FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:53 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 stycznia 2014, 14:40 - pn 

Rejestracja: 09 września 2012, 23:54 - ndz
Posty: 3
Ule na jakich gospodaruję: warszawski poszerzany,dadant
Przyjmuję zamówienia na matki użytkowe (2014r.):car;Triseck,Sklenar Celle, Varroatoleranz, Wanda, Czeszka oraz Ligustika (pszczoła włoska), Buckfast(z Norwegii).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 stycznia 2014, 20:51 - pn 

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 22:18 - czw
Posty: 86
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Takie coś kiedyś znalazłem na temat WANDY.
Linia car Wanda
Pszczoły tej linii charakteryzuje wysoka wydajność miodu w ciągu całego sezonu. Tworzą silne rodziny, odznaczające się bardzo dobrym rozwojem wiosennym. Przy intensywnych pożytkach przejawiają tendencję do ograniczania matki w czerwieniu. Pszczoły z tej linii są bardzo łagodne, o małej ruchliwości, podczas przeglądów silnie trzymają się plastrów. Rzadko wchodzą w nastrój rojowy. Zimują bardzo dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2014, 09:38 - wt 
wilk pisze:
Pszczoły tej linii charakteryzuje wysoka wydajność miodu w ciągu całego sezonu. Tworzą silne rodziny, odznaczające się bardzo dobrym rozwojem wiosennym.

Ale z czego ta Wanda powstała :?: :!:


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2014, 10:55 - wt 

Rejestracja: 15 grudnia 2011, 22:18 - czw
Posty: 86
Lokalizacja: Podkarpacie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Szanowny Panie kolego nie mam pojęcia z czego powstała Wanda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 stycznia 2014, 19:21 - wt 
wilk pisze:
Szanowny Panie kolego nie mam pojęcia z czego powstała Wanda

O Przepraszam źle zacytowałem to pytanie miało być zadane
Kol wieskan,
A z czego ta Wanda powstała :!: :?:
wieskan pisze:
Powiem tylko że praktycznie przekonałem się, że takie właśnie cechy posiadają pszczółki po mojej reproduktorce.

czego reproduktorce kto jest Ojcem i Matką


Na górę
  
 
Post: 14 stycznia 2014, 22:03 - wt 
Na spotkaniu u nas w kole była Pani Wioletta Naruszewicz ,która ma pszczoły ,które nazwała Wanda. Z tego co mówiła ,to nadała tak nazwę na cześć Pani Wandy Ostrowskiej .Oprócz tego zajmuje się pszczołą środkowoeuropejską na słabych pożytkach w okolicach Puszczy Augustowskiej.
Rasa: kraińska
Linia:
Wanda
Pasieka Hodowlana Wioletta NARUSZEWICZ
Osiedle Siejnik II 3/1, 19-400 Olecko
Telefon: 603 974 294


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2014, 16:20 - czw 
Marek Podlaskie pisze:
Pani Wioletta Naruszewicz ,która ma pszczoły ,które nazwała Wanda. Z tego co mówiła ,to nadała tak nazwę na cześć Pani Wandy Ostrowskiej

Ale co nazwała Wandą ???
Aby nadać nazwę nowej linii to ta linia musi z czegoś powstać
X razy X i wieloletnie obserwacje
Tak to ja też mogę w swojej pasiece każdą matkę nazwać imieniem począwszy od Prrrrra babki po wszystkie kobiety do których czuję sympatię


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2014, 17:22 - czw 
BoCiAnK pisze:
Ale co nazwała Wandą ???

Nieważne co ważne że na cześć Pani Wandy Ostrowskiej i już będą beczkami nosić :haha:


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2014, 19:23 - czw 
:) :lol: :lol:


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2014, 19:25 - czw 
BoCiAnK pisze:
Marek Podlaskie pisze:
Pani Wioletta Naruszewicz ,która ma pszczoły ,które nazwała Wanda. Z tego co mówiła ,to nadała tak nazwę na cześć Pani Wandy Ostrowskiej

Ale co nazwała Wandą ???

Swoje matki pszczele. :!: A jak chcesz mocno wiedzieć ,to zadzwoń do Pani Wioletty i zapytaj.
BoCiAnK pisze:
Tak to ja też mogę w swojej pasiece każdą matkę nazwać imieniem począwszy od Prrrrra babki po wszystkie kobiety do których czuję sympatię

A co to by była ,za pszczoła i kto by kupował matki ,jak by to była linia po BOCIANACH :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 16 stycznia 2014, 20:26 - czw 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
A co to by była ,za pszczoła i kto by kupował matki ,jak by to była linia po BOCIANACH
Chłopie to by była super pszczoła jak by poleciała po wodę do stawu to bez obawy że ją żaba złapie :haha: :haha: :haha:

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 stycznia 2014, 02:17 - pt 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 20:35 - pt
Posty: 36
Lokalizacja: Chełm
Prawdopodobnie materiałem wyjściowym była to linia Bałtycka od Pana śp Matuli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lipca 2014, 11:08 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 marca 2011, 11:40 - czw
Posty: 76
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 360x300
Linia Wanda wywodzi się od pszczół kraińskich z renomowanych i uznanych krajowych pasiek hodowlanych oraz od niemieckiej populacji krainek z Instytutu Pszczelarskiego w Celle.

_________________
[img]polgrab[/img]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lipca 2014, 19:58 - czw 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
polgrab pisze:
Linia Wanda wywodzi się od pszczół kraińskich z renomowanych i uznanych krajowych pasiek hodowlanych oraz od niemieckiej populacji krainek z Instytutu Pszczelarskiego w Celle.

a czym się wyróżnia? na jakie rejony jest wyselekcjonowana?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lipca 2014, 10:50 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 marca 2011, 11:40 - czw
Posty: 76
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 360x300
Cytuj:
a czym się wyróżnia? na jakie rejony jest wyselekcjonowana?

Linia Wanda - krainka - charakteryzuje się wysoką wydajnością miodu w ciągu całego sezonu. Tworzy rodziny silne, odznaczające się bardzo dobrym rozwojem wiosennym. Zimuje bardzo dobrze.
Przy intensywnych pożytkach przejawia tendencję do ograniczania matek w czerwieniu. Łagodna o małej ruchliwości, w czasie przeglądów dobrze trzyma się plastra. Rzadko wchodzi w nastrój rojowy. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, skuteczne są proste zabiegi przeciwrójkowe.

_________________
[img]polgrab[/img]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lipca 2014, 04:49 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
http://www.pasiekacolmena.pl/oferta/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 stycznia 2017, 23:50 - czw 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Proszę o opinię na temat krainki z linii Wanda od p.Naruszewicz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lutego 2017, 19:04 - sob 

Rejestracja: 05 stycznia 2014, 20:32 - ndz
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: stojak wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bartoszyce
Czy któryś z kolegów użytkuje tę linię pszczół?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 grudnia 2017, 19:08 - pn 

Rejestracja: 05 stycznia 2014, 20:32 - ndz
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: stojak wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bartoszyce
Odświeżę temat . Czy któryś z kolegów użytkuje tę linię pszczół?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 grudnia 2017, 19:56 - pn 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
andrzejsewek pisze:
Odświeżę temat . Czy któryś z kolegów użytkuje tę linię pszczół?

W tym roku nabyłem u p.Naruszewicz matki reprodukcyjne i zazimowałem ok 10 odkładów z w/w matkami , do zimy doszły w dobrej kondycji. Ocena przyjdzie wiosną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 07:44 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Matek nie ocenię, bo zamówione matki nie dotarły. Pani nie wywiązała się z zamówienia. Nawet nie poinformowała nas, że nie prześle matek. Dla mnie totalny brak odpowiedzialności. Daję negatywa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 09:20 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
kazio pisze:
Matek nie ocenię, bo zamówione matki nie dotarły. Pani nie wywiązała się z zamówienia. Nawet nie poinformowała nas, że nie prześle matek. Dla mnie totalny brak odpowiedzialności. Daję negatywa.


uwielbiam takie komentarze osób które myślą że tylko ich zamówienie ma na głowie hodowca, przecież mogło się stać wszystko z twoimi danymi gdyby zależało na realizacji to byś zadzwonił najlepiej kilka dni przed umówioną realizacją czy pamiętają o zamówienie i matki byś miał, ba nawet w przypadku matek powinno się tak robić bo po co komu matki jak nie ma gdzie ich podłożyć a czasami się nie da wszystkiego dograć ze względów pogodowych
ja zawsze życzę sobie sms z danymi i co kto zamawiał na mój tel bo mogę do tego wrócić w wolnym czasie, problemy zaczynają się z tymi osobami które nie potrafią maila wysłać albo sms i wtedy zamówienia są pisane na daszkach, deskach, plandekach idt a takie zapiski są bardzo ulotne

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 10:57 - wt 

Rejestracja: 25 września 2012, 16:47 - wt
Posty: 1286
Lokalizacja: Łódż
Ule na jakich gospodaruję: wlk
Zamówienie dla sprzedającego to podstawa jego bytu i powinien o nie dbać jak pszczelarz o matki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 11:02 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 08:10 - pn
Posty: 118
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
W interesie sprzedawcy jest dbać o zamówienie. To sprzedawca przed wysłaniem powinien się zainteresować i ewentualnie zadzwonić czy wysłać. Takich co to zapisują na daszkach i co się trzeba upominać omijam szerokim łukiem. O interes trzeba dbać a nie olewać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 11:22 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2010, 22:34 - pn
Posty: 340
Lokalizacja: dolnośląskie
Kolega kudłaty wszystko wie najlepiej. :P Nie znasz sytuacji a mądrości wypisujesz.
Tego hodowcy nie polecam i już.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 11:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hjozo pisze:
W interesie sprzedawcy jest dbać o zamówienie. To sprzedawca przed wysłaniem powinien się zainteresować i ewentualnie zadzwonić czy wysłać. Takich co to zapisują na daszkach i co się trzeba upominać omijam szerokim łukiem. O interes trzeba dbać a nie olewać.


no jasne jak ktoś dzwoni 7 dni w tygodniu bez względu na porę dnia a i bywają co dzwonią 23 godzina to zawsze masz przy sobie listy zamówień i siedzisz przed biurkiem i tylko czekasz na telefony nawet na obiad nie schodzisz tylko czekasz aż zadzwoni do ciebie jakiś hrabia i raczy zamowić 1 NU pytając przy tym czy byś mu nie podwiózł 20km na swój koszt bo on akurat nie ma czasu a wysyłka zbyt droga na jego kieszeń, a później obrażeni wszyscy, a nie jeden raz miałem tak że jednego dnia gość zamówił coś a za kilka dni dzwoni ten sam nieświadomy że już zamówił i pyta co, jak i w jakiej cenie, po co dzwoni dalej i szuka jak zamówił :?:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 12:26 - wt 

Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 21:56 - pt
Posty: 959
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Klient nasz pan. :bezradny: :bezradny:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 12:50 - wt 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kazio pisze:
Kolega kudłaty wszystko wie najlepiej. :P Nie znasz sytuacji a mądrości wypisujesz.
Tego hodowcy nie polecam i już.

Moje kontakty z p. Violettą oceniam pozytywnie , po pisemnym zamówieniu p. Naruszewicz oddzwoniła i umówiła się na termin dostawy . Podczas wojaży po Mazurach Garbatych przyjęła nas na pasiece w Orzechówku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 18:05 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
kudlaty pisze:
no jasne jak ktoś dzwoni 7 dni w tygodniu bez względu na porę dnia a i bywają co dzwonią 23 godzina to zawsze masz przy sobie listy zamówień i siedzisz przed biurkiem i tylko czekasz na telefony nawet na obiad nie schodzisz tylko czekasz aż zadzwoni do ciebie jakiś hrabia i raczy zamowić 1 NU pytając przy tym czy byś mu nie podwiózł 20km na swój koszt bo on akurat nie ma czasu a wysyłka zbyt droga na jego kieszeń, a później obrażeni wszyscy, ...

No, ale w takim razie, jeżeli już natyka się na siebie dwóch "panów hrabiów", to powinni dać sobie to do zrozumienia i ustalić który z nich jest większym hrabiom.
Można odpowiedzieć - proszę zadzwonić o tej i o tej, nie podwożę, po jednej sztuce nie sprzedaję - i obędzie się bez nieporozumień.
Albo może lepiej wcale nic nie sprzedawać, nikt nie będzie dzwonił i można będzie spokojnie zejść na obiad.
kudlaty pisze:
a nie jeden raz miałem tak że jednego dnia gość zamówił coś a za kilka dni dzwoni ten sam nieświadomy że już zamówił i pyta co, jak i w jakiej cenie, po co dzwoni dalej i szuka jak zamówił :?:

Ano, dzwonił pewnie z tego samego powodu, z którego inny hodowca zapomniał wysłać, mimo że było zamówione.

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 18:54 - wt 

Rejestracja: 06 lipca 2016, 07:31 - śr
Posty: 81
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Czestochowa
kudlaty pisze:
Hjozo pisze:
W interesie sprzedawcy jest dbać o zamówienie. To sprzedawca przed wysłaniem powinien się zainteresować i ewentualnie zadzwonić czy wysłać. Takich co to zapisują na daszkach i co się trzeba upominać omijam szerokim łukiem. O interes trzeba dbać a nie olewać.


no jasne jak ktoś dzwoni 7 dni w tygodniu bez względu na porę dnia a i bywają co dzwonią 23 godzina to zawsze masz przy sobie listy zamówień i siedzisz przed biurkiem i tylko czekasz na telefony nawet na obiad nie schodzisz tylko czekasz aż zadzwoni do ciebie jakiś hrabia i raczy zamowić 1 NU pytając przy tym czy byś mu nie podwiózł 20km na swój koszt bo on akurat nie ma czasu a wysyłka zbyt droga na jego kieszeń, a później obrażeni wszyscy, a nie jeden raz miałem tak że jednego dnia gość zamówił coś a za kilka dni dzwoni ten sam nieświadomy że już zamówił i pyta co, jak i w jakiej cenie, po co dzwoni dalej i szuka jak zamówił :?:



Po pierwsze telefon firmowy to nie prywatny, wiec kup kartę i masz z glowy, telefony po 23 i w czasie obiadu, nastepnie myslisz ze ludzie tylko u Ciebie matki zamawiaja?? W zeszlym roku zamawialem od 8 hodowców z czego 4 sie wywiazalo jeden zadzwonil ze nie jest wstanie zrealizowac zamowienia, a 3?? Ma takie samo podejscie jak Ty. Jak sie przyjmuje zamowienie to sie realizuje, a nie opowiadasz glupoty ze nie miales jak zapisac.. to nie przyjmuj zamowien..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 21:54 - wt 
A czy ktoś się zastanowił , że Pani Wioletta mogła być , lub jest chora??
Czy ma się tym chwalić :?:

JM pisze:
No, ale w takim razie, jeżeli już natyka się na siebie dwóch "panów hrabiów", to powinni dać sobie to do zrozumienia i ustalić który z nich jest większym hrabiom.

Po grzbietach takich hrabiów , to mój pradziadek ułan na koń wsiadał :mrgreen: :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 05 grudnia 2017, 22:44 - wt 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Czasami ktoś wyśle zamówienie sms lub formularzem i myśli ze ma z bani a zamówienie mogło nie dojść i z kąd hodowca ma wiedzieć że było wysłane ?


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 grudnia 2017, 23:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 listopada 2009, 02:01 - czw
Posty: 3699
Lokalizacja: mad górną Mierzawą
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D
Zamówienia należy składać z opcją potwierdzenia.
Chorobą chwalić się niekoniecznie trzeba, ale usprawiedliwić owszem, należy.
bagisek1, dobry ułan nie potrzebuje podnóżków do wsiadania "na koń".

_________________
Pozdrawiam, dziadek Józef


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 grudnia 2017, 00:06 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
Obrazek
Przesyłka od p .Naruszewicz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 grudnia 2017, 00:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
JM pisze:
kudlaty pisze:
no jasne jak ktoś dzwoni 7 dni w tygodniu bez względu na porę dnia a i bywają co dzwonią 23 godzina to zawsze masz przy sobie listy zamówień i siedzisz przed biurkiem i tylko czekasz na telefony nawet na obiad nie schodzisz tylko czekasz aż zadzwoni do ciebie jakiś hrabia i raczy zamowić 1 NU pytając przy tym czy byś mu nie podwiózł 20km na swój koszt bo on akurat nie ma czasu a wysyłka zbyt droga na jego kieszeń, a później obrażeni wszyscy, ...

No, ale w takim razie, jeżeli już natyka się na siebie dwóch "panów hrabiów", to powinni dać sobie to do zrozumienia i ustalić który z nich jest większym hrabiom.
Można odpowiedzieć - proszę zadzwonić o tej i o tej, nie podwożę, po jednej sztuce nie sprzedaję - i obędzie się bez nieporozumień.
Albo może lepiej wcale nic nie sprzedawać, nikt nie będzie dzwonił i można będzie spokojnie zejść na obiad.
kudlaty pisze:
a nie jeden raz miałem tak że jednego dnia gość zamówił coś a za kilka dni dzwoni ten sam nieświadomy że już zamówił i pyta co, jak i w jakiej cenie, po co dzwoni dalej i szuka jak zamówił :?:

Ano, dzwonił pewnie z tego samego powodu, z którego inny hodowca zapomniał wysłać, mimo że było zamówione.


dlategoż iż aż :mrgreen: żeby pozostać w zgodzie z własnym sumieniem nie obsługuje zamówień hurtowych na 1 sztukę jeśli ktoś ma bardziej napięty kalendarz od mojego o czym informuję, jak się ktoś fatyguje osobiście to mogę sprzedać nawet jedną matkę na 2 raty :mrgreen: jak ktoś ze mną głupio gada to kończę rozmowę bo nic nierobienie jest bardziej produktywne
nie mam problemów z tym że ktoś do mnie dzwoni, pisząc wcześniejsze posty miałem na myśli to że każdy jest człowiekiem i najzwyczajniej w życiu może przeoczyć jakieś zamówienie bo często jesteśmy łapani podczas wykonywania innych zajęć niż wyłącznie odbieranie telefonów, bo jesteśmy mniejszymi lub większymi ale nadal hobbystami którzy np pracują i nie zawsze jest czym i gdzie zanotować
ja mam system że życzę sobie wiadomość sms z danymi klienta i po problemie, później w wolnej chwili przenoszę to na listę papierową czy plik komputerowy i w ten sposób mam pewność że wszystko jest pod kontrolą choć zdarzy się czasami że ktoś dzwoni bo nie otrzymał nic a zamawiał po czym okazuje się że wiadomość sms nie dotarła do mnie, no ale wystarczy odrobina zainteresowania z obydwu stron i można uniknąć wielu nieporozumień

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 grudnia 2017, 00:59 - śr 

Rejestracja: 25 grudnia 2013, 20:29 - śr
Posty: 2539
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: opole
Starym zwyczajem sprawy proste muszą być przeróżnie interpretowane.
Dmuchacie koledzy balon niekompetencji /nie wszyscy/.
Sprawa jest prosta obie strony kupujący i sprzedający powinni się szanować
i postępować zgodnie z przyjętymi zasadami. Jak tych zasad nie zna jedna ze stron transakcji , to niech się nauczy.
Pozdrawiam :pl:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 grudnia 2017, 08:58 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 08:10 - pn
Posty: 118
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Miejscowość z jakiej piszesz: Będzin
No cóż klienci są upierdliwi. Jak jadę na robotę to dzwonie dzień przed i już przed wyjazdem. Mam 2 telefony, osobisty i dla klientów który nie zawsze jest włączony. Jak nie mogę zapisać to proszę o e-maila, albo ponowny telefon. A nie kombinuje z zapisywaniem na kolanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji