FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 10:59 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 listopada 2011, 20:56 - pt 

Rejestracja: 04 listopada 2011, 20:40 - pt
Posty: 2
Lokalizacja: Bartoszyce
Ule na jakich gospodaruję: Warszawski poszeżany
Witam kolegów po fachu , mam 250 pniową pasiekę wędrowną i obecnie bazuje na czteroplajstrowej miodarce , a kombinuję kupić promieniówke i zamontować na samochodzie !!!!! Czy to jest dobry pomysł , i czy ktoś się z takim pomysłem już spotkał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2011, 21:01 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Spotkałem się z takim rozwiązaniem - miodarka (24 plastrowa) na samochodzie podczas miodobrania - nie jest to żaden problem jak masz możliwość płynnej regulacji obrotów.

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2011, 21:19 - pt 
Bartoszyczanin pisze:
Czy to jest dobry pomysł , i czy ktoś się z takim pomysłem już spotkał


Tak, Babik też ma albo miał :oczko:
Obrazek
Obrazek

Na stronie w galerii mają więcej zdjęć !
http://www.firmababik.pl/


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2011, 22:04 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Babik mial takie w ofercie ,sam nabylem po 6 latach eksplatacj o.k pozniej zaprzestal produkcji,rozmawialem z p.Sabatowa przed miesiacem maja wznowic na wiosne,taka informacje otrzymalem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2011, 19:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Kurcze ale ten samochód na fotosach jest za niski :do bani: Tu trzeba wysokie auto Sprintera Maxi wymiary wewnętrzne; 4,35 x 1,77 x 1,98 H. to ja rozumiem a nie skulony w Lublinie :rolf: Spokojnie wejdzie wszystko i jeszcze dwie osoby mogą pracować w środku.

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2011, 20:50 - sob 

Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:38 - pn
Posty: 1114
Lokalizacja: Małopolska
Do praktyków ,czy ma znaczenie sposób drutowania ramki wielkopolskiej (wys 26cm) przy wirowaniu w miodarce radialnej. czy pionowo czy poprzecznie chodzi mi o możliwość ,,zsuwania się'' plastra po drutach i jego wyrwania przy pionowym drutowaniu, zwłaszcza jeśli plaster jest pełny, czy nie ma to znaczenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2011, 21:26 - ndz 

Rejestracja: 04 listopada 2011, 20:40 - pt
Posty: 2
Lokalizacja: Bartoszyce
Ule na jakich gospodaruję: Warszawski poszeżany
Akurat kupiłem teraz nowego forda transita maxi i czytając wasze posty jestem już w początkowym stadium przeróbki samochodu . Z wyrazami szacunku dla wszystkich miłośników pszczół Radosław Żabiński.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2011, 18:59 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jak juz zaczniesz przerabiac\ulepszac to pamietaj o tym by nie stracic gwarancj i o tym ze latem nie zamkniesz sie w tranzycie lub innym busie i bedziesz tam cos robil ,zaraz wyskoczysz lub sie upieczesz,pamietaj o wentylacj jakiej to zalezy od pomyslu.

Ewentualnie busem zwoz nadstawki\ramki do wirowania,praca czy to w blaszaku czy pod plandeka to zadna przyjemnosc,z roznych zreszta powodow.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2011, 00:01 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Zdzisław pisze:
praca czy to w blaszaku czy pod plandeka to zadna przyjemnosc,z roznych zreszta powodow.


Przed laty przerabiałem taki temat przy swoich 200cm wzrostu i samochód blaszak (Mercedes 208D)
Za każdym razem musiałem to odchorować :do bani:

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 19:57 - pn 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam ,nurtuje mnie temat wirowania ramek np.3/4 wielkopolskie lub 3/4 dadant,czy do tych mniejszych ramek muszą być w miodarce mniejsze kasety na ramki ,czy można je wirować w miodarce na zwykłe ramki wielkopolskie lub dadant ? Przymierzam się do eksperymentu na ulach wielkopolskich 18 cm ramkach,gniazdo na 2 korpusach i nie wiem co będzie z wirowaniem.Kilka słów jak wy to macie rozwiązane :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 20:52 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Mam wirówkę kasetową na 4 ramki WP zrobioną przez Dariusza Bąka z Siedlec. Dokładniej, Pan Dariusz dorobił do istniejącego zbiornika kosz. Poprzedni właściciel tej miodarki wpadł na pomysł, że jako bęben wirówki wykorzysta kocioł kuchenny. Ciężkie to jak cholera ale za to stabilne. Z powodzeniem można wirować 1 ramkę bez ścigania się z wirówką po pomieszczeniu. Ponieważ sam gospodaruję w ulu 36 x 18 z powodzeniem wiruję te ramki bez żadnych dodatkowych zabiegów. Sądzę, że zrobisz to w wirówce każdego producenta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 21:24 - pn 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki Zygmunt .S czyli mogę spokojnie eksperymentować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 21:29 - pn 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Ja w tym roku kupiłem miodarke od Łysonia 4 kasetową dadanowską i bez problemu wiruje ramki dadanowskie gniazdowe 30 i nadstawkowe 18, i trzymam też 6uli dla sentymentu WZ kombinowanych i tak samo czy to gniazdowa czy nadstawkowa wszystkie bez problemu wchodzą do kosza.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 21:51 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Zygmunt S. pisze:
Mam wirówkę kasetową na 4 ramki WP zrobioną przez Dariusza Bąka z Siedlec. Dokładniej, Pan Dariusz dorobił do istniejącego zbiornika kosz. Poprzedni właściciel tej miodarki wpadł na pomysł, że jako bęben wirówki wykorzysta kocioł kuchenny. Ciężkie to jak cholera ale za to stabilne. Z powodzeniem można wirować 1 ramkę bez ścigania się z wirówką po pomieszczeniu. Ponieważ sam gospodaruję w ulu 36 x 18 z powodzeniem wiruję te ramki bez żadnych dodatkowych zabiegów. Sądzę, że zrobisz to w wirówce każdego producenta


W kasetowej odwirujesz podobnie, jak w tradycyjnej, byleby beben i kosz mialy stosowna wysokosc. Musi, oczywiscie - ramka zmiescic sie w kasecie.

A tak na marginesie: 'jak dotarles do tego rzemieslnika', co o nim moglbys powiedziec, bo mam sprzety od niego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 01:23 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2010, 23:11 - ndz
Posty: 254
Lokalizacja: Piła
Czytałem kiedyś w Pszczelarstwie bardzo pochlebny artykuł Jacka Jaronia o jego wyrobach. Właśnie jedna ze zdjęcia zamieszczonego w tym artykule wirówek jest obecnie w moim posiadaniu. Miodarkę tą kupiłem nie bezpośrednio od Bąka, a od pszczelarza, któremu robił - Pana Zenona Nikończuka z Siedlec. Muszę przyznać, że wykonanie na bardzo przyzwoitym poziomie. Najbardziej mnie zaskoczył napęd przy użyciu wiertarki akumulatorowej, a szczególnie system sterowania tym napędem. Obecnie służy mi jako rezerwowy ponieważ wyposażyłem wirówkę w silnik prądu stałego i sterownik elektroniczny, który spełnia rolę zasilacza i odpowiednika falownika. Z Dariuszem Bąkiem rozmawiałem przez telefon przede wszystkim, żeby pogratulować pomysłu ze sterowaniem. Wyroby prezentuje na swojej stronie internetowej. Według mnie bardzo, bardzo przyzwoite. Właśnie jakością przewyższają te z masowej produkcji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 19:13 - wt 

Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 18:41 - czw
Posty: 207
Lokalizacja: łódzkie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant 435/17
Posiadam też miodarkę od Dariusza Bąka z Brzozowa (4 wlk lub 8 ramek 1/2 wlk.)
Silnik jest na 24 V zasilany poprzez zwykły prostownik do ładowania akumulatorów, obroty reguluje pokrętłem w prostowniku, mam ją od 3 lat i na razie nie było żadnych awarii.
Jak kurier przywiózł to troche zdenerwowałem się jak zobaczyłem ten" regulator obrotów"-
prostownik.
Myślałem że silnik szybko zepsuje się przy zmianach napięcia.
W jego miodarkach kosz robiony jest z gęstej siatki, plastry nie wyłamują się.
Pozdrawiam
and777


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 19:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
and777 pisze:
W jego miodarkach kosz robiony jest z gęstej siatki, plastry nie wyłamują się.


Tak, to prawda - kosz jego konstrukcji, to rewelacja i nie widzialem, zeby ktos robil podobnie, czyli z takim rozwiazaniem.
Mam troche wieksza, z innym silnikiem i falownikiem. Zobaczymy ile wytrzyma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 21:17 - wt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jerzy mile widziane zdjęcie tej miodarki a właściwie tego kosza :czatownik:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 21:19 - wt 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
Pewnie taki jak te http://pasieka.nao.pl/equipment.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 22:24 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
jerzy9666 pisze:
Jerzy mile widziane zdjęcie tej miodarki a właściwie tego kosza :czatownik:


Nie wstawie tu zdjecia swojej miodarki, poniewaz stoi na razie w pracowni, a do niej mi ...117 km z mojego podworka. :bezradny:
Nie ma tez akurat takiej samej na jego stronie, bo jest wykonana dokladnie pod moje konkretne zamowienie, ale wstawie zdjecie kosza ze strony D. Baka, bo mniej wiecej jest on tez taki, ale nie taki sam - chodzi o pomysl.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 22:30 - wt 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Dzięki Jerzy za fatygę chciałem zobaczyć jaka siatka jest zastosowana co o niej pisałeś :piwko:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 23:54 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
jerzy9666 pisze:
Dzięki Jerzy za fatygę chciałem zobaczyć jaka siatka jest zastosowana co o niej pisałeś :piwko:


To chyba ktos inny pisal tu o 'siatce', nie ja.
Ale ten kosz naprawde wykonany nieslychanie starannie.
Nie kazdemu moze sie podobac to rozwiazanie lub moze byc za mala taka miodarka, ale nie przewiduje az takiego rozwoju pasieki, ze potrzebowalbym jeszcze drugiej, czy wiekszej, chociaz 'nigdy nie mow NIGDY'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2011, 21:10 - śr 

Rejestracja: 21 listopada 2009, 21:49 - sob
Posty: 915
Lokalizacja: małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jerzy ja chciałem mieć docelowo 8 uli w pasiece przydomowe a już mam 17 i tej jesieni zbiłem 10 korpusów na przyszły rok i rozglądam się po terenie za miejscem gdzie by tu postawić jeszcze kilka :leży_uśmiech: więc twoje powiedzenie nigdy nie mów nigdy w moim przypadku się sprawdza w stu procentach :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: jestem zainfekowany pszczółkami do szpiku kości :tasak:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2011, 21:16 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
jerzy9666 pisze:
Jerzy ja chciałem mieć docelowo 8 uli w pasiece przydomowe a już mam 17 i tej jesieni zbiłem 10 korpusów na przyszły rok i rozglądam się po terenie za miejscem gdzie by tu postawić jeszcze kilka :leży_uśmiech: więc twoje powiedzenie nigdy nie mów nigdy w moim przypadku się sprawdza w stu procentach :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: jestem zainfekowany pszczółkami do szpiku kości :tasak:


Brawo!!! - rob korpusy i staraj sie o wydajniejsza miodarke. :okok: :brawo:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2011, 22:11 - śr 
Jeżeli miał bym polecić miodarkę promienistą to te są super
mam taką tylko od Babika kosze same się układają i nie patrzę na ciężar ramek można nawet wirować nie parzystą ilość i stoi jak drut nawet nie drgnie
Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2011, 23:10 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1183
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja też mam od Babika 18 ramkową z takimi kasetami jak na zdjęciu i nic mi się nie układa :oczko:siła odśrodkowa i tak układa kasety prostopadle do bębna i w równych odstępach , jeżeli z jednej strony ułożysz ramki pełne a z przeciwległej zapełnione do połowy to nie ma szans miodarka musi skakać nawet taka duża jak moja. W najbliższym czasie zamierzam wymienić środek miodarki na taki żeby weszło ok40 ramek bo kasety tylko zajmują miejsce .

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lutego 2012, 19:25 - czw 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Witam mam pytanie do kolegów czy ktokolwiek używał może coś takiego http://lyson.com.pl/p3029081_miodarka-f ... ialna.html
zastanawiam się nad zakupem, ale mam obiekcję co do średnicy przy wirowaniu ramek radialnie (oczywiście ramki 1/2)
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji