FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:30 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 marca 2018, 14:36 - śr 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2018, 08:34 - pt
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Opole
Hej,

chcę zaprezentować wam ziBees. Bezpłatną aplikację na telefon, która wykorzystuje sztuczną inteligencję by usprawnić proces zarządzania pasieką. 

Poprzez analizę zdjęcia ramki pszczelej wykrywamy ilość pszczół na zdjęciu oraz ilość pszczół posiadających warrozę. W przyszłości chcemy wykrywać inne istotne dla pszczelarzy zjawiska występujące na ramce pszczelej.

Chcemy poznać waszą opinię na temat aplikacji. Wasze zaangażowanie może przyczynić się do wprowadzenia przez nas w przyszłości nowych funkcjonalności. Dlatego też w kwietniu startujemy z zamkniętymi beta testami, w ramach których chcemy testować aplikację i zbierać zdjęcia ramek pszczelich, w celu ciągłego usprawniania algorytmu. 

Na beta testy możecie się zapisać poprzez naszą stronę www.zibees.co/pl albo bezpośrednio poprzez link: http://www.smartsurvey.co.uk/s/ankieta/ 


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 marca 2018, 18:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a co będzie miała osoba która pomoże przy tworzeniu aplikacji w beta teście (darmowy dostęp do docelowej aplikacji?). Bo rozumiem, że docelowa aplikacja będzie płatna?

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 marca 2018, 09:15 - sob 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2018, 08:34 - pt
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Opole
Osoby zaangażowane w testowanie aplikacji i pomoc przy jej rozwoju, będą miały całkowicie darmowy dostęp do wszystkich wersji aplikacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2018, 11:51 - ndz 

Rejestracja: 15 września 2009, 11:54 - wt
Posty: 1305
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp i Dadant
Zarejestrowałem się i cisza, żadnej wiadomości zwrotnej

_________________
Pozdrowienia z Warmii


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2018, 12:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 marca 2015, 11:00 - wt
Posty: 59
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Mosty gm. Kosakowo
Jak możemy kolego ci pomóc w rozwijaniu aplikacji. Myślę że wielu kolegów będzie otwartych na pomoc, pozdrawiam Jacek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwietnia 2018, 13:34 - wt 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 23 marca 2018, 08:34 - pt
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Opole
Hej,

bardzo dziękuję za waszą chęć pomocy.

W jaki sposób możecie pomóc? Korzystać z aplikacji :) Najlepiej jak zarejestrujecie się na nasze testy, które uruchomimy już niedługo:) W trakcie waszych prac wypróbujecie aplikację (na poczatku wyniki mogą nie być satysfakcjonujące). Im więcej zdjęć uzyskamy tym szybciej nauczymy naszą aplikację wykrywać odpowiednie wzorce i poprawimy jej skuteczność.

Możecie również pomóc wyrażając swoją opinię. O samym pomyśle, o aplikacji w wersji testowej czy też innych funkcjonalnościach, których zawsze chcieliście używać albo uważacie, iż byłyby przydatne.

Cytuj:
Zarejestrowałem się i cisza, żadnej wiadomości zwrotnej


Proszę się nie martwić. W kwietniu skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które zapisały się do naszych testów ze stosowną informacją oraz udostępnimy aplikację.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2018, 06:05 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
Bartek_ziBees, jaką rozdzielczością aparatu należy dysponować aby mówić o wynikach zbliżonych rzędem wielkości do pomiaru modelowego? Jak rozumiem, to aplikacja (SI) była trenowana na serii zdjęć o zapewnionej minimalnej jakości? Co ze zdjęciami "poruszonymi"? Jest jakiś preferowany sposób robienia zdjęć? Ciężko będzie wykonać zdjęcie statyczne jedną ręką trzymając ramkę a drugą aparat...

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwietnia 2018, 14:15 - śr 
Bartek_ziBees pisze:
Hej,

chcę zaprezentować wam ziBees. Bezpłatną aplikację na telefon, która wykorzystuje sztuczną inteligencję by usprawnić proces zarządzania pasieką.

Poprzez analizę zdjęcia ramki pszczelej wykrywamy ilość pszczół na zdjęciu oraz ilość pszczół posiadających warrozę. W przyszłości chcemy wykrywać inne istotne dla pszczelarzy zjawiska występujące na ramce pszczelej.

Chcemy poznać waszą opinię na temat aplikacji. Wasze zaangażowanie może przyczynić się do
wprowadzenia przez nas w przyszłości nowych funkcjonalności. Dlatego też w kwietniu startujemy z zamkniętymi beta testami, w ramach których chcemy testować aplikację i zbierać zdjęcia ramek pszczelich, w celu ciągłego usprawniania algorytmu.

Na beta testy możecie się zapisać poprzez naszą stronę www.zibees.co/pl albo bezpośrednio poprzez link: http://www.smartsurvey.co.uk/s/ankieta/



Obawiam się że nawet po dłuższym czasie wyniki będą kiepskie a i aplikacja będzie wprowadzała pszczelarza w blad,większość warrozy chowa się pod tergitami i nawet taki program tego nie rozpozna zaś warroza jest widoczna na pszczołach kiedy porażenie jest naprawdę duze.
Samo zdjęcie jest zbyt statyczna forma.


Na górę
  
 
Post: 06 kwietnia 2018, 13:20 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
Bartek_ziBees, Nie chce być niedowiarkiem, ale pszczelarze też dysponują inteligencją (a przynajmniej Ci, których znam osobiście) i jeśli poprzez oglądanie ramek dałoby się stwierdzić obecność warrozy (czasem sobie chodzi po plastrze, ale to już dużo za późno), to pszczelarz ze starzem x(naście) lat z w miarę dobrym wzrokiem byłby w stanie to sam ocenić... Dodam jescze, że dla możliwie dobrego wyniku potrzebna byłaby kalibracja dla każdego ula osobno a conajmniej każdej linii psczół (podejście holistyczne będzie mało precyzyjne).

Mam natomiast pomysł, na który nigdy nie mam czasu, a fajnie byłoby to kiedyś zrealizować: ocena stanu rodziny po dźwięku wydawanym przez pszczoły. Przykładasz stetoskop/mikrofon do ula i analizujesz barwę i strukturę dźwięków szumu. Dowiesz się czy: rodzina jest bezmateczna, w nastroju rojowym, nie jest przgrzana, nie jest chora, głodna, wyziębiona, etc, etc.
Kalibracja wciąż byłaby potrzebna, ale tylko w celu dostrojenia "wiedzy" SI do linii bazowej "skrzynki" i opierałaby się na stworzeniu mapy dźwięku przestrzennego ula (każdy ma inną charakterystyke jak gitara) co można by w dużej mierze zautomatyzować.

Za pomysł nie pobieram opłaty ;)

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2018, 15:42 - pt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Sol Bąk pisze:
Za pomysł nie pobieram opłaty ;)

pomysł stary jak świat , a jak jeszcze dodać funkcję wykrywania nastroju rojowego ( też po dźwiękach wydawanych przez pszczoły) to już mamy apidictor. Rzecz dość szeroko opisana , ale takiej prawdziwej aplikacji wprost przystosowanej do pszczół póki co nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwietnia 2018, 17:41 - pt 
Sol Bąk pisze:
Bartek_ziBees, Nie chce być niedowiarkiem, ale pszczelarze też dysponują inteligencją (a przynajmniej Ci, których znam osobiście) i jeśli poprzez oglądanie ramek dałoby się stwierdzić obecność warrozy (czasem sobie chodzi po plastrze, ale to już dużo za późno), to pszczelarz ze starzem x(naście) lat z w miarę dobrym wzrokiem byłby w stanie to sam ocenić... Dodam jescze, że dla możliwie dobrego wyniku potrzebna byłaby kalibracja dla każdego ula osobno a conajmniej każdej linii psczół (podejście holistyczne będzie mało precyzyjne).

Mam natomiast pomysł, na który nigdy nie mam czasu, a fajnie byłoby to kiedyś zrealizować: ocena stanu rodziny po dźwięku wydawanym przez pszczoły. Przykładasz stetoskop/mikrofon do ula i analizujesz barwę i strukturę dźwięków szumu. Dowiesz się czy: rodzina jest bezmateczna, w nastroju rojowym, nie jest przgrzana, nie jest chora, głodna, wyziębiona, etc, etc.
Kalibracja wciąż byłaby potrzebna, ale tylko w celu dostrojenia "wiedzy" SI do linii bazowej "skrzynki" i opierałaby się na stworzeniu mapy dźwięku przestrzennego ula (każdy ma inną charakterystyke jak gitara) co można by w dużej mierze zautomatyzować.

Za pomysł nie pobieram opłaty ;)


Tworzenie takich aplikacji jest problematyczne i na pewno generuje spore koszty i większość porzuca te pomysły.
Byłyby problemy z taką aplikacją ponieważ tutaj również różna mogłaby byś ich skuteczność a raczej zdolność do rejestracji dzwięków przez telefony.
Zresztą czym to się różni od stetoskopu,z nim jest chyba nawet szybciej niz przykładanie telefonu do ula.


Na górę
  
 
Post: 10 kwietnia 2018, 10:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lipca 2013, 19:58 - pn
Posty: 773
Lokalizacja: Oławski
Ule na jakich gospodaruję: WP, wlkp.
XxSebastianxX pisze:
Zresztą czym to się różni od stetoskopu,z nim jest chyba nawet szybciej niz przykładanie telefonu do ula.


Nigdzie nie zakładałem, że należy przyłożyć telefon do ula (chociaż przy odpowiednim algorytmie korekcji bądź odpowiednim próbkowaniu charakterysytyki dźwięku dałoby się to zrobić). Wystrczy przygotować listę wspieranych mikrofonów (przewodowe, WiFi, BT) aby mieć w miarę powtarzalne rezultaty. Już samo wykrycie "dowolnej" choroby (stanu podgorączkowego) czy kończącego się miejsca w miodni przy pomocy dźwięku byłoby kolosalnym postępem.

_________________
https://play.google.com/store/apps/developer?id=BigBee - Moje aplikacje dla pszczelarzy
http://blog.bigbee.eu - Mój blog


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 kwietnia 2018, 13:11 - pt 
Sol Bąk pisze:
XxSebastianxX pisze:
Zresztą czym to się różni od stetoskopu,z nim jest chyba nawet szybciej niz przykładanie telefonu do ula.


Nigdzie nie zakładałem, że należy przyłożyć telefon do ula (chociaż przy odpowiednim algorytmie korekcji bądź odpowiednim próbkowaniu charakterysytyki dźwięku dałoby się to zrobić). Wystrczy przygotować listę wspieranych mikrofonów (przewodowe, WiFi, BT) aby mieć w miarę powtarzalne rezultaty. Już samo wykrycie "dowolnej" choroby (stanu podgorączkowego) czy kończącego się miejsca w miodni przy pomocy dźwięku byłoby kolosalnym postępem.


Może i by było ale jakość aparatów rejestrujących dźwięk jest różna i byłoby przy tym sporo pracy,wachlarz dźwiękowy każdej rodziny jest chyba oryginalny.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji