FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 15:59 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29 września 2021, 21:41 - śr 

Rejestracja: 30 marca 2021, 14:09 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Wolbrom - małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wlp. Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolbrom
Ma ktoś z was może matki z tej hodowli ?.... Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2022, 20:34 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 stycznia 2013, 19:18 - ndz
Posty: 672
Lokalizacja: Mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Bardzo dobre na rodziny ojcowskie.

_________________
"Pszczoły mają w sobie coś mistycznego. Rzucają urok na każdego, kto się nimi bliżej zajmie."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2022, 08:16 - ndz 

Rejestracja: 23 października 2011, 09:10 - ndz
Posty: 472
Lokalizacja: Czeladź
Ule na jakich gospodaruję: wlk
sangbleu pisze:
Bardzo dobre na rodziny ojcowskie.

Być może tak jest. Miałem je ok 7 lat temu. Myślałem , że może mi się po prostu nie trafiły odpowiednie (repro) córki były jeszcze gorsze. W następnym roku zamówiłem kolejne , efekt taki sam. Wiem że są pszczelarze którzy je mają i sobie je chwalą. Być może nie miałem szczęścia.

_________________
www.pasiekazarki.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2022, 12:02 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 stycznia 2021, 20:04 - pn
Posty: 289
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warmia
Saute pisze:
Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.


Złe podejście. Najpierw szukaj opinii a dopiero później decyduj czy chcesz kupić inaczej będziesz brał pod uwagę tylko te opinie które potwierdzają twój wybór, a chyba nie o to ci chodzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2022, 12:28 - ndz 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Saute pisze:
Ma ktoś z was może matki z tej hodowli ?.... Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.

Jak chcesz koniecznie buckwasta to zamów z Danii linię KB.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 listopada 2022, 21:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
lech pisze:
Saute pisze:
Ma ktoś z was może matki z tej hodowli ?.... Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.

Jak chcesz koniecznie buckwasta to zamów z Danii linię KB.


Potwierdzam KB - też mi się on podoba... Rodziny bardzo wyrównane i miodne... No i z rojeniem nie było problemu... A praca przy ulu z nimi to przyjemność..jedyny minus to to że czasami są agresywne... Np cała rodzina łagodna jak baranki... Ale jedna będzie taka że nie wiesz kiedy a żadlo od razu dostaniesz i to mocno głeboko... Przy braku pożytku też niektóre rodziny były bardziej nerwowe.. Ale ogólnie b. Dobry buckfast - tj dobrze widać u niego te typowe cechy buckfasta..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2022, 19:07 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
paweln pisze:
sangbleu pisze:
Bardzo dobre na rodziny ojcowskie.

Być może tak jest. Miałem je ok 7 lat temu. Myślałem , że może mi się po prostu nie trafiły odpowiednie (repro) córki były jeszcze gorsze. W następnym roku zamówiłem kolejne , efekt taki sam. Wiem że są pszczelarze którzy je mają i sobie je chwalą. Być może nie miałem szczęścia.


Miałem w podobnym czasie te gnioty. Mogłem te pieniądze przepić byłby większy pożytek :haha: a tak kasa w błoto dwa sezony stracone w rodzinach w których je miałem

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 listopada 2022, 23:19 - śr 
MODERATOR

Rejestracja: 07 stycznia 2017, 10:28 - sob
Posty: 3954
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: ok.Kalisza
kudlaty pisze:

Miałem w podobnym czasie te gnioty. Mogłem te pieniądze przepić byłby większy pożytek :haha: a tak kasa w błoto dwa sezony stracone w rodzinach w których je miałem

A ile takich genów zaśmieca okolice?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 07:16 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
B-52 pisze:
Saute pisze:
Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.


Złe podejście. Najpierw szukaj opinii a dopiero później decyduj czy chcesz kupić inaczej będziesz brał pod uwagę tylko te opinie które potwierdzają twój wybór, a chyba nie o to ci chodzi?


Na opiniach w iternetach nie ma co polegać, jest tam mnóstwo sprzecznych informacji.
Widać to na forum, jeden pisze ze suuuuper, drugi pisze ze gniot.

Rozwiązaniem może wydać się telefon do hodowcy, by polecił linię pod wymagania dzwoniącego, lub poprostu coś polecił, podstawie swojej oferty. Rynek matek w PL to poprostu moda. Marketingowa nazwa sprzedaje się najlepiej, co nie jest złe, ale też nie najlepsze.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 14:12 - czw 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Maxik pisze:
Rozwiązaniem może wydać się telefon do hodowcy, by polecił linię pod wymagania dzwoniącego

nikt Ci nie powie ,że to co ma jest złe :) . Jeśli pytać to kogoś w okolicy , o tym samym klimacie i pożytkach . Z tego co widzę na oko to żółty buckfast typu włoskiego. Takie mają najgorszą sławę :) Z pewnością jest plenny to na odkłady będzie doskonały.
Mam tylko buckfasty , szerokim łukiem omijam jednak wszelkie żółte linie bo u mnie takie się nie sprawdzają : długo czerwią,. słabo zimuja .
Hodowca mieszka w dużo łagodniejszym , morskim klimacie i ma zupełnie inny klimat i pożytki. U mnie , niestety nawet forumowe Ambrozyjki czy Minnesoty się nie sprawdziły , a w pokoleniu F2 były tak agresywne jak w najczarniejszych legendach forumowych.
Nie sprawdzisz to się nie dowiesz ,ale bezpieczniej próbować z buckfastami od hodowców z zimniejszej strefy klimatycznej niż nasza. Wtedy łatwiej o sukces.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 14:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Saute pisze:
Ma ktoś z was może matki z tej hodowli ?.... Szukam opinii nt. tej linii, bo chcę zamówić.


Na Twoją lokalizację sprawdzą się krzyżówki F1 cau x car+M.

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 16:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
manio pisze:
Maxik pisze:

Rozwiązaniem może wydać się telefon do hodowcy, by polecił linię pod wymagania dzwoniącego


nikt Ci nie powie ,że to co ma jest złe
widomix, zadzwonisz do gościa który na tylko jeden rodzaj matek od Stofena - nic się ważnego nie dowiesz. Inny natomiast, co posiada kilka rodzajów matek od Stofena, plus własne krzyżówki - coś może polecić pod klienta. Są jeszcze inni posiadający matki od Stofena oraz kilka innych linii BF lub krainek.

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 16:58 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Hieronim pisze:
kudlaty pisze:

Miałem w podobnym czasie te gnioty. Mogłem te pieniądze przepić byłby większy pożytek :haha: a tak kasa w błoto dwa sezony stracone w rodzinach w których je miałem

A ile takich genów zaśmieca okolice?


Dokładnie to samo mogę powiedzieć o każdej innej pszczole. Ty też zaśmiecasz okolice tym co kupiłeś masz i co mieć będziesz No chyba że zawsze jestes zadowolony :haha:

Każdy sprowadza co chce, wozi gdzie chce pszczoły.
W Polsce wszystkie są przecież miodne, nie Roja się, są łagodne i dobrze zimują więc bez znaczenia jaka kto ma linie.
Oglądam filmy z Kanady i USA, ludzie hodują matki po swoich najlepszych mają pasieki po kilka tysięcy rodzin mają 2-3 miodobrania na rzepaku jarym po ok 4 korpusy langstroth każde czyli łącznie 8-12 korpusów miodu z ula
My sprowadzamy cudowne linie od wybitnych hodowców i wybitni hodowcy mają kasę za matki a pszczelarz ma g... z tego. W tamtym roku w komentarzach pod filmami z Kanady czytałem w skupię płacą im za miód pomiędzy 4.5 a 6 dolarów za kg x 160-240kg z ula to i pszczelarze mają zarobek.
Trzeba więcej w Polsce stawiać uli to będziemy mieli więcej miodu :haha: tak wszystkim wydajność rośnie że pewnie z połowa pszczelarzy handluje towarem z Ukrainy. W Polsce wystarczy nakręcić kilka filmów oderwanych od rzeczywistości i tłumy inteligentnych inaczej ustawiają się po madki figo fago ąę. Kupujesz taka Wkładasz do ula i czekasz do następnego sezonu zeby stać się milionerem. Niektórzy są już zadowoleni z zakupu w chwili gdy odbierają paczkę od listonosza, inni widzą cudowne moce danej Lini w chwili składania pierwszych jajek przez matkę pod warunkiem że dojdzie do tego bo zdarzają się sabotaże zawistnych jaskółek. Te sabotażystki są do tego stopnia perfidne ze upatrują sobie tylko te matki NU które akurat kupiłeś od internetowego celebryty a te które sam wyhodujesz są byle jakie i czerwia praktycznie wszystkie, takich to nawet jaskółki nie chcą łapać bo są gorszego sortu :oops:

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2022, 19:44 - czw 

Rejestracja: 30 marca 2021, 14:09 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Wolbrom - małopolska
Ule na jakich gospodaruję: Wlp. Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolbrom
Swoje pytanie zadałem rok temu, a wy mi teraz doradzacie jak już matka z rodziną złożona do zimowli. Czy to dobra pszczoła nie wiem. Na pewno jest łagodna, ładnie układa się na zimę i na nawłoci tak zalały gniazdo, że matka praktycznie nie miała gdzie czerwić. Czas pokaże czy było warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji