycznia 2012, 17:53 - pt
Posty: 22
Ule na jakich gospodaruję: ule wielkopolskie
szymolas pisze:
Podepnę się do tematu. Czy ktoś sprzedaje takie podkarmiaczki jak widać powyżej bądź robi na zamówienie? Potrzebuję 8-10 szt - 5l lub większe do ula wielkopolskiego. Ceny pisać na priwa.


Również prosił bym o jakieś informacje co do ceny dla mnie ok 15


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2014, 11:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 października 2007, 21:55 - ndz
Posty: 83
Lokalizacja: Kościerzyna
Kaczapokraka pisze:
szymolas pisze:
Podepnę się do tematu. Czy ktoś sprzedaje takie podkarmiaczki jak widać powyżej bądź robi na zamówienie? Potrzebuję 8-10 szt - 5l lub większe do ula wielkopolskiego. Ceny pisać na priwa.

Również prosił bym o jakieś informacje co do ceny i ewentualnej możliwości zamówienia.

_________________
Pozdrawiam serdecznie.
Mariusz
maniek_mb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2014, 11:35 - wt 

Rejestracja: 11 lipca 2013, 14:16 - czw
Posty: 56
Ule na jakich gospodaruję: dadant, wielkopolskie
Ja także, jeżeli można do wielkopolskiego i dadanta.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji