FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 08:09 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 stycznia 2008, 20:41 - pt 
Witam .Czy ktoś z kolegów ma urządzenie do wytopu wosku od łysonia.Czy opłaca się to kupić. Czy wiecie na jakiej zasadzie ono działa

Jarosław


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2008, 21:33 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Witam ale o kture urzadzenie ci chodzi zobacz sobie na post o topiarkach tam umiesciłem zdiecia ale jeszcze nie uzywałem

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2008, 20:17 - sob 
Witam Chodzi mi o urządzenie do wytopu z nierdzewki z palnikiem na gaz pod spodem.Cena tego ustroistwa 1499zł.Chcemy to kupić na dwóch pszczelarzy.Pytam o to bo cena wysoka przydało by się więc wiedzieć jak to działa w praktyce.

Jarosław


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2008, 21:23 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
To nie tego niemam nic ci nieporadze szkodas

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2008, 01:21 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Zrub sam topiarkie słoneczna to pare desek i 2 szyby okienne. Jak bendzie słoneczko to świetnie topi wosk. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2008, 16:35 - śr 
Witam.Słoneczną topiarkę to nawet mam ale mamy z kumplem około 350 rodzin więc tomer czy parnik nas nie urządza. Szukam więc wiadomości na temat tego urządzenia.Pozdrawiam.


Jarosław


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2008, 20:22 - śr 

Rejestracja: 04 stycznia 2008, 12:39 - pt
Posty: 106
Lokalizacja: Olkusz
Na którymś z forum ogłaszał się pszczelarz ze swoją topiarką. Działała ona na zasadzie - podgrzanie do temp ok90 stopni C i odwirowanie.. Uważam iż w tym kierunku powinni iść pszczelarze. Jedna taka topiarka obsługuje u nich kilku pszczelarzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 listopada 2009, 18:32 - pt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:12 - śr
Posty: 113
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA
Zamierzam kupic to urzadzenie za 1499zł łysonia i jak szybko idzie to topienie? Czy opłaci się kupić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2009, 21:27 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Dziś jestem własnie po próbie generalnej takiego urządzenia-zdudowałem je sam na wzór tego co oferuje łysoń.Wyniosło mnie to ok.350 zł.Myślałem że jak włożę ramki z woszczyną to wyciągnę piekne i czyste a tu nic takiego,myślałem że będzie szybko i wydajnie-też nic takiego,zużyłem pół butli gazu:)-wiecie jak kwasówka się nagrzewa(bardzo długo).jak zboiny spływają na siatkę blokują droge dla wosku spływającego z kolejnego wkładu ramek,czyli by trzebabyło co wkład ramek wyciągać kosz i wyrzucać zboiny w których zresztą zostaje sporo wosku.Może jeszcze co szmodyfikuje,ale myślę że trzeba będzie powrócić do wycinania suszu z ramek i kociołka rietschego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Topienie wosku
Post: 23 listopada 2009, 21:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
apaczpk pisze:
Dziś jestem własnie po próbie generalnej takiego urządzenia-zdudowałem je sam na wzór tego co oferuje łysoń.Wyniosło mnie to ok.350 zł.Myślałem że jak włożę ramki z woszczyną to wyciągnę piekne i czyste a tu nic takiego,myślałem że będzie szybko i wydajnie-też nic takiego,zużyłem pół butli gazu:)-wiecie jak kwasówka się nagrzewa(bardzo długo).jak zboiny spływają na siatkę blokują droge dla wosku spływającego z kolejnego wkładu ramek,czyli by trzebabyło co wkład ramek wyciągać kosz i wyrzucać zboiny w których zresztą zostaje sporo wosku.Może jeszcze co szmodyfikuje,ale myślę że trzeba będzie powrócić do wycinania suszu z ramek i kociołka rietschego.



Ja mam cos podobnego komora jest tylko nieco wyzsza, i jednorazowo wytapiam 20ramek trwa to okolo 4 minut i czyszcze kosz dopiero jak wytopie 100 ramek jak susz jest ciemny bo przy jasnym wosku wytopie nawt 500 ramek zanim kosz sie napelni zboinami, woda wrecz sie gotuje i masa pary jest produkowana co godzine wlewam wiadro wody do zbiornika pod koszem.
Ostatnio jesienia w ciagu 5 godzin wytopilem 65 kg czystego wosku.
Fakt ze ramki zanim sie wyciagnie z kosza czeba lekko strzepnac, nie sa zbyt czaste ale jak to sie szybko robi, naturalnie w rekawicach bo mozna sie poparzy od pary wodnej to 98% zboin i resztki odpadaja.
Problem lekki stwarzaja ramki drutowane, ale to wiadomo.
Dlatego w przyszlosci wszystkir ramki dniazdowe u mnie nie beda mialy drutuw, plastry bede wycinal i topil bez ramek.
Pozdowienia Krzysztof K


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2009, 21:59 - pn 

Rejestracja: 17 stycznia 2009, 09:59 - sob
Posty: 493
Lokalizacja: Mazańcowice
Krzysztof piękny kawał wosku, ale mam pytanie czy ty lub któryś z kolegów który posiada podobne urządzenie. Mógłby zamieścić bardziej szczegółowe fotki lub rysunki, za co z góry dziękuję.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2009, 22:11 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Krzysztof zgodze się że ramki jasne(tylko po co takie topić?) wytapia się bez większego problemu i mało zboin zostaje.Ja staram sie segregować ramki już latem i wtedy korzystam z topiarki słonecznej.Zawsze jednak jesienią lub wiosną robię przegląd ramek których nie zdąrzyłem wytopić na słońcu i przeważnie są to ramki ciemne,zdeformowane ,z zapleśniałą pierzgą itp.wtedy nie wygląda to już tak różowo a takie ciemne dziś próbowałem topić.A co do drutu to tak jak piszesz trzeba ramką "trzepnąć"aby oczyścić ze zboin-wtedy czasem drut potrafi pęknąć- a ja myślałem że urządzenie wybawi mnie od drutowania wytapianych ramek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Wytop wosku
Post: 23 listopada 2009, 22:34 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
Alex23p pisze:
Krzysztof piękny kawał wosku, ale mam pytanie czy ty lub któryś z kolegów który posiada podobne urządzenie. Mógłby zamieścić bardziej szczegółowe fotki lub rysunki, za co z góry dziękuję.
Pozdrawiam!


Witam.

Mma gdzies fotki musze poszukac w kompie.
Jak znajde to wloze na forum
Pozdrowienia Krzysztof K


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Wytop wosku
Post: 23 listopada 2009, 22:45 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 listopada 2007, 12:15 - ndz
Posty: 981
Lokalizacja: Niemcy
Ule na jakich gospodaruję: Lankstroth,Dadant,Zander
apaczpk pisze:
Krzysztof zgodze się że ramki jasne(tylko po co takie topić?) wytapia się bez większego problemu i mało zboin zostaje.Ja staram sie segregować ramki już latem i wtedy korzystam z topiarki słonecznej.Zawsze jednak jesienią lub wiosną robię przegląd ramek których nie zdąrzyłem wytopić na słońcu i przeważnie są to ramki ciemne,zdeformowane ,z zapleśniałą pierzgą itp.wtedy nie wygląda to już tak różowo a takie ciemne dziś próbowałem topić.A co do drutu to tak jak piszesz trzeba ramką "trzepnąć"aby oczyścić ze zboin-wtedy czasem drut potrafi pęknąć- a ja myślałem że urządzenie wybawi mnie od drutowania wytapianych ramek.



Witam


Do takich czarnych plastruw nigdy nie dopuszczam!!!!!!!!..... czyli moje sa maksymalnie jasno brazowe, na wiosne z karzedj rodziny usuwam dolny korpus i bes wzgledu na to czy plastry sa jasnobrazowe czy nawet jasniejsze caly korpus jest przetapiany, gniazdo idzie na dennice a na gure magazyn pelny wezy, w ten sposub wymieniam co sezon 50% plastruw na nowe i zyskuje durze ilosci wosku z kturego robiona jest weza.
Podnosi to niezniernie chigiene w rodzinie pszczelej, calym ulu i zwieksza zdrowotnosc rodzin pszczelich.
Pozdrowienia Krzysztof K

Ps.

Do takiego procesu czeba sie przyzwyczajic i puzniej jusz idzie samo!!!!!!!!........


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 stycznia 2010, 09:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2009, 23:36 - wt
Posty: 203
Lokalizacja: Lublin
Koledzy,
a po wytopieniu takiego wosku jak odkażacie wosk przed zrobieniem z niego węzy?.

_________________
Pozdrawiam,
piro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 marca 2011, 20:33 - ndz 

Rejestracja: 09 czerwca 2008, 21:13 - pn
Posty: 335
Lokalizacja: wielkopolska
[quote="Jarosław Sadło"]Witam .Czy ktoś z kolegów ma urządzenie do wytopu wosku od łysonia.Czy opłaca się to kupić. Czy wiecie na jakiej zasadzie ono działa


Przełączam się do zapytania Jarosława. Kupiłem to urządzenie od Łysonia i nie ma w nim żadnej instrukcji obsługi. Moje zapytanie mailowe firma Łysoń zignorowała- widocznie w dobie masowych zamówień na sprzęt refundowany nie muszą szanować klientów. A ja po prostu chciałbym się dowiedzieć do czego służą te dwie wystające z urządzenia rurki, ile wody naley wlać, jak dlugo od zagotowania wody należy wytapiać, czy kolejny wsad ramek można włożyć bez studzenia urządzenia itp.
Może jednak ktoś ma jakieś doświadczenia z tym urządzeniem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 sierpnia 2011, 21:38 - ndz 

Rejestracja: 14 marca 2009, 16:53 - sob
Posty: 979
Ule na jakich gospodaruję: brak
Jakie są Wasze wrażenia odnośnie tej topiarki z perspektywy pół roku ?
Chyba przez ten czas coś udało Wam się wytopić.
Zastanawiam się nad zakupem jakiejś większej topiarki (nie słonecznej).
Może jest jakiś inny producent tego typu sprzętu w Polsce ?

_________________
Internetowy pszczelarz z kilkoma wirtualnymi rodzinami + kolejne cztery w pokrzywach za stodołą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 14:13 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
W tym roku rzeczywiście topiarki słoneczne zawiodły z wiadomych względów było mało dni pięknych i słonecznych.

W dobie refundowanego sprzętu można byłoby wyłożyć trochę kasy na porządną topiarkę np. elektryczną lub parową, ale oferta na rynku zdominowanym przez Łysonia jest nędzna i nie spełnia oczekiwań.

Powinna to być topiarka typu wyciskanego tj. rozgrzewa się zboiny i bez ceregieli wyciska, ale nie w jakichś workach jutowych których nie ma na rynku, a w dodatku pękają przy mocnym dociśnięciu.

A może ktoś ma takie urządzenie zrobione?

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 14:42 - czw 
glazek7777, Może coś takiego !
http://allegro.pl/topiarka-do-wosku-i1766509928.html


Na górę
  
 
Post: 09 października 2011, 13:10 - ndz 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
W dniu dzisiejszym udało mi się kupić na "pchlim targu" fabryczną topiarkę do wosku, rok produkcji 1988. Na obsługę 16-tu uli powinna wystarczyć.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2011, 13:44 - ndz 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Lucjan, Ty masz jednak" farta" :brawo: .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2011, 15:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2011, 08:53 - ndz
Posty: 405
Lokalizacja: Stalowa Wola
Ule na jakich gospodaruję: wuzetki nadstawkowe i dadanty
ale korba :zeby: , widać od razu, że to nic nie ma wspólnego z mejd in czajna, choć może i ma, z nimi nigdy nic nie wiadomo :rolf:
ma to jakieś ślady użycia?

mógłbyś porobić więcej fotek, jakiś opis krótki, wnioski, spostrzeżenia, sądze, że dużo kolegów by skorzystało na tym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2011, 15:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
tikcop, jaki Ty chcesz opis?
Przeciesz to jest najzwyklejszy tomerek chyba najbardziej popularna elektryczna wytapiarka wosku w naszym kraju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2011, 20:58 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
kiedyś taką topiarkę miałem ale jak dla mnie to ona była za mała do 20 rodzin to w sam raz,
miałem wypróbowany swój sposób topienia w niej, najpierw susz topiłem w garze z niewielką ilością wody a następnie przelewałem do tejże topiarki i wyciskałem do maksa

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 października 2011, 19:17 - pn 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Wczoraj wieczorem robiłem próbę tego urządzenia, nie jest to zbyt pojemne gdyż wchodzi tam na początku susz z trzech ramek wielkopolskich ale po rozgrzaniu się części dolnej i górnej topiarki następuje przyśpieszenie wytopu /nawet nie trzeba używać śruby/ Jak dla mnie to narazie wystarczy. Wyprodukowano w Krakowie w 1988 roku, dałem za tą topiarkę 45 złotych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 października 2011, 21:31 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
po rozgrzaniu w garze wchodziło 5 plastrów Ostrowskiej, ten gościu co od niego miałem to mówił że dziennie wytapiał 8 kg wosku

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 października 2011, 22:01 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2007, 01:11 - ndz
Posty: 643
Lokalizacja: Tarnów
lucjan49, to okazyjnie kupiles na allegro chodzi po 250-300zl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2012, 21:27 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Jak przyjdzie ci rachunek za prad to sie wtedy okaze jaka to okazja.przy obecnych cenach wosku topienie wosku w tomerze nie bardzo sie oplaca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2012, 21:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 września 2010, 21:42 - wt
Posty: 288
Lokalizacja: Grodziczno/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: LN3/4
(...)Mma gdzies fotki musze poszukac w kompie.
Jak znajde to wloze na forum
Pozdrowienia Krzysztof K (...)

Panie Krzysztofie i jak z tymi fotkami Pańskiej topiarki? Też jestem zainteresowany bardziej szczegółowymi zdjęciami.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2012, 18:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 22:30 - śr
Posty: 806
Lokalizacja: radomsko
Ule na jakich gospodaruję: WP znadstawka 1/2 wlkp i wlkp
poprosimy opinie na temat tego urządzenia od łysonia ... jak się spisuje i co dalej czy opłaca dać się 1500 zł

_________________
Matka natura uczy błogiej pokory ..... a mały człowiek może tylko obserwować co ona potrafi ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2012, 18:31 - wt 
johny180 pisze:
przy obecnych cenach wosku topienie wosku w tomerze nie bardzo sie oplaca

Pszczelarstwo to hobby i topienie wosku też. Kolego. Węza na wymianę za wosk jest trzy, cztery razy tańcza niż bez wymiany. Tomerek topi drogo, zgoda ale w miarę dokładnie. Więc policz sobie, czy węza bez wymiany wyniesie Cię taniej niż z wymianą za wosk wytapiany w Tomerku ? No chyba, że byznes pszczelarski opierasz na wosku.


Na górę
  
 
Post: 03 października 2012, 05:54 - śr 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ja nie przeliczam tego w ten sposob. wosk wytopic trzeba tak czy inaczej i dla mnie niekoniecznie musi byc to najtaniej(np. topiarka sloneczna).musi to byc zrobione przedewszystkim szybko.w tomerze topi sie dlugo a jeszcze wziawszy pod uwage cene pradu -droga.to ile wiecej uzyskasz z niego wosku niz w innych topiarkach nie zrekompensuje tego co zaplacisz za prad.ja topie w topiarce parowej od lysonia i dla mnie jest w tej chwili najlepszym rozwiazaniem.niekoniecznie dla innych,kazdy moze topic jak mu pasuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 października 2012, 08:25 - śr 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
Rozgotowuję plastry w garze nad ogniskiem,potem przecedzam przez rajstopy i wyciskam wyciskaczem( dwie deski połączone skrzyniowym zawiasem).Szybko,tanio i to mi pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 października 2012, 21:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
marian pisze:
Rozgotowuję plastry w garze nad ogniskiem,potem przecedzam przez rajstopy i wyciskam wyciskaczem( dwie deski połączone skrzyniowym zawiasem).Szybko,tanio i to mi pasuje.

A rybami później ten wosk nietrąca ?? od tych rajstop


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 08:34 - czw 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
[quote="qq"]A rybami później ten wosk nietrąca ?? od tych rajstop


Jesteś Kolego bardzo miły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 18:12 - czw 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
qq, obejrzyj http://www.youtube.com/watch?v=NNcrmz5AGA8 Są tam 4 części i powiedz co on robi nie tak o ile robi coś źle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 19:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 22:01 - czw
Posty: 144
Lokalizacja: małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja też kupiłem to urządzenie w tym roku i jestem z niego zadowolony. Bardzo szybko topi się plastry, wosk jest sklarowany.

Super sprawa, tylko cena trochę za wysoka.

_________________
judym12
http://www.dyrda.com.pl
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22527456


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 20:29 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
emilmag pisze:
poprosimy opinie na temat tego urządzenia od łysonia ... jak się spisuje i co dalej czy opłaca dać się 1500 zł

ja mam wirówkę od Łysonia (nr 715/2011)- badziewie
- bez instrukcji obsługi;
- nie da rady wirować 4 ramek WP;
- pozostaje miód na dnie wirówki.
-------------------------------
firma zlewa moje reklamacje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 21:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
swiwojtek pisze:
qq, obejrzyj http://www.youtube.com/watch?v=NNcrmz5AGA8 Są tam 4 części i powiedz co on robi nie tak o ile robi coś źle.


Wojtek. Słuchaj, każdy kto ogólnie wytapia wosk to robi po Swojemu ,albo stara się tak robić zeby danej osobie było najprościej,najwygodniej i najtaniej .Także Ja w Swojej pasiece to używam praktycznie elektrycznej(zawsze obalę terorie wysokich rachunków za prąd) i do tego typu co tam pokazane ,czyli kilka plastrów to wolałbym do słonecznej wrzucić ,jak mordować sie i babrać w pomieszczeniu dla kilograma wosku,bo z takiego garczka więcej niewydoli.Swoją drogą to jakby wrzucił do TOMER-ka taką ilość to w godzinkęby jużwyłączał ,a niewierzę że w godzinę skończył tę robotę.Tak Ja to widzę .
Bynajmniej nigdy bym niemieszał przeczerwionych plastrów z zabudowami czy kawałkami węzy,każdą partię oddzielnie bym wytapiał .Są całkiem inne woski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 października 2012, 21:36 - czw 

Rejestracja: 25 sierpnia 2011, 22:29 - czw
Posty: 1029
Lokalizacja: Włodawa
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
pytasz co robi nie tak??? ;P Polewa byle jak zaizolowany kabel elektryczny MOKRĄ wodą :haha:

_________________
Cezary256


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji