FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 10:39 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 listopada 2010, 10:40 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Czy ktorys z kolegów zna innych producentów oprócz:
ANNY,
ŁYSONIA oraz
http://pasieka.nao.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 10:48 - pt 
Jest Jeszcze firma Babik mimo że sprzęt z tej firmy jest Ciut droższy ale jakość wykonania mówi sama za siebie
Mam miodarkę z tej firmy i jestem B Zadowolony :jupi:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 11:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Dzwoniłem ale niestety w tym roku nie produkuje BABIK miodarek wiec nie bedzie ich w sprzedazy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 13:28 - pt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Jaką wybrali byście miodarkę do pracy tak przy stu ulach? Nie moge się zdecydować , czy wybrać diagonalną na 5 ramek elektryczną , czy kasetową na 4 , tez elektryczna , tylko na 12 V , możliwość wirowania w terenie, obie są od Łysonia . Proszę doświadczonych kolegów o opinie , a może całkiem inną powinienem wybrać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 14:43 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Tez mam dylemat ale wydaje mi sie ze radialna na 100 pni.
dobrze jakby ramki mozna było wkladac do kaset co ograniczyło by moze wyłamywanie jasnych plastrow ale zeby działała na zasadzie radialnej. Niebawem bede jechał do pszczelarza to moge zamiescic fotki takiej miodarki robionej na zamowienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 15:59 - pt 

Rejestracja: 17 listopada 2009, 12:24 - wt
Posty: 22
Lokalizacja: podkarpacje
Proponuje 6 kasetową z falownikiem Kaseta zabespiecz przed wyłamaniem ramki a falownik bardzo szybko i łagodnie wyhamowywuje i startuje.Wpraktyce wygląda to tak że miód nie nadąża spływać z miodarki. Jeżeli byłaby to maszyna z falownikiem iautomatem to tylko pozazdrościć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2010, 18:22 - pt 
tomaros1 pisze:
Czy ktorys z kolegów zna innych producentów oprócz:
ANNY,
ŁYSONIA oraz
http://pasieka.nao.pl


Kolega co tak żongluje miodarkami , gdzieś pisał że ma ma z kwasówki i drugiej mu na razie nie potrzeba a tu nagle nowej następnej szuka . (tamto blef i chwalipupa pietrek)
Jeśli już to najlepiej od Łysonia w odpowiedniej porze i wtedy za odpowiednią sumę a jest z czego wybierać .
Diagonalna , radialna czy kasetonowa wszystko zależy od wielkości pasieki i wielkości ramek .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 20:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
Mam 4plastrowa reczno-elektryczna i nie narzekam ale pewien pszczelarz zainteresował mnie radialna jezeli jeszcze bardziej mozna sobie ułatwic to czemu z tego nie skorzystac. Tym bardziej ze ok 50% wartosci brutto zwracaja. Wiec za pół darmo. Trzeba brac poki daja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 20:56 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
ale nie wiecej niz 1000zł do miodarki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 21:13 - pt 
mariuszk pisze:
Jaką wybrali byście miodarkę do pracy tak przy stu ulach? Nie moge się zdecydować , czy wybrać diagonalną na 5 ramek elektryczną , czy kasetową na 4

sprecyzuj pytanie bo do 100 rodzin 5 ramkowa wirówka to śmiech kupować
Tak samo co masz na myśli 4 kasetową ???
Bo przy 100 ulach przy wymienionych przez Ciebie wirówkach to Cię zima zastanie przy miodobraniach


tomaros1 pisze:
Tez mam dylemat ale wydaje mi sie ze radialna na 100 pni.
dobrze jakby ramki mozna było wkladac do kaset co ograniczyło by moze wyłamywanie jasnych plastrow ale zeby działała na zasadzie radialnej.

Kolego Nie myl wyłamywania z zsuwaniem
- ramki wyłamują się najczęściej w wirówkach Diagonalnych
w Promienistych nawet przeczerwiona przy dużych obrotach woszczyna lubi się zsunąć po drutach do przedniej beleczki nie mówię już o świeżo odrobionej węzie
A hamować falownikiem można ale falownik wtedy długo nie pociągnie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 21:31 - pt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
BoCiAnK, Przy tak dużym doświadczeniu jakie masz , doradź początkującemu pszczelarzowi co powinien wybrać , jestem w trakcie powiększania pasieki w tej chwili mam 35 i mam zamiar powiększyć do kolo 100 rodzin , przynajmniej na razie :) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 21:31 - pt 

Rejestracja: 03 sierpnia 2009, 18:56 - pn
Posty: 19
Lokalizacja: Sokołowo
Kupiłem sześcio kasetową na ramki wielkopolskie i na początku praca przebiegała szybko i sprawnie. 6 ramek w 6 minut. Jednak w połowie sezonu zaczęły blokować się przy obrotach w prawo trzy kasety i musiałem przejść na obsługę ręczną. Jestem zmuszony ją reklamować w firmie pana Łysonia. Ramki dziewicze w kasetach nie wyłamują się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 21:56 - pt 
Musisz myśleć na przyszłość ale przy 100 to pasuje 32 plastrówa uniwersalna -wtedy zmieścisz 12 plastrów gniazdowych lub 32 plastry
1/2
Albo 10 kasetową uniwersalną gdzie zmieścisz 10 plastrów gniazdowych lub 20 plastrów 1/2
a czy już wybierzesz z falownikiem czy na sprzęgło (reg obr) to Twój wybór ;-)
Obydwie regulacje są dobre a cena przy sprzęgle mniejsza ( no i jeszcze jedno falownik jak Ci rypnie po gwarancji to z 1500 nie Twoje ,a sprzęgło byle ślusarz naprawi ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 22:09 - pt 
makak pisze:
ale nie wiecej niz 1000zł do miodarki



przepraszam że nie doczytałem chyba.. kto 1000 zł do miodarki zwraca ?
nie mam zbyt wiele czasu na internet


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 22:13 - pt 

Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 00:01 - czw
Posty: 226
Lokalizacja: lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Dzięki za rade , o taką mi chodziło :) . Przyglądam się miodarkom od Łysonia , z tego co widzę to tylko ma z falownikiem , lub falownik plus automat .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2010, 23:17 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Bolkonski, JEśli mowa jest o takiej miodarca radialnej czy kasetowej dajmy na to umowniem, że np za 6000 zł , to dofinasowanie otrzyma pszczelarz, który będzie miał minimum 120 rodzin pszczelich opłaconych do PZP. Ale dostanie tylko 3600 zł przy pełnym 60% dofinansowaniu ze strony Agencji Rolnej, reszte dokłada sam, tj. 2400 zł.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 01:34 - sob 
ja mam 75 pni i na co mogę liczyć?
To jest jakiś program który o tym mówi?
czy trzeba należeć do PZP ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 01:47 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Bolkonski, http://www.arr.gov.pl/dat...d_2010_2013.pdf

Masz warunki, przy 75 ulach x 50 zł na rodzinę to masz 3750 zł i to stanowi owe 60 %. Czyli możesz sprzęt kupować do 6250 zł

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 20:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
adidar nie myl pojec chyba ze to 6tys jest wartoscia netto o ktorej piszesz bo od wartosci netto jest do 60%, jesli mowisz o cennie brutto, zwrotu bedzie prawie połowa(jakos 49,16%)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 21:58 - sob 
dzięki , a czy trzeba należeć do PZP?
a ten link to nie otwiera się a na stronach ARR nie mogę znaleść


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 23:23 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Bolkonski, http://www.arr.gov.pl/data/01644/warunk ... 0_2013.pdf powinno zadzialac

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 23:29 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 października 2009, 17:52 - sob
Posty: 2566
Lokalizacja: Szczecin okolice
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
tomaros1, no popatrz na warunki refundacji sprzętu -
1. Trzeba mieć minimum 20 rodzin
2. Dofinansowanie wyniesie max 50 zł do rodziny
3. 75 rodzin x 50 zł to masz 3750 zł i to stanowi te 60% dofinansowania max dla sprzętu. Pozostałe 40 % to wkład własny 2500 zł czyli masz w sumie sprzęt wartości 6250 i do takiej ceny kolega Bolkonski może się rozglądać. O netto czy brutto się nie wypowiadam.

_________________
www.pszczolyimiod.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 23:37 - sob 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Jeśli dokonać optymalnego wyboru miodarki to zastanawiałbym się nad miodarką o liczbie plastrów wirowanych około 60, oczywiście dla dużych pasiek. Kilka lat temu czytałem artykuł o gospodarce pasiecznej pewnego niemieckiego pszczelarza który posiadał taką miodarkę. Pszczelarz ten sam prowadził pasiekę. Okazało się że w czasie wirowania, jest w stanie przygotować do wirowania właśnie 60 ramek. I dlatego posiada 60-cio ramkową miodarkę. Być może najlepiej byłoby oszacować jaką liczbę ramek jest się w stanie przygotować do wirowania w jednym cyklu pracy miodarki i nabyć miodarkę o takiej liczbie ramek. Uwzględnić można też opcję praca z pomocnikiem lub bez. Uniknie się wtedy zbędnych przestojów, gdy nie wyrabiamy się z odsklepianiem ramek i wirówka czeka albo gdy nie wyrabia się miodarka a my czekamy z odsklepionymi ramkami. Podana liczba ramek 60 jest przykładowa. Nie wiem czym i w jaki sposób pszczelarz ten odsklepiał plastry. Przypuszczam że za pomocą zwykłego noża nie zdołałby odsklepić tyle plastrów. Najprawdopodobniej posiadał jakieś urządzenie lub maszynę do odsklepiania. Podałem to jako przykład aby zobrazować tok rozumowania.


Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2010, 23:46 - sob 
dzięki adidar


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 14:35 - ndz 
Wszystkie refundacje (sprzęt ,matki, przyczepy,itd) do 70% kosztów zakupu, liczone są od wartości brutto.
Refundacja przysługuje pszczelarzowi spełniającemu następujące warunki;
-posiada minmum 20 rodzin pszczelich,
-gospodarstwo nie przekracza wartości 4ECU (w przypadku posiadania tylko pszczół jest to około 170 rodzin, każde zwierze lub ha obniża ta ilość)
-na jedną rodzinę maksymalnie 50 zł.
- zakup przyczep min. 50 rodzin.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 17:47 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Prawidłowa informacja w temacie refundacja brzmi:
6.7.2 Kwota refundacji wyliczona będzie na następujących zasadach:

koszty poniesione na przeprowadzenie szkoleń, kursów, konferencji – 100% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na zakup sprzętu pszczelarskiego – do 60% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,
11

koszty poniesione na zakup leków do zwalczania warrozy – 100% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na zakup przyczep (lawet) do przewozu uli – do 60% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na zakup sprzętu laboratoryjnego – do 60% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na przeprowadzenie analiz fizyko – chemicznych miodu – 100% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na zakup pszczół – do 70% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie,

koszty poniesione na wdrożenie stosowanych programów naukowo – badawczych w dziedzinie pszczelarstwa i produktów pszczelich –100% poniesionych kosztów netto, lecz nie więcej niż kwota określona w umowie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2010, 18:22 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 września 2008, 20:21 - ndz
Posty: 197
Lokalizacja: Brzeg(opolskie)
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth,wielkopolski
adidar tak ARR dofinansowuje maszyny rolnicze 60% wartosci netto a łyson podaje ceny brutto nie wiem jaki jest procent na miodarki czy 22?
Z daje sobie sprawe ze na kazda rodzine jest 50zł.
Jesli cos kosztuje 1000zł i podatek to 22% to pszczelarz otrzyma 60% wartosci netto czyli 60% z 780zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji