FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:48 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 marca 2016, 02:32 - wt 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Opracowałem elektroniczną wagę z komunikacją GSM opartą o wagę łazienkową.
Założeniem było zbudowanie funkcjonalnego urządzenia w cenie akceptowalnej przez polskiego pszczelarza.
Waga ma podstawową funkcjonalność, wszystko podporządkowane jest wypuszczeniu produktu którego cena będzie akceptowalna.

Mysle, ze udało mi się to zrobić.
Moduł podłączany do wagi łazienkowej kosztuje 350zł. Fo tego dochodzi cena wagi i koszty połączenia wagi z modułem. Ale jak ktoś to robi sam to ma działająca wagę za 380-400zł.
Bez żadnych abonamentów i innych ograniczeń.


W kwietniu będzie miała miejsce premiera mojego systemu elektronicznej zdalnej wagi.

Urządzenie będzie w 2 wersjach:

1) Pełna platforma - czyli elektronika z transmisją GSM plus specjalnie przygotowana platforma wagowa + czujnik tensometryczny o wysokiej dokładności i stabilności wskazań. Cena 1350zł. W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.
Cena wagi wynika z tego, że używam profesjonalnego czujnika nacisku belki tensometrycznej. Moja waga jest funkcjonalnym odpowiednikiem wag dostępnych na rynku niemieckim.

2) Waga łazienkowa ze specjalnym modułem elektronicznym + transmisja GSM. Rozwiązany jest problem z odcinaniem zasilania przez wagę. Układ zasilany jest z 4 baterii AA ( duży paluszek) choć ja zdecydowanie rekomenduję zasilanie z 4 baterii R14 jeżeli układ ma stabilnie pracować przez cały sezon.
Cena samego modułu do samodzielnego podłączenia 350zł.
Waga łazienkowa z podłączonym już modułem 450zł.

urządzenie wysyła sms-a z informacjami o :

=> wadze ula
=> monitorowaniu napięcia baterii
=> pomiar temperatury zewnętrznej.

=> opcja - pomiar wilgotności zewnętrznej
=> opcja - pomiar wilgotności w ulu
=> opcja - pomiar temperatury w ulu


Wersja modułu do zintegrowania z wagą łazienkową kosztuje 350zł.
Cena dotyczy modułu elektronicznego w wersji bazowej bez funkcji opcjonalnych.
W zestawie jest instrukcja podłączenia modułu z wagą łazienkową.

W przypadku jak ktoś chce fakturę należy doliczyć vat.
Przy zamówieniu grupowym minimum 50 sztuk, cena wyniesie 290zł.

Chetnie dowiem się jak patrzycie na taką ofertę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 09:32 - wt 

Rejestracja: 29 czerwca 2015, 13:19 - pn
Posty: 11
Lokalizacja: Łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bełchatów
Ja czekam z niecierpliwością na premierę. Oczywiście na wersje nr 2. Mam nadzieje że będę mógł połączyć moduł z moją wagą "niełazienkową".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 10:07 - wt 

Rejestracja: 15 sierpnia 2013, 16:42 - czw
Posty: 403
Lokalizacja: Jestem Polakiem i jestem z tego dumny
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Wygląda to bardzo zachęcająco. Poniżej 500 zł za taki system jest do zaakceptowania przez "drobnego" pszczelarza. Duzi bez problemu powinni zaakceptować wersję pro. Jeśli system będzie niezawodny i dokładny to może być sukcesem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 12:04 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Tylko jak ma wyglądać pomiar przy wadze łazienkowej - skoro ją trzeba odciążyć do włączenia, a pomiar wykonuje po obciążeniu?

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 18:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
adamjaku, jest napisane w pierwszym poście

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 18:48 - wt 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 13:04 - sob
Posty: 194
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Dla mnie cena akceptowalna - a już w opcji zamówienia 50 szt-bardzo nawet:-)
Andrzej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 20:51 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ja tam widzę, ze oferowany jest moduł i instrukcja podłączeniowa..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2016, 21:51 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
adamjaku pisze:
Ja tam widzę

a tam nic nie widzę.Żadnego zdjątka towaru , screenów , opisu ilości informacji w jednym SMSie , czy sposobu inicjacji wysyłania. Ja widzę ciemność .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2016, 08:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
Mnie interesi czy jest opcja zerowania

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2016, 10:21 - śr 

Rejestracja: 17 grudnia 2013, 15:03 - wt
Posty: 136
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WLKP
Miejscowość z jakiej piszesz: Parczew
pewnie tak, przy miodobraniu :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2016, 16:07 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Ja z kolegą zmontowaliśmy coś takiego koszt całości około 300zł z czujnikiem temperatury na zewnątrz i wewnątrz ula dojdzie może jeszcze higrometr ale zastanawiam się po co mi to. Całość wysyła smsy z wagą, temp i tak dalej dodatkowo zapisuje dane na kartę SD później będzie można na komputerze dane pokazać w formie wykresu. Dodatkowo moduł ma bluetooth do pobierania danych z okolicy pasieki.

pozdrawiam rever

Obrazek

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 21:47 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
adamjaku pisze:
Tylko jak ma wyglądać pomiar przy wadze łazienkowej - skoro ją trzeba odciążyć do włączenia, a pomiar wykonuje po obciążeniu?


System działa bez problemu.
Nie potrzeba żadnego odciążania wagi.
Jedynie przed postawieniem ula na wadze trzeba zrobić zerowanie wagi. To wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 21:49 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Rafikpl pisze:
Ja czekam z niecierpliwością na premierę. Oczywiście na wersje nr 2. Mam nadzieje że będę mógł połączyć moduł z moją wagą "niełazienkową".


Podłączenie modułu pod wagę łazienkową jest proste.
Dołączona instrukcja pokazuje co jak połączyć.
Nawet jak ktoś robi to pierwszy raz nie powinno mu to zająć więcej niż na spokojnie bez pośpiechu kilka godzin.
Mi po małej wprawie zajmuje to około godziny, może nawet krócej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 21:53 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
vega pisze:
Wygląda to bardzo zachęcająco. Poniżej 500 zł za taki system jest do zaakceptowania przez "drobnego" pszczelarza. Duzi bez problemu powinni zaakceptować wersję pro. Jeśli system będzie niezawodny i dokładny to może być sukcesem.


Dokładność pomiaru to 100gramów w najgorszym przypadku 200 gramów.
Zależy wiele od egzemplarza wagi. Nie ma możliwości żeby na wadze łazienkowej uzyskać lepszą niż 150-200 gramów.


Na wersji profesjonalnej wagi uzyskuję dokładność 20-25 gramów.
Ale tam jest użyty profesjonalny czujnik tensometryczny za kilkaset złotych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 21:59 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
adamjaku pisze:
Ja tam widzę, ze oferowany jest moduł i instrukcja podłączeniowa..


Produkt jest dostępny w wersji moduł + waga lub sam moduł do samodzielnego podłączenia.
Wszystko jest podporządkowane uzyskaniu sensownie działającego modułu w cenie akceptowalnej w polskich realiach.

System jest tak zbudowany że można go rozbudowywać o kolejne funkcjonalności w postaci osobno płatnych modułów.

W tej chwili moduł jest wyceniany na 350-380zł, kiedy pszczelarz kupuje bezpośrednio ode mnie.
W przypadku zestawu gotowego do pracy moduł elektroniczny + podłączona waga koszt przewiduję na 480-500zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 22:04 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
manio pisze:
adamjaku pisze:
Ja tam widzę

a tam nic nie widzę.Żadnego zdjątka towaru , screenów , opisu ilości informacji w jednym SMSie , czy sposobu inicjacji wysyłania. Ja widzę ciemność .



Spoko Manio, wiesz na pewno co to rozpoznanie rynku i określenie potencjału sprzedaży produktu.
System będzie w sprzedaży do końca kwietnia. Wiele zależy od dystrybutorów części i firm produkujących płytki drukowane.
Musze wiedzieć jakiego zapotrzebowanie mogę się spodziewać. Produkcja na magazyn żeby leżało nie wchodzi w rachubę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 22:31 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
W wadze świadomie zrezygnowałem z zasilania z akumulatora na rzecz baterii po to zeby ograniczyć koszty związane z użytkowaniem wagi.
DO takiego akumulatora jak pokazał rever potrzebna specjalna jest ładowarka, która kosztuje chyba 2 razy drożej niż sam akumulator.

Tak więc zdecydowałem się na 4 baterie R14.
Teoretycznie można by użyć nawet dużego paluszka ale moim zdaniem nie gwarantuje to stabilnej pracy modułu GSM.
Tak czy owak są baterie, to rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne niż akumulator + kupno specjalnej do niego ładowarki.

W mojej wersji wagi pasiecznej wszystko podporządkowane jest osiągnięciu rozsądnej ceny końcowej produktu i niskich kosztów eksploatacji.

Rever pisze modułach bluetooth w ulach. fajnie tylko nie napisał że każdy moduł musi mieć swoje zasilanie + kolejna elektronika i czujniki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 marca 2016, 22:45 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Rozwiązanie z samodzielnym montażem wagi do modułu bardzo ryzykowne , trzeba tu mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Z drugiej strony to sprytny zabieg ucieczki od udzielania gwarancji na tandetną i pewnie awaryjną wagę łazienkową. Też zrobiłem taką wagę ( wcześniej zrobiłem wi-fi) ale nie odważę się jej sprzedawać,właśnie ze względu na wagę łazienkową. Trudno oszacować jaka będzie jej trwałość pod ulem ,na zewnątrz. Użytkowałem swoją wagę cały poprzedni sezon i nic się nie stało,więc może jestem przewrażliwiony ? W każdym razie nie ma tańszej opcji. Jak dokończę swoją GSM , to oczywiście opublikuję schemat ( tak jak to zrobiłem z wersją wi-fi) i soft jaki w niej zastosowałem . Na razie bawię się na stole :D i dopieszczam soft.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 00:20 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
manio pisze:
Rozwiązanie z samodzielnym montażem wagi do modułu bardzo ryzykowne , trzeba tu mieć odpowiedni sprzęt i umiejętności. Z drugiej strony to sprytny zabieg ucieczki od udzielania gwarancji na tandetną i pewnie awaryjną wagę łazienkową. Też zrobiłem taką wagę ( wcześniej zrobiłem wi-fi) ale nie odważę się jej sprzedawać,właśnie ze względu na wagę łazienkową. Trudno oszacować jaka będzie jej trwałość pod ulem ,na zewnątrz. Użytkowałem swoją wagę cały poprzedni sezon i nic się nie stało,więc może jestem przewrażliwiony ? W każdym razie nie ma tańszej opcji. Jak dokończę swoją GSM , to oczywiście opublikuję schemat ( tak jak to zrobiłem z wersją wi-fi) i soft jaki w niej zastosowałem . Na razie bawię się na stole :D i dopieszczam soft.


Tak , to prawda rozwiązanie z waga łazienkową to jest luksus do ubogich. Nie ma co tego ukrywać.
Nie ma też co ukrywać że na inne rozwiązanie polskiego pszczelarza zwyczajnie nie stać.

Jako ciekawostkę powiem, że rozmawiałem z firmą co sprzedaje wagi na abonament. Oni wyprodukowali ponad 50 sztuk. A sprzedali kilkanaście.
Ten biznes wagowy jest bardzo ryzykowny. Dlatego przed podjęciem decyzji o produkcji robię rozeznanie rynku. Czy warto wejść w ta nisze.

No i co z tego że udostępnisz swoje rozwiązanie sprzętowe i oprogramowanie. No i co z tego?
Żaden pszczelarz i tak nie zbuduje takiej wagi bez znajomości postaw elektroniki i postaw programowania, a gdzie koszty zrobienia płytki drukowanej.
Nieświadomym wyjaśniam że cena wykonania porządnej płytki drukowanej w ilości 1-2-3 sztuki to koszt od 100zł do 200zł za sztukę. Plus dokumentacja do druku. I tak można bez końca wymieniać.

Nie jest możliwe żeby pszczelarz hobbysta zrobił moduł elektroniczny za mniej niż 500-600zł. Do tego oczywiście dochodzi zakup wagi.

Ja nie mam nic przeciwko żeby ktoś zrobił sobie wagę według twojego projektu jak potrafi.
Mnie zrobienie pierwszego działającego prototypu kosztowało wielokrotnie więcej niż cena za jaka bedę sprzedawał moduł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 08:55 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Trudno się nie zgodzić z Twoimi wyliczeniami. Jednak istotne jest to co oferujesz. Skoro właściwie działająca waga to koszt 1300zł, a wersja na wadze łazienkowej to "luksus dla ubogich" i prawdopodobne wyrzucenie w błoto 400-500zł, to ja nie rozumiem sensu oferowania takiego produktu.

Mówisz o dokładności. Takiej (http://sprzedajemy.pl/przenosna-waga-pl ... a,34370687) wagi używam do ważenia wosku, nie jest droga a dokładność do 3 miejsca po przecinku. Czemu nie zaadoptujesz takiego urządzenia? Czemu zdecydowałeś się na wersję łazienkową?

Ja ciągle myślę o wadze, ale z racji niechęci brata do budowy poległem na starcie. Teraz czekam na gotowe urządzenie - ale sprawdzone i w normalnej cenie.

Według mnie nie znajdziesz chętnego na wersję "zrób to sam". Są one stosunkowo coraz częściej opisywane w sieci. Czasem płytki nie są wymagane i działają gotowe dostępne na rynku układy. I wtedy tez jest to taki zestaw "do samodzielnego montażu".

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 09:07 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
adamjaku pisze:
Czasem płytki nie są wymagane i działają gotowe dostępne na rynku układy. I wtedy tez jest to taki zestaw "do samodzielnego montażu".

oczywiście wszystko mam na chińskim gotowcu , a koszty wsadu śmieszne. Podsumowanie koszów i źródła zakupu również opublikuję .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 14:59 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
adamjaku pisze:

Mówisz o dokładności. Takiej (http://sprzedajemy.pl/przenosna-waga-pl ... a,34370687) wagi używam do ważenia wosku, nie jest droga a dokładność do 3 miejsca po przecinku. Czemu nie zaadoptujesz takiego urządzenia? Czemu zdecydowałeś się na wersję łazienkową?


Mylisz dwa pojęcia. Dokładność i rozdzielczość pomiaru.
Rozdzielczość może być 3 miejsca po przecinku a dokładność moze być tylko 1 miejsce po przecinku.

dla przykładu rozdzielczość to 0,001kg, rozdzielczość to minimalne zauważone przez wagę obciążenie.
Natomiast dokładność to błąd pomiaru. Powiedzmy 0,1 kg.

I teraz sam sobie odpowiedz jaki sens ma podawanie 3 miejsc po przecinku na wyświetlaczu skoro dokładność to tylko jedno miejsce po przecinku?
Jak chcesz to mogę przerobić program żeby wskazywał nie 3 tylko 6 miejsc po przecinku, tylko po co ?

Albo inaczej. Jeżeli dokładność( błąd ) jest 0,1kg to jeżeli na wadze odczytasz np. 1,255kg a potem coś dołożysz i odczytasz 1,3kg to zgodnie z nie możesz powiedzieć jednoznacznie, że waga wzrosła ponieważ wszystko co jest mniejsze od 0,1kg mieści się w "szarej strefie".

Są oczywiście metody żeby to poprawić, skorygować. Są to jednak zaawansowane metody i algorytmy numeryczne.
Najprostsza a jednocześnie błędna metoda to liczenie zwykłej średniej z pomiarów.
Tak na prawdę robi się to innymi algorytmami , bardziej skomplikowanymi algorytmami numerycznymi niż średnia arytmetyczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 15:07 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
adamjaku pisze:

Mówisz o dokładności. Takiej (http://sprzedajemy.pl/przenosna-waga-pl ... a,34370687) wagi używam do ważenia wosku, nie jest droga a dokładność do 3 miejsca po przecinku. Czemu nie zaadoptujesz takiego urządzenia? Czemu zdecydowałeś się na wersję łazienkową?


Powiem Ci że waga do której link podałeś na 99% używa takich samych czujników nacisku jak zwykła waga łazienkowa.

Porządny czujnik (jeden) do pomiaru nacisku kosztuje od 300zł do 3000zł.
Wiedząc to, porównaj to z ceną całej wagi z Twojego linku.

Czy mogę użyć wagi z linku, oczywiście mogę. Tyle że wtedy dla pszczelarza taka waga pod ul będzie kosztowała około 900zł a nie 500zł.

Tutaj wszystko rozbija się o akceptowalną ceną. Właśnie to jest potężną barierą w zaistnieniu tych wag w środowisku pszczelarskim.
Cena, cena, cena .......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 15:17 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
manio pisze:
adamjaku pisze:
Czasem płytki nie są wymagane i działają gotowe dostępne na rynku układy. I wtedy tez jest to taki zestaw "do samodzielnego montażu".

oczywiście wszystko mam na chińskim gotowcu , a koszty wsadu śmieszne. Podsumowanie koszów i źródła zakupu również opublikuję .


Manio proszę przestań na mnie w dziecinny sposób naskakiwać,
że za 500zł możesz dostać Fiata a Ty liczyłeś na Mercedesa.
Bardzo proszę nie przenoś na to forum gówniarskiej pyskówki z innego forum.

Na tym forum też ludzie maja pytania, chcą wyjaśnień ale robią to w kulturalny i rzeczowy sposób, co sobie cenie.
A nie jak na innym forum gdzie obaj pisaliśmy a ja odnosiłem wrazęnie jakbym rozmawiał z drobnymi cwaniaczkami z bazaru albo .... a nie będe kończył.

W każdym razie klimat na tym forum i poziom rozmowy bardziej mi odpowiada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 15:37 - ndz 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
A gdzie Ci naskakuję i w czym konkretnie ? Piszę jak i inni forumowicze ( a cytowany post do Adama), tyle że jestem może odrobinę bardziej zorientowany. Rób sobie swoją wagę , a ja swoją , nie jesteśmy jedyni bo inni z tego forum budują takie wagi lub już zbudowali. Robisz z tego zagadnienie wagi techniki kosmicznej , a to dziecinnie proste . Opublikowałem prawie rok temu konstrukcję mojej wagi wi-fi to chyba nic zdrożnego w tym ,że opublikuję drugą tym razem na kartę GSM, niezależną od posiadania serwera . Mobilizujesz mnie tylko do przyśpieszenia ? :thank:
Wesołych Świąt :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 16:09 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Skoro używa takich samych, to zapewniam Cię że dokładność (lub to co widzę na wyświetlaczu) w zupełności wystarcza. Jeśli dokładam kartkę papieru i wyskakuje mi 2 gramy więcej to nie wymagam 4 czujników po 3000zł i taka dokładność mi wystarcza. Jeśli natomiast różnica szklanki wody jest niezauważalna to po co mi taka waga? Czy jest to dokładność, czy rozdzielczość.. nie wiem, wiem, że widzę przyrost.. Moja waga ma dokładność 10 gram dla mnie nie jest równoznaczna z 200g, którą Ty oferujesz. Więc chyba nie takie same są..

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 16:40 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Też kiedyś myślałem o wadze i w/g mnie jeśli ktoś ma pasiekę stacjonarną i przez 5-6..lat robił miodobranie np.:pierwsze w końcu maja i drugie końcem lipca, to z wielkim prawdopodobieństwem przez następne 20-30 lat będzie robił miodobrania w tym samym terminie(rozstrzał kilka dni w obie strony).A do uli wywiezionych i tak trzeba raz w tygodniu podjechać,a po paru latach j.w.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2016, 16:46 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
adamjaku pisze:
Skoro używa takich samych, to zapewniam Cię że dokładność (lub to co widzę na wyświetlaczu) w zupełności wystarcza. Jeśli dokładam kartkę papieru i wyskakuje mi 2 gramy więcej to nie wymagam 4 czujników po 3000zł i taka dokładność mi wystarcza. Jeśli natomiast różnica szklanki wody jest niezauważalna to po co mi taka waga? Czy jest to dokładność, czy rozdzielczość.. nie wiem, wiem, że widzę przyrost.. Moja waga ma dokładność 10 gram dla mnie nie jest równoznaczna z 200g, którą Ty oferujesz. Więc chyba nie takie same są..


Ok, wdawanie się w zawiłości pomiarowe nie ma sensu.
Przyjmijmy, że moja waga może podawać wskazania do 6 miejscu po przecinku.
Rozumiem że to wszystkich zadowoli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2016, 12:49 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
afrikanerhart, Niestety ma rację pomiar wagi jest bardziej skomplikowany niż nam się wydaje ale wg. mnie dla pszczelarza nie ma to znaczenia czy będzie 100 gramów w tą czy w tą co prawda miód też złoto ale o gramy bym się nie kłócił. Ja mam po prostu wiedzieć czy np. rozpoczął się pożytek spadziowy w danym terenie czy nie albo czy jechać z kolejnymi nadstawkami do uli. Resztę informacji jestem wstanie uzyskać przy okazji przeglądów.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2016, 10:54 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Dyskutujecie o wskazaniu wagi 20g :) Zrobilem kiedys doswiadczenie , wystawiłem suchy drewniany ul od Łysonia na deszcz . W ciagu doby " naciągnął" wody na 1.2kg.
Potem z kolei odparowanie to znowu zmiana , kolejny deszcz - znowu zmiana. Gdybyscie ten ul trzymali w garazu to ma sens myslec nad taką dokładnością pomiaru .
To tak jakby ktoś kupowała samochód i patrzył czy on jedzie max. 220km/h czy 240km/h a u nas można 140km/h.

A pytanie: co jak nie bedzie działać z tą wagą łazienkową co kupilem , albo bedzie zle wskazywac - dostane kase z powrotem . Czy firma napisze mi , ze "złą wagę kupilem" . Kupie nastepna ......itd itd :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2016, 13:49 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
afrikanerhart piszesz :" Moduł podłączany do wagi łazienkowej kosztuje 350zł. Fo tego dochodzi cena wagi i koszty połączenia wagi z modułem. Ale jak ktoś to robi sam to ma działająca wagę za 380-400zł. "

Czyli sama waga łazienkowa kosztuje 30-50zł. Są takie ? , ale to chyba zabawki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2016, 20:53 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
W czasie pożytku rodzina pszczela może przynieść do ula 8kg nektaru w ciągu nocy odparować 4kg dokładność co do grama jest zbędna.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 00:14 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
kulugyna pisze:
afrikanerhart piszesz :" Moduł podłączany do wagi łazienkowej kosztuje 350zł. Fo tego dochodzi cena wagi i koszty połączenia wagi z modułem. Ale jak ktoś to robi sam to ma działająca wagę za 380-400zł. "

Czyli sama waga łazienkowa kosztuje 30-50zł. Są takie ? , ale to chyba zabawki :)


Niedawno kupiłem chińską wagę łazienkową w dodatku całkiem przyzwoicie wykonaną za 30zł.
Dla tych co nie wiedza jak wygląda waga łazienkowa podrzucam przykładowe zdjęcie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 15:07 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ta waga pewnie działa tak jak wiertarka z Castoramy ... do czasu :)
Chyba , ze się mylę ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 20:36 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Kolego może nie zauważyłeś?
Cały ten temat dotyczy taniej wagi zbudowanej na bazie wagi łazienkowej.

Chcesz profesjonalną wagę np. made in germany? Nie ma sprawy 3500-4500zł+ vat + przesyłka.
Leć już składać zamówienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 21:09 - sob 

Rejestracja: 28 marca 2014, 23:24 - pt
Posty: 256
Lokalizacja: St. Lorenzen Austria
Ule na jakich gospodaruję: Zander
Miejscowość z jakiej piszesz: Sankt Lorenzen bei K
Kłamstwo! Firma produkująca wagi BeeWatch oferuje mi 2 wagi Made in Germany za cenę 1241 Eur. Podkreślam-2 szt. :!:

_________________
Miłośnik dobrej krainki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 21:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Mittelwand, Kup w Lublinie nasze są najlepsze w europie .
http://www.fawag.pl/index.php?goto=ofer ... 58&idp=360
http://www.fawag.pl/index.php?goto=ofer ... 59&idp=331

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 21:42 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
wiesiek33 pisze:

Ta jest najtańsza w ofercie!
http://www.fawag.pl/index.php?goto=ofer ... 16&idp=327

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2016, 21:57 - sob 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Wiesiu , ale to nie są wagi z transferem danych , popatrz Niemcy robią TAKIE Podobne do łazienkowych :mrgreen: , tylko bez blatu, na który kładę dwie kantówki i na to stawiam ul.
Do monitorowania rodziny pszczelej wystarczy zupełnie waga o dokładności i zakresie wagi łazienkowej. Nie jest to jednak waga do pracy na zewnątrz, miałem taką wagę cały ubiegły sezon i nic się jej nie stało. Jest to jednak najsłabszy element, trudno jednak ocenić czy droższa waga będzie lepsza. Waga wodoszczelna , kosztuje pewnie dużo więcej. Zauważyłem też ,że waga łazienkowa "nie lubi" niskich temperatur , więc wiosną nie zadziała.
Mittelwand pisze:
Kłamstwo! Firma produkująca wagi BeeWatch oferuje mi 2 wagi Made in Germany za cenę 1241 Eur. Podkreślam-2 szt. :!:

Mittelwand, o który model pytałeś ?
pozdrawiam
manio wagowy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2016, 14:04 - ndz 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Oto przykład niemieckiej myśli technicznej wycenianej w euro, za co oni chcą 1200 euro.
Tak na prawdę nie za kawałek profila tylko za to co jest w tym małym białym plastikowym pudełeczku, wsad sprzętowy i oprogramowanie.

Proszę zwrócić na koszty dodatkowe jak ktoś chce zaszaleć.
http://beewatch.de/beewatch-professional/?lang=en

U mnie taka sama waga, za takim samym czujnikiem wagi o dokładności 20g będzie kosztowała około 1500zł.
Jedyna różnica jest taka że na razie nie przewiduję budowy portalu internetowego do oglądania wykresików. Taki portal warto jest budować dopiero jak będzie przynajmniej 300 klientów chcących realnie kupić abonament.
Przypuszczam, że w całym kraju nie ma nawet tyle wag. Dlatego w moim przypadku portal to jest opcja na przyszłość, kiedy powstanie zapotrzebowanie.
Ten produkt i rynek jest tak bardzo niszowy, że jeden zły ruch i można być "out of buisness".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwietnia 2016, 23:04 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Tak jak obiecałem przedstawiam pierwszy z serii filmów jak wygląda funkcjonowanie wagi.
Film pokazuje wczesny okres pracy nad wagą, ale już w pełni funkcjonalnej.
Przy testach jakie widać na filmie sms-y są wysyłane co około 10 sekund.
Mierzona jest masa ula, temperatura zewnętrzna i napięcie baterii.
Film był nagrywany starym aparatem fotograficznym wiec jakość odstaje od współczesnych standardów.

https://www.youtube.com/watch?v=YLf5sIsJUqk&feature=youtu.be


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 kwietnia 2016, 02:30 - sob 

Rejestracja: 23 grudnia 2012, 18:34 - ndz
Posty: 26
Ule na jakich gospodaruję: warszawskie
Kolejny film znacznie lepszej jakości.
Dodane jest w tej wersji oprogramowania :
--- data pomiaru masy
--- czas pomiaru masy
--- wskaźnik pokazujący zmianę wagi ula między aktualnym i poprzednim pomiarem.

https://www.youtube.com/watch?v=2-V-UzNltOQ


Osoby zainteresowane mogą kontaktować się ze mną bezpośrednio tel : 507 975 960


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2016, 09:24 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:26 - pn
Posty: 113
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Waga pasieczna
https://www.youtube.com/watch?v=ftqd98U2lzA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwietnia 2017, 23:02 - czw 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Przepraszam że odgrzewam stary kotlet

Mój tato zrobił poniżej opisaną wagę (system wag)
Całość jest w zasadzie ukończona i przechodzi testy, na razie małe poprawki natury technicznej ale już wiemy że to wszystko działa.
Wiem w jakim zamkniemy się koszcie materiałów (nie liczę godzin i nocy które tato poświęcił nad programem i rozwiązaniami elektronicznymi)
Mam pytanie:
Czy ktoś pokusił by się o zakup i za jaką cenę (bez faktury) na taki sprzęt:
Waga pasieczna GSM dokładność ważenia 100g 4- sensory max obciążenia do 180kg
Obsługiwana SMS-ami np. dwa raporty sms w ciągu doby pierwszy raport nocny np. o 23:00 waga ula (z pszczółkami w ulu), temperatura otoczenia, wilgotność otoczenia. Raport dzienny np o 11:00 waga ula (bez pszczółek zbieraczek) temperatura, wilgotność.

Raport na żądanie (po wysłaniu komendy sms)

Raport ALARM - spadek wagi o np. 1kg w ciągu np. jednej minuty (test co np 1 minuta przez całą dobę a w razie spadku wagi o zakładane 1kg wysyła sms-a o treści ALARM RAPTOWNY SPADEK WAGI) ta funkcja wykrywa nieautoryzowane zaglądanie do ula, kradzież ula, dewastacja a nawet rójke.

Pauza - komenda wysyłana sms-em można pracować w ulu bez funkcji ALARM
Zerowanie - komenda po skończonej pracy w ulu (np karmienie, dodawanie/ujmowanie ramek/korpusów. Po zerowaniu przychodzą raporty na plus(pożytek) lub minus (ubywanie pokarmu)
A na koniec najważniejsze jest możliwość podłączenia 5 wag (pomiar 5 uli) jedną kartą telefoniczną
Koszt takiego "systemu" byłby jednorazowy i nie obejmował by kary telefonicznej (np abonament + sms-y) oraz akumulatora(np żelowy) ewentualnie zasilacza 230v (całość instalacji 6 lub 12V)
Modem analizujący wskazania sensorów z poszczególnych uli i wysyłający sms-y można schować w pracowni pasiecznej lub pod daszek jednego ula np w dodatkowym korpusie na powałce a pod daszkiem. z którego wychodzi 1 kabel grubości ok 1 cm.
Wszystkie kable można rozciągnąć w promieniu 50m (5 uli) i zakopać lub ukryć w trawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 05:28 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Kolego.. potrzebuję wagę ważącą całą platformę. Czyli 4 czujniki pod każdą nogą. Bardziej jako zabezpieczenie niż wagę, choć funkcja ważenia byłaby wskazana.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 06:34 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
To nie jest takie proste a ile dobrze rozumiem potrzebujesz wagę do platformy na kilka/kilkanaście uli. Trudno to wykonać ale jest to wykonalne czy pomiary wagi dobrze to wskazywały? Tego nie wiem ale na pewno by zabezpieczenie przed kradzieżą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 06:57 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Inne sensory pewnie i kabelki łączące.. reszta chyba taka sama.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 07:06 - pt 

Rejestracja: 18 stycznia 2017, 12:19 - śr
Posty: 807
Lokalizacja: Kostarowce/Sanok
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Kostarowce
Tak właśnie sensory są inne 1 kosztuje ok 400zł a trzeba 4szt i trzeba jakoś je zamocować w podstawach, zmiana pewnie też w programie który analizuje odczyty z sensorów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 07:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/Wholesal ... 4711&tpp=1

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwietnia 2017, 07:48 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Lub
https://pl.aliexpress.com/item/Radiatio ... 956880eef7

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji