FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:34 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 20 lipca 2014, 23:31 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
torter pisze:
Mariuszczs pisze:
Niby tak, ale złodziej ramkę obejrzy dopiero po kradzieży .
I być może zanim zdąży się ich pozbyć odpowiednie służby postawią mu zarzuty jako, że będzie niezbity dowód na kradzież.


Jak obejrzy wymieni ramki i wtopi w nowe. jak nie zdąży to widać jak na dłoni. A wypalanie z wierzchu bym usuną.

ja ostatnio w starym rozpadającym się ulu który kiedyś odkupiłem znalazłem kartkę w foli na kartce adres producenta - i dopisek wyprodukowano dla pszczelarza w kole ..... . Taka schowana kartka pod jedna z desek to jest dobry patent.

No i kartka miała z 30 lat więc temat nie jest nowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 01:20 - pn 

Rejestracja: 18 lutego 2014, 21:05 - wt
Posty: 8
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Okonek
Tak więc kosztem jednej pełnej rami miodu wrzosowego, którego żeby pozyskać 99% pszczelarzy musi zostawić na miesiąc pszczoły bez dozoru, można się zabezpieczyć przez kimś bezczelnym który chce się wzbogacić na cudzej pracy. Jedna korzyść jest taka, że można odzyskać swoją własność, a największa korzyść jest taka że tego typu kanalie można w prosty sposób wykluczyć z pszczelarskiego społeczeństwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 09:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Koledzy, wydaje mi się, że w swoim rozumowaniu przyjęliście jedno błędne (ale kluczowe) założenie. Takie, że złodziej jest kretynem. Nie ma zwłok, nie ma zbrodni, nie ma ramek nie ma kradzieży. Wg mnie taki delikwent sobie ramki wywiruje, wosk wytnie i przetopi a ramki, jeśli będą na nich jakiekolwiek znaki - spali. Jedyny sens ma oznakowanie ula, najlepiej elektroniczne. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 09:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Zaczynam myśleć o wywożeniu uli dlatego powiem o moich subiektywnych przemyśleniach.

Tabliczka - teren monitorowany według mnie tylko wkurzy i rozsierdzi złodzieja dla mnie bez sensu.

Naklejka na ulu - w stylu - System monitoringu GPS -gsm . Albo GPS ALARM to już moim zdaniem odstraszy złodzieja.

Zastosowanie fotopułaki dobra rzecz pod warunkiem że będzie to pułapka i nikt w miarę o tym wiedział nie będzie. Jest wtedy nadzieja że debil zrobi to bez maski i podjedzie samochodem pod pasiekę.

Znakowanie uli styrodurowych - a tylko takie uznaję obecnie dla siebie jest bardzo proste . Biorę prostą lutownicę grotową i wyginam z drutu mój znak charaktertyczny dotykam korpusów daszków dennic i mam . Tajny znak takie niby nic .........a znaczy wiele.

A teraz pytanie z innej beczki. Osoba x wywozi ule złodziej y kradnie je , jest podejrzenie a nawet pewność że y je ukradł zgłaszacie na policję i co......czy na pewno zostanie skazany ? czy odzyskacie swoje pszczoły w dobrej kondycji ?..........Patrząc na POlską policję ...............Bardzo WĄTPIĘ................

Kiedyś w latach 90 tych bardzo ginęły auta wszystkie...........
Jeden ze znajomych bardzo dobrych elektroników miał dobry swój sposób , w każdym z aut modyfikował go i zmieniał polegało to na odcięciu zapłonu i niezależnych odcięciu dopływu paliwa bardzo zamaskowanym elektrozaworem. Było to bardzo skuteczne i trudne do rozpoznania .

Mówił ten elektronik świętą zasadę . ........

NA AMATORA WYSTARCZY ..........NA ZAWODOWCÓW NIC NIE DA......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 09:41 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Moje doświadczenie z ostatniego tygodnia. Jakiś debil zajumał sobie jeden z uli. W pełni oznaczony , każdy element. Ramka nietypowa. Zabrał jeden z 4 postawionych w środku lasu. Zabrał najsłabsza rodzinkę, pewnie ze względu na najmniejszą wiszącą brodę. Więc nie jest to pszczelarz (kilometr dalej na gryce stoi 20 uli standardowych, wielkopolskich, poliuretanowych. Generalnie niemal na środku drogi, widoczne z daleka z łatwym dojazdem) Dla takiej osoby te pszczoły pewnie mają sprawić przyjemność 'mania" pszczół. Tylko żal mi, bo one były moje jak i ul. W tym okresie można legalnie zakupić ul z pszczołami za 200zł, więc za takie $ robić z siebie złodzieja?? Z drugiej strony cieszę się, ze reszta została. Choć to w 3 lata 3 kradzież w pasiece. Raz samą rodzinę ze środka, raz same puste ule i w tym roku komplecik. Fajny był ten las, to co zabierał ciężki i widać, że pszczoły pracowały.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 09:43 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Jakby to było pięknie, gdyby na swoim terenie można było chronić mienia wszystkimi możliwymi metodami.
Nie miał by kto kraść po pewnym czasie.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 17:37 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
CYNIG, ach te marzenia.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 18:02 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Pozostaje przeprowadzka do RPA. Tam montują nawet miotacze ognia do samochodów ;)
PS. Też mi się marzy. Znów jakiś skur....syn ukradł kwiatki mojej mamie.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 18:14 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
CYNIG pisze:
gdyby na swoim terenie można było chronić mienia wszystkimi możliwymi metodami.

Ale adamjaku wozi, stawia nie na swoim terenie. Może warto by było odszukać właściciela pola/łąki i dogadać się - pan mi zerknie na ule a ja dam słoik miodu?:)
asan pisze:
Pozostaje przeprowadzka do RPA
Brr. Zapewniam Cię, że jako biały nie chciał byś tam przeżyć tygodnia. Nawet z miotaczem. Znacznie lepiej do Stanów. Tam jak masz ziemię, to wszystko wgłąb i w górę Twoje. Jak ktoś nieproszony pakuje się na Twoją posesję, to też możesz mu wpakować, ale kulkę w zadek:)

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 18:41 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Warszawiak, prawa ochrony w usraju zależą od stanu. W waszyngtonie nie wolno legalnie posiadać broni, a jest to rejon gdzie najwięcej jest napadów z użyciem broni palnej. Na południu nawet zastrzelenie dziecka zbierającego cukierki może pozostać bezkarne.
Faktem jest ze jak złodziej wpadnie do niezabezpieczonego szamba to prokurator stanie po jego stronie i to jest u nas chore.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 20:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
asan pisze:
W waszyngtonie nie wolno legalnie posiadać broni, a jest to rejon gdzie najwięcej jest napadów z użyciem broni palnej

I tu widać chore prawo - jest legal, nie ma tylu napadów, bo napadający wie, że nie napada bezbronnego. Zresztą niestety chore prawo, to specjalność wielu państw (pomimo tego, że jestem patriotą - nasz kraj też w czołówce:). Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 22:41 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
adamjaku pisze:
Zabrał jeden z 4 postawionych w środku lasu.
No i tak się kończy stawianie bez opieki.
adamjaku pisze:
(kilometr dalej na gryce stoi 20 uli standardowych, wielkopolskich, poliuretanowych. Generalnie niemal na środku drogi,
Choć czasami to jest metoda i złodziej jak nie ma gdzie się ukryć nie podejdzie.

A po tych wpisach zaczynam sę zastanawiać nad zostawieniem najbardziej agresywnych i nawet myślę czy by ich nie krzyżować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 22:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Warszawiak pisze:
Może warto by było odszukać właściciela pola/łąki i dogadać się - pan mi zerknie na ule a ja dam słoik miodu?:)


Tak tez robię, ale czasem się nie da. W lesie dogadałem sprawę z leśniczym, co z tego, jak on ma setki hektarów lasu do pilnowania. Myślisz, ze będzie przy moich ulach siedział. Złodziej, to złodziej.. dopóki będzie bezkarny, będzie ich pełno.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 22:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
adamjaku, Tak myślę tez jak by ule do wywózki były zrobione z elementów a na miejscu łączenia zdjęte i bez tej wiedzy nikt w całości ula nie podniesie , a raczej tylko go otworzy no i na wywózkę brać tylko ule z kundlami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 22:55 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
Oznaczanie to tylko daremna robota, elektronika daje szanse na złapanie złodzieja, ale bardziej drastyczne środki których nie można wymieniać naprawdę uchronią od kradzieży


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 23:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
No elektronika która nas powiadomi o otwarciu ula do uzupełnienia super. Rozmawiałem z kuzynem elektronikiem i powiedział że wszelkie gps i tym podobne z bateriami to utopia chyba że rozmawiamy o 3 ulach. Jeśli większa ilość to jedna zamaskowana centralka i w każdym czujnik na otwarcie ula z czujnikiem ruchu. zamiast elektroniki w ulu to pętla typu (zabezpieczenia towarów w sklepach) 600 -800 zł zestaw to mi wyjdzie 6 -8 zł za ul teraz czekam za prototypem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 23:28 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Warszawiak pisze:
I tu widać chore prawo - jest legal, nie ma tylu napadów


Niestety tak to też nie działa. Aczkolwiek wolę mieć się czym bronić i fajnie by było gdyby to napastnik się bał.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 23:33 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
adamjaku pisze:
Myślisz, ze będzie przy moich ulach siedział
No na pewno nie będzie:) Ja z 15 lat temu dogadałem się z leśniczym, wystawiłem na trzeciej pasiece tablicę za jego zgodą - Pasieka Doświadczalna Leśnictwa x, obcym wstęp wzbroniony. Cisza i spokój. A jeździł łazikiem ze strzelbą. Jakoś nikt się nigdy nie skusił:) Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2014, 14:03 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
To wydaje się fajny pomysł. Może za rok pogłębię współpracę, ogrodzę kawałek lasu i taką też tabliczkę uda nam się wywiesić. Fajny pomysł. Szczególnie, że leśniczy też początkujący pszczelarz i chętnie swoje postawi :)

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2014, 16:22 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
mówicie o lasach liściastych czy iglastych ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2014, 16:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2014, 21:13 - śr
Posty: 1424
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Mazowsze, czyli stawiałem w mieszanych, z igieł tylko sosna. Ale na obrzeżach kupa akacji była. Pozdrawiam.

_________________
Życie jest poszukiwaniem właściwego konserwanta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 lipca 2014, 09:19 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Rozumiem . Według mnie to najlepsze są zabezpieczenia których nie widać Jeśli fotopułapka to nie na ulu tylko gdzieś skrajnie w miejscu niewidocznym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 grudnia 2016, 20:13 - sob 

Rejestracja: 25 listopada 2009, 13:18 - śr
Posty: 56
Lokalizacja: Internet
Witam,

jeśli chodzi o znakowanie uli to myślę że to jednak dobry pomysł, tym bardziej że koszt nie jest jakiś duży. Powinny być znakowane ule zarówno z zewnątrz jak i ramki o obu stronach. Niestety w zdecydowanej większości przypadków skradzione ule nie zostają odnalezione, więc w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na tym jak zniechęcić złodzieja do kradzieży.

Mówienie że najlepiej dogadać się z właścicielem posesji nie ma sensu bo po po prostu nie zawsze jest jest taka możliwość a nawet jeśli to nikt nam uli 24/7 pilnować nie będzie, zresztą często ule stoją w lasach czy polach uprawnych.

Jeśli złodziej zauważy że ule są wyraźnie oznakowane najprawdopodobniej poszuka łatwiejszego łupu w okolicy, o co raczej nie będzie trudno, po prostu mniejsze ryzyko dla złodzieja.

Myślę że rodziny są często kradzione w celu dzielenia na odkłady i dalszej odsprzedaży, a sprzedaż odkładów z oznakowanymi ramkami nie będzie taka łatwa, ule też ktoś by musiał zniszczyć a to przecież dodatkowa robota, a złodziejowi chyba nie o to chodzi nie?

Fotopułapki i lokalizatory gps myślę że jak najbardziej ok, tyle że:
1) Fotopułapka musi być dobrze ustawiona i schowana, co nie zawsze jest łatwe bo złodziej może ukraść pułapkę razem z ulami albo możemy mieć zdjęcia złodzieja w kominiarce i co wtedy?
2) Lokalizatory- problemem jest jeszcze zasilanie i to że wywożąc np. 30 uli jest ryzyko że złodziej weźmie te bez lokalizatora, jednak jeśli weźmie ul z lokalizatorem to piękna sprawa, mamy adres naszego kolegi którego możemy odwiedzić ze znajomymi a później wezwać policje albo na odwrót :D

Kolejna ważna sprawa, w internecie co chwilę pojawiaja sie ogłoszenia że znikneły ule itp. jest też baza skradzionych uli. Niektórym udało się odzyskać skradzione rodziny np. 60 rodzin w województwie Warmińsko-Mazurskim, gdzie przy okazji odnaleziono tez 24 rodzinny z innej pasieki. I tutaj pytanie co z tymi złodziejami? pójdą siedzieć? na 90% NIE!! możliwe że dalej będą "pszczelarzami", będą dalej sprzedawać "MIOD" i śmiać się czytajac nasze posty. :evil: Co my możemy zrobić?? Gdybyśmy znali tożsamość tych Panów, moglibyśmy ją upublicznić, np. tu na forum, żeby po prostu jak najbardziej upodlić takie osoby, żeby każdy wiedział kto to jest i co zrobił. Niestety ale musimy sami zadbać o swoje interesy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 00:41 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nietypowa ramka w większości przypadków rozwiązuje problem kradzieży i znacznie ułatwi dalsze poszukiwania

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 10:42 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2014, 22:02 - śr
Posty: 99
Lokalizacja: wielkopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkpolski
Miejscowość z jakiej piszesz: białośliwie
Witam my staramy się oznakować wszystkie nasze produkty właśnie w ten sposób Pozdrawiam H,R.
Załącznik:
DSC09784.JPG


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 12:38 - ndz 

Rejestracja: 25 listopada 2009, 13:18 - śr
Posty: 56
Lokalizacja: Internet
kudlaty pisze:
nietypowa ramka w większości przypadków rozwiązuje problem kradzieży i znacznie ułatwi dalsze poszukiwania


Jednak nie każdy jest w stanie zmienic wszystkie ule i ramki w pasiece na niestandardowe, z resztą duzo wygodniej jest używać ramek o standardowych wymiarach i to z wielu względów.

Jeśli złodziej juz ukradnie rodziny na nietypowych ramkach i uda sie je znalesc to trzeba jeszcze udowodnić że to Twoje ule czy ramki, a każdy może sobie wyprodukować ule i ramki jakie się mu podoba.

Poza tym nie każdy złodziej zorientuje się że ramka jest niestandardowa, łatwiej jest po prostu widocznie oznaczyć ule i ramki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 12:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 listopada 2014, 19:36 - sob
Posty: 2205
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Zamosc
affaszki pisze
Jeśli złodziej juz ukradnie rodziny na nietypowych ramkach i uda sie je znalesc to trzeba jeszcze udowodnić że to Twoje ule czy ramki, a każdy może sobie wyprodukować ule i ramki jakie się mu podoba.

Przekonałem sąd , bo wiedziałem wszystko o skradzionych ulach i ramkach .
Złodziej zeznał tylko że zbijał z sąsiadem , jeden trzymał a drugi bił młotkiem lewą ręką . Wysoki Sąd miał ubaw a ja dostałem odszkodowanie !

_________________
Pasieka Knieja .https://www.youtube.com/channel/UCZZuAq ... subscriber


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 13:20 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
KNIEJA pisze:
affaszki pisze
Jeśli złodziej juz ukradnie rodziny na nietypowych ramkach i uda sie je znalesc to trzeba jeszcze udowodnić że to Twoje ule czy ramki, a każdy może sobie wyprodukować ule i ramki jakie się mu podoba.

Przekonałem sąd , bo wiedziałem wszystko o skradzionych ulach i ramkach .
Złodziej zeznał tylko że zbijał z sąsiadem , jeden trzymał a drugi bił młotkiem lewą ręką . Wysoki Sąd miał ubaw a ja dostałem odszkodowanie !


dokładnie w mojej okolicy powiedzmy 30km jest może kilka pasiek które mają ule jednościenne a na LN amerykańskim przypuszczam ze nie ma ani jednej takiej pasieki choć mogę się mylić, ktoś jak ukradnie taki ul to od razu jest na celowniku bo po pierwsze ul jakich jest niewiele w okolicy (jednościennych), 2 nietypowa ramka jak na polskę, miałem już sytuacje ze ginęły mi pojedyńcze rodziny ale do tej pory wszystkie skradzione to wielkopolskie pomimo że na tych samych pasiekach stały też LN, kradzież takiego wynalazku to tylko kłopot dla potencjalnego złodzieja,
co do samej budowy to znam położenie każdej zszywki i wkręta, nie mówiąc już o frezach np do uchwytów nie kupisz takiego w sklepie wszystko robione na zamówienie z rysunku w związku z czym każdy jest inny,
przy ulach produkcji masowej to złodziej nawet nie musi tego malować na inny kolor bo praktycznie wszystkie ule np Łysonia mają ten sam kolor i złodzieja mozna pocałować w trąbkę

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 14:04 - ndz 

Rejestracja: 25 listopada 2009, 13:18 - śr
Posty: 56
Lokalizacja: Internet
KNIEJA pisze:
affaszki pisze
Jeśli złodziej juz ukradnie rodziny na nietypowych ramkach i uda sie je znalesc to trzeba jeszcze udowodnić że to Twoje ule czy ramki, a każdy może sobie wyprodukować ule i ramki jakie się mu podoba.

Przekonałem sąd , bo wiedziałem wszystko o skradzionych ulach i ramkach .
Złodziej zeznał tylko że zbijał z sąsiadem , jeden trzymał a drugi bił młotkiem lewą ręką . Wysoki Sąd miał ubaw a ja dostałem odszkodowanie !


to miałeś po prostu szczęście i trafiłeś na zupełnych amatorów, myślę że gdyby byli troche bardziej myślący udałoby się im wywinąć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 14:13 - ndz 

Rejestracja: 25 listopada 2009, 13:18 - śr
Posty: 56
Lokalizacja: Internet
kudlaty pisze:
KNIEJA pisze:
affaszki pisze
Jeśli złodziej juz ukradnie rodziny na nietypowych ramkach i uda sie je znalesc to trzeba jeszcze udowodnić że to Twoje ule czy ramki, a każdy może sobie wyprodukować ule i ramki jakie się mu podoba.

Przekonałem sąd , bo wiedziałem wszystko o skradzionych ulach i ramkach .
Złodziej zeznał tylko że zbijał z sąsiadem , jeden trzymał a drugi bił młotkiem lewą ręką . Wysoki Sąd miał ubaw a ja dostałem odszkodowanie !


dokładnie w mojej okolicy powiedzmy 30km jest może kilka pasiek które mają ule jednościenne a na LN amerykańskim przypuszczam ze nie ma ani jednej takiej pasieki choć mogę się mylić, ktoś jak ukradnie taki ul to od razu jest na celowniku bo po pierwsze ul jakich jest niewiele w okolicy (jednościennych), 2 nietypowa ramka jak na polskę, miałem już sytuacje ze ginęły mi pojedyńcze rodziny ale do tej pory wszystkie skradzione to wielkopolskie pomimo że na tych samych pasiekach stały też LN, kradzież takiego wynalazku to tylko kłopot dla potencjalnego złodzieja,
co do samej budowy to znam położenie każdej zszywki i wkręta, nie mówiąc już o frezach np do uchwytów nie kupisz takiego w sklepie wszystko robione na zamówienie z rysunku w związku z czym każdy jest inny,
przy ulach produkcji masowej to złodziej nawet nie musi tego malować na inny kolor bo praktycznie wszystkie ule np Łysonia mają ten sam kolor i złodzieja mozna pocałować w trąbkę[/

w okolicy 30 km może i tak ale ule mogą być wywiezione dużo dalej i wtedy to juz nie takie oczywiste.
Jeśli złodziej bedzie szedł w zaparte to Twoja doskonała znajomosc ula może nie wystarczyć, on też mógł kupić frezy które ktoś kiedys i gdzieś tam zrobił na zamówinie. Zresztą myśle że najczęsciej ule i tak są niszczone.
a jeśli chodzi o ule masowej produkcji, to jesli zostaną wyraźnie oznaczone naszym charakterystycznym znakiem to wiadomo że te ule są moje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 grudnia 2016, 15:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2013, 14:53 - wt
Posty: 261
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ukradziono mi w tym roku 8 rodzin i twierdzę że tylko schowanie uli w miejscach nieuczęszczanych właściwie je zabezpieczy. Znakowanie farbą, wypalanie znaków pomoże tylko wtedy gdy znajdziecie swoje ule u kogoś innego.

_________________
Pasieka Marco-Wa
https://www.facebook.com/kolopszczelarzy/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2016, 16:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
Ponieważ mało uli ukradzionych się odnajduje to logicznym jest żeby do kradzieży w ogóle nie doszło. I co możemy zrobić żeby do kradzieży nie doszło?
- ule przeważnie kradną wywiezione na pożytek , rzadziej z przydomowej pasieki , wniosek wyciągnijcie sami , nie powiem żeby nie wywozić uli ,ale jeżeli już gdzieś wywozimy to powinniśmy się zaopatrzyć w jakieś lokalizatory , kamerki , alarmy czujniki ruchu , itp dodatkowo.
- Ule powinny być tak ustawione aby nie były widoczne z drogi komunikacyjnej i najlepiej w trudnym terenie żeby ewentualny dojazd samochodem dla złodziei był bardzo utrudniony.
- Oczywiście wszelkie ogrodzenia , żywopłoty , głębokie rowy są mile widziane.
- Nie zapraszać gości do pasieki i nie chwalić się okolicznym pszczelarzom , bo to oni najczęściej kradną.
- oczywiście nietypowa ramka może być przeszkodą ale tą przeszkodę złodziej już ma rozpracowaną przed kradzieżą więc można powiedzieć że jej nie ma.
- bliska obecność zabudowań mieszkalnych , psów w pobliżu pasieki też może zniechęcać złodziei
- bardzo prostym i skutecznym sposobem może być połączenie uli wybranych losowo jakimś obwodem elektrycznym o niskim napięciu , kabelkiem niewidocznym i ukrytym w ziemi zamontowanym na jakieś wsuwki konektorowe , którego przerwanie sygnalizuje nam że coś zaszło w pasiece i tu do wyboru co chcemy zastosować , czy głośny alarm czy zdjęcia , czy powiadomienie okolicznych domowników o możliwości włamania do pasieki itp albo wysłanie smsa
- można powiesić tabliczkę " Obiekt monitorowany" i powiesić atrapy kamer ( były takie atrapy w Lidlu niedawno) , a dla bogatych oryginalne kamerki oczywiście


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 grudnia 2016, 16:56 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Tadek 11 pisze:
Nie zapraszać gości do pasieki i nie chwalić się okolicznym pszczelarzom , bo to oni najczęściej kradną.


coś w tym jest, jestem mało gościnny wiele razy miałem propozycję zeby kogoś kogo pierwszy raz na oczy widzę oprowadzać po pasiekach nie widzę takiej potrzeby i jeśli kogoś mam gdzieś zapraszać to do pasieki koło domu :mrgreen:
jeszcze jedna sprawa nie zamieszczam zdjęć uli w tle z okolicą gdzie stoją, kilka lat temu zrobiłem zdjęcie pszczół na nawłoci i zamieściłem na forum a później się nie mogłem uli doliczyć jak przyszło zwozić na bazę

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 grudnia 2016, 09:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lutego 2013, 13:57 - pn
Posty: 378
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Wlp z ramką 18 cm
kudlaty pisze:
Tadek 11 pisze:
Nie zapraszać gości do pasieki i nie chwalić się okolicznym pszczelarzom , bo to oni najczęściej kradną.


coś w tym jest, jestem mało gościnny wiele razy miałem propozycję zeby kogoś kogo pierwszy raz na oczy widzę oprowadzać po pasiekach nie widzę takiej potrzeby i jeśli kogoś mam gdzieś zapraszać to do pasieki koło domu :mrgreen:
jeszcze jedna sprawa nie zamieszczam zdjęć uli w tle z okolicą gdzie stoją, kilka lat temu zrobiłem zdjęcie pszczół na nawłoci i zamieściłem na forum a później się nie mogłem uli doliczyć jak przyszło zwozić na bazę


Mało tego zdjęcia zrobione nowszymi komórkami i smartfonami mają często włączony lokalizator GPS i wraz ze zdjęciem publikowanym złodziej dostaje dokładne dane współrzędne z GPS i łatwo znajdzie na mapie gdzie nasze ule są. Jeżeli już robicie zdjęcia komórką to pamiętajcie o wyłączeniu lokalizatora GPS


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2017, 01:05 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
ja na ramkach, dennicach i korpusach wypalam numer telefonu.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2017, 16:52 - czw 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
lucjan49, jakiej techniki wypalania używasz aby było sprawnie i szybko.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2017, 23:16 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Takowy palniczek zrobiłem i zdaje egzamin znakomicie. W płytce miedzianej 1 cm grubości razy 2 cm szerokości kolega wyfrezował na CNC numer telefonu. Pozdrawiam.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2017, 00:04 - pt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
lucjan49, bo Ty masz dobrych kolegów. :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lutego 2017, 09:55 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Przynajmniej złodziej bedzie miał doping aby szybko się pozbyć uli i ramek , bo z reguły nie kradną dla ramek. I dowodu rzeczowego brak :oczko:
No chyba że już tak nie kumaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2022, 21:50 - czw 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
A ja uważam, że większości złodziei nie będzie się chciało paprać z przekładaniem i utylizowaniem ramek i uli (ule znakowane są tak samo) do tego dochodzi charakterystyczny styropian z którego są zbudowane. Dla samych pszczół kradzież byłaby zupełną głupotą. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2022, 17:16 - pt 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
lucjan49 pisze:
Dla samych pszczół kradzież byłaby zupełną głupotą. Pozdrawiam.

I draństwem ! , ale zdarzały się takie przypadki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2022, 19:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
lucjan49 pisze:
ramek i uli (ule znakowane są tak samo) do tego dochodzi charakterystyczny styropian z którego są zbudowane. Dla samych pszczół kradzież byłaby zupełną głupotą. Pozdrawiam.
Zobaczy znakowane ramki, przyjdzie drugi raz z rojnicą. Mamy ramka nie przykitowane, oraz dziesiątki możliwości - dlaczego pszczoły znikneły. Tracimy 1 lub 2 rodziny zamiast 15'stu.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2023, 02:12 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Kilka lat temu jadę na pasieke a tam świeże ślady na trawie prosto pod ule. Prawdopodobnie ktoś sobie zrobił pakiety tyle że z moich rodzin. Złodzieje rzadko kiedy działają spontanicznie i wcześniej sobie obczajają co i jak.
Na nawłoci parę lat temu jak mi ukradli kilka odkładów razem z ulami to się im chciało wydeptać w nawloci ścieżkę do drogi glownej w przeciwnym kierunku niż ja je przywiozłem zginęły oczywiście najładniejsze rodziny

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji