FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:39 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 28 kwietnia 2017, 08:25 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Myślę raczej że ten drugi czujnik kwestia jaka waga całej platformy z ulami i trzeba by było do tego dobrać. Niewiem czy te sensory będą wdpółpracować z naszym programem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 09:29 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomaszgenda,
Zobacz na pw

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 15:55 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
To proste zagadnienie , ale nieopłacalne w skali jednego egzemplarza. Wykonawczo to czujniki tensometryczne z przetwornikiem ich wskazań na standardowy sygnał analogowy . To najprostsze rozwiązanie i dawno już zrobiłem tak wagę pod ul z wagi łazienkowej. To najtańsze rozwiązanie i bardzo niezawodne , tyle że zrobiłem to w zasięgu wi-fi i obrabiam gotowym , profesjonalnym oprogramowaniem SCADA.
Wykonanie GSM nie jest dużo trudniejsze do wykonania, tym bardziej że tanią bazą sprzętową bebechów są chińskie gotowce. Więcej pracy nad oprogramowaniem, choć to też nie czarna magia dla przeciętnego studenta w branży. Można też do tego zastosować inne tensory niż prymitywny mostek tensometryczny z wagi łazienkowej , ale dobre są kilkakrotnie droższe nic cała waga i trzeba czymś te sygnały obrobić analogowo - koszty są podstawową barierą sensu budowy takiej konstrukcji. Kwestia kalibracji jest banalna, bo przecież wagę łazienkową też musiałem kalibrować bo wykorzystałem z niej tylko mostek tensometryczny i przetwornik sygnału . Profesjonalne wagi ( np samochodowe) też wymagają okresowej ( co 2 lata) kalibracji . W naszym przypadku nie jest też istotna dokładna waga ile zmiany też wagi , więc sprawa znacznie prostsza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 16:37 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Powiem tak koszt takiego mododułu z jedną wagą to około 600zł + akumulator + krata sim a dodatkowe wagi z podłączeniem to 300 za sztuke. Rozwiązanie to zabezpiecza szereg interesujących nas pszczelarzy problemów:
1- czy wystąpił pożytek towarowy
2- czy nietrzeba podkarmić rodzinek
3- zabezpiecza przeciw kradzieży na żywo!!! Nawet przed kradzieża 1- ramki z ula!!! Online!!! Możliwe złapania złodzieja na gorąco jak nie przez nas (przy dużej odległości od pasieki) to przez znajomego który zostanie powiadomiony przez nas lub bespośrednio z modułu ( można podać kilka nr telefonu)
4- powiadamia nas o wyjściu roju z ula!
Jeżeli to takie łatwe czemu jeszcze takiego systemu nia na rynku?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 21:19 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
tomaszgenda pisze:
Jeżeli to takie łatwe czemu jeszcze takiego systemu nia na rynku?

bo rynek za mały :mrgreen: , a te wszystkie zalety iluzoryczne , bo w zasadzie wystarczy sama waga reprezentatywnego ula mierzona o tej samej godzinie. Zabaweczka na korzystanie z której trzeba mieć czas , a nie zastąpi doświadczenia i oka pszczelarza. Zamiast chronić ul przed kradzieżą , waga może wręcz zachęcić do kradzieży w komplecie z ulem.
Takie wagi są dostępne, w wykonaniu profi ,ale cena zaporowa jak na nasze polskie ceny i ilości miodu. Ja widzisz powyżej była już taka komercyjna propozycja i nie było tłoku, nikt się nie chwalił że kupił .
Dochodzą jeszcze koszty gwarancji i serwisu , a to może zepsuć każdy taki pomysł bo w tych kwotach tylko na bazie wagi łazienkowej , a to łatwo zepsuć w warunkach polowych. Trzymam kciuki , ale nie jesteś pierwszy który wpadł na taki pomysł. Ja go zrealizowałem , ale bez zamiaru sprzedaży .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 22:31 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Manio
Zgadzam sie z Toba że sensory z wagi to najsłabsze ogniwo ale z pozosałymi wnioskami nie.
Stojak z sensorami wylada jak normalny stojak sensory są ukryte a jaka kolwiek ingeręcja w kable, stojak lub ul powoduje wysłanie alarmu. Naprzykład po odcięciu kabla z któregoś sensora program interpretuje jako -15 kg i wysyła sms Alarm.
Po zciągnięciu daszku lub w leżaku wyjęcie ramki też wyśle Alarm. Więc jes to doskonałe zabezpieczenie przed kradzierzą!
Fakt sprawa gwarancji
napraw daje do myślenia i stawia pod znaki zapytania kalkulacje cenowe kosztów :cry: które i tak były skalkulowane prawie po kosztach. Pozostaje własny użytek ewentualnie znajomi pszczelarze z okolicy
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 maja 2017, 16:19 - sob 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Temat zamarł czyżbyście uważali że to za dużo te 600 zł a ile kosztuje ul z rodziną?
Baru0 A tobie jak zaiwaniom na całą laweta z ulami. Chyba warto byłoby zainwestować w taki system.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2017, 08:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tomaszgenda pisze:
Temat zamarł czyżbyście uważali że to za dużo te 600 zł a ile kosztuje ul z rodziną?
Baru0 A tobie jak zaiwaniom na całą laweta z ulami. Chyba warto byłoby zainwestować w taki system.
Pozdrawiam Tomek


twój problem polega na tym że coś zrobiłeś ale sam nie wiesz na ile to wycenić, nie wiadomo czy jesteś bardziej pszczelarzem czy sprzedającym, nikt nie będzie płacił no właśnie ile 600zł+ ile? i testował u siebie może pochodzi rok a może miesiąc, jak się zepsuje to co śmietnik i nowe? nie ma towaru, nie ma serwisu...
2 lata temu kupiłem wiertarkę wielowrzecionową od gościa z forum tez ogłaszał się wynalazca dałem 700zł a wykonanie nie było tego warte bo silnik nie miał nawet osłony wirnika i samego silnika podpięte bezpośrednio do szkieletu stalowego takie urządzenie dla samobójcy tak by można było wymieniać dalej no ale takie zalety kupowania w ciemno na podstawie jednego niewyraźnego zdjęcia a przy tym co piszesz nawet zdjęciaa nie ma, miało być nowe przyszło używane z uszkodzoną jedną głowicą, zadzwoniłem do gościa to mi powiedział zebym sobie dokupił bo wszystko nowe :haha: okazało się że on tego nie robil tylko sprzedawał prace innej osoby no ale tak to już bywa

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2017, 10:08 - pn 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Kudlaty
Jak testy wyjdą pozytywnie to 1 waga z modemem wysyłającym smsy 600zł + następnej podłaczonej wagi ze stojakiem 300zł. Jak pisałem bez akumulatora. Sprawa awarji to podejrzewam na 99% najsłabsze ogniwo to sensory które jak padną to z nowej wagi łazienkowej 4szt trzeba będzie dać nowe. Fotki dam jak wszystko będzie przetestowane w 100% narazie to kłębowidko kabli (pająk)
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2017, 21:42 - pn 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
tomaszgenda pisze:
Fotki dam jak wszystko będzie przetestowane w 100% narazie to kłębowidko kabli

Tak trzeba było od razu ,a ja się wybierałem oglądnąć gotowy produkt :wink: .
Daj znać jak będzie gotowy .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 16:48 - czw 

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 13:19 - pn
Posty: 11
Lokalizacja: Łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bełchatów
No nareszcie waga zaczęła liczyć na + nie jest to 500 ale zawsze +

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lipca 2017, 22:40 - wt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Witam
Waga w testach już 2 tygodnie jak na razie jest super!
To nowe dennice Tatko starał się ukryć kabelki i elektronikę z dennicy wystaje tylko 1 kabelek którym przesyła dane do modemu
https://www.fotosik.pl/u/tomaszgenda/album/2453981
jak dla mnie wyszło super!!! :thank:
pozdrawiam Tomek :pl:

_________________
gendzi@interia.pl
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji