FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 11:59 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 września 2010, 13:10 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mam obecnie auto bez haka ale chce go dorobic bo jest mi potrzebny do transportu uli, mam pytanie może się ktos sie orientuje:
-czy po całej "procedurze" trzeba na nowo wyrabiac dowód rejestracyjny (na taki w którym bedzie pisało że auto posiada hak czy poprostu dopisza mi to w adnotacjach urzedowych)
-czy musze na nowo przechdzic pełen przegląd (byłem już miesiąc temu)
-jak będe kupywał używany hak czy musze miec do niego jakis atest?
wiem ze te pytania nie są zbytnio powiązane z tematyką pszczelarska ale jesli ktos orientuje sie jak to wygląda prosze o odpowiedz

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 13:25 - ndz 
kudlaty pisze:
-czy po całej "procedurze" trzeba na nowo wyrabiac dowód rejestracyjny (na taki w którym bedzie pisało że auto posiada hak czy poprostu dopisza mi to w adnotacjach urzedowych)

Idziesz do urzędu z dowodem i tam podbijają w dowodzie rejestracyjnym Hak i pieczątka !
kudlaty pisze:
-czy musze na nowo przechdzic pełen przegląd (byłem już miesiąc temu)

Nie podłącz dobrze światła i będzie gitara !

Podobnie jak tu tylko Hak !
:arrow: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... =137&ty=62

Pozdrawiam Tazon


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 13:54 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ok dzieki tazon, jak szukałem w google to doczytałem sie ze trzeba zrobic przeglad samego haka (sprawdzaja czy poprawnie zamontowany) to były informacje z 2006 dlatego zapytałem sie jak jest teraz (bo przepisy mogły sie pozmieniac) bede musiał podjechac do stacji kontroli pojazdów i zapytac :bosie: jak bede cos wiedziec to napisze bo moze komus takie informacje beda potrzebne

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 14:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2009, 15:51 - ndz
Posty: 2941
Lokalizacja: Białaczów, łodzkie
Ule na jakich gospodaruję: warsz. posz. wklp korp
a tu masz napisane że po zamontowaniu musisz zrobić przegląd auta

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... 532669,415

_________________
"Bo pszczelarz jest dla pszczół, nigdy pszczoły dla pszczelarza"

Pozdrawiam Wszystkich, którzy kochają pszczółki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 18:38 - ndz 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Po zamontowaniu haka konieczny jest przegląd. W stacji kontroli pojazdów dostaniesz dokument, na podstawie którego w Wydziale Komunikacji właściwym dla twojego miejsca zamieszkania, tym samym rejestracji pojazdu, zostanie dokonana adnotacja o zamontowaniu haka w pojeździe.Jeśli adres miejsca zamieszkania i postoju pojazdu są różne to gdy trafisz na dociekliwego urzędnika może zadawać kłopotliwe pytania, w ciągu 30 dni od nabycia pojazdu należy go przerejestrować. Jeśli tego nie zrobisz władza może zaaresztować dowód rejestracyjny. Przeważnie urzędnicy o tym nie wiedzą.Zorientuj się jakie są ceny haka, koszt montażu, być może lepiej będzie montować hak w stacji diagnostycznej, nie powiedzą że coś jest nie tak. Jeśli sam montujesz to wyjdzie ci taniej.Przy zakupie haka w sklepie podaj dokładnie do jakiego pojazdu kupujesz hak, nawet rok produkcji. Często producent pojazdu dokonuje niewielkich modyfikacji i może się zdarzyć że montując hak będziesz miał problemy np. nie będą pasować przetłoczenia w karoserii. Dlatego koniecznie upewnij się czy ten hak nadaje się do twojego auta. Do haka dołączona jest instrukcja montażu, jest to proste, mając wiertarkę i podstawowe narzędzia sam w ciągu popołudnia zamontujesz hak. Na haku powinna być tabliczka na której jest adnotacja o homologacji. Z tego co wiem, nie powinno być kłopotów z załatwieniem tego. Zanim zaczniesz montować, udaj się do stacji diagnostycznej i o wszystko wypytaj, nie daj się zwieść tym że tylko u nich możesz montować hak, doskonale wiem że samemu można zamontować a stacja diagnostyczna ma tylko sprawdzić czy wykonano to prawidłowo. Jeśli koszt montażu jest znikomy to nie warto się samemu z tym zmagać. Ale decyzję już musisz podjąć sam, co Ci się lepiej opłaci. Szkoda że wcześniej dokonałeś przeglądu za jednym podejściem załatwiłbyś i przegląd pojazdu i haka, teraz dodatkowa opłata. W różnych stacjach są różne opłaty, być może w innej stacji będzie taniej nawet kilkadziesiąt zł. Ja dokonuję przeglądu auta w sąsiednim mieście, przy okazji, jest znacznie szybciej i taniej. Najdłużej czkałem 10 minut na diagnostę.Wprawdzie ceny maksymalne są określone z góry, ale stacja może je opuścic w dół, jeśli auto jest wyposażone w gaz to koszt przeglądu wynosi około 150-160 zł. stacja opuszczając cenę o np.30zł i tak wyjdzie na swoje.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 19:21 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jerzy K pisze:
Szkoda że wcześniej dokonałeś przeglądu za jednym podejściem załatwiłbyś i przegląd pojazdu i haka, teraz dodatkowa opłata.


no głupio sie to poukładało zawsze moge założyc w kwietniu kiedy bedzie mi juz potrzebny, montaż haka chodził mi po głowie od tamtego roku... że jest mi niezbędny mysląc o podwożeniu pszczoł przekonałem sie jak wiozłem odkłady na nawłoc... jak sie ma hak to przyczepe zawsze można od kogos pozyczyc... marzy mi się rzepaczek w nastepnym sezonie a ten najbliżej rosnie ok 30km dalej wiec zbytnio nie opłaci sie jechac taki kawałek z 6-7 ulami (bo tyle miesci sie do mojej renówki jak powyciągam fotele i je pięknie poupycham) z przyczepą wezme wszystkie za jednym zamachem i jeszcze upchne podesty pod ule i co najważniejsze nie blokuje mnie wysokosc bagażnika a ta jest problematyczna 87cm bo mieszcze dwa leżaki bez daszków, 2 daszki osobno i już jest pełen... zostały mi jeszcze dwa ale ich dni zostały policzone bo ich transport jest mowiąc delikatnie nieopłacalny a ładunek więcej niż problematyczny :do bani:

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 września 2010, 22:06 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Montowałem hak w 2005r. Nie mogłem go wtedy sam zamontować. Musiałem zgłosić się do firmy, która montuje i sprzedaje haki ,podać dokładnie jaki samochód i który rocznik, umówić się na montaż, po zamontowaniu z fakturą zrobić przegląd częściowy (jak pamiętam 20 zł), następnie do Wydziału Komunikacji i wbicie do dowodu rejestracyjnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 września 2010, 13:08 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
hak musisz kupic powinien miec atest


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji