FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:58 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22 marca 2017, 11:47 - śr 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
Mam ogrodzoną pasiekę siatką leśna 2m wysoką i chciałbym na nią powiesić od strony sąsiada siatkę cieniująca też 2 m wysoką i z 5o m długą w celu zasłonięcia się od gapiów i wiatru i podwyższenia lotu.
Chciałbym zasięgnąć Waszego zdania czy ma to sens jaka jest wytrzymałość tej siatki ,czy siatka leśna wytrzyma napór wiatru ,i jakie zacienienie jest najlepsze w sprzedaży są 40 ,60 i 90% zacienienia i najważniejsze ,czy to nie zaszkodzi pszczółkom gdzieś czytałem ,że powracające ciężkie obładowane nektarem pszczółki mogą uderzać w siatkę i spadać na ziemię .Proszę o radę użytkowników ,bo widziałem że niektórzy korzystają z takiego rozwiązania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 17:21 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
W siatkę nie będą uderzać, bo siatka cieniująca jest bardzo dobrze widoczna, pszczoły będą ja omijać tak jak i inne przeszkody.
Mam taką siatkę i nie ma żadnego problemu z tym, aby pszczoły się z nią zderzały, przelatują ponad siatką.
Jeżeli chcesz zasłony to raczej lepsza taka bardziej gęsta.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 17:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
na 2 pasiekach mam siatkę cieniującą jako ochrona od wiatru i do tego z kilkunastu metrów nic przez nią nie widać tak więc skutecznie spełnia swoje zadanie, kupiłem ją jako ochrona przed słońcem bo 1 pasiekę mam na stoku południowym bez jednego drzewa wysokość ok 500m npm jak słonce przygrzeje w maju czerwcu tym bardziej lipcu to sauna to mało powiedziane
mam 70 % i taką polecam 90 to będzie lity materiał a ta 40% firanka albo siatka na worku z ziemniakami,
jak chcesz mieć litą strukture to kup najtańszą "plandekę" budowlaną dlatego w "" bo to szmata przed niczym nie chroniąca a zwłaszcza przed wodom ale na płot się nada
trzeba ją dokładnie przymocować bo przy mocnym wietrze działa to jak żagiel

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 marca 2017, 18:39 - śr 

Rejestracja: 07 października 2015, 15:09 - śr
Posty: 763
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Gostynin
kudlaty, JM,
koledzy a jaka jest wytrzymałość siatki z 3 lata wytrzyma i czy jej ciężar nie za bardzo obciąży siatkę leśną


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 marca 2017, 00:38 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to jest normalne tworzywo sztuczne u mnie ma już 4 lata trochę wyblakła ale nic po za tym spełnia swoje zadanie to jest rozwiązanie na naście lat, mam powieszone na normalnej siatce ogrodzeniowej bardzo gęsto powiązane, a na drugiej pasiece rozciągnięta pomiędzy słupkami od ogrodzenia trzyma się do ogrodzenia z drutu kolczastego :blee:
to jest lekkie tworzywo więc waga nie jest problemem gorzej z wiatrem bo stawia to opór powietrzu, nie wiem jak u ciebie wieje bo u mnie są niekiedy takie wichury że mi daszki dociążane cegłami zwiewało a siatka dalej na swoim miejscu,
zawsze możesz jakiś słupek wrzucić środkiem bo siatka leśna nie ma drutów napinających więc to może wszystko wisieć

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2017, 22:02 - sob 

Rejestracja: 12 maja 2016, 12:18 - czw
Posty: 75
Lokalizacja: Nowosądeckie/Beskid
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie/18
Miejscowość z jakiej piszesz: Rytro
a jest jakaś inna możliwość założenia siatki przed ulami jezeli nie ma ogrodzenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 stycznia 2018, 20:13 - sob 

Rejestracja: 08 lutego 2012, 21:43 - śr
Posty: 94
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ
Najszybciej to chyba rozpiąć 3 druty na słupkach tak jak do wieszania tradycyjnej siatki. Słupki nie musza być metalowe i cemantowane w ziemię. Poszukaj sosnowych stempli budowalnych (rozwiązania tanie ale na kilka lat - dopóki stemplenie nie zgniją w ziemi). Problemem może być przesuwanie siatki przez wiatr jak firanki przy słabym umocowaniu siatki do drutów. Innym rozwiązaniem trochę droższym to zastąpienie drewnianych stempli słupkami betonowymi (takimi jak np na plantacji malin) o wys ok 2m. Siatkę cieniująca możesz rozpiąć na siatce leśniej, tą mocuje sie bezpośrenio do słupków bez drutów podtrzymujących. Siatka leśna trochę koszuje ale bez szaleństw, i do niej przymocujesz sietkę cieniującą. Sam widzisz mozliwości kilkanaście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji