FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024, 04:36 - śr

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 stycznia 2010, 23:27 - pn 
Czy ktoś zastanawiał się nad Modelem Dennicy Obrotowej
z możliwością taką że
W okresie od oblotu przestawiana jest na zabudowę zimna - co w sezonie daje zwiększona wentylacje
A w okresie ustania lotów na okres zimowy przestawiać na zabudowę ciepłą co gwarantuje lepsze warunki zimowli
Każdy zna układ pokarmu przy obu zabudowach (jeżeli nie to wstawię skany ) lecz ciekaw jestem opinii jak zachowają się pszczoły za karmione przy zabudowie zimnej a przestawione na zabudowę cielą ( nie będą miały możliwości przełożenia za czym idzie powinno być bezpieczniej jak przy zabudowie na ciepło :?:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 11:04 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Nie rozumiem sensu obrotowej dennicy / musiałaby być kwadratem /. W moich ulach dowolnie obracam kondygnację /ma przekrój kwadratu/ raz na zabudowę ciepłą , drugi raz na zimną - w zależności od potrzeb , lub własnego widzi mi się i zawsze to pasuje do każdej dennicy. Wstaw skany, to może zrozumiem.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 11:23 - wt 
paraglider pisze:
Nie rozumiem sensu obrotowej dennicy / musiałaby być kwadratem /. W moich ulach dowolnie obracam kondygnację


Widzisz Ty obracasz Kondygnację -(czyli korpus gniazdowy ) a cała sprawa rozchodzi się o to by obrócić korpus nie podnosząc go nie potrzebnie
Oczywiście może to i głupie ale jest to tylko możliwe jak za uwarzyłeś w ulu Wielkopolskim 10 ramkowym (kwadratowym )
Ma to dużo zalet
choć w poprzednim poście napisałem zimowla na ciepla zabudowę - ale zimna jest lepsza -z racji lepszej wentylacji
Za to rozwój wiosenny gdzie potrzeba więcej ciepła może odbywać się na ciepłej zabudowie do maja przy przyspieszaniu rozwoju jest metoda odwracania ramek o180st tu wystarczy przekrecić tylko dennicą
Nie mam skanów - wszak to nie jest mój wynalazek tylko kolegi który na necie się nie zna a jechać robić zdjęcia to za daleko
Myślę że szybciej zrobię tą dennicę i pokaże
Jest to zwykła dennica pół wysoka z ruchomą ramą górną na ktorej spoczywa gniazdo ula :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 11:43 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Do zrobienia jest to mozliwe /Wiem juz jak i troche wiecej pracy / Tylko po co ? Czy zeczywiscie polepszy to gospodarke ? Czy doda tylko pszczolom wiecej niepotszebnej pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 11:48 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Ide klepac nastepne polkorpusy. Zrobilem wczoraj 20-cia /oczywisciw material przygotowany/ Plan na dzisisj to nastepne 20-cia. Potem jada korpusy - daszki - i dennice.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 13:01 - wt 
Znajomy pszczelarz z Koszarawy opowiadał mi ostatnio o nowościach na Słowacji w pracach pasieczniczych i jednym z tematów był ten problem.On ma parę takich uli i prowadzi obserwacje.Przy dennicy kwaratowej przestawia tylko korpus,przy prostokątnej ma dwa otwory na przyległych ścianach w dennicy i obraca cały ul.Na zabudowie ciepłej pszczoły są od ostatniego miodobrania,okres karmienia,zimowla,wczesna wiosna.Od połowy kwietnia do końca sierpnia -zabudowa zimna.Dlaczego?On twierdzi ,że lepiej jest lokalizowany kłąb zimowy,nie ma osypu głodowego mimo pełnych skrajnych ramek i na wiosnę jest szybszy rozwój.Mogę Go więcej podpytać jeżeli jesteście zainteresowani.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 stycznia 2010, 14:10 - wt 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Ja uwzżam, że Lucy, ma całkowitą racje i dwa wylotki w zupełności powinny rozwiązać problem. Niewidzę możliwości wykonania prostokątnej dennicy obrotowej, chyba, że dennica miała by kształt koła ( ale jak to mówią, błądzić to rzecz ludzka a jakiem Lucek to wiem co mówię).BoCiAnK, jeśli to możliwe to czekam na rozwiazanie tej dennicy. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2010, 20:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
po co tyle kombinacji nie wystarczy obrotowa wkładka wylotowa jest 3 możliwości.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 stycznia 2010, 23:11 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lipca 2008, 23:06 - pn
Posty: 247
Lokalizacja: Świecie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i 1/2 Wielkopols
Wydaje mi się, że to jest do opanowania i najłatwiejsze do zastosowania w korpusowych o dennicy w kwadracie. Podstawa i dennica jednakowych wymiarów, połączone osią. W dennicy dwa wylotki, jeden na zabudowę ciepłą, drugi na zimną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji