FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:40 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01 grudnia 2017, 21:29 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-miod ... adc5b83508
Byłem dziś zrobiłem wizje lokalną firmy :pl: robią wszystko pod zamówienie naprawde solidnie . Szef chwalił sie że ostatnio wykonali urządzenie do (osuszania miodu) dla 800pniowej pasieki ma odparować wode po jednym miodobraniu w dwie doby :?:
W idziałem naprawde solidnie wykonany stół do odsklepiania ramek z prasą do odsklepin
Mi mają zrobić taki troche większy autoklaw jak będe miał wycene to się pochwale
Pozdrawiam
Ps.
Moje wypociny nie są sponsorowane poprostu byłem mile zaskoczony że jednak się da :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2017, 22:20 - pt 

Rejestracja: 07 października 2015, 22:47 - śr
Posty: 309
Lokalizacja: Poland
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: opolskie
Miodarka radialna na 20r wlkp bez silnika i motoreduktora 5100zł - trochę ich poniosło


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 grudnia 2017, 22:59 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Emphaser,
zobacz jakie jest wykonanie a później się wypowiadaj nigdy dobre nie będzie tanie, dokupujesz silnik z motoreduktorem i falownik calość ok tysiak i masz miodarę że prędziej się znudzi jak zepsuje czego nie można powiedzieć o tym co sie teraz produkuje na refundacje blacha 0,5mm jak się załaduje do pełna to chodzi na wszystkie strony bo takie wiodkie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 07:53 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Dziękuję za taką informację.. Tak się zastanawiam nad połączeniem wirówki do odsklepin i wirówki do wytapiania wosku. Można by takie urządzenie połączyć w jedną całość. Kilka odstojników i osuszacz do miodu.

Kudłaty.. a czy przypadkiem jak masz motoreduktor z regulacją to wtedy falownik zbędny. Jak falownik - nie potrzebny motoreduktor. Mogę się mylić.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 09:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
adamjaku pisze:
Dziękuję za taką informację.. Tak się zastanawiam nad połączeniem wirówki do odsklepin i wirówki do wytapiania wosku. Można by takie urządzenie połączyć w jedną całość. Kilka odstojników i osuszacz do miodu.

Kudłaty.. a czy przypadkiem jak masz motoreduktor z regulacją to wtedy falownik zbędny. Jak falownik - nie potrzebny motoreduktor. Mogę się mylić.

co do pierwszej części myśle że to tylko kwestia dorobienia drugiego kosza żeby wykorzystywać jedno urządzenie do wirowania miodu, wirowania odsklepin czy wytapiania wosku

co do drugiego mam fabryczną miodarkę z górnym napędem i jest sterowanie falownik i silnik z dostawką tylko nigdy mnie nie interesowało czy to motoreduktor czy przeniesienie napędu z slnika który jest poziomo na kosz który jest pionowo
gdyby było jak piszesz do miodarki ze zdjęć trzeba dołożyć ok 600zł za silnik 0,7kW z motoreduktorem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 10:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2012, 16:15 - pn
Posty: 158
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKI
Motoreduktor czy koła pasowe to tylko przeniesienie napędu,po włączeniu obroty są jednakowe.Falownik zmienia obroty silnika czyli prędkości kręcenia bębna.Oczywiście są motoreduktory z płynną regulacją prędkości,ale cena też jest inna,niema tak że regulator obrotów gratis. :wink:
Jeśli chodzi o cenę to pytanie podstawowe,czy aż takie dobre wykonanie jest konieczne.Mam miodarkę która ma 6 lat, pracuje i wygląda jak nowa.Nie udajmy,że tysiak lub dwa nie gra roli.A do tego dojdzie jeszcze parę drobiazgów osłonki plexi,kabelek,wyłącznik itd...i zaraz wyjdzie 7000.No ale każdy robi jak chce.PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 10:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
piotrpodhale pisze:
Jeśli chodzi o cenę to pytanie podstawowe,czy aż takie dobre wykonanie jest konieczne.Mam miodarkę która ma 6 lat, pracuje i wygląda jak nowa.Nie udajmy,że tysiak lub dwa nie gra roli.A do tego dojdzie jeszcze parę drobiazgów osłonki,kabelek,itd...i zaraz wyjdzie 7000.No ale każdy robi jak chce.PK


a ile dni w roku z niej korzystasz? uzbiera sie 20 godzin w sezonie? kupiłem w 2010 r miodarkę chodziła może 4 dni w następnym roku wcale a rok później jak już się skończyła gwarancja to nie chodziła wcale bo trzeba było jechać do serwisu, patrzyli na mnie jak na głupiego bo takiego modelu już nie produkują i części zamiennych też nie mają takie są realia
obecna miodarka jaką mam 900 blacha jest 0,5mm, cały bęben trzyma się na 3 blaszkach do nóg kiedyś się to ukiwa, rozpórka od kosza jest umieszczona w beznadziejnym miejscu i podczas wirowania bęben wygina się raz w lewo raz w prawo tak że pleksa wyskakuje z zawiasów za taką jakość wykonania dziękuje bo za kilka lat trzeba będzie kupić nową bo ta się rozpadnie prędzej czy później,
a że w naszym kraju nie szanuje się jakości bo wszędzie liczy się najniższa cena to już inna sprawa a co tanie to drogie

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 11:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 stycznia 2012, 16:15 - pn
Posty: 158
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: WIELKOPOLSKI
kudlaty, Tak jak napisałem każdy robi jak chce!!! mnie wystarczy to co mam i z tego jestem zadowolony,falownik,programy,ciężar przy ew. transporcie wszystko ok, rocznie wiruje do 1300kg miodu,nie wydałbym na taką samą miodarkę 1000 czy 2000 zł więcej,na razie spełnia moje oczekiwania i tyle,no może przydałyby się jakieś uchwyty do przesunięcia,dźwignięcia itd...Pozdrawiam PK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 11:11 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
kudlaty, odnosze wrazenie ze te miodarki na refundacje to raczej made in china a u nas tylko nakleja ze nasza


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 11:41 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Trzeba patrzeć na klasę Premium.. tutaj jest właściwe wykonanie, grubość i jakość.. a cena x2 przynajmniej.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 13:07 - sob 

Rejestracja: 14 maja 2014, 17:01 - śr
Posty: 91
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: jarosław
Wszystko przez te refundacje ta kiepska jakość sprzętu chciałbym doczekać refundacji do rodziny wtedy kupował by człowiek tam gdzie jakość lepsza i cena odpowiedniejsza to by raz dwa "cienka blachę wykosiło: :-D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 22:32 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
obecna miodarka jaką mam 900 blacha jest 0,5mm,

BARĆ produkuje z blachy 0,8mm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 23:00 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim,

bardziej mi się zwidziała ta od konigin ale dowiedziałem się o tej firmie dopiero jak już miałem zamówioną inną, chciałem od samego początku kupić u Babika ale już nie produkują niestety widzialem ich pracę tj minimum 20 letnie miodarki które są nadal na chodzie i nic im nie brakuje, zrezygnowali z produkcji bo było za mało zamówień bo wszyscy polecieli tam gdzie taniej mimo że ta taniość była związana z lipną jakością, no ale jest jak już pisałem patrzą jak najtaniej kupić nie zwracając uwagi na jakość i materiały, miodarki nie kupuje się na rok dwa tylko ten sprzęt powinien wytrzymać długie lata ale tak już nie ma

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 23:09 - sob 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:
Hieronim,

bardziej mi się zwidziała ta od konigin ale dowiedziałem się o tej firmie dopiero jak już miałem zamówioną inną, chciałem od samego początku kupić u Babika ale już nie produkują niestety widzialem ich pracę tj minimum 20 letnie miodarki które są nadal na chodzie i nic im nie brakuje, zrezygnowali z produkcji bo było za mało zamówień bo wszyscy polecieli tam gdzie taniej mimo że ta taniość była związana z lipną jakością, no ale jest jak już pisałem patrzą jak najtaniej kupić nie zwracając uwagi na jakość i materiały, miodarki nie kupuje się na rok dwa tylko ten sprzęt powinien wytrzymać długie lata ale tak już nie ma

Zawsze możesz kupić nową a tę trochę felerną podarować Grzesiowi. :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 grudnia 2017, 23:18 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim,
zamienie za ursusa :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2017, 01:36 - ndz 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Ja mam miodarkę z Barci, jest to moja pierwsza miodarka, na 12 ramek i chyba dobrze trafiłem z zakupem, bo ładnie działa i jest solidnie wykonana. 2 sezony póki co ale zero zużycia. Cena jak za jakość/możliwości wg mnie bardzo dobra.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2017, 13:21 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
astroludek, też mam z Barci tylko uniwersalną drugi sezon i jestem zadowolony i cena dostępna bez refundacji. Prowadzę pasiekę nie refundowaną i jest mi z tym dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 grudnia 2017, 14:53 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2008, 22:09 - śr
Posty: 6405
Lokalizacja: Rzepiennik Biskupi
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
kudlaty pisze:
bardziej mi się zwidziała ta od konigin

Naprawdę są dobre ,mam i sobie chwalę .

_________________
W wolnej chwili-Pasieka Bajorek
Dążyć do ideału nie znaczy nim być ;) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji