FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:14 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 kwietnia 2012, 15:48 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
lalux5 pisze:
wiedzę jak to zrobić , ma transport i często pomocników oraz miejsce do ukrycia w sąsiednim województwie


Co z tego ,że wiedzę ma? Wiedzę można w dzisiejszych czasach zdobyć wszędzie z uwagi na łatwość dostępu ale wartości to należy wpoić sobie od najwcześniejszych lat. na 50 rójek musiał by poświęcić 5-7 lat metodą " krok po kroczku" .

Jest dużo osób które chcą od razu mieć wszystko a najlepiej nie robić nic a mieć ale są i tacy którzy są przeciwieństwem tych pierwszych i właściwie ciężko pracują by osiągnąć cel który obrali sobie.

Może nie wszyscy mnie zrozumieli co miałem na myśli w poprzednim poście ale gwoli wyjaśnienia pszczelarz nie ukradnie i niech tak pozostanie w naszej mentalności ( opinii ludzi o pszczelrzach, tu na forum może ktoś zaglądnąć i będzie miał inną opinię ;) ). Trochę to skomplikowane ale powinniśmy dbać o netykietę Polskiego PSZCZELARZA.

Bolkonski pisze:
dzisiaj byłem w Lublinie i na targowisku trzy czwarte miodu to patoka i to bardzo rzadka.
Spytałem trzech pszczelarzy ( twierdzili że nimi są) dlaczego ten miód jest płynny i czy nie był podgrzewany ? obaj zgodnie odpowiedzieli że nie był i że taki miód jest najlepszy.


Niestety są i tacy ale to wszystko wina konsumentów bo zwykle pytają się o miód w stanie płynnym a gdy zaproponujemy krupiec to wzdychają i marudzą ,ze z "cukrzony" co bezpośrednio nawiązuje do nazwy cukry i ochrzczeniu miodu cukrem. Wprowadza to w błąd ale przetłumaczyć klientowi ,ze krupiec świadczy o tym ,ze miód jest prawdziwy to nie lada wyzwanie ale warto uświadamiać konsumentów.

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2012, 16:35 - pn 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
Bolkonski pisze:
M@ariusz przecież chodzi o to żeby nam nie ukradli uli a nie o to żeby złapać jakiegoś "pszczelarza złodzieja"
tabliczka informująca ma odstraszać złodziei .
Skąd złodziej będzie wiedział czy na toczku są ukryte kamery czy nie?

Przecież systemy zabezpieczające są do tego właśnie, żeby nikt nie ukradł a to co Ty zrobisz z sygnałem z systemu to już Twoja sprawa, możesz dogadać się z firmą typu solid która przyjedzie w ciągu kilku minut jak system im zgłosi nie wiem jakie są koszty monitoringu ale miesięcznie w kilkudziesięciu złotych można się zmieścić.
Niekiedy wystarczy tylko tabliczka i atrapa kamery.
A co tu dużo wymyślać nazw, złodziej to złodziej.
pozdrawiam

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwietnia 2012, 21:59 - pn 
Kolega Mariusz z małpą za a twierdzi że musi być 230V ,
nie wierzę w to , na pewno coś będzie na niskie napięcie stałe
czy na baterie , elektronika bardzo szybko się zmienia.
Tabliczka ostrzegająca o zabezpieczeniu elektronicznym będzie
dobra jak go nie będzie , bo jak jest zainstalowane to po co tego
złodzieja o tym informować , lepiej zrobić mu niespodziankę .
Ja mam bardzo dobre miejsce , ale mam problemy z sąsiadem ,
staruszkiem który uprzykrza mi życie , kilka razy próbowałem
się dogadać , ale z takim typem nie da rady , gość sam nie może ale
napuszcza innych na dewastację pasieki , zwykły cham normalnie ręce opadają , w to miejsce gdzie stoją ule prowadzi tylko jedna droga ,
i on tam właśnie mieszka około 300m od pasieki , i nawet jak by ktoś
zakosił kilka a on to widział i wiedział nawet kto to powie że nie widział .
Moja działka graniczy z jego polem którego nie używa i nie da nawet przez nie przejść bo zaraz leci z kosą , po prostu po nim można się wszystkiego spodziawać , podpalenia , zniszczenia samochodu czy
ogumienia , może doradzicie co w takiej sytuacji zrobić , jak na razie to
największy problem . Mam około 20km do tego miejsca , i chciałbym
tam wybudować małą altankę z pracownią i magazynkiem , i postawić więcej uli . Miejsce jest historyczne od dziecka pamiętam że od zawsze
były tam pszczoły , ja przynajmniej pamiętam dwóch pszczelarzy , ostatniego znałem osobiście , a u tego wcześniejszego próbowałem
miód jako dziecko , od dziadka słyszałem że był jeszcze ktoś przed tymi dwoma pszczelarzami , i dobrze go znał .
Na pewno bym nie żałował kilku stów na taki system zabezpieczań ,
tym bardziej że będą tam stać ule za kilka tysięcy , i szkoda by tego było ,
lepiej poświęcić kilka słoików miodu i spać spokojnie .


Na górę
  
 
Post: 03 kwietnia 2012, 17:27 - wt 

Rejestracja: 26 lipca 2011, 09:53 - wt
Posty: 203
Ule na jakich gospodaruję: Dadant/WP
Nie twierdze, że musi być 230 ale bez niego cena sprzętu i obsługi na pewno idzie sporo w górę. Wiesz, ja nie zajmuję się takimi systemami bo nikt tego nie robi, w bankach i dużych obiektach nikt nie pozwala sobie na robienie systemów bezprzewodowych na tak dużą skale.
Co do kłopotliwego dziadka to słyszałem kiedyś dobrą teorie "takich ludzi trzeba przeżyć"
rzuć go kiedyś ramką z pszczołami :tasak:

_________________
Album


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2012, 10:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 czerwca 2010, 17:51 - ndz
Posty: 311
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WZ i Ostrowska
Ano właśnie... Mi też w związku z "kurczącym się światem" powoli klaruje się przeprowadzka pasieki na tereny mniej zamieszkałe... Może tak najlepszym sposobem jest rozpuszczenie w okolicy wśród pszczelarzy ploty że moje pszczoły są chore ... :P

_________________
Pszczoły to esencja natury :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 kwietnia 2012, 20:40 - wt 

Rejestracja: 18 grudnia 2011, 08:52 - ndz
Posty: 1881
Lokalizacja: dolny slask
Ule na jakich gospodaruję: 360x210
zjedza CIEBIE to nie rozwiazanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 maja 2013, 21:01 - pn 
może ma ktoś dobre namiary na jakiś skuteczny system czujników GPS lub coś podobnego..


Na górę
  
 
Post: 13 maja 2013, 22:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Musiałbyś go chyba ukryć w ramce. Są i tacy co środek zabiorą, a ul zostawią. To w sumie ci mądrzejsi.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2013, 18:52 - sob 
jasne że trzeba by było ukryć w ramce, mam pytanie : czy ktoś stosuje takie zabezpieczenie na bazie gps lub ktoś coś wie na ten temat...


Na górę
  
 
Post: 22 maja 2013, 23:31 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Bolkonski pisze:
jasne że trzeba by było ukryć w ramce, mam pytanie : czy ktoś stosuje takie zabezpieczenie na bazie gps lub ktoś coś wie na ten temat...


Ja stosuje już drugi sezon gps tracker taki jak ten:
http://allegro.pl/lokalizator-gps-gsm-t ... 35408.html

w każdej chwili mogę zobaczyć gdzie jest mój ul a w razie jak zacznie się przemieszczać wysyła smsa z dokładną lokalizacją.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2013, 00:34 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2012, 23:46 - czw
Posty: 189
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
rever, czy rzeczywiście bateria w tym urządzeniu działa tylko dwa dni? Trochę krótko, żeby chociaż z tydzień nie trzeba było ładować.
_________________
Pasieka Maszewo

_________________
www.pasieka.krabik.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2013, 09:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
elvis pisze:
rever, czy rzeczywiście bateria w tym urządzeniu działa tylko dwa dni? Trochę krótko, żeby chociaż z tydzień nie trzeba było ładować.
_________________
Pasieka Maszewo


Dlatego ja robię z baterią trochę inaczej kupuje zwykły żelowy 7ah 12v instaluje wtyczkę zapalniczki jak w samochodzie i do niej podłączam adapter do ładowania 5v i nasz gps w ten sposób bateria trzyma z 3 tygodnie zależy ile jeszcze razy będziesz się komunikował z gpsem za pośrednictwem smsów. Mi to wystarcza zestaw jest co prawda większy ale da się spokojnie schować w ulu tylko trzeba pomyśleć dobrze. A raczej uli nikt nie będzie rozbierał na drobne bo przy kradzieży liczy się krótki czas a nie ślęczenie godzinami na miejscu gdzie ktoś może przyuważyć.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 08:53 - pt 
rever a nie można zainstalować tam baterii o większej żywotności bo nie wiem czy dobrze rozumiem ale dodając te nowe urządzenia zwiększasz wielkość czujnika.


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 09:08 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
U mnie wygląda to tak jak na zdjęciu. :idea:
Obrazek
Obrazek

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 09:24 - pt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
To strasznie u was musza krasc ule skoro tak zabezpieczacie ,a ja myslalem ze najwieksza bieda na podkarpaciu ,a moze tutaj na podkarpaciu mieszkaja jeszcze prawdziwi pszczelarze .A moze moje ule sa tak beznadziejne ze nawet niedzwiedzie je omijaja


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 09:44 - pt 
rever może mógłbyś opisać dokładniej jak zwiększasz żywotność baterii


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 10:21 - pt 
znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/lokalizator-gps-tk106 ... 52759.html

czas czuwania 250 godzin !!! ktoś może miał kontakt z takim urządzeniem?


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 10:29 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Obok napisu 'czas czuwania 250 godzin' masz malutki dopisek 'dane producenta'. No i 250h to 10 dni, szału nie ma - chyba że będziesz co 10 dni jechał i wymieniał akumulator. Rozwiązanie kolegi sp.z.o.o, wydaje mi się niezbędne (można ew. dać akumulator 3,5Ah, albo drożej i lżej baterie li-ion z jakiegoś urządzenia.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 10:48 - pt 
asan
dziesięć dni to więcej niż dwa ... mnie idzie dokładnie o 7 dni bo raz na tydzień i tak doglądam pszczoły na wywózce zwróć uwagę że to urządzenie wysyła też info o stanie naładowania baterii...


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 10:50 - pt 
asan
a możesz wytłumaczyć laikowi co to za baterie li-ion i gdzie takie pasujące do tego urządzenia kupić?


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 11:32 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Bolkonski, ja kupilem podobne urządzenie, moj to nadajnik TK-102 i z reszta taki sam jak prezentuje rever i sp z.o.o . U mnie wytrzymywal akumulator niecale 2 dni , dlatego tez podlaczylem do duzego akumulatora z ups-a. i trzyma ponad tydzien. Ale rozwiazanie ukrycia sp z o.o. jest naprawde fajne.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 12:12 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Tk 102 działa do 20 godzin na baterii , TK 106 około 3 dni przy średnim zasięgu i tylko na odpytywaniu smsem. Przy słabym zasięgu i śledzeniu online czas zmniejsza się dziesięciokrotnie.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 12:19 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
To urządzenie jest dostarczane z baterią 3.7V 860mAh, jeśli użyjesz akumulatora o pojemności 3000mAh to uzyskasz ~3x dłuższe działanie, a taki akumulator jest niewielki. Tylko musisz brać pod uwagę że w czasie przeglądu trzeba jakoś załadować baterię albo ją wymienić.
Bateria w tym na 99% jest taka sama jak w telefonach komórkowych - kwestia dobrania modelu, albo zastosowania akumulatorów np http://allegro.pl/bateria-panasonic-dmw ... 98605.html i rzeźba. Łatwiejszą opcją jest zastosowanie akumulatorów 12V, te o pojemności 2200mAh mają wymiary 35 mm x 178 mm x 62 mm. co pozwoli je zmieścić w pojedynczej ramce (i kawałku uliczki) na szerokość i kilka w ramce na wysokość (w zależności od wymiarów) i do tego oryginalną ładowarkę.
Aha, na akumulatory z ChRL trzeba uważać o tyle że często mają duuużo mniejszą pojemność niż deklarują sprzedawcy/producent.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 17:27 - pt 
Ale macie problem. Bateria za słaba albo zabezpieczenie widoczne, albo, albo.
Jest sposób niezawodny. Żaden chusteczka Wam ula ani ramek z ula nie pod....li jak tylko tam zajży. Zdaleka też powie " a na ch mnie to" :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 20:21 - pt 
asan
a możesz podać jakiś link do zakupu tych akumulatorów 12v o pojemności 2200mAh
jak je podłączyć do TK106 ..jak widzisz elektronika to dla mnie czarna magia


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 20:23 - pt 
zegaj
rozumiem że użytkowałeś TK106..możesz napisać w jakich..tzn. jak często wysyłał sms lub jaka była długość (czas) obserwacji online


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 21:47 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Trackery TK102 i TK 106 na allegro to wszystkie podróby. Jest problem z rejestracją IMEI nr identyfikacyjnego do programów śledzących online. Testowałem i jako lokalizator samochodu z podłączonym do instalacji 12V działa w miarę dobrze przy odpytywaniu smsem. Przy zastosowaniu akumulatora zewnętrznego jak podają koledzy wyżej odpada zasadnicza funkcja tego urządzenia jaką jest powiadamianie smsem o niskim stanie baterii, jak złodziej ukradnie ul i po drodze padnie bateria to mamy i ul i trackera z aku. w.... Trakery te mają słaby zasięg pola (coś w rodzaju braku pola w komórce), również przeszkody takie jak obudowa ula, drzewa powodują słabe "widzenie" satelit i podają lokalizację przesuniętą nieraz o 100 i więcej metrów.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, 22:40 - pt 
zegaj widzę że jesteś w temacie. Napisz w takim razie co Twoim zdaniem poleciłbyś do skutecznego zabezpieczenia uli..?


Na górę
  
 
Post: 24 maja 2013, 22:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
zegaj, z calym szacunkiem ale chyba nie czytasz co piszemy. Ja u siebie mam trackera TK-102 z wlasna bateria w srodku i do portu USB podlaczony akumulator poprzez przejsciowke samochodowa na 12V. Czyli jesli najpierw rozladuje sie akumulator zewnetrzny to dopiero potem tracker korzysta z akumulatora wewnetrznego i jak ten zaczyna siadac wysyla powiadomienie.

U mnie pojawil sie inny problem , zalozylem lokalizator z karta T-mobile, wlaczylem pakiet danych 5 MB i doladowalem karte za 50 PLN , po dniu przestal nadawac, dzisiaj sprawdzam wszystko podlaczone, wchodze na strone na billing a tam oplata pobrana za pakier i poza tym za kazde polaczenie GPRS tez golą . WIec po dniu za 230 B zabrali wszystko co bylo na karcie. Dzwonie do T-Mobile- a pani mowi ze faktycznie pakiet jest, ze danych wyslalem 1/20 ...ale skad oplaty ... o rane. jakis blad, reklamacje przyjela.
Niestety oplaty za GPRS na billingu pojawily sie z opoznieniem 2 dni, wiec juz bylem daleko od pasieki.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, 00:44 - sob 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Bolkonski pisze:
asan
a możesz podać jakiś link do zakupu tych akumulatorów 12v o pojemności 2200mAh
jak je podłączyć do TK106 ..jak widzisz elektronika to dla mnie czarna magia


Dla mnie też :-)
http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_in ... _id=&code=

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, 07:37 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
Trajanus wiem co piszę w takim zasilaniu tracker "myśli" że jest na stałe podłączony do zasilania samochodu a baterie spadną poniżej napięcia 3,7 jednocześnie przecież są połączone, na wyjściu zasilacza z końcówką USB masz 5V, część energii zabiera ta przetwornica z 12V na 5V. Po co ci ta mała wewnętrzna bateria ona ma niższe napięcie jak aku i stale jest doładowywana, wyrzuć ją i zostaw na zewnętrznym zasilaniu dłużej pociągnie. Tracker ma moduł GPS i GSM, GPRS jak odpytujesz go smsem to masz tylko jednego straconego z konta (w Play 9 groszy, konto ważne 1 rok nie ważne za ile doładujesz) a jak idzie przez internet to Tracker wysyła pakiety po chyba 10k co pewien czas wtedy lepiej włożyć kartę z tanim internetem.
Kupiłem trackery na Allegro i wszystkie to podróbki nie rejestrują się na stronie producenta( Xeng cos tam nie pamietam) nawet jest firma z Łodzi co ma w opisie żeby nie kupować podróbek że tylko oni mają oryginał z gniazdem na kartę pamięci to też podróbka i przy rejestracji IMEI jest już nieaktualny. Tłumaczą sie że dostęp maja wykupiony na rok, chyba 2011. Jest to tanie rozwiazanie do jednego ula z zewnętrznym aku 7ah na tydzień, półtora tygodnia przy odpytywaniu smsem. Ja przy każdej wizycie w pasiece podmieniam aku. na naładowany, trzeba go podmieniać na polu bez osłon drzew wtedy dobrze "złapie" satelity i w miare dokładnie pokazuje. Na allegro sa trackery w cenie około 500zł nie serii TK podobno dość dobre ale ich nie testowałem. Kupując na allegro można zwrócić trackera nie uszkodzonego bez śladów używania w ciągu 10 dni bez podania przyczyny, można wtedy przeprowadzić testy ja tak zrobiłem.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2013, 23:07 - pn 
asan
Czyli możesz tutaj napisać krok po kroku jak podłączyć
TK106 z tym akumulatorkiem...?


Na górę
  
 
Post: 28 maja 2013, 01:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Panowie tak czytam i widzę że część osób pisze to co słyszała a nie co sama sprawdziła. Ja mam takie gpsy za 150zł http://allegro.pl/lokalizator-gps-gsm-t ... 35408.html

i działają super dostaje powiadomienia o słabej baterii, nie potrzebuje śledzenia tylko lokalizację ula a tą dostaję smsem z linkiem do google maps i już wszystko dokładnie wiem z dokładnością do kilku metrów na moim telefonie. System baterii mam dokładnie taki sam jak sp.z.o.o akumulator żelowy+ładowarka samochodowa+lokalizator GPS wystarczy na około 2-3tygodni akumulator można kupić za 30zł kwestia ukrycia to już indywidualna sprawa. Co do zasięgu nic się nie gubi przez deski czy styropian nic takiego nie zaobserwowałem, w każdej chwili mogę sprawdzić gdzie jest pasieka i to mi wystarczy.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 07:40 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Bolkonski pisze:
asan
Czyli możesz tutaj napisać krok po kroku jak podłączyć
TK106 z tym akumulatorkiem...?


Z tym czyli z 12V 2.2Ah ? W komplecie masz ładowarkę samochodową. Podpinasz kable bezpośrednio do akumulatora, kabel z ładowarki do urządzenia i koniec roboty.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 07:56 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 22:30 - czw
Posty: 751
Lokalizacja: Wieluń
Ule na jakich gospodaruję: dadan.wlkp
rever to trafiłeś na jakiś dobry. U mnie to trzyma na akumulatorze 7Ah trochę ponad tydzień. Miałem ich kilka i wszystkie tak samo się zachowywały.

_________________
firefighter


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 11:10 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
zegaj pisze:
rever to trafiłeś na jakiś dobry. U mnie to trzyma na akumulatorze 7Ah trochę ponad tydzień. Miałem ich kilka i wszystkie tak samo się zachowywały.


Mi teraz na rzepaku trzymał 2 tygodnie ale dość dużo smesowałem z moim gpsem a i akumulator ma już z 3 lata teraz dokupiłem kolejne na podmiankę i zobaczymy ile potrzymają mam nadzieję że 3 tygodnie będzie.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 12:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
zegaj, zrobilem jak napisales wywalilem baterie ze srodka - szczegolnie ze po tygodniu dostala "brzucha", nie wiem czy z powodu ciaglego ladowania ale ja rozdelo. Teraz jest na akumulatorze zewnetrznym. Tmobile nie odezwal sie oczywscie w sprawie reklamacji ale wlaczyli pakiet 100MB za 9 zeta. Wiec dane GPRS teraz leca do satelity i mam podglad caly czas na ule.
poza tym kupilem blokade na uchwyt przyczepy - ten co sie laczy z hakiem , ktos na allegro sprzedawal taka puszke z bardzo grubej blachy u hartowanym trzpieniem w srodku. Wiem ze wszystko jest do wylamania, ale jak nie zrobie nic to bede sobie po ewentualne kradzieży myslal ze to przez to ze nic nie zabezpieczylem. Szczegolnie ze dopiero co hukneła wiadomosc o zlodzieju z Olsztynka : http://mlawainfo.pl/16787/ukradl-ule-z- ... olsztynek/

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 22:36 - wt 
Panowie czyli reasumując to Waszym zdaniem w który akumulator najlepiej się zaopatrzyć 2,2 Ah czy 7Ah.może jakieś linki


Na górę
  
 
Post: 28 maja 2013, 22:41 - wt 
rever
możesz podać gdzie i jaki kupiłeś akumulator?


Na górę
  
 
Post: 28 maja 2013, 22:51 - wt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Bolkonski, jeśli na 7Ah chodzi ponad 2 tygodnie to 2,2Ah starczy na 1/4 z tego. Ale w zależności od ramki możesz ich pomieścić kilka łącząc plus z plusem, minus z minusem. Przewaga takiego rozwiązania to mniejsza szerokość czyli łatwiej ukryć.

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2013, 23:11 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Bolkonski pisze:
rever
możesz podać gdzie i jaki kupiłeś akumulator?


Ja ostatnio kupiłem takie http://allegro.pl/akumulator-zelowy-agm ... 52946.html

ile pociągną to zobaczymy dzisiaj zakładałem. Mam nadzieję że więcej niż 2 tygodnie.

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2013, 09:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
rever, powinny pociagnac spokojnie 3 tygodnie.

ja kupilem taki, wiekszy gabarytowo , ale i pojemnosciowo :
http://www.komputronik.pl/product/17077 ... -12Ah.html

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2013, 10:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
zadalem pytanie mojemu ojcu, ktory jest elektoronikiem co ile powieniem ladowac akumulator zewnetrzny do gps , oto jego odpowiedz :

"Poniżej podany akumulator 12V/12Ah ma samorozładowanie na poziomie 3%pojemności /miesiąc czyli prąd samorozładowania wynosi 0.5mA.

Specyfikacja modułu GSM podaje, że wewnętrzny akumulator Li-ion 3.7V 800Ah wystarcza na pracę modułu przez 48godzin.
czyli potrzebuje ok 62mW mocy (17mA z 3.7V) przy 100% sprawności wewnętrznej ładowarki zewnętrzny akumulator powinien ciągle średnio dostarczać prądu ok. 5mA - co stanowi 10X więcej niż samorozładowanie. Zatem w przybliżeniu starczyłoby energii na 3 miesiące pracy z tym akumulatorem.
Myślę zatem, że wystarczy ładować zewnętrzny akumulator (12V/12Ah) co 2 miesiące.
Domyślam się, że jest on podłączony jako ładowarka samochodowa 12V-24V do modułu GSM - wg. poniższej specyfikacji.
Nic nie podają o przeciwskazaniu jednoczesnej pracy ładowania i pracy, a wręcz mowa o możliwości podłączenia na stałe do zasilania i zwiększeniu czasu pracy."

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2013, 22:24 - śr 
Dzięki asan!!!
dzięki rever!!!
dzięki trajanus!!!
dzięki Panowie!!!
teraz muszę to wszystko przetrawić....


Na górę
  
 
Post: 29 maja 2013, 22:30 - śr 
rever
czy przy zakupie tego akumulatorka w komplecie była ładowarka?
w ofercie nie wspominają o tym...


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 21:49 - czw 
może nieprecyzyjnie się wyraziłem, idzie o to że sprzedający akumulatorki informuje że powinny być one ładowane specjalnymi ładowarkami . użycie klasycznego prostownika uszkadza te akumulatory.. pytam więc czym ładujecie te akumulatorki..?


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:18 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
ja jeszcze nie ladowalem ale bede takim prostownikiem co laduje akumulatory do lodki .http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 86247.html

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 22:32 - czw 
To kolejne 250 zł... a co się stanie gdy spróbujemy klasycznym prostownikiem..?


Na górę
  
 
Post: 30 maja 2013, 22:54 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
Bolkonski pisze:
To kolejne 250 zł... a co się stanie gdy spróbujemy klasycznym prostownikiem..?

Ja mam uniwersalny prostownik m.in do akum. żelowych http://www.ceneo.pl/13189439. W zimę zapomniałem o swoim akumulatorze i po prostu padł. Nie dało się go naładować (miał za małe napięcie)więc podłączyłem go równolegle do akumulatora w samochodzie i nastawiłem na zwykłe ładowanie. Jeden i drugi akumulator się naładował. Takim sposobem odzyskałem akumulator choć nie trzyma tak jak wcześniej (tylko tydz. przy dużym wysyłaniu smsów). Tego typu ładowarek jest sporo i dużo tańszych zależy tylko od funkcji i amperażu.

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 23:25 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Bolkonski pisze:
rever
czy przy zakupie tego akumulatorka w komplecie była ładowarka?
w ofercie nie wspominają o tym...


Mam specjalną ładowarkę do akumulatorów żelowych do pojemności 8AH zwykły prostownik się nie nadaje. Za swoją ładowarkę dałem coś około 80zł ale to było parę lat temu. Na allegro jest tego cała masa np:
http://allegro.pl/ladowarka-do-akumulat ... 27143.html

pozdrawiam rever

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji