FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024, 19:00 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 listopada 2007, 21:55 - wt 

Rejestracja: 11 października 2007, 08:40 - czw
Posty: 228
Lokalizacja: Pomorze
Zawsze istnieje potrzeba wymiany dennicy, lub innej czynności związanej z podniesieniem korpusów i dojściu do dennicy. Wiosną na poczatku marca każdego roku oczyszczam dennice, więc do jej wyciągnięcia trzeba by było rozebrać ul, albo miec pomocnika, ponieważ podniesienie dwóch korpusów z pszczołami i pokarmem raczej nie jest dla jednej osoby.. Ja w pasiece pracuję sam więc wykonałem stosowne proste urządzenie. Przy jego pomocy mogę podnieść korpusy ula bez rozbierania ula, wyjąć dennicę i na podnośniku ul trzymac tak długo jak trzeba nawet kilka dni. Zwyczajnie wyjmuję dennicę oczyszczam i zakładam, albo jak trzeba wymieniam na inną. Mogę ją nie tylko oczyścić ale i wydezynfekować jak trzeba, naprawić, mogę wstawić ja inaczej i inaczej dzieki temu ustawić cały ul by wylotek był w tym samym miejscu..

Do potrzeb tej prezentacji dzisiaj wyjąłem dennicę z ula co do którego jesienią miałem zastrzeżenia. Znaczny osyp w tym czasie świadczy że cos tam jest nie tak. Widać na zdjęciu.

Zakladanie i podnoszenie, oraz wymianę dennicy można - prze nabyciu wprawy wykonać przy małym niepokojeniu pszczół. Wiosną w marcu to właściwie nie ma już znaczenia. W tym czasie do tej roboty przygotowuję podkurzacz. Odrobina dymu uspakaja pszczoły i można pracować przy jednym ulu - właściwie przy jednej dennicy w nieograniczonym czasie. Wcale nie uważam że wiosną ta czynność jest konieczna. ale poprostu to robię.
Przyrząd ma ok 9 lat - został wyprodukowany jako prototyp - myślę że mógłby być lżejszy, ale jest na tyle dobry że nie opłaca mi sie go modernizować ani wykonywać nowy. Po prostu spełnia swoje zadanie - no może go wiosną odmaluje.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Sabard


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2007, 23:28 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
super przyżąd bardzo przydatny chyle czołą :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 grudnia 2007, 15:08 - ndz 

Rejestracja: 21 października 2007, 14:17 - ndz
Posty: 64
Lokalizacja: stary sacz
Jednak można pracę przy pszczołach uczynic lżejszą Sam oglądając ten przyrząd zacząłem liczyc ile to już ton niepotrzebnie podnosiłem. A .G.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji