FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 20:19 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 października 2015, 14:29 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 17:20 - ndz
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 18cm
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolsztyn
Witam serdecznie.
W związku z uruchomieniem w wersji Bata aplikacji do prowadzenia hodowli oraz sprzedaży matek pszczelich uprzejmie proszę o informacje dotyczące zauważonych błędów oraz propozycje/pomysły na poprawę funkcjonalności.
Aplikacja jest bezpłatna, oprócz hodowli umożliwia założenie własnego sklepu, przyjmowanie zamówień oraz koordynowanie wysyłek.
Bardzo ważna informacja dotycząca rejestracji: prosimy o przemyślany dobór loginu podczas rejestracji. Login ten będzie sub domeną sklepu z ofertą danego hodowcy.
Np. hodowca posiadający login Bartek będzie miał sklep z adresem: bartek.4apis.pl
Dlatego:
1. Proszę nie zajmować loginów które można uznać za marki np. polbart
Tego typu loginy są zastrzeżone dla hodowców, których można uznać za ich właścicieli.
2. Hodowców zainteresowanych korzystaniem z aplikacji zachęcam do jak najszybszej rejestracji w celu zarezerwowania dla siebie odpowiedniego loginu a tym samym nazwy sklepu.
Adres aplikacji: http://4apis.pl/manager.php

_________________
Pozdrawiam
BeeFree


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 20:00 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 17:20 - ndz
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 18cm
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolsztyn
Jeszcze jeden ważny szczegół - korzystając z aplikacji nie trzeba prowadzić sklepu.
Można po prostu wykorzystywać ją do organizacji hodowli na własne potrzeby.
Bardzo proszą o krytyczne uwagi.
Kolegom, którzy najbardziej nam pomogą rozdamy gratis książkę ''Łatwe pszczelarstwo" dr. Liebiga. (książka w trakcie wydania).
Jedna osoba otrzyma też zestaw do hodowli marki Nicot (wartość 300zł).
O zwycięzcach oczywiście poinformujemy na forum.

_________________
Pozdrawiam
BeeFree


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 20:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
A co z hurtownią ze sprzętem pszczelarskim?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 20:29 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 17:20 - ndz
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 18cm
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolsztyn
Bez zmian http://www.hurtowniapszczelarska.pl

_________________
Pozdrawiam
BeeFree


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 20:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Dziękuję,ale dla mnie bez zmian to było 4apis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 20:54 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 17:20 - ndz
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 18cm
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolsztyn
Emka24 na 4apis nigdy nie było hurtowni. Mieliśmy tam kilka artykułów i filmów, to wszystko.
Hurtownia od początku była na domenie, które podałem w poprzednim wpisie.

_________________
Pozdrawiam
BeeFree


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 21:04 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
beefree pisze:
Emka24 na 4apis nigdy nie było hurtowni


Nie miałem innego adresu a coś u was kupiłem i asortyment przeglądałem.
U góry po prawej była zakładka hurtownia-chyba.
Ale przecież to bez znaczenia -zapisałem nowy adres.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 października 2015, 22:20 - śr 

Rejestracja: 13 kwietnia 2014, 17:20 - ndz
Posty: 16
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 18cm
Miejscowość z jakiej piszesz: Wolsztyn
Emka24 masz rację, był banerek reklamowy.
Po kliknięciu przenosiło cię na właściwą stronę hurtowni.

Dzięki wszystkim zarejestrowanym.
Testujcie klikajcie i piszcie CO WAM SIE NIE PODOBA.
Potrzebne są takie krytyczne opinie jeśli to ma być coś dobrego.
Jest taka filmowa zasada, że jeśli aktorzy dobrze się bawią nagrywając komedię to często jest ona mało śmieszna dla widza.
Zgłaszajcie swoje uwagi nie tylko poprzez panel ,,zgłoś błąd"(takie zgłoszenie pomaga nam zlokalizować miejsce błędu - mamy ta informację zapisaną w wiadomości systemowej) ale również tu na forum. Każdy dorzuci swój kamyczek i może coś dobrego z tego wyjdzie.

_________________
Pozdrawiam
BeeFree


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2015, 11:30 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 19:59 - pn
Posty: 15
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań/Stargard
Witam!
Genialny pomysł! mam małe obawy, że rynek polski jest za mały na takie rozwiązanie, dlatego patrzcie nieco szerzej... ale już o samej aplikacji:

I. Tworzenie serii

1. Popracować nad polem "nazwa/numer serii" po kliknięciu w reproduktorkę a później następną powstaje nazwa "elgon/celle", czasem po wybraniu reproduktorki nazwa się nie zmienia. W dodatku mogę stworzyć serie o takiej samej nazwie/numerze (system nie alertuje, że taka seria już istnieje)

2. "liczba listw", liczba jest policzalna, ilość jest niepoliczalna (podobnie jest z "much" i "many" w j. ang.). Zresztą wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłoby wstawienie jednego pola "liczba mateczników" bo hodowca może mieć na listwach różną liczbę miseczek matecznikowych.

3. Reproduktorki (buttony a później w tabeli) najlepiej aby były kolorowane różnymi kolorami, wtedy gdy mam założone kilkanaście serii i kilka reproduktorek po kolorach mogę poznać, która seria należy do której matki.

4. W jakim celu stworzone zostały buttony "z cieplarką", "z rodziną wychowującą" ? nie wnosi to nic do programu. Jeśli mają pozostać to w przypadku wybrania "cieplarki" mogłoby dodatkowo pojawić się pole data "przełożenia do cieplarki", natomiast w drugim przypadku pole data "izolacja mateczników". Oczywiście każdy hodowca robi po swojemu, ale to mogą być daty sugerowane.

5. Dobrze by było aby np. 1 dzień przed wygryzieniem serii program alertował np. w postci wykrzyknika w tabeli, aby hodowca wiedział że wkrótce może spodziewać się matek z danej serii.

II Sklep

1. Profil. Nie mogę dodać avatara ani zmienić tapety. Po wybraniu "ustaw nowe" wyskakuje małe nieintuicyjne okienko, gdzie nie mogę nić zrobić. Mogłoby wyskoczyć okno tylko z 2 opcjami: "wyślij plik", "podaj URL obrazka" + opis sugerowanego rozmiaru grafiki w px. Po wgraniu nowego obrazka stary powinien się automatycznie usunąć, aby nie zaśmiecać Wam bazy danych.

2. Zdjęcie produktu. Udało mi się wgrać foto po 10 min, najpierw stworzyłem katalog a dopiero tam wgrałem zdjęcie, bo inaczej "height" okna jest tak małe, że nie mogę nic dodać.Zmienić intersejs okna lub dodać instrukcje co po kolei należy wykonać.

3. Przewoźnicy. Przydałby się button powrotu do poprzedniej strony.

4. Wyślij wiadomość do sprzedawcy. Nie działa. Wyskakuje komunikat "Wiadomość nie została wysłana z powodu wystąpienia błędu".

5. Wersje językowe. Rozumiem, że wersja beta jeszcze nie obsługuje. Jednak przydałby się w takim razie w sklepie "+48" przed numerem telefonu oraz "kraj". Czyli w "Dane kontaktowe sklepu" dodać pole "kraj" i wtedy pole "telefon" aktualizuje się o nr kierunkowy wedle narodowości.

Tak czy inaczej, świetny program i chwała twórcom! powodzenia! :thank:

_________________
Matki i rodziny pszczele BUCKFAST www.buckfast.info
---
Serdecznie zapraszam: kontakt@buckfast.info, tel. 695 009 192


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji