FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 16:11 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 marca 2021, 15:45 - czw 
Nowo zarejestrowani użytkownicy

Rejestracja: 07 listopada 2019, 12:11 - czw
Posty: 7
Lokalizacja: Śląsk
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Lubomia
Witam. Szukałem ale nie wiele znalazłem tematów o stołach do odsklepiania. Z nakładki z nożem parowym już się wyleczyłem, po przeczytaniu postów na forum ;)
Zastanawiam się nad kupnem stołu do pasieki 20-30 pni. Moje typy to

https://lyson.com.pl/stoly-wzmocnione/5 ... 83798.html

lub

https://www.konigin.pl/kategorie/52-sto ... ramki.html

Jednak nie widziałem na żywo tych stołów ani nie znam nikogo kto by ich używał. Dlatego pytam was czy macie jakieś doświadczenia co do tych stołów, nie muszą to być konkretnie te stoły. Jestem otwarty na sugestie. Nie wiem na co zwracać uwagę przy wyborze takiego stołu. Ma mi służyć długie lata, dlatego chce żeby to był przemyślany zakup. Z góry dziękuje za pomoc!
PS (Przepraszam jeśli nie można umieszczać linków do sklepów. Szukałem informacji na ten temat, niestety nie znalazłem.)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2021, 20:34 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 grudnia 2019, 17:37 - ndz
Posty: 259
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Mikołów
Stół do odsklepiania to bardzo prosta konstrukcja. W przeciwieństwie do miodarki nie wymaga dużej precyzji wykonania. Jedynym problemem może być konstrukcja kosza na odsklepiny i stojak na ramki, na którym je odsklepiamy. Różni producenci mają różne patenty. Ważne by blacha, z której jest zrobiony miała atest na kontakt z żywnością. Sam kupiłem w przeszłości tani krzywy stół. Jedyną jego zaletą była cena. Jak na niego patrzę to mnie denerwuje ale doszedłem do wniosku że spełnia swoją funkcję więc go nie będę zmieniał. Obaj producenci, których stoły wymieniasz są dobrymi producentami. Cena wysoka. Ale pamiętaj w tym roku stal podrożała już od 50 do 150% w zależności od gatunku. Tanio już było. Obecnie na rynku jest tragedia z dostępnością surowców: stali, tworzyw, styropianu i o dziwo kartonu ale więcej o produkcji pisać nie będę bo znowu dostanę bana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji