www.pasiekaambrozja.pl/forum/index.php

FORUM PSZCZELARSKIE PASIEKI "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
Dzisiaj jest 21 października 2018, 18:19 - ndz
api-inhalacje.pl Pasieka Ambrozja

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: AGI
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkoposkie
Wiem że to pszczoły od Pana Wojtka P czy moglby ktoś podzielić sie wiadomosciami jakie sa a moze by sam hodowca opisał cos o nich ? Głównie zainteresowany jestem AGA 3 jak sie spisuje w rozwoju itp. ?
mile widziane tez spostrzeżenia kolegów mających te pszczoły

Tytuł: Re: AGI
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Cebikk pisze:
Wiem że to pszczoły od Pana Wojtka P czy moglby ktoś podzielić sie wiadomosciami jakie sa a moze by sam hodowca opisał cos o nich ? Głównie zainteresowany jestem AGA 3 jak sie spisuje w rozwoju itp. ?
mile widziane tez spostrzeżenia kolegów mających te pszczoły

Wszystko co napisze hodowca może być subiektywne.Jednakże stały wzrost sprzedaży matek tej linii ponad 4000 w ub roku, świadczy o czymś.

Awatar użytkownika

wojciech_p pisze:

Wszystko co napisze hodowca może być subiektywne.Jednakże stały wzrost sprzedaży matek tej linii ponad 4000 w ub roku, świadczy o czymś.

dźwignią handlu jest dobra reklama. więc słuchamy Pana opinii, a my już to zweryfikujemy w praktyce :wink:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na począdku sezonu dostałem 2 AGI od P.Wojtka i wylądowały w takim troszke większym weselnym do unasienjenia do zimy poszły jako pełno wartościowe rodziny
Zas na temat AGI3 będe mugł coś powiedzieć po sezonie jak narazie jestem zadowolony ,normalnie przestały na jesien czerwić kląb uwiązały normalnie jak do tj pory osyp zimowy normalny (nie grzebe tylko obserwuje pszez szybe w wysokiej dennicy)

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Warsz-posz, Dadant
Dzięki spróbuję.Czekam na filmik.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Napiszę krótko -dobreee.
Wyniki zależą od was.

Tytuł:
Co sądzicie o linii Aga 3 myślę zakupić w tym roku tą ładną pszczołe. :czatownik:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Beemaster68 pisze:
Co sądzicie o linii Aga 3 myślę zakupić w tym roku tą ładną pszczołe. :czatownik:

Zaopatrzyłem się w kilka zeszłego sezonu wyszły bardzo dobrze
Pozdrawiam Właściciela

Tytuł:
Wczoraj dostałem matki jednodniówki.Zostały podane przez teścia.:leży_uśmiech:
Aga 3
Obrazek
Obrazek
:piwko:

Tytuł:
Podczas robienia przeglądu zrobiłem fotkę jednej z przypadkowo wyciągniętych ramek z czerwiem zamkniętym po inseminowanej matce Aga3 od Wojtka Pelczara. Dodam że większa ilość miodu zasklepionego nad czerwiem jest dlatego że matka zaczęła czerwienie na przełożonej do rodziny podlanej już tak ramce z nakropem, na innych ramkach jest wianek miodu zdecydowanie mniejszy a więcej jest czerwiu, jadę dziś do pasieki i jutro kolejny mały przegląd to porobię więcej zdjęć. Pszczół na ramce jest niewiele bo je lekko zmiotłem by odkryć czerw a kolor pszczółek dlatego taki bo to jeszcze resztki pszczół po minesotach. Ogólnie jak narazie jestem z czerwienia matek bardzo zadowolony co świadczy o wysokiej klasie i umiejętnościach inseminacji matek przez hodowcę.

Obrazek

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cordovan, Czekaj zmienią się karmicielki bedzie mniej czerwiu
sklenary umnie też czerwią kapitalnie jak mają w rodzinie minesoty ,jak tylko rodzina sie wymieni po nowej matce efektywność czerwienia spada :śmieję się z ciebie:
Piszesz
Cytuj:
a kolor pszczółek dlatego taki bo to jeszcze resztki pszczół po minesotach.
???- to jednak sklepią miodek :oczko:

Tytuł:
Szczupak pisze:
jak tylko rodzina sie wymieni po nowej matce efektywność czerwienia spada

Ocenię jak będzie już po wymianie pszczół jak czerwią matki i ile jest łącznie czerwiu na ramce. Sporo jest już młodej pszczoły po Agach 3 więc sądzę że ocena czerwienia matek i ilości czerwiu to kwestia najbliższego miesiąca.

Szczupak pisze:
to jednak sklepią miodek

W ramce wąsko-wysokiej w gnieździe owszem ale w nadstawce nie zasklepiły wcale pomimo ze miód był w pełni dojrzały. :oczko:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cordovan
Wiosną umnie też sie to zdaża
wynika to chyba z ogromnej ilości miodu do zasklepienia dwa razy tyle co u krainek
do tego chłodna wiosna nie stważa dobrych warónków do wypacania wosku w górnych chodniejszych kondygnacjach
Ale w ciepłych miesiacach potem jest juz wszystko w normie dwa razy tyle miodu i posklepiony :leży_uśmiech:
AGI od Wojciecha zbierają dobre noty wiec to pewnie dobra pszczoła :oczko:
Sam jestem ciekaw twojej oceny :chytry:

Tytuł:
No koledzy i koleżanki, dziś mogę powiedzieć śmiało, że matki od Wojtka Pelczara - matki AGA3 to super matki - poczytajcie - klik, ja u siebie spadzi nie widziałem i nie jadłem już tak dawno że dziś mnie zamurowało jak zajrzałem w ule. Mało tego łagodne takie jak żadnych pszczół takich nie widziałem, trzymają się ładnie plastra choć jak dostaną dymu stają się rozbiegane troszkę, czerwią matki super co pokazałem w wcześniejszym poście już. Ogólnie mogę powiedzieć że pszczółki utrafione jak znalazł w mój rejon i moją bazę pożytkową, a że miło mnie zaskoczyły naniesieniem spadzi w ule to tylko podwyższa ich wartości użytkowe. Śmiało mogę polecić każdemu tą pszczołę i hodowcę tych stworzonek produkujących miodek jak mało która pszczoła. Warto mieć tą pszczołę w swojej pasiece. Wojtku serdecznie dziękuję za to że tą pszczołę wprowadziłeś do mojej pasieki. :jupi: :jupi: :jupi: :oczko:

Tytuł:
Film może kiepskiej jakości bo z tel. komórkowego. Nagrany wczoraj tj. 06.08.2011 o godz. 19.15. Pod sam koniec filmu pojawił się niedaleko uli kot mojej sąsiadki i chciałem go zawołać by przetestować jak pszczoły od Wojtka reagują na zwierzęta w pobliżu pasieki. Kot nie dostał nawet jednego żądła, pszczoły się nim nie interesowały wogóle. :oczko:

<iframe width="425" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/7tkjJ6vi7VU?hl=pl&fs=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tytuł:
Przemek ,pszczółki spadź targają ? A może oblot.Widać silne pszczółki Agi od Pelczara.Może w przyszłym roku zadecyduję się na Agi?Pozdrowionka :piwko:

Tytuł:
Spadź im zabrałem w czwartek, coś noszą ale co, sam nie wiem, pyłek noszą już z gorczycy bo zaczyna u mnie kwitnąć. Część młodej pszczoły się może oblatywać ale sporo jest lotnej wracającej skądś. :oczko:

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: www.pasiekaambrozja.pl
Miejscowość z jakiej piszesz: ..
Zygmunt S. pisze:
dość nowatorska mnie zainteresowała i jeżeli mogę prosić o rozwinięcie byłbym wdzięczny. Chodzi mi o wpis BoCiAnka:"
Każdą wyselekcjonowaną pszczołę poprzez krzyżownictwo kilku linii można nazwać Bakfastem
Jest wiele Polskich BF

Już służę wyjaśnieniem podam tylko przykłady z własnej pasieki by nie nadszarpnąć czyjejś godności ;-)
Otóż Kupiłem z 2 lata temu Minesotę od naszego zacnego Szczupaka plenna jak diabli ale w pierwszym roku nic nie mogłem powiedzieć bo była bieda w drugim (2010 też ) ale w 2010 pod jesień pszczoły postanowiły matkę wymienić matka jest Żółta ale po niej potomstwo jest ciemne z 2i3 tergitem pomarańczowym Te to dopiero nawojowały w tym roku są plenne Łagodne ,miodne , mają tylko jedną wadę kitują co popadnie i gdzie popadnie
w moim odczuciu to typowa naturalna krzyżówka Włoszki -po których pozostał cześciowy kolorek i plenność jakiejś mieszanki kraińskiej - z dolewem Kaukaza bo Włoszki nie kitują aż tak bardzo Czyli powstał swojski BF ;-)
W Tym roku Kupiłem Kortówkę pszczoła szara jak przystało na kraińską a tu masz po unasienieniu Żółte :leży_uśmiech: ( nawet poszedłem specjalnie do ula matki odszukać bo mi zginęła któraś z BF i myślalem że się zaleciała )
Pszczoły Łagodne miodne nie kitują ale za to ciut ruchliwe i już wiem z kim się obleciała matka ;-) Ruchliwość pszczół przywiozłem przywożąc rodziny
Czyli Krainka x Włoszka (a może jakiś BF) x Środkowoeuropejska = Mój Mix o super walorach teraz nie wiem co zrobić czy się podpiąć się pod już znaną nazwę Bf czy wymyślić swoją mój BF jest Żółty więc w domowych warunkach nie do rozpoznania z którąś z linii już będących a cieszących się popularnością
a może nagrać parę fenomenalnych filmików reklamowych i trzepać kasę na sprzedaży matek :leży_uśmiech: lub dać komuś z parę matek by odwalił za mnie robotę reklamową zawsze to inaczej się odbiera czyjeś pochlebstwo jak hodowcy :oczko:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: Dadant, Wielkopolski
Witam kolegów.
Czytam i czytam te Wasze posty i muszę niestety wtrącić swoje trzy grosze.
Dość często bywam w Korczynie - to jakieś 5 km od Krosna. Mają tam pasieki dwaj bracia mojego teścia. Obaj gospodarują na matkach od Pana Wojtka.
Jak to fanatyk - jak tylko przyjadę lecę zaraz do pasiek. Nigdy nie widziałem jakiejś szczególnej agresji. W tym roku robiłem miodobranie na podzamczu gdzie stoi jedna z pasiek. Zbiory bardzo dobre. Wirowaliśmy miód na zewnątrz i żadna koleżanka nas nie nachodziła. Poznałem też tatę pana Wojtka. Dostałem od niego w prezencie mateczkę i muszę przyznać że pszczółki po niej są wyjątkowo łagodne.
Będąc też po odkłady u Bogdana miałem tę miłą okazję porozmawiać z nim o tych matkach. Opinie jak wyżej przedstawił były bardzo pozytywne.
Już kiedyś ktoś tutaj napisał a ja powtórzę jeszcze raz - nie ma agresywnych pszczół - za to są pszczelarze do d....y.
I jeszcze jedno - uprzedzają od razu zarzuty - to jest tylko i włącznie moje prywatne zdanie i nie robię reklamy panu Wojtkowi za pieniądze ani za żadne inne korzyści materialne.
Pozdrawiam

Tytuł:

A ja sobie właśnie już zamówiłem od Pana Wojtka mateczkę na przyszły sezon :uśmiech: Zakładam , że są dobre bo inaczej dziadek mnie z pasieki :tasak: :leży_uśmiech:

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

adimaj13 pisze:
A ja sobie właśnie już zamówiłem od Pana Wojtka mateczkę na przyszły sezon :uśmiech: Zakładam , że są dobre bo inaczej dziadek mnie z pasieki :tasak: :leży_uśmiech:

Ja też tylko że 20 szt :jupi:
Ja na pasiekę wchodzę Tak :leży_uśmiech: a tam jest ponad 20 już AG ;-)
Obrazek

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Na temat zaglądania do rodzin gdy pogoda jest pod chmurką i jest poniżej 10 STC mogę Coś napisać
ale wole jak to zrobi Kudlaty bo razem byliśmy na pasiece gdzie wgląd przy tej temp wydawał się że przeglądamy nadzwyczaj łagodne pszczoły inaczej reagowały w pogodny ciepły dzień ;-)
Pszczoły poniżej 10stC a nawet przy 12 -13 to każde są jak baranki ;-)

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, dadant
BoCiAnK pisze:
byliśmy na pasiece gdzie wgląd przy tej temp wydawał się że przeglądamy nadzwyczaj łagodne pszczoły inaczej reagowały w pogodny ciepły dzień
Pszczoły poniżej 10stC a nawet przy 12 -13 to każde są jak baranki

Z tym przeglądem to fakt, podnosiliśmy kilkadziesiąt powałek w celu ocenienia siły rodzin no i pszczoły traktowały nas jak powietrze... jakie to diabły rogate okazało się dopiero u mnie na pasiece podczas przekładania do moich uli. Pszczoły cały sezon waliły żądłami gdzie tylko się da a ich obsługa była więcej niż problematyczna. Nauczony doświadczeniem z tego sezonu stwierdzam że przeglądając pobieżnie rodziny w niskiej temperaturze nie można stwierdzić nic o ich łagodności.

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Panowie
Nie od wczoraj mam pszczoły i bardzo nie wiele jest matek których bym już nie miał w pasiece
nie kupuję matek w liczbie pojedynczej a raczej mnogiej nie jednokrotnie po 20szt a i więcej
Moja ocena matek polega na jednym
Iz Wiem że nie mam kontroli nad ich unasienieniem
wiec czasami się zdarzy że nawet z bardzo dobrego Źródła wyskoczy żmija co nie przesądza oceny o całej linii
Nie jednokrotnie napisałem że nawet roczna czy dwumiesięczna matka dająca złe pogłowie leci pod But co w dalszym Ciągu nie ocenia reszty nabytych z tej linii
Jeżeli z 15 szt matek dwie okazują się o zwiększonej agresji to tak uważam to za wielki sukces udowadnia to że w naszym okręgu 17 km (bo tak się szacuje zasięg lotu trutnia ) w innych pasiekach też dbają o pogłowie
iż nie jesteśmy w stanie wyeliminować zasiedlających dzikie miejsca przez pszczoły ( roje osiedlające się w lasach czy innych miejscach )

Nie interesują mnie prywatne spory czy animozje uważam że do niczego dobrego nie prowadzą
Ocenę pszczół można było pokazać inaczej czy opisać
Bo tu moim zdaniem nie chodzi o linie ale całokształt
Uważam że jeszcze się taka sprawa nie zdarzyła by nie można było jej rozwiązać ugodowo
Ale jak to w tej piosence
[center]<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/q5ec2dwBl8k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]

Tytuł:
Pszczelarz Roku
Pszczelarz Roku
Awatar użytkownika

Czy możliwy jest przypadek uzłośliwienia się łagodnej rodziny pszczelej?
Zacznijmy od dziedziczenia genów.
Genetyka to dziedzina, w której trudno coś jednoznacznie powiedzieć. Nie da się stwierdzić, co dokładnie odziedziczy młoda pszczoła po swoich rodzicach w szczególności gdy ojców wielu .
Dla lepszego zrozumienia zacznijmy od koloru . Jakiego koloru będzie pszczólka , decydują geny: dominujący i recesywny. Gen dominujący decyduje o kolorze ciemnym, a gen recesywny o jasnym /żółtym /. Tak więc pszczoła żółta jest wyposażona w dwa geny recesywne, a ciemna w dwa geny dominujące. Może zdarzyć się też tak, że dana pszczółka będzie miała dwa geny - recesywny i dominujący - będzie wówczas ciemna , gdyż gen dominujący jest silniejszy od recesywnego. Jak sprawa ta wygląda praktycznie? Zółte pszczoły rodzą się wtedy, jeżeli w trakcie zapłodnienia połączyły się dwa geny recesywne (od matki i trutnia). Ciemniejsze powstają, jeżeli jedno z rodziców przekaże swemu dziecku gen recesywny, a drugi rodzic gen dominujący lub też jeżeli połączą się dwa geny dominujące. Bywa też tak, że parze rodziców z ciemnym zabarwieniem urodzi się żółta. Tak się zdarza , ponieważ oboje musieli mieć przodków, którzy byli posiadaczami genów recesywnych.
Po rodzicach można dziedziczyć nie tylko cechy wyglądu, ale również cechy osobowości /czytaj : wściekłego charakteru /, tym bardziej gdy „ojców” było wielu. W dużym uproszczeniu , obowiązuje ta sama zasada jak opisana wyżej . Może się więc zdarzyć że w ciągu jednego życia , matka wydaje tak rożne potomstwo , nie tylko kolorystycznie. Niestety, wraz z genami nie da się przekazać samych dobrych rzeczy. Czasami pszczólki po swoich rodzicach dziedziczą także złe geny i to po bardzo odległych przodkach.
Dziwnym przykładem genetycznym jestem Ja
Moj dziadek , matka , ojciec / a nawet sąsiad / mieli piwne oczy a mnie Bozia dała jasne i w dodatku niebieskie . Charakterek też nie wiem po jakich przodkach , bo nieustannie mi się zmienia . Przepraszam że w tak uproszczony sposób , ale to temat zbyt skomplikowany dla przecietnego zjadacza chleba Zresztą na życie pszczoły mają wpływ nie tylko pojedyncze geny ale ich zespoły i nie tylko . Pszczoły zabójczynie wykształciły swoj charakter w określonych warunkach , jaki im stworzył homo sapiens
Przepraszam za przydługi monolog , już więcej nie będę.
paraglider.

Tytuł:
paraglider pisze:
Przepraszam za przydługi monolog , już więcej nie będę.

Za długi nie był a wręcz jest to temat o wiele bardziej rozbudowany i opisanie tego dokładnie zajęło by wielokrotnie więcej niż napisałeś ale zarys podałeś bardzo dobrze. :brawo:

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

paraglider pisze:
Czy możliwy jest przypadek uzłośliwienia się łagodnej rodziny pszczelej?
Zacznijmy od dziedziczenia genów.

Tak Jest taka możliwość sam to przetestowałem w swojej pasiece
u mnie wyhodowana matka o bardzo łagodnym profilu po unasienieniu wydała potomstwo bardzo łagodne pszczoły zachowywały się spokojnie wręcz nie reagowały na prace z nimi związaną po pewnym czasie coś się zaczęło zmieniać w ciągu 3 miesięcy zjadliwość pszczół tak wzrosła że praca z nimi była koszmarem nawet już przygotowałem się do wymiany matki poprzez nalot gdyż odszukanie matki w rodzinie było wręcz nie realne i pech nie wykonałem zamierzonego celu
rodzina przezimowała i wiosną była złośliwa nadal od połowy kwietnia coś zaczęło się znów dziać zaczęły łagodnieć w skutek ubytku starej zimowej pszczoły tak że końcem maja robiłem znów bez dymu lekko ubrany na dodatek w ulu pojawiły się pszczoły ciemne i Żółte co dowiodło że matka kopulując miała znaczną ilość towarzyszy po których wychodziły co raz inne pszczoły

Tytuł:
Awatar użytkownika

BoCiAnK pisze:
Baartez2006 pisze:
A w praktyce jak jest

Pasieka reprodukcyjna produkuje wyłącznie matki użytkowe po matkach reprodukcyjnych.

Właściciel pasieki reprodukcyjnej nigdy nie przeprowadzi oceny zgodnie z metodyką danej linii-nie stać go na to chociażby ze względów finansowych.

Więc trochę to dziwnie brzmi jak można sprzedawać matki reprodukcyjne po reprodukcyjnych no nie :oczko:
Ale to moje zdanie :leży_uśmiech:

Matki reprodukcyjne pochodzące po ocenionych wcześniej matkach zarodowych, produkują nieliczne pasieki zarodowe. Materiał zarodowy jest pod oceną KCHZ, nieliczni spelniający wymogi otrzymują prawo prowadzenia oceny nadawane aktem prawnym, dla przykładu:DZIENNIK USTAW Z 2008 R. NR 122 POZ. 787§ 2.pkt 14

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
AGI nie mam ale kupie ją w następnym sezonie uważam że przy moich srodkowo -europejskich to będą super ,też mi je odradzano a one bardzo łagodne .pawel

Tytuł:
ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

pawel pisze:
AGI nie mam ale kupie ją w następnym sezonie
A ja mam i polecam nie tylko zakup ale jak mi szczesliwie pszczoly przezimuja to bedzie ona w ofercie w odkladach pszczelich :jupi:

Tytuł:
Awatar użytkownika

W maju zostałem posiadczaem 5 szt . AGA3 ''jednodniowki'' , dwie z nich wylądowały w rodzinach które mogły '' robic '' za psy obronne'' , efekt- w czasie przygotwania do zimowoli mogłem w tych rodzinach pracować bez kapelusz , dlatego w sezonie 2012 będe zamawiał reproduktorke.

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak przy problemie złosliwosci fakt z życia pszczelarzy;
po wiosennym przegladzie pszczelarz poszukiwal matki u znajomego dla rodziny osieroconej , ten mowi ze mu da ale z rodziny bardzo złosliwej bo i tak będzie ją łączył bo z diabłami nie daje rady , ten pierwszy oczywiscie zabral matkę , W czasie jesiennego zebrania pszczelarskiego ofiarodawca kąsliwe pyta kolege jak tam rodzina z jego matką ? a ten powiada że tak łagodnej rodziny w życiu nie miał - i tu pytanie czy potmstwo mogło złagodnieć , czy moze ten szukajacy miał tak złośliwe pszczoły że ta ofiarowana była barankiem ?

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jeżeli są chętni do przeprowadzenia oceny terenowej wartości użytkowej agi,zgodnie z metodyką oceny terenowej,pod nadzorem KCHZ, to zapraszam.
Warunek:
1.Pasieka minimum 40 rodzin
2.Utworzenie grupy do oceny terenowej w liczbie 10-12 rodzin z matkami użytkowymi pochodzącymi od właściciela linii hodowlanej(mnie).
3.Utworzenie grupy kontrolnej w liczbie równej ilości ocenianych matek(10-12 sztuk) z własnego materiału.
Wszystkie oceniane matki i matki kontrolne muszą być poddane do takich samych rodzin lub odkładów.
Ocena potrwa od zaimowania ich na własnej pszczole w 2012 r, do września 2013.
Z propozycji jest wyłączony forumowyTomekmiodek(wie za co).
Pszczelarz musi podpisać zobowiązanie że udostępni do przeglądu oceniane rodziny i rodziny kontrolne do kontroli na każdym etapie oceny, pracownikowi podmiotu prowadzącego ocenę(lekarzowi wet. również).Średnio 10 razy w sezonie.
Wyniki oceny będą jawne i będą podlegały publikacji.
Muszę wiedzieć o chętnym na tyle wcześnie żeby był czas zgłoszenia jego pasieki, w celu przeprowadzenia kwalifikacji jej, do prowadzenia oceny.

Łagodność też będzie oceniana :oczko:

Tytuł:

Ule na jakich gospodaruję: WLKP 12r
A już miałem się zgłaszać z moimi 2 ulami, ale doczytałem, że trzeba mieć trochę więcej :uśmiech:
No ale co, jeden byłby porównawczy, a drugi testowy :uśmiech:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cezary256 pisze:
A już miałem się zgłaszać z moimi 2 ulami, ale doczytałem, że trzeba mieć trochę więcej :uśmiech:
No ale co, jeden byłby porównawczy, a drugi testowy :uśmiech:

Ocena, żeby była wiarygodna musi być prowadzona na reprezentatywnej grupie.
Nigdy nie ocenia się jednej matki, nawet 5 w każdej z grup to troche za mało by wykluczyć przypadek.
Tym bardziej ze wyniki oceny terenowej przeprowadzone przez uprawniony podmiot są jawne i mogą podlegać publikacji.
Jak Kolega zwiększy pasiekę, to zapraszam.

Tytuł:

Wiem wiem, tak sobie zażartowałem.
Pasiekę będę powiększał na wiosnę, ale raczej do 10 sztuk i myślę, że będę miał szansę na uzyskanie 2 sztuk AGI3 i na własną rękę ocenię jak ona będzie się spisywała na moim terenie.

Naturalnie unasiennione AGI3 mam nadzieję będą do zdobycia na wiosnę ?? Lepiej jak zakupię unasiennione, niż jakby mi się miały krzyżować z nie wiadomo czym na moim terenie.

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cezary256 pisze:
Wiem wiem, tak sobie zażartowałem.
Pasiekę będę powiększał na wiosnę, ale raczej do 10 sztuk i myślę, że będę miał szansę na uzyskanie 2 sztuk AGI3 i na własną rękę ocenię jak ona będzie się spisywała na moim terenie.

Naturalnie unasiennione AGI3 mam nadzieję będą do zdobycia na wiosnę ?? Lepiej jak zakupię unasiennione, niż jakby mi się miały krzyżować z nie wiadomo czym na moim terenie.

Tylko przy inseminacji mamy pewność strony ojcowskiej.

Tytuł:

TAk się dziwię,że ci co mają pszczoły, które się uzłośliwiły nie wymienili matek na nowe. U mnie też tak było choć nie mam matek od wojtka, ale w ym sezonie musiałem od tej złośliwej rodziny zrobić odkłady i pszczoły złagodniały.

Tytuł:

widziałem że pan wojciech wprowadził do swojego sklepiku nowy towar :leży_uśmiech: inseminowane użytkowe i naturalnie unasiennione :uśmiech:

Tytuł:

Unasiennione dostępne będą po 15 czerwca, a odkład robi się nieraz sporo szybciej :oczko:

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cordovan pisze:
Wracając do matek aga i aga3 jakie są dostępne w sklepiku - dostępność jest celowo ustawiona już teraz by można było sobie już zamawiać przez sklepik i by Wojtek mógł sobie też min. przez to określić zapotrzebowanie na matki ponadnormatywne bo prócz tego co w sklepiku idzie w Polskę jeszcze ogromna ilość matek. :oczko:

Sklepik to 0,2-1% tego co produkujemy.
W miarę napływu zamówień z terenu, może okazać się,że wiosną znikną z oferty sklepikowej,by pojawić się dopiero w sierpniu.
Niemniej jednak, cały czas przyjmujemy zamówienia telefoniczne i pisemne.
Co ważne: jeżeli przyjmiemy to realizujemy je w uzgodnionym terminie.

Tytuł:

Wilczek ty to masz łeb na karku powiem ci ja, szukajcie odpowiedzi, aż znajdziecie :oczko:

Awatar użytkownika

Zbliża się sezon hodowlany.Chętni do prowadzenia w swojej pasiece oceny terenowej (zgodnie z metodyką),naszych matek proszeni są o kontakt do 30 kwietnia br.
Jednym z warunków przekazania matek (inseminowanych) do oceny będzie pisemne wyrażenie zgody na publikację wyników oceny, z podaniem województwa, powiatu w którym ocena będzie/była prowadzona.

ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Aga w mojej pasiece

ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

Część druga

Witam

Widać bardzo dobre rodziny ,mają po 5-6 ramek czerwiu .Ciekawe co na to adriannos i Polbart znawcy pszczół i wiedzy praktycznej . :haha:
I gdzie Ci fantaści co mają po 12 ramek czerwiu i po 3 korpusy wielkopolskie połączonych 3 rodzin w kupę na jesieni. Góry ,a góry to nie to samo tak samo jak i pszczoła ,pszczole nie równa . Dla mnie te Agi są na +5 . Sam mam takie rodziny, oczywiście nie wszystkie bo by było za dobrze i wiem ,że to max. przy pogodzie jaka panowała na przedwiośniu .
Pozdrawiam Tomek

Awatar użytkownika

Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
Bogdan ładny film mówisz na tym filmie nie wiem co powiedzieć na temat tych pszczół najlepiej nic nich każdy sam wnioski wyciągnie ,jeśli czegoś nie dopisałem to reszta jest na twoim filmie .pawel

Za tydzień Panie Bogdanie pewnie pójdzie półkorpus i można czekać na miód mniszkowy:D

ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

adimaj13 pisze:
Za tydzień Panie Bogdanie pewnie pójdzie półkorpus i można czekać na miód mniszkowy:D

Oczywiście :wink: byle pogoda dopisała bo jak nie to kiepsko to widzę utrzymać w kupie :haha:

ADMINISTRATOR
Awatar użytkownika

swiwojtek pisze:
ale widzę nowe osoby włączające się

Wojtuś :wink:
Bo nim ja zabieram głos to jeszcze muszę mieć jedno dowód nie do podważenia bo pierdołami się raczej nigdy nie zajmowałem ani kopania pod nikim dołków

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 232 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.