FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 21:45 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lutego 2020, 12:14 - śr 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Koledzy,
jeśli użytkujecie tego typu wózki:
https://www.olx.pl/oferta/wozek-pasiecz ... zMD8W.html
podzielcie się proszę uwagami na temat tego konkretnego egzemplarza w kontekście przydatności/sprawności w pracy przy pasiece wędrownej.Czy warto dopłacić do opcji z wyższym podnoszenie.Czy na trudniejszym (nierównym) terenie da się tym jeździć?
A może w sprzedaży widzieliście lepsze rozwiązania?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 12:27 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2012, 10:29 - pn
Posty: 1495
Lokalizacja: Toruń
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
Wózków pasiecznych przerobiłem u siebie chyba z 4 rodzaje. Żaden się w terenie nie sprawdził. Wszystkie ładnie działają jak masz lekki ulik styropianowy 2 korpusowy, z felcami, spięty pasem, jedziesz po asfalcie w biały dzień. Rzeczywistość pasieczna szczególnie w gospodarce wędrownej jest zgoła inna. Przeważnie jest ciemna noc, teren nierówny wyboisty lub jakieś redliny, ul ciężki nierzadko na 4 lub więcej korpusach. Wszystko to powoduje, że wózki są mało użyteczne lub ich użycie jest niemożliwe. Poza tym ul na wózku zawsze jedzie pochylony, na nierównościach go podbija i się rozszczelnia, wymusza to spinanie każdego ula pasami. To zajmuje czas. Jak masz do przewiezienia 5 uli pewnie bez znaczenia ale jak masz w dwie noce przewieść 150 rodzin to spinanie i rozpinanie uli trwa godzinami i zadanie robi się niewykonalne.

Najszybszą metodą jest załadunek we dwie osoby. Idzie szybko i sprawnie ale niestety trzeba mieć pomocnika. Umawiać się z nim, w jakiś sposób się z nim rozliczyć, zawsze jesteśmy od niego uzależnieni. Poza tym majtki mokre od potu.
Drugim rozwiązaniem dającym nam pełną niezależność jest dźwig na pace samochodu. Moim zdaniem to optymalne rozwiązanie choć i ono ma kilka minusów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 13:22 - śr 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
jak masz w dwie noce przewieść 150 rodzin

no u mnie ilość zbliżona niestety/stety
u mnie właśnie człowiek (pomocnicy) są najbardziej zawodnym elementem zamieszania.Często kończy się szukaniem zaginionego pomocnika i samotnym wyjazdem z wiadomymi konsekwencjami...
ule poliuretan,co nie znaczy,że nic nie ważą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 13:30 - śr 

Rejestracja: 21 grudnia 2016, 16:38 - śr
Posty: 2469
Ule na jakich gospodaruję: wz, 1/2 dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Puławy
Z pomocnikami tak, bywa :wink:
przeważnie jak się chce za :pijemy: :haha:
Na szczęście minęły te czasy, że pod sklepem 10 stało, a za wódkę cały dzień obornik wyrzucali.
:haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 13:35 - śr 

Rejestracja: 14 lutego 2020, 17:46 - pt
Posty: 86
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Purda
Bartek.pl pisze:
przeważnie jak się chce za

nieeeeeeeeeee, o tej formie rozliczeń mowy nie ma
po prostu w mojej wsi popegeerowskiej nikomu nic, co związane z wysiłkiem się nie opłaca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 15:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Andrzej33 pisze:
Bartek.pl pisze:
przeważnie jak się chce za

nieeeeeeeeeee, o tej formie rozliczeń mowy nie ma
po prostu w mojej wsi popegeerowskiej nikomu nic, co związane z wysiłkiem się nie opłaca.


zawsze się opłaca jeśli można dobrze zarobić, nie znam człowieka który by odmówił, a za pare złotych nikt normalny nie będzie narażał się na pożądlenie czy błąkał się gdzieś po dziurach nocą, do tego być zwartym i gotowym na czyjeś skinienie, zastanów się czy sam byś poszedł do kogoś do takiej pracy na twoich warunkach i sobie odpowiedz czy by ci się to opłacało czy nie :P
co do wózków wszelakich to wszystko co widze w sprzedaży jest albo zbyt skomplikowane, ciężkie albo są za małe koła a często jedno i drugie, u mnie sytuacja jest prosta i klarowna ale w innym terenie już dawno bym dorobił sobie jakiś prosty podnośnik

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 18:48 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
https://www.youtube.com/watch?v=v6emGhA3WlE a nie najporściej kilka takich platform, lub nawet przyczepek? nie sciagac z tego uli przez cały sezon tylko wozic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lutego 2020, 19:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Mam taki wózek raczej podobny zrobiony samodzielnie. Różnica w kołach mam od przegrabiarki gwiazdzistej są większe i szersze i pompuje tak aby aby. Jeździ się i po nierównościach i po polu, lesie. I podnoszenie jest na 3 krotnych krążkach idzie lekko choć trzeba więcej kręcić.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji