FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 21:05 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 marca 2008, 10:49 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2007, 09:08 - wt
Posty: 106
Lokalizacja: Ropczyce
Dostałem wreszcie miodarkę o jakiej marzyłem.
Kasetowa na dziesięć ramek wp ,d.
W sumie to jest miodarka uniwersalna bo chyba wchodzą wszystkie typy ramek.
Jestem z niej bbbbbardzo zadowolony.
żeby tylko było co wirować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 marca 2008, 12:53 - sob 
leonzawodowiec pisze:
Dostałem wreszcie miodarkę o jakiej marzyłem.
Kasetowa na dziesięć ramek wp ,d.
W sumie to jest miodarka uniwersalna bo chyba wchodzą wszystkie typy ramek.
Jestem z niej bbbbbardzo zadowolony.
żeby tylko było co wirować.


:mrgreen: to Ci Żysze tyle miody by kosz chwyciło ja jak Kupiłem to trafiły mi się takie miodobrania że poza tym że zbabrałem miodarkę miodem to było wszystko a pod koszem mieści się 75l miodu :mrgreen: :mrgreen: cały dzie czekałem aż spłynie :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 marca 2008, 20:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2007, 09:08 - wt
Posty: 106
Lokalizacja: Ropczyce
Wiosna wcesna- lato suche może byc kiepsko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2008, 20:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
leonzawodowiec pisze:
Wiosna wcesna- lato suche może byc kiepsko.


Nie martw sie zawczasu - czlowieku, jak masz taka maszynke, to 'miodzio' musi byc!
Trenuj tylko wozenie ramek juz teraz, bo do takiego kombajnu to bedziesz musial starac sie szybko dostawy realizowac. :lol:

Ja mysle, ze nie wytrzymasz i zamiescisz tu jakies zdjecia tej miodareczki?
Pocieszylibysmy przynajmniej swoje oczy tym wynalazkiem.

Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2008, 21:01 - wt 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
leonzawodowiec pisze:
Dostałem wreszcie miodarkę o jakiej marzyłem.
Kasetowa na dziesięć ramek wp ,d.
W sumie to jest miodarka uniwersalna bo chyba wchodzą wszystkie typy ramek.
Jestem z niej bbbbbardzo zadowolony.
żeby tylko było co wirować.




Leon, cieszysz się że wreszcie spełniło się twoje marzenie, bo kupiłeś miodarkę kasetową na 10-ramek i bardzo dobrze. Jednakże czas zweryfikuje i to szybko, czy ta 10- ramkowa miodarka nie okaże się za rok może dwa za mała na twoje potrzeby. Potem powiesz cholera czemu ja nie kupiłem np. 24-ramkowej lub jeszcze większej. Ja też cieszyłem się i to jak bardzo gdy wspólnie z kolegą robiliśmy prototyp radialnej, najpierw na 4-ramki a według średnicy bębna wyszła 18-ramkowa. Co za radocha we mnie była mówiłem do kolegi, teraz to już mi wystarczy do końca mojego żywota. Po dwóch latach użytkowania okazało się że mogła by być raz większa jeśli chodzi o pojemność wsadu ramek do odwirowania.
Jest takie staropolskie przysłowie, daj kurze grzędę to chce jeszcze wyżej i tak właśnie było i jest w moim przypadku. Teraz myślę nad zakupem jeszcze jednej promienistej na 24 – ramki i dopiero będzie miodobranie szło sprawnie jak pojadę na dwie miodarki. Po prostu nie będzie wolnego postoju i zbędnego czekania kiedy partia ramek się odwiruje bo już czekają na odwirowanie następne.
Życzę Ci Leon dużo zadowolenia z nowego nabytku i oby spełniła Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam serdecznie
StanleyK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Miodarka
Post: 11 marca 2008, 21:08 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Koledzy,
Rozwazam juz od jakiegos czasu zakup miodarki i odezwal sie nasz szacowny Kolega StanleyK, ktory ma "super" miodarke i - jak wielu innych - zna sie na tym sprzecie.
A ja mam dylemat: GDZIE kupic dobra miodarke i nie przeplacic, ale dobra bez zbednych bajerow.
Nie, nie zal mi tej gotowki, ktora ONA bedzie dla mnie warta, tzn. ta miodarka, ale nie chce kupowac w ciemno. Pozatem - mozecie mi cos w tej materii doradzic jaka 'dzisiaj' warto i trzeba kupowac?
Wiem, ze kazdy ma tam jakies swoje upodobania - ja to rozumiem - ale moze wyrazilibyscie swoje zdania na ten temat, a to by mi wiele pomoglo?

Dzieki

Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 marca 2008, 21:19 - wt 
StanleyK pisze:


Leon, cieszysz się że wreszcie spełniło się twoje marzenie, bo kupiłeś miodarkę kasetową na 10-ramek i bardzo dobrze. Jednakże czas zweryfikuje i to szybko, czy ta 10- ramkowa miodarka nie okaże się za rok może dwa za mała na twoje potrzeby.


Szczerze To Też Byłem Hepi jak ją kupiłem bo mieści się w niej 10 Dadanta ,10 Wielkopolskich 20 1/2D ale przychodził taki momęt gdzie mając trzy półkorpusy czyli 30 rameczek z 1 ula djabli mnie brali bo musiałem czekać na 10
Kupiłem druga gdzie mieści się 12 D lub 12 W albo 32 ramka nadstawkowe D lub W

Zdjęcie

Zdjecie 32r


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Miodarka
Post: 12 marca 2008, 18:11 - śr 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
Jerzy pisze:
Koledzy,
Rozwazam juz od jakiegos czasu zakup miodarki i odezwal sie nasz szacowny Kolega StanleyK, ktory ma "super" miodarke i - jak wielu innych - zna sie na tym sprzecie.
A ja mam dylemat: GDZIE kupic dobra miodarke i nie przeplacic, ale dobra bez zbednych bajerow.

Pozdrawiam
Jerzy




Jerzy, ja nie mam super miodarki !!!

Już tu kiedyś gdzieś pisałem chyba, że wraz z kolega w latach 80-tych zrobiliśmy miodarkę promienistą na 18-ramek. Moja miodarka jest z blachy ocynkowanej gdyż w tamtych czasach (komuny) o kwasówce było można tylko pomarzyć. Jak ją zrobiliśmy to byłem w siódmym niebie i do kolegi mówiłem że teraz to mi wystarczy do końca mojego żywota. No i myliłem się i to bardzo, bo po dwóch latach stwierdziłem że trzeba było zrobić ją na 50-ramek i to było by mniej więcej to jeśli chodzi o pojemność. Po mimo to że do dnia dzisiejszego miodarka spisuje się doskonale, to już dziś myślę o zakupie nowej miodarki promienistej na co najmniej 30-ramek. Dopiero wówczas gdy będzie się wirowało na dwie wirówki można mówić o szybkim i sprawnym wirowaniu miodu bez zbędnego czekania i marnowania cennego czasu.
Ze swojego doświadczenia mogę polecić kolegom, jak już kupować to miodarki z jak największą pojemnościom (wsadu) ramek a to zapewniają miodarki promieniste. Na pewno nie będziecie w przyszłości żałować że wydaliście na zakup większego egzemplarza miodarki trochę więcej kasy bo miodobranie zamiast robić sześć godzin to wówczas zrobicie we dwie godziny.
I to by było na tyle jeżeli chodzi o moje doświadczenia z miodarką promienistą, bo po prostu jest super miód wylatuje z obu stron jednocześnie i co ważne nie wyłamuje plastrów. U mnie czas wirowania jednego wsadu 5 – 8 min w zależności od rodzaju wirowanego miodu.

Pozdrawiam serdecznie
StanleyK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2008, 19:46 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Pewnie że trzeba przemyśleć sprawę zakupu miodarki i tego czy będziemy pasiekę w przysłości powiększać czy też nie.ale lepiej kupić większą niż załować i za rok szukać innej.
Ważniejsza sprawa jednak od szybkości wirowania i ilości "wsadu" to jak najszybciej odsklepić ramki.Jak nie nadążysz odsklepiać to największa miodarka nic nie pomoże.Ja mam do pomocy w sezonie DWIE"mechaniczne odsklepiarki",kobiety pracują na pełnych obrotach i zanim miodarkę opróżnię już można wkładać następne ramki.A miodarkę mam na 10 wlkp lub 20 1/2 wlkp.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Miodarka
Post: 12 marca 2008, 20:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
apaczpk pisze:
[..] ...lepiej kupić większą niż załować i za rok szukać innej.
[...] ...miodarkę mam na 10 wlkp lub 20 1/2 wlkp.


Ale kto moglby wykonac taka sama miodarke? :wink: :lol:
Dla mnie - oczywiscie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miodarka
Post: 12 marca 2008, 21:16 - śr 

Rejestracja: 07 listopada 2007, 17:39 - śr
Posty: 223
Lokalizacja: Jarocin
Jerzy pisze:
apaczpk pisze:
[..] ...lepiej kupić większą niż załować i za rok szukać innej.
[...] ...miodarkę mam na 10 wlkp lub 20 1/2 wlkp.


Ale kto moglby wykonac taka sama miodarke? :wink: :lol:
Dla mnie - oczywiscie?




Jerzy, jeżeli mogę Ci doradzić to kup wszędzie byle nie w Firmie A..a, mój serdeczny kolega kupił u nich miodarkę i muszę stwierdzić że to jest nie to. Ceny mają atrakcyjne ale wykonanie do d..y. Jak będę kupował dla siebie to u Łysonia ma trochę droższe ale za to wykonanie jest estetyczne. W każdym razie porównując te dwie firmy jeżeli chodzi o samo wykonanie miodarki w skali od 1-10-ciu
To miodarka od Łysonia dostaje ode mnie 9-pk a miodarka z firmy A..a tylko 4-pk bo taka jest między nimi różnica w wykonaniu. I nad tym warto się głęboko zastanowić wydając sporo kasy, gdzie warto kupić aby oko pszczelarza cieszyła nie tylko poprzez wirowanie miodu ale i również przez swój wygląd.

Pozdrawiam serdecznie
StanleyK


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 marca 2008, 21:41 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 października 2007, 21:05 - wt
Posty: 208
Lokalizacja: Wambierzyce
Dla mnie miodarkę robił gość z Gostynia(Jerzemu już na meila pisałem ale wciąż nie moge znaleść telefonu).Użytkuje ją już 3 lata i jest niezła,wizualnie także ale nie jest super(może takowych nie ma?) bowiem musiałem zamontować dodatkowy wentylator przy sterowniku prędkości.ale ogólnie jestem zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Miodarka
Post: 12 marca 2008, 21:53 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
StanleyK pisze:
I nad tym warto się głęboko zastanowić wydając sporo kasy, gdzie warto kupić aby oko pszczelarza cieszyła nie tylko poprzez wirowanie miodu ale i również przez swój wygląd.
Pozdrawiam serdecznie
StanleyK


Witam,
Absolutnie podzielam te opinie i przegladnalem sobie dokladnie te sondaze - wszystkie sie pokrywaja. Dokladnie jak piszesz.
Lyson na swojej stronie nie pokazuje tego tak, jak klient chcialby to obejrzec a na taka przejazdzke to trzeba byloby juz raczej z kasa jechac.
Wiem pozatem, ze zlecenie wykonania dobremu fachowcowi, choc nie takiemu, jak 'ten' potentat, znacznie obnizyloby koszt zakupu tego sprzetu, ktory wcale nie musialby byc gorszy, gdyz super oprzyzadowanie jest do nabycia i to bez wiekszego problemu.
Szkoda tylko, ze Kolega apaczk nie moze odnalezc namiarow do tego wykonawcy, a wiem, ze jest on dobrym wykonawca.

Pozdrawiam
Jerzy

Ale za chwile wskocze na te strone i jeszcze raz sobie popatrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2008, 14:12 - czw 
Jerzy z tego Co rozmawialiśmy to polecam Ci ot tą miodareczkę
Obrazek Firmy Babik


Na górę
  
 
 Tytuł: Miodarka
Post: 13 marca 2008, 21:24 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Bogdan - wiem, ze masz rozeznanie w tej branzy i to niemale.
Piekna miodareczka, ale sadze, ze wspolczesnosc wymusza posiadanie sprzetu 'ciut, ciut' juz wiekszego, czyli bardziej wydajnego.
Ta mi sie bardzo podoba i widze, ze raczej chyba jest to uniwersalna - pewnie [(1/2 D x 4) x 2] = 8 szt. weszloby, a to juz jest cos. Ale ja w ogole to mam miodarke 3-plastrowa na w/zw, wiec tak awaryjnie jestem zabezpieczony, ale chce juz nabyc cos tak "po srodku".

Ale Koledzy 'ujawnijcie sie', bo kazdy z Was cos wie.
Wiem, ze juz dzialacie w swoich 'firmach'pszczelarskich, ale i widze Was takze na Forum 8)

A gdzie mozna kupic cale wnetrze takiej miodarki (promienistej) - moze tak byloby latwiej? A reszte zlecic jakiejs firmie?
Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2008, 22:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lutego 2008, 11:45 - pn
Posty: 796
Lokalizacja: Kopcie
Ule na jakich gospodaruję: 360x200
Wnętrze miodarki czyli kosz wirówki promienistej można kupić we firmie Anna.Tak mówił własciciel Anny na biesiadzie u Sądeckiego Bartnika w 2007r.Miodarkę tej firmy można zobaczyć na http://slomianapasieka.ovh.org ,jest na 20 ramek wielkopolskich Sterowanie automatyczne na falownik plus drugie sterowani za pomoca falownika-ręczne.Ręczne sterowanie zamontowałem dodatkowo u siebie.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji