FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 10:23 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 listopada 2010, 13:00 - wt 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
WItam . MAM takie pytanie do zorientowanych albo może ktoś takie cuś posiada. CO to jest za zasilanie, jaki to może być akumulator do miodarek 4 platrowach radial oraz kaset. u lusonia i u lukasiwiwcza tak jak na linkach poniżej za 250zł Czy to zwykłe samochodowe akumulatory kwasowo-ołowiane ? czy jakies tańsze mniejsze żelowe ? i jaka mniej wiecej powinna być pojemnośc takie aku mierzona w Ah do miodarek 4 kasetowych na Warszaw. Poszrz. oraz zwykłych radialcych 4 ramkowych. Pisze to bo w przyszłości mam zamiar kupić z dotacji miodarke którąś i nie wiem cvzy warto dokupować akumul. z ich sklepów czy lepeij taniej wyjdzie oddzielnie. Wiem ze mozna przecież zapytać w sklepie ale chce was zapytać. Może ktoś ma miodarke zasilaną z baterii to SIE wypowie . Prosze on opinie. dziekuje.

http://www.lyson.com.pl/p3028802_zasila ... a-12v.html

http://pszczelnictwo.com.pl/miodarka_4_ ... _1344.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 grudnia 2010, 23:18 - pt 

Rejestracja: 09 marca 2010, 21:31 - wt
Posty: 198
Lokalizacja: Siedlce
Wydaje mi się że nie opłaca się kupować tego urządzenia. Wprawdzie z samego zdjęcia trudno coś powiedzieć o zawartości wnętrza, jednak po rozmiarach wkrętów nie sądzę aby była tam cała elektrownia. Przypuszczam że jest to najzwyklejszy zasilacz spakowany razem z niewielkim akumulatorem żelowym do niewielkiego pudełka. Za podobne pieniądze można kupić akumulator samochodowy o dużej pojemności, przynajmniej kilka razy większej niż żelowy w tym urządzeniu. Nie znaczy to że nie ma akumulatorów żelowych o dużych pojemnościach, ich gabaryty są porównywalne z akumulatorami samochodowymi.Mając zwykły prostownik i akumulator samochodowy osiągniesz to samo co tym urządzeniem, ponadto możesz ładować akumulator podczas jazdy samochodem podłączając jego równolegle z akumulatorem pokładowym pojazdu.Jak padnie akumulator w samochodzie możesz podmienić jego na zapasowy.Czas pracy takiego akumulatora samochodowego i jego wydajność jest o wiele większa niż małego akumulatora żelowego.Wadą akumulatora samochodowego jest jego waga i pewna delikatność mechaniczna, mam tu na myśli wrażliwość na uderzenia. Akumulator w trakcie eksploatacji powinien być przymocowany do karoserii pojazdu, powinien tworzyć z nią jedną całość, w przeciwnym razie podczas podskakiwania akumulatora może dojść do oberwania płyt, do zwarć. Ponadto zaletą takiego rozwiązania jest to że można zastosować akumulator z nie używanej maszyny np. ciągnika, kombajnu, a po miodobraniu akumulator wraca na swoje miejsce.Jednak aby coś więcej powiedzieć trzeba znać parametry przedstawionego tutaj urządzenia. Moja opinia polega tylko na domysłach. Nie wiem co jest wewnątrz urządzenia.Reasumując nie wydawałbym pieniędzy na taką zabawkę, jeśli już to kupiłbym zwykły akumulator samochodowy lub zaadaptował z innego urządzenia. Przy podobnej cenie lepsze parametry elektryczne, wadą większa waga.

Jerzy K.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2010, 06:32 - sob 

Rejestracja: 25 marca 2009, 07:38 - śr
Posty: 949
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Ule na jakich gospodaruję: WP
Wg mnie odpuść sobie akumulatory, bo jeżeli masz pasiekę wędrowną i więcej uli to akumulatorów będziesz musiał mieć kilka.
Lepiej rozejrzyj się za agregatem prądotwórczym-już nie są drogie. :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 grudnia 2010, 09:54 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 754
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Można poszukać w firmach komputerowych i odkupić od nich używanego UPSa większej mocy. Takie urządzenia kasują ze względu na stary zniszczony akumulator wewnątrz (koszt nowego gazowego aku wysoki). Podłączyć można wtedy zwykły samochodowy. Takie cos stosują do zasilania awaryjnego pieca CO z automatyką bo nie każdy agregat nadaje się do elektroniki nawet te ze stabilizatorami napięcia.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2010, 19:45 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
dzieki za podpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2010, 20:15 - ndz 
Nie wiem Czy w ogóle bym się zastanawiał nad kupnem akumulatora czy innego źródła zasilania
zą tą cenę co tu gość chce nawet uczciwego akumulatora się nie kupi
a agregatem nie tylko można zasilić miodarkę na odległej pasiece ale i
-wymieszać syrop
- podgrzać wodę
- oświetlić w namiocie pszczelarskim
i wiele innych choćby wieczorkiem po pracy puścić sobie radio :rolf:
http://allegro.pl/nowy-agregat-pradotwo ... 15933.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2010, 21:02 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
o propos znalazłem w archiwum allegro takie urządzienie oraz podobne na innej stronie : opis jest podobny : 4 w 1 : '' urządzienie rozruchowe, kompresor (mozna nadmuchać materac ) lub obsługe urządzeń 12v oraz lampke. . Urządzenie ulatwiające rozruch 900A ,a pojemn. aku ołowianego to 12v 17 Ah ciekawe na jak dlugo wirowania takie coś ma starczyć ( ze sklepu www. pszczelnictwo.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 grudnia 2010, 21:06 - ndz 

Rejestracja: 08 sierpnia 2010, 19:00 - ndz
Posty: 34
Lokalizacja: warmia
masz racje Bociank bardzo ciakwe te małe agregatki i cena w całkiem całkiem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 13:50 - pt 
tomasz1 pisze:
masz racje Bociank bardzo ciakwe te małe agregatki i cena w całkiem całkiem

Po za tym że trochę smrodu z tyłu mu leci to jest naprawdę OK
można go wykorzystać wszędzie np wydmuchując odkurzaczem pszczoły z korpusu
zastosowań mnóstwo


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 14:26 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
kupując agregat warto pomyśleć czy'' pociągnie '' np. mały kompresor , czy inne urządzenie ktore by się chciało użyć w pasiece bez napięcia .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2010, 10:22 - sob 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
Ja zastanawiałem się swego czasu też nad akumulatorem do zasilania ale odradzili mi to koledzy co stosowali je,nadają się jedynie do małych pasiek,ale jak ktoś ma małą pasiekę to ręczna mu w zupełności wystarczy.Ja zdecydowałem się na zakup 2 miodarek kasetowych na 4 ramki ,chciałem 6 ale 2 czwórki dały mi więcej plusów-suma 8 ramek ,mniejsze gabaryty przy załadunku istotne,jak mam więcej uli np na rzepaku to biorę 2 jak mniej to 1,cena 2 czwórek praktycznie identyczna jak 1 szóstki ,do tego agregacik i jest lux.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2010, 12:41 - sob 

Rejestracja: 30 maja 2010, 21:38 - ndz
Posty: 65
Lokalizacja: Hrubieszów
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Trzeba uważać z mocą takiego agregatu. Ja mam jakiś na którym jest podane 2 coś kw, ale słabiutki strasznie. Mam wirówki samoróbki na silnikach od pralek to 3 nie dał rady a dwie ledwie. Skończyło się na 200 m kabla i pożyczanym prądzie od gospodarza


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 09:31 - ndz 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
łupaszko, Weź pod uwagę że jaki taki agregat trochę kosztuje ta najtańsza chińszczyzna nic nie warta ( pieniądze wyrzucone w błoto).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 grudnia 2010, 13:42 - ndz 

Rejestracja: 21 stycznia 2010, 00:27 - czw
Posty: 351
Lokalizacja: warmia-mazury
oczywiście ale lepiej wydać raz niż potem wydać drugi raz oszczędzając sobie jednocześnie niepotrzebnych nerwów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji