FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 06:49 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 czerwca 2012, 23:47 - śr 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Zakupiłem podkurzacz "Podkurzacz galwanizowany mały?
nr katalogowy: 4026 " i okazał się wielkim niewypałem. Zapewne producent, nie pomyślał że, normalny pszczelarz może się po prostu oparzyć tak skonstruowanym podkurzaczem. :evil: Oparzyłem się!!! Cóż... Trzy dni piekło :twisted: A co gorsza, mam ule styropianowe, a z podkurzacza wydostaje się tlące się paliwo (trociny, próchno) i wypala dziury w styropianie.
Wielki bubel !!! Panie Łysoń czas najwyższy wycofać ten produkt z oferty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 czerwca 2012, 23:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Ja cały sprzęt kupowałem www.pszczelnictwo.com.pl Choć w tym roku należy się im żółta kartka. Opóźnienia w dostawie. Ponaglanie z mojej strony mailami. Nie wiem jak to jest, ja na handlu zjadłem przysłowiowe zęby i dla mnie klient to PAN, potrafią dzwonić i w niedzielę, a tutaj łaskę robią że wyślą jak mają zapłacone. Od teraz wszędzie zamawiam z płatnością przy odbiorze, nie dotrze na ustalony czas - to bujaj się z tym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 00:07 - czw 

Rejestracja: 16 października 2011, 22:24 - ndz
Posty: 1453
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
dudi pisze:
Ja cały sprzęt kupowałem http://www.pszczelnictwo.com.pl Choć w tym roku należy się im żółta kartka. Opóźnienia w dostawie. Ponaglanie z mojej strony mailami. Nie wiem jak to jest, ja na handlu zjadłem przysłowiowe zęby i dla mnie klient to PAN, potrafią dzwonić i w niedzielę, a tutaj łaskę robią że wyślą jak mają zapłacone. Od teraz wszędzie zamawiam z płatnością przy odbiorze, nie dotrze na ustalony czas - to bujaj się z tym


Nie mów ,że zjadłeś zęby na handlu bo mailem to sobie możesz ponaglać,a co do podkurzacza mam takie chyba dwa prawie najtańsze z oferty od Łysonia http://www.lyson.com.pl/p3028064_podkur ... ocynk.html też czasami są gorące :haha: ,ale wszystko idzie wyczuć i sie przyzwyczaić. No sorry ,ale za 40 zł cudów nie oczekujcie ,pszczelarstwo to bardzo drogie hobby.
Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 08:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Miodomir ja na jakość sprzętu nie narzekam. Mój kosztował troszkę więcej :mrgreen: Ogólnie tak jak mówisz nie jest to tanie hobby no i kupujesz na kilka lat. A co do ponaglania to przede wszystkim takiej sytuacji nie powinno być. Każda szanująca się firma jeżeli jest coś nie tak to powinna skontaktować się z Tobą i poinformować o problemie. A że zamówienie poszło mailem to i mailem poganiałem. Działało bo odpisywali ale co z tego jak dalej nie wysyłali. A jeżeli chcesz wiedzieć to w handlu pracuję 18 lat i nie jest to sklep z gazetami :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 08:30 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:49 - sob
Posty: 825
Lokalizacja: Radłów Koło tarnowa
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
to nie jest tanie hobby :?
to najtańsze jakie jest
a poza tym jedyna na którym coś można zarobić :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 10:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
Tez kupilem taki podkurzacz tylko ze duzy, skusilem sie na cene.
musialm dorobic do niego uchwyt zeby zawieszac go na ulu bo jak postawilem na daszku ula obok to stopil mi pape.
Ogolnie potwierdzilo sie powiedzenie ze chytry traci dwa razy.
Teraz jak bede kupowac to zdecydowanie z wyzszej polki.

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 10:18 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
mam taki i wiekszy z tym zawieszadlem mam tez ule drewno i styro i nie narzekam
jak ci pali styro to poluz podkurzacz na mieszku nie stawiaj go !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 10:55 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ja mam takie podkurzacze jak pokazał Miodomir, solidny poręczny i za rozsądną cene; podkurzacze z "wyższej półki" są dla ludzi ktorzy cierpią na nadmiar gotówki bo droższy nie zawsze oznacza lepszy;
trzeba pamiętać że wewnątrz jest żar a nie lód a obudowa jest metalowa i się nagrzewa; nie zmieni tego nawet cena zakupu, podkurzacz trzyma sie za mieszek a nie obudowe

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 11:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Wszyscy macie trochę racji. Ja to wybieram tak: nie najtańszy, bo tanie mięso to psy jedzą i nie najdroższy, bo jak się zepsuje to nie żal go wyrzucić. Wybieram tą średnią półę i jest oki.
Dla siebie kupiłem ten https://www.pszczelnictwo.com.pl/podkur ... d_158.html, on wtedy kosztował chyba z 7 zł więcej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 13:12 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
sprzet to jedno obsluga to drugie :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 13:56 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2012, 10:25 - czw
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań/ Biedrusko
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, WLKP-18
Witajcie.
w tym roku zacząłem przygodę z pszczołami zakupiłem u łysonia taki podkurzacz http://www.lyson.com.pl/p3028064_podkur ... ocynk.html tylko że mój ma uchwyt na boku który jest do bani bo i tak łuszczy farbą na ulu gdy się go powiesi. ale stawiając na dach z papy lustrzanej nic się nie dzieje ;) odnośnie dmuchania działa super ponieważ nie dmucham nim jak gaśnicą tylko przy delikatnym podmuchu nie ma szans na wylatujący żar ;)

odnośnie sklepu http://www.pszczelnictwo.com.pl.
zamawiałem w tym roku u nich 2 razy sprzęt. zaczynając od drutu kończąc na rojnicy transportowej. za każdym razem pisałem dodatkowo dokładny adres gdzie mają wysłaś i mój nr tel z zastrzeżeniem kontaktu przed przywozem towaru.... i co?? towar przychodził po 9-11 dniach od zaksięgowania pieniędzy i dostawca dostarczał go do moich nieulubionych sąsiadów..... jeden nr pomyłki.... baaa nawet raz byłem w domu jadłem śniadanie i widziałem samochód który po dostarczeniu paczki juz odjeżdżał :evil:
tak więc mieszkając a poznaniu wolę jechać do łysonia pooglądać popytać i kupić a w ostateczności zamawiać z neta;/ jedyne co jest irytujące u łysonia to fakt że nie można u nich płacić kartą..... może to i dobrze bo bawiąc się w te hobby coraz więcej wydaję a to dopiero początek :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 14:42 - czw 

Rejestracja: 28 stycznia 2012, 14:30 - sob
Posty: 198
Ule na jakich gospodaruję: wlk
ja kupuje u łysonia juz kilka lat nie narzekam co prawda opuzniony jest teraz transport lecz co do dostawy to juz kurier odpowiada nie sklep !
u łysonia jest o tyle dobrze ze maja dobra ekipe transportowa i za kazdym razem mozesz sobie sprawdzic co sie dzieje z twoja paczka !
minus to taki ze kurier ci nie wniesie towaru on jedynie rozwozi :( jak zamawialem ule styro to sie musialem z pracy zwolnic bo kurier mi ich nie zrzucil z samochodu
ale kontatk jest i to dobry raczej bym nie narzekal
i maja bardzo dobra weze zawsze pachnie nie lamie sie nie kruszy

inna sprawa ze ludzie nie umieja kupowac widza cos i od razu to kupuja nie zastanowio sie czy to ejst dobre i potrzebne bo u Łysonia jak w kazdym sklepie jest towar dobry i bubel a on nas zalezy co kupimy

wiec ludzie przestancie narzekac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 14:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lutego 2012, 10:25 - czw
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań/ Biedrusko
Ule na jakich gospodaruję: WLKP, WLKP-18
dobra dobra mnie łysoń w konia zrobił 3 tygodnie temu ;)
dzwoniłem czy jest mój zamówiony towar i powiedzieli że jutro mam przyjechać i beędzie... następnego dnia przejechałem 30km wchodzę i pytam a oni informują mnie że nie mają mojego towaru :tasak: i zmuszony byłem zamówić online :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 23:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
A no właśnie tak to jest z tymi handlowcami. Zapominają że oni są dla nas a nie my dla nich. Dlatego dla mnie jako handlowca takie sytuacje są nie do pomyślenia. No ale każda firma ma inną politykę handlową. Tylko ciekawy jestem ile to może potrwać. Znałem firmy z podobna polityka i w mojej branży już ich na rynku nie ma. Co do firm kurierskich to nie wierzcie że nawala firma. To mogą być naprawdę jednostkowe sytuacje. My współpracujemy z 2 i wysyłamy nawet po 30-50 paczek dziennie i następnego dnia jest dostarczona. To jest tylko wymówka sklepu. No chyba że idzie pocztą to wszystko możliwe. Ja teraz zamawiam tak jak napisałem powyżej - za pobraniem. Nie dojdzie towar do ustalonego terminu, a przyjdzie później odmawiam przyjęcia i piszę że dostawa po ustalonym terminie i niech się bujają i płaca za przesyłkę w obie strony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 czerwca 2012, 23:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 czerwca 2012, 23:26 - wt
Posty: 167
Lokalizacja: mazowieckie, pow. siedlecki
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie korpusowe.
Zamawiałem ostatnio trochę sprzętu u Łysonia i jestem trochę wkurzony starannością wykonania sprzętu pszczelarskiego w porównaniu z latami ubiegłymi. Np. oszczędza na styropianie robiąc ścianki ula z większymi wcięciami, brak demontowanych wylotków, przegrody zacieśniające za wysokie o ok 4-5cm (może od innego ula) a listwy drewniane przykręcone na wierzchu są źle i niedbale dopasowane i np. zakładając następny korpus jest kilka mm przestrzeń która może być zawoskowana. Wloty powietrza w daszkach uli krzywo zrobione (nie w każdym). Łysoń robi się made in ChRL. O cenach i promocjach posezonowych też pomału zapomina.

_________________
FanPage Facebook


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2012, 23:30 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Zimą jak będzie więcej czasu to opiszę swój incydent z Łysoniem.
Moja pierwsza i ostatnia transakcja przeprowadzona z Nimi.
Zdjęcia i skany również dołączę.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 01:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
następne buble wciskają za niebotyczna kasę!

WÓZEK PASIECZNY NR 1 cena wózka
Wózek pasieczny nr 1 495,00 zł

WÓZEK PASIECZNY NR 2 cena wózka
Wózek pasieczny ze skrętnymi kołami nr 2 1175,00 zł

WÓZEK PASIECZNY NR 3 cena wózka
Wózek pasieczny taczki nr 3 750,00 zł

WÓZEK DO BECZEK NR 4 cena wózka
Wózek do beczek nr 4 659,00 zł

oni już całkiem na łby poupadali z takimi cenami
znajomy to przeliczył i za każdy 1 z tych wózków jak samemu by przyszło zrobić i kupić materiał nie wyjdzie więcej niż 250 zł z robocizna zaczynają przeginać z cenami !


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 08:03 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
skorpion bo Łysoń nie jest tani. Są tańsze sklepy (przynajmniej jak ja robiłem zakupy) chyba że teraz coś się zmieniło. Ale ogólnie to chyba wszyscy są do bani. Prosty przykład APIS - LUBLIN. Jak byś chciał kupić węzę warszawską poszerzaną to ja od wiosny co zadzwonię to właśnie się skończyła lub jutro powinna być :haha: :haha: :haha: Jeżeli chodzi o sklepy internetowe to ich problem jest taki że sprzedają towar którego po prostu nie mają na magazynie. Zamawiasz a oni dopiero szukają skąd by tu ci ściągnąć a Ty czekasz. A przecież można zamieścić informację że dany towar na zamówienie i np czas oczekiwania od zamówienia np 3 dni można - można i wiesz na czym stoisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 08:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
A jeszcze odnośnie tych wózków. Mam zbliżony do tego 3 tylko na 1 kole. Wiesz ile mnie kosztował? 1 kółko, kilka elektrod, ze 300 ml farby i odrobinę tarczy do cięcia no i + prąd - czyli może z 80 zł? Nie pamiętam. Jak masz troszkę wyobraźni i 2 ręce (nie lewe) to wystarczy że się rozejrzysz dookoła i zawsze coś zrobisz. To ma być wygodne, w miarę estetyczne i przede wszystkim tanie. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 09:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 08:58 - śr
Posty: 3389
Lokalizacja: Dąbrowa pow Pajęczno
Ule na jakich gospodaruję: WLKP
krzysglo - pisz od razu to parę osób ustrzeżesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 15:25 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
te ceny są takie przez bzdurny sposób dofinansowania pszczelarstwa. Ja pamiętam, jak u dziadka czytałem "Pszczelarstwo". Zawsze przy okazji na ostatnich stronach patrzyłem co ile kosztuje, żeby wiedzieć ile muszę kasiorki przygotować jak już będę sam zaczynał. W jednym numerze cena np. miodarki była 2000 zł, a w kolejnym po wejściu refundacji za sprzęt już 4000 zł. I co? tam materiał i robocizna podrożały, że cena skoczyła dwukrotnie?
Miesiąc różnicy.
Ja jestem zdania, że dopłata do pszczelarstwa powinna być liczona w taki sposób, że ustaloną kwotę pieniędzy pszczelarz dostaje na 1 ul, tak jak rolnik do ha. Zaraz ktoś powie, że się okaże, że liczba pni w Polsce wzrośnie 4 czy nawet 10 krotnie. Ale to też idzie rozwiązać. Zawsze można wymagać przy wypełnianiu wniosku o dopłatę np. potwierdzenia wysłania badań osypu zimowego, wtedy wiadomo, że pszczoły będą zbadane, a i pszczelarz będzie miał wiedzę na temat zdrowia swoich pszczół. Można też wprowadzić inne obwarowania, dzięki którym nie będzie można zawyżać liczby pni. Kwestia znajomości tematu, wyobraźni oraz dokładnej analizy. Wtedy jak chcesz to kupisz lawetę, jak chcesz wymienisz matki, kupisz odkład, czy samochód, twoja sprawa.
Bo teraz dopłaty idą do producentów, a nie do pszczelarzy. Dla mnie to jest paranoja.
Pozdrawiam Marcin
ps. Mam nadzieję, że nie wyszedłem zbytnio poza temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 15:34 - wt 

Rejestracja: 19 grudnia 2008, 21:44 - pt
Posty: 571
Lokalizacja: Kuj-pomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
ubuff, myślisz że rolnik ma tak kolorowo :?:

Właśnie po wprowadzeniu dopłat dla rolnictwa zaczęły drożeć min. nawozy, paliwo itp. Był chyba okres że nawet nie było zwrotu akcyzy za paliwo a pszenica była na poziomie około 400zł/t od niedawna jest dwukrotnie wyższa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 15:44 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 sierpnia 2010, 16:54 - pn
Posty: 293
Lokalizacja: Rudka k.Szczytna
Ule na jakich gospodaruję: ul Leciejewskiego
myślę, że ma. Mówimy o dopłatach, a nie o innych profitach. Paliwo w Polsce nie jest zużywane tylko przez rolników. Odnośnie ceny za pszenicę to jest normalne prawo popytu i podaży.
Ale proszę kolegę aby w tym temacie nie podejmować dyskusji na temat rolnictwa, bo dotyczy czego innego. Przykład rolnika jest podany odnośnie systemu dopłat. Nie ważne, czy z swoje ha będzie uprawiał starym czy nowym pługiem. Dostaje dopłatę i wykorzysta ją jak chce, zainwestuje, dołoży do paliwa, przeje, przepije, czy spłaci ratę za ciągnik.
Moim zdaniem pieniądze w pszczelarstwie nie idą takim obiegiem jak powinny.
Pozdrawiam Marcin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 16:39 - wt 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
Ta moja miodarka niczym się nie różni od tej kupnej z firmy co produkują miodarki, a po wykonaniu samemu koszt całej miodarki wyniósł 650 zł Obrazek i dlatego, jeżeli ktoś potrafi coś zrobić, to żaden problem, a tanio.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 18:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
skorpion pisze:
następne buble wciskają za niebotyczna kasę!

WÓZEK PASIECZNY NR 1 cena wózka
Wózek pasieczny nr 1 495,00 zł

będą wciskać tak długo jak długo będą mieli klientów którzy kupują po tych cenach
link do tego samego tylko na tej aukcji nazywa się to wózek magazynowy i kosztuje 4x taniej i jeszcze na przesyłkę zostaje
ja ostatnio kupiłem 2 wadra ze stali nierdzewnej do miodu za 56zł
a u łysonia jedno kosztuje 66zł bo sie nazywa wiadro do miodu a moje wiadro ze stali nierdzewnej :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 19:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 listopada 2009, 11:38 - ndz
Posty: 520
Lokalizacja: Krosno, Lesko, Lutowiska
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Panowie proponuje założyć albo zaraz założę nowy temat pt. Sprzęt pszczelarski taniej niż u łysonia i innych zdzierców gdzie będziemy umieszczać linki adresy do sklepów i firm gdzie będzie można taniej kupować rzeczy. Bo to co wyczyniają to przesada. Ostatnio zakupiłem wiadro plastikowe w piekarni po marmoladzie za 5 PLN a u Łysonia 27 + przesyłka MASAKRA!!!!!! :tasak:

_________________
Najlepiej nie planuj nic. Nie przewiduj tysiąca możliwości. Daruj sobie myślenie, o tym co będzie. Bo wiesz co? Od życia i tak dostaniesz to, czego akurat najmniej się spodziewasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 czerwca 2012, 20:13 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Proszę - cena do porównania

https://www.pszczelnictwo.com.pl/wozek_ ... d_746.html

Czym się różni? Ceną na pewno :thank:

A zrobić taki - pewnie ze 250 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 czerwca 2012, 00:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
dudi pisze:
A jeszcze odnośnie tych wózków. Mam zbliżony do tego 3 tylko na 1 kole. Wiesz ile mnie kosztował? 1 kółko, kilka elektrod, ze 300 ml farby i odrobinę tarczy do cięcia no i + prąd - czyli może z 80 zł? Nie pamiętam. Jak masz troszkę wyobraźni i 2 ręce (nie lewe) to wystarczy że się rozejrzysz dookoła i zawsze coś zrobisz. To ma być wygodne, w miarę estetyczne i przede wszystkim tanie. Pozdrawiam

ja robiłem sobie ten 1 wózek wyszedł mnie 140 zł kola nie takie byle co jak u łysonia wyszły 70 zł materiał rurki nie takie cieniutkie jak na tamtym co zaraz się pognie kawałek blachy i prąd bo pospawać trza tez 70 zł robocizny nie liczę bo sam robiłem i mam za duzi mniej !
a cenę w poście wyżej podałem za ten ze skrętnymi kolami jak by samemu robić i cały materiał kupić


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2012, 22:29 - pt 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
ma ktoś miodarkę radialną od łysonia? bo jest tam napisane że wejdą ramki o beleczkach 25mm a ja robiłem na 27mm i zastanawiam się czy będzie pasować albo czy da się to przerobić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2012, 22:38 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
mar-kos157, Mam radialną miodarke od Łysonia i ramki nadstawkowe na szer. 3,5 cm i eleganco lipa dziś z nich wywirowana :mniam miodek:

_________________
Pozdrawiam Szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 czerwca 2012, 12:07 - ndz 

Rejestracja: 02 stycznia 2012, 20:15 - pn
Posty: 248
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: wp
dzięki szczupak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2012, 22:42 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
skorpion pisze:
następne buble wciskają za niebotyczna kasę!

WÓZEK PASIECZNY NR 1 cena wózka
Wózek pasieczny nr 1 495,00 zł

WÓZEK PASIECZNY NR 2 cena wózka
Wózek pasieczny ze skrętnymi kołami nr 2 1175,00 zł

WÓZEK PASIECZNY NR 3 cena wózka
Wózek pasieczny taczki nr 3 750,00 zł

WÓZEK DO BECZEK NR 4 cena wózka
Wózek do beczek nr 4 659,00 zł

oni już całkiem na łby poupadali z takimi cenami
znajomy to przeliczył i za każdy 1 z tych wózków jak samemu by przyszło zrobić i kupić materiał nie wyjdzie więcej niż 250 zł z robocizna zaczynają przeginać z cenami !


A na ALLGRO , coś podobnego o niebo taniej http://allegro.pl/wozek-transportowy-un ... 72234.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2012, 23:37 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
qq pisze:
A na ALLGRO , coś podobnego o niebo taniej http://allegro.pl/wozek-transportowy-un ... 72234.html

tak taniej bo nie dopisali ze pasieczny :haha: :haha: coraz bardziej przeginają z cenami ale maja pole do popisu bo nie maja za dużej konkurencji ! u łysonia ceny się zmieniają jak wiatr zawieje !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2012, 08:23 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Jak ja kupowałem trochę sprzętu to łysoń był najdroższy i w ogóle tam nie zaglądam. Skorpion a co do nazwy - ja kiedyś kupowałem betoniarkę na budowę, ale nazwa była - "mieszalnik bębnowy" i była tańsza i na dodatek Vat 7% bo to dla rolnictwa. Ale najlepsze było to że oczywiście kupiłem na składzie budowlanym. Polska to piękny kraj :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2012, 21:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2012, 21:25 - śr
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa Wola
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i Dadant
W Castoramie podobny wózek do "Wózek pasieczny nr.1" - zapłaciłem kilka dni temu
99zł :!: :pala:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2012, 22:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 maja 2009, 00:27 - wt
Posty: 513
Lokalizacja: JODLOWA
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
to teraz widzisz jak nas robią w bambuko !
marze łysoń ma tylko 396 zł na 1 wózku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 08:59 - pt 

Rejestracja: 03 marca 2011, 19:29 - czw
Posty: 194
Lokalizacja: małopolska
Niestety jakość produktów i obsługi u Łysonia pogorzszyła. Ceny tylko wzrosły kilkakrotnie. Ja powaznie zastanawiam się na wyjazdem na zakupy sprzetu pszczelarskiego do Niemiec, Austrii.

_________________
wilczek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 19:42 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2012, 21:25 - śr
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa Wola
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i Dadant
Ja bym się rozejrzał u Czechów póki jeszcze króluje tam Korona a nie "ojro" :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 lipca 2012, 22:55 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A oni kupują u nas ,po przeliczeniu kursu u nich drożej ,sprzęt troszke inny ale za chwile ich rodzimą produkcje wyprze sprzęt sprowadzony od nas ,globalizacja ma swoją cene
po matki wyjazd-polecam .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 00:04 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lutego 2012, 21:25 - śr
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa Wola
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski i Dadant
Po matki? Chodzi Ci o jakość mateczek czy o ich ceny?
Możesz trochę przybliżyć temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 00:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Jakość wszędzie jest różna to zależy od charakteru i umiejętności człowieka ,tam jest mniejsza skala produkcji i nadzór wet.nad pasiekami zajmującymi się matkami,
ceny -neopłodzena [nieunasieniona ] 120-200 kć ,reprodukcyjna od 700-1200 kć ceny bez refundacji,oczywiście należy uwzględnić bieżący kurs korona\złoty .
Materiał [linie] troszke inne od naszych ,np Dool bazuje ciągle na singerce ,teraz wprowadzają nieśmiało inne krajnki z Austri np.Zubrzi [od nazwy punktu chodowli]
oczywiście Petruszow i Czermak z Vigorem ,ciekawa krajnka Vurm, do tego krajnka Słowenka [od kraju pochodzenia]. Tam nie było maniery nazywania znanych lini nazwami czeskimi .
To tak z grubsza .

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 08:14 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Zdzisław pisze:
Jakość wszędzie jest różna to zależy od charakteru i umiejętności człowieka ,tam jest mniejsza skala produkcji i nadzór wet.nad pasiekami zajmującymi się matkami,
ceny -neopłodzena [nieunasieniona ] 120-200 kć ,reprodukcyjna od 700-1200 kć ceny bez refundacji,oczywiście należy uwzględnić bieżący kurs korona\złoty .
Materiał [linie] troszke inne od naszych ,np Dool bazuje ciągle na singerce ,teraz wprowadzają nieśmiało inne krajnki z Austri np.Zubrzi [od nazwy punktu chodowli]
oczywiście Petruszow i Czermak z Vigorem ,ciekawa krajnka Vurm, do tego krajnka Słowenka [od kraju pochodzenia]. Tam nie było maniery nazywania znanych lini nazwami czeskimi .
To tak z grubsza .

prosze o jakieś namiary na te mateczki zwlaszcza reprodukcjne, czy wysylają pocztą??? te namiary najlepiej na pw :mrgreen:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2012, 11:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
kudlaty pisze:
prosze o jakieś namiary na te mateczki zwlaszcza reprodukcjne, czy wysylają pocztą??? te namiary najlepiej na pw :mrgreen:

Tam pocztą nie wysyłają.
Pociągami jak się dogadasz.
A najlepiej pojechać na miejsce.
Mam niedaleko do jednego hodowcy dr Bretislav Plsek. Nie dogadasz się z nim. (Nie chodzi o język. Bo rozumiemy się doskonale.)
tu Jego strona:
http://chovmatek.wz.cz/
Nabyć u Niego mogą tylko Czesi. Mi z łaską sprzedał kilka lat temu mateczniki.
Pytam dlaczego. Odpowiedź na zasadzie: "nie, bo nie". Takie mają zasady.
A te mateczniki sprzedał bo mam do niego w linii prostej ok. 20 km, i chyba bardziej Mu chodziło o to, że będzie ten "materiał latał" w pobliżu.
O linii u Nich się nie dowiesz.
Po prostu carnica.
Czeski film.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2012, 22:03 - pn 
Tak wyglądają ule od łysonia jak postoją na 30 stopniowych upałach


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2012, 22:19 - pn 
Coś mi internet muli imam kłopoty zamieszczaniem dłuższego postu.
Na wiosne kupiłem 40 uli z poławiaczami niemalowane po pomalowaniu i temp.do 25 stopni było wszystko ok.ale po dostaniu temp. powyżej 30 stopni część uli puchła.


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2012, 22:26 - pn 
A najgorsze było to że część z tych uli była już zasiedlona i jak to zobaczyłem normalnie qrwica mnie wzięła.Reklamacje były uwzględniane i przysyłali mi nowe elementy a uszkodzone mi zostawili,ale ostatnio zadzwoniłem do tej firmy to pan po usłyszeniu że znów mi coś spuchło parsknął śmiechem i od tej pory cisza.
A porady jakie słyszałem to ręce opadaja np. żebym ule trzymał w cieniu,albo że może już takich upałów nie będzie. Dodam że były


Na górę
  
 
Post: 16 lipca 2012, 22:55 - pn 

Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:01 - pt
Posty: 1139
Lokalizacja: Stargard Szczec.
Ule na jakich gospodaruję: wlkp/wlkp 18cm
konradziu dobrze że napisałeś. Zaznacz to jeszcze w paru miejscach, może się opamiętają jak stracą trochę zbytu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2012, 19:21 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
konradziu pisze:
A porady jakie słyszałem to ręce opadaja


A może w wodzie będą się dobrze spisywały? :haha:

Oczywiście żart.

Zastanawiam się dlaczego wszyscy , a może większość kupuje u Łysonia i tak przepłaca :thank:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2012, 19:27 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
dudi pisze:
...Zastanawiam się dlaczego wszyscy , a może większość kupuje u Łysonia i tak przepłaca...


Może dlatego, że jednak dokładnie sprawdza ceny na rynku przed zakupem. Daj proszę alternatywę na ule styropianowe z takim "osprzętem" jak u Łysonia w lepszej cenie i kompatybilne z Babikiem.

Ja owszem znalazłem fajne ule ale zdecydowanie droższe a producent nie chciał rozmawiać o obniżce ceny przy zakupie na poziomie 10-20 uli a po kłopotach w kontakcie z Babikiem jego ule też sobie odpuściłem (cena była porównywalna do Łysoniowych

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lipca 2012, 19:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
CYNIG może akurat te ule tak. Ja kiedyś robiłem zakupy i przeglądałem ofertę Łysonia i taniej kupiłem u Łukasiewicza. Jeżeli ktoś odbiera osobiście i ma blisko to rozumiem ale jeżeli przesyłka to może warto poszukać tu i ówdzie. Ostatni poruszany temat wózków od Łysonia - podrzuciłem link od Łukasiewicza no i różnica w cenie była i to chyba niezła.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji