FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 06:00 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 listopada 2007, 22:04 - śr 
Znalazłem ot taki Artykulik
Tem typ polawiacza pozwala nam nie tylko na poławianie pyłku ale i na zabezpieczenie pszczół w zimie przed ptactwem i myszami

http://www.naszapasieka.republika.pl/st ... zet31.html

http://www.agrotrader.pl/pictures/1007799078_middle.jpg


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2007, 22:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
tak to standardowy ale jeśli ktoś nie będzie umiał to takiego nie zrobi a kupić to drogie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 listopada 2007, 22:36 - śr 
Gdzieś mi dziś nawet migła cena 25 zł za szt one są proste w budowie jutro wstawię rysynki techniczne tych poławiaczy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 listopada 2007, 18:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
tak właśnie nabyłem książeczke M.Janiszewskiego jest tam sporo super sprzęciku i jak go robić troche się zabiore i poprubuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 grudnia 2007, 23:57 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
Gdzieś mi dziś nawet migła cena 25 zł za szt one są proste w budowie jutro wstawię rysynki techniczne tych poławiaczy


Mam nadzieje, ze nie zostane zbesztany za zamieszczenie na tym Forum informacji o tym, gdzie mozna zamowic takie polawiacze pylku.
Ja je znalazlem na stronie portalu PSZCZOLY w ogloszeniach, oto ono:

poławiacze pyłku przedwylotowe wymiary:dlugość 36, szerokość 10, wysokość 14. wymiary pojemnika: 33x10x6. pojemnik jest podbity siatką od spodu,cena za sztuke 25zł.Wysyłam pocztą lub odbiór osobisty. kontakt:e-mail: dzuda111@poczta.onet.pl tel:508202701

Nie znam tego zrodla, wiec nie biore na siebie zadnej odpowiedzialnosci, ale moze komus sie przyda ta informacja.
Pozdrawiam
coconut


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2007, 14:07 - pt 
Jerzy pisze:
poławiacze pyłku przedwylotowe wymiary:dlugość 36, szerokość 10, wysokość 14. wymiary pojemnika: 33x10x6. pojemnik jest podbity siatką od spodu,cena za sztuke 25zł.Wysyłam pocztą lub odbiór osobisty. kontakt:e-mail: dzuda111@poczta.onet.pl tel:508202701



Poławiacz zewnętrzny jest bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko jako urządzenie służące do odbioru pyłku ale w mojej pasiece spełnia wiele funkcji np.
1) poławiam pyłek
2) zacienia wylot co ułatwia wentylację
3) latem w upalne dni nie wiszą pod ulem tylko siedzą w poławiaczy (i np. jak leje to nie leje po pszczołach )
4) poddając matki szt unasiennione nie musze kratować uli tylko wsuwam wkładkę
5) przy wychodzącym roju zawsze można zdążyć wkładkę założyć i wtedy działa jak rojołapka
6) zimą zabezpiecza przed myszami i nie sypie się śnieg na wylot
7) Jest łatwy w obsłudze prosty i tani w budowie i pasuje do każdego typu ula

http://pszczelarstwo.neostrada.pl/grafi ... lku_10.jpg

A teszte jest TU-- szukać na dole


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 grudnia 2007, 22:00 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Własnie takie zdiecia poławiacza sciagłem jakis czas temu jak tylko przyjade do domu mam zamiar zrobic kilka sztuk tak na próbe ,sa ładne zobaczymy jak w praktyce

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 grudnia 2007, 14:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Witam!

Pytam najbardziej doswiadczonych:

JAKIE POLAWIACZE STOSUJECIE W SWOICH PASIEKACH?

Nie zauwazylem zadnych opinii o wspomnianych tu polawiaczach.
Np. Pan Krzysztof Kasperek twierdzi, ze on stosuje polawiacze przedwylotkowe.
Przeciez wszyscy polawiacie pylek.

Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 stycznia 2008, 08:53 - śr 
Robię dennicowe poławiacze pyłku. Mam pytanie dotyczące wyjścia dla trutni. Kiedyś na stoisku ze sprzętem widziałem dwie elastyczne rurki zamontowane jako wyjście. Powiedzcie czy zadaje to egzamin. Jaka mniej więcej musi być długość i średnica wewnętrzna rurki. Czy w ogóle ma to sens? Pozdrowienia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2008, 11:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Robienie wyjścia dla trutni ma sens bo gdy go nie bedzie trutnie będą blokowały i utrudniały wentylację w ulu.Średnica rurki ma być taka aby przeszedł truteń i najlepiej jak wystaje ponad powierzchnie płytki poławiającej zarówno z jednej jak i drugiej strony(aby z kolei pszczołom nie było łatwiej tamtendy przechodzić.
Poławiacze przedwylotkowe nie mają takich wyjść i łatwo można zaobserwować gromadzące i dobijające się trutnie tak ok.południa.Przy małej pasiece można tak ok.południa uchylić płytkę na dosłownie minutke i ponownie ją zamknąć.Wracające trutnie już do ula nie trafią,bo nie przejdą z powrotem.Pozbywamy się w ten sposób darmozjadów:)A najfajniejsze poławiacze dennicowe robi firma ratajczak no ale są one dość drogie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2008, 19:19 - czw 
Mnie osobiście podoba się poławiacz pyłku pokazany na http://www.mirzeleny.cz/obr/gal/vyrobky/014.html
http://www.mirzeleny.cz/obr/gal/vyrobky/015.html Proste rozwiązanie, które można zastosować do każdej dennicy wysokiej.
Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2008, 21:31 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Co do trutni... to nie lepiej wywalić parę wylotkow i osadzić w nich rurki plastikowe?? Znaczy sie w polawiaczu. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 11:06 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Witam

mam zamiar zbudować poławiaczkę pyłku wylotową i nie wiem czy jak wywiercę otwory w plexiglasie o grubości 2mm otwory o średnicy 4,7mm czy będzie to się nadawało do jako takiej poławiaczki mam zamiar to zrobić sam ponieważ w mojej okolicy nie ma profesjonalnego sklepu z artykułami pszczelarskimi i mam pytanie jak zrobić wyjście dla trutni jaką ma mieć średnicę ta rurka...

z góry dzięki:D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 12:19 - pn 

Rejestracja: 09 czerwca 2008, 21:13 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: wielkopolska
Nie musisz mieć w pobliżu sklepu. Wpisujesz o google: tomasz łysoń i masz sklep on-line. Wybierasz co chcesz i przysyłają ci do domo. Duża przegroda do pyłku kosztuje 3,50zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 12:33 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
no tak oczywiście jednak zamówienie samej przegrody mi się nie opłaca ponieważ przegroda kosztuje 3,50 a przesyłka pewnie 10 zł :D sknera ze mnie ;D

Ok sprawa z przegrodą chyba załatwiona okazało się, że w szczecinie jest sklep pszczelarski więc powinni mieć jutro wyśle ojca do niego a co z tymi wyjściami dla trutni ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 12:42 - pn 
swiwojtek pisze:
no tak oczywiście jednak zamówienie samej przegrody mi się nie opłaca ponieważ przegroda kosztuje 3,50 a przesyłka pewnie 10 zł :D sknera ze mnie ;D


A no i sknera :wink: sam nie zrobisz też tak kiedyś próbowałem i nic nie wyszło
orginalne przegrody mają otworki przy okrąglone a po wywierceniu wychodzą ostre brzegi i pszczoły będą tracić nie tylko pyłek ale i nogi i koszyczki kiedyś zamiast wkładek stosowano zwykła kratę od grodową ale właśnie z powodu okaleczeń pszczół zrezygnowano z tej metody

poszukaj u siebie sklepu na pewno gdzieś bliżej znajdziesz ale czy zajedziesz w jedną stronę za 5 zł i z powrotem to 10 zł to lepiej przesyłka i siedzieć w domu


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 17:40 - pn 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
U Łysonia kupisz gotowe płytki 145x405 za 5,50 szt.są w sam raz takich używam tylko do poławiaczy dennicowych,a rurki dla trutni od 8-10mm i conajmniej 1cm musi wystawac poza ściankę poławiacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 20:08 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Ale z czego ta rurka ma być ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2008, 20:46 - pn 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Może byc metalowa lub z tworzyw sztucznych, tylko żeby nie miała ostrych kantów należy je z fazowac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 01:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2008, 22:02 - wt
Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
A na tych rysunkach poławiaczy (o przedwylotkowe mi chodzi) jest ta płytka strącająca a zaraz za nią siateczka oddzielająca pyłek od pszczół. Jak gęsta jest to siatka? i skąd takową bierzecie? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 10:24 - czw 
Keimil25 pisze:
A na tych rysunkach poławiaczy (o przedwylotkowe mi chodzi) jest ta płytka strącająca a zaraz za nią siateczka oddzielająca pyłek od pszczół. Jak gęsta jest to siatka? i skąd takową bierzecie? :roll:


Gotowe komplety kupisz za parę złotych u Łysonia lub popatrz Tuuuuuuuu po prawej u samej góry masz internetowy Sklep i szukaj
:wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 11:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2008, 22:02 - wt
Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
Nom muszę przyznać że ten sklep to konkretny, bo w niektórych (nie będe pisał gdzie) to jeszcze trzeba między mydłami o zapachu propolisu sprzętu pszczelarskiego szukać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A tych siatek to nie da się z czegoś dobrać? to zwykła siateczka tyle że gęsta chyba.. Bo te Płytki poławiające to trzeba kupić to jasne..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 20:48 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Siatka najlepsza jest metalowa można ją kupic u Łysonia w hurtowniach,jest to siatka aluminiowa o oczkach w kształcie rombu i średnicy ok.trzech mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 21:26 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 marca 2008, 22:02 - wt
Posty: 48
Lokalizacja: Kraków
A jeszcze mam pytanie: płytka poławiająca pyłek jest ułożona prostopadle do siatki na dnie poławiacza przez którą trafia pyłek do zbiorniczka.. A czy ta płytka poławiająca jest na środku tej siatki czy z któregoś brzegu ułożona?? bo na zdjęciach tego szczegółu nie widać dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lutego 2009, 22:33 - czw 

Rejestracja: 14 marca 2008, 21:36 - pt
Posty: 189
Lokalizacja: Krosno odrzańskie
Płytka może byc ułożona i tak i tak zależy od poławiacza, jeżeli jest to poławiacz wylotkowy to prostopadle do siatki i oczywiście na jej środku ,jeżeli dennicowy lub powałkowy to w zasadzie równolegle nad sietką,chociaż mogą byc i prostopadle zależy od konstrukcji poławiacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji