FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:46 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 maja 2020, 10:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
zbieram opinie - o Buckfast KB - jak wam się sprawują te pszczoły ? Myślę nad zakupem reproduktorki...

jeszcze takie samo pytanie przy okazji o car Hinderhoffen...

ewentualnie jak ktoś chce i ma dobrą "repo" to możemy się wymienić matkami jakie posiadam na wyżej wymienione :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 11:21 - śr 

Rejestracja: 18 września 2016, 19:02 - ndz
Posty: 1737
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 10
Miejscowość z jakiej piszesz: podkarpacie
Ja mam 2 mateczki BF KB, juz chyba 2 czy 3 sezon mam te pszczółki, z innymi BF ni porównam bo nie mam ale w stosunku do krainek startuja wolniej z wiosny, mniej rojliwe, rodziny duże, ale w moim terenie nie sa bardziej miodne od krainek, a może nawet lekko mniej, dlatego zraziłem sie do BF


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 maja 2020, 18:47 - śr 

Rejestracja: 03 grudnia 2012, 20:56 - pn
Posty: 405
Lokalizacja: Warmia
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadant
KB rzeczywiście startuje nieco wolniej niż krainki chyba, że jest zazimowana silna rodzina wówczas taką jest przez cały sezon. W sezonie tworzy rodziny silne lub bardzo silne, chyba że się trafi gorsza matka. Z rojeniem się nie idzie na upartego. Wystarczy pilnować żeby matka miała stale wollne miejsce do czerwienia i można ją wyprowadzić.
Łagodność zawsze była taka średnia, chociaż pszczoły po reproduktorkach sprzed 5 lat nie wiedziały, że mają żądła. Pszczoły po matkach F1 były w miarę łagodne, dobrze się przy nich pracowało nawet w kiepskich warunkach. Ostatnio jednak (przynajmniej u mnie) jest z tym dużo gorzej. W przypadku dwóch reproduktorek pszczoły po matkach F1 w większość są dość agresywne, a w kiepską pogodę to już robią się z nich czorty. Dużo łagodniejsze są F2 po poprzednich reproduktorkach. Podobne doświadczenia ma mój znajomy.
Miód noszą ładnie w tym również spadź liściastą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 12:03 - czw 

Rejestracja: 13 kwietnia 2012, 22:42 - pt
Posty: 289
Lokalizacja: Bolesławiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie 12 r.
Hinderhofer to bardzo dobra pszczola. W 90% zgodnie z opisem tej linii. Mam ja już czwarty sezon i zamówioną na ten rok reproduktorke. Matki AGT tej linii przynajmniej u mnie nie są tak dobre i szybciej chcą się roic.Ale za to mateczniki piękne budują i dobrze przyjmują larwy do wychowu .Na tą chwilę mam około 15 szt. matek tej linii w pasiece.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2020, 12:42 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
fijolek pisze:
Matki AGT tej linii przynajmniej u mnie nie są tak dobre i szybciej chcą się roic.


dzięki za opinię... rójka to w sumie naturalna obrona przed warrozą - ale to taki żart jak już...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji