FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 11:30 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2017, 22:07 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Szukam namiarów na osoby, które mają w ofercie matki Celle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 22:08 - czw 
http://berentpasieka.pl/naszaoferta.html


Na górę
  
 
Post: 11 maja 2017, 22:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 marca 2015, 11:00 - wt
Posty: 59
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Mosty gm. Kosakowo
Ja w 2014 brałem od Tomka Miodka. Całkiem fajne, szybko idą w siłę na wiosnę. To były matule unasiennione. Jak oglądałem filmiki ubiegłoroczne to mówił, że ma celki jeszcze. Zadzwoń.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 22:15 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Dziękuję za informację. Jeszcze ktoś ma może?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 22:19 - czw 

Rejestracja: 01 września 2013, 10:18 - ndz
Posty: 5353
Lokalizacja: woj. Śląskie, Beskid Żywiecki
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Żywiec
JacekMosty pisze:
Ja w 2014 brałem od Tomka Miodka. Całkiem fajne, szybko idą w siłę na wiosnę. To były matule unasiennione. Jak oglądałem filmiki ubiegłoroczne to mówił, że ma celki jeszcze. Zadzwoń.

Wolę F2 po swoich :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 22:49 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek pisze:
Dziękuję za informację. Jeszcze ktoś ma może?


ja mam z cele, nieske, alpekę i nie tylko oraz BCF GZ, ale nie sprzedaje na zapisy tylko jak mam potrzebuje dużo dla siebie i to ja jestem priorytetem do końca maja, wszystko wychów w obecności matki

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 22:55 - czw 

Rejestracja: 27 maja 2015, 18:49 - śr
Posty: 1814
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Rudawa
Dziekuję za informację kudlaty. Jak te matki spisują się u Ciebie? Jesteś z nich zadowolony?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 maja 2017, 23:29 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8665
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
astroludek,

jestem zadowolony z wszystkiego co mam :mrgreen: gdyby było inaczej dawno bym się z nimi rozstał jak np z B21

_________________
xyz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2017, 11:29 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
w nd 14.05 nasatawiłem hodowlę Celle ale to będzie F2 -

z F1 jestem bardzo bardzo zadowolony - idzie w siłę lepiej od BF GZ i Alpejki, także Celle to zdecydowanie pszczoła na mniszek i sady... na minus tylko to że moze odrobine mniej łagodna od GZ a może i nawet tak samo łagodna...

w zeszłym roku pociągnałem kilka F2 z tej F1 teraz wszytskie 3 jakie podarowałem znajomej są najsilniejszymi rodzinami na jej pasiece i nie sa jakoś specjanie złośliwe - zachowuja się jak F1... Cellki niechętnie odciąga mateczniki - mimo że są najsliniejsze to zarówno u mnie jak i u znajomej na 24 podanych larw odciągają zawsze tylko 1 matecznik - GZtki odciągają powyżej 10-ciu... także wnioskuje po tym że mają raczej skłonnośc do cichej wymiany niż do rójki...

jak ktos jest zainteresowany Celle F2 prosze dac znać na prv... - w sobotę 20.05 będę wiedzial ile mateczników odciągneły... jak wszystko pójdzie ok to matki powinny wygryźć się 27-05 - matki są hodowne w obecności matki, larwy przekładam łyżeczką chińską...

mozliwe że będzie też kilka BF GZ też F2 - ale tych nastawiłem mniej...

jak ktoś chce to znajoma ma Jugo i Nieskę po reproduktorkach od K. Loca - mogę kilka matek od niej załatewić - sprzedaje po 15 zł - od siebie mogę powiedzieć, że bardziej podoba mi się z tych dwóch Jugo...

czekam na reproduktorkę z Celle unasiennioną naturalnie na wyspie ale przyjdzie peweni dopiero w lipcu... :| - jak ktoś zna niemiecki to mogę podesłać 6 stron A4 na temat tej pszczoły...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2017, 19:48 - wt 

Rejestracja: 18 marca 2013, 21:12 - pn
Posty: 1225
Lokalizacja: woj. kujawsko-pomorski
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
tomi007 pisze:
w nd 14.05 nasatawiłem hodowlę Celle ale to będzie F2 -

z F1 jestem bardzo bardzo zadowolony - idzie w siłę lepiej od BF GZ i Alpejki, także Celle to zdecydowanie pszczoła na mniszek i sady... na minus tylko to że moze odrobine mniej łagodna od GZ a może i nawet tak samo łagodna...

w zeszłym roku pociągnałem kilka F2 z tej F1 teraz wszytskie 3 jakie podarowałem znajomej są najsilniejszymi rodzinami na jej pasiece i nie sa jakoś specjanie złośliwe - zachowuja się jak F1... Cellki niechętnie odciąga mateczniki - mimo że są najsliniejsze to zarówno u mnie jak i u znajomej na 24 podanych larw odciągają zawsze tylko 1 matecznik - GZtki odciągają powyżej 10-ciu... także wnioskuje po tym że mają raczej skłonnośc do cichej wymiany niż do rójki...

jak ktos jest zainteresowany Celle F2 prosze dac znać na prv... - w sobotę 20.05 będę wiedzial ile mateczników odciągneły... jak wszystko pójdzie ok to matki powinny wygryźć się 27-05 - matki są hodowne w obecności matki, larwy przekładam łyżeczką chińską...

mozliwe że będzie też kilka BF GZ też F2 - ale tych nastawiłem mniej...

jak ktoś chce to znajoma ma Jugo i Nieskę po reproduktorkach od K. Loca - mogę kilka matek od niej załatewić - sprzedaje po 15 zł - od siebie mogę powiedzieć, że bardziej podoba mi się z tych dwóch Jugo...

czekam na reproduktorkę z Celle unasiennioną naturalnie na wyspie ale przyjdzie peweni dopiero w lipcu... :| - jak ktoś zna niemiecki to mogę podesłać 6 stron A4 na temat tej pszczoły...

Co do matek Celle wagi trafione w dziesiątkę. Poproszę o te 6 stron A4 na temat tych matek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2017, 21:53 - śr 

Rejestracja: 03 listopada 2011, 20:45 - czw
Posty: 970
Lokalizacja: zachód Poznania
Ule na jakich gospodaruję: 12r wielkopolski
tomi007, jak Ci nie przyjmują przełożonych larw teraz to znaczy, że coś źle robisz. Przez najbliższe 2, może 3 tygodnie każda normalna rodzina musi przyjąć przynajmniej 90% poddanych prawidłowo larw (przy podawanej przez Ciebie ilości - 24). Albo źle przekładasz albo coś nie tak przy zakraplaniu miseczek. Tak, że wnioski to można między bajki włożyć.

_________________
Zapraszam na stronę na FACEBOOK-u
Moje zdjęcia przyrodnicze


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2017, 08:04 - czw 

Rejestracja: 23 października 2007, 18:57 - wt
Posty: 1213
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Zły starter, źle przygotowana rodzina do pociągnięcia mateczników , myślę że tu jest problem glówny, larwy mogą być dobrze przełożone.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2017, 09:20 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
Witam,

pierwsze larwy były przekładane do startera 7.05 - ale to nie byt były Celle F2 tylko Jugo i Nieska - warunki następneg dnia były takie że padał śnieg przy przekładaniu ramki ze startera do rodziny wychowującej... - znajoma hodowle zaczeła jeszcze wsześniej więc 2 razy podała hodowlę do Cellek... ogolnie zarówno u niej jak i u mnie nie-Cellki lepiej pociągneły hodowlę - Cellki mimo że najsilniejsze odciągneły mi 2 mateczniki ale jeden zgryzły... teraz powinno byc duzo lepiej bo temp to 24C a nie 2C jak wówczas kiedy 8 maja sypneło śniegiem - na początku jak zeczęlo sypać myślałem że to płatki z czereśni lecą - ale jakieś były mi podejrzanie za duże...

wczoraj dzwoniłem do znajomej i faktycznie jest już dużo lepiej - BF przyjął jej 100% podanych Niesek tj 24 szt i to od razu tj bez startera... w Cellkach jednak już nie pociągnęła hodowli więc nie ma jak porównać... wczesniej tak jak pisałem - inne przyjmowały ponad 10 a Cellki 2 razy po jednym mateczniku odciągnely u znajomej - u mnie też tylko 1 a były najsilniejsze ze wszystkich... w ta sobotę będę wiedział ile przy 2 próbie Cellki odciągneły Cellek - wg mnie z uwagi na dużo lepsze warunki powinno byc już lepiej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 maja 2017, 09:41 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
lalux5 pisze:
Zły starter, źle przygotowana rodzina do pociągnięcia mateczników , myślę że tu jest problem glówny, larwy mogą być dobrze przełożone.


tu moge odpisać że larwy były przekładane z tego samego startera do Cellek i nie-Cellek - więc raczej problem ze starterem odpada - zarówno Cellki i nie Cellki tak samo były przygotowane - dzień wcześniej nad kratę poszła ramka z otwartym czerwiem i ramka z pierzgą + czerw zasklepiony na boki - drugiego dnia pomiędzy ramkę z pierzgą a czerew otwarty poszła ramka ze startera z 24 larwami - na górę ramek położyłem jeszcze ciasto-miodowo cukrowe bo z racji pogody pożytku nie było...

ogólnie pogoda b. nie dopisała - ale co zrobić jak wówczas miałem specjalnie wzięty urlop pod hodowlę a i termin musze dobrac tak aby wygryzały się w weekend... - w zeszlym roku na początku maja mialem u Alpejek 4-6 kg mniszka w półnadstawkach a teraz musiałem dac po 2 kg ciasta... niemniej mateczniki jakie zostały odciągnięte były dorodne - więc nie ubolewam nad tą mniejszą ilością...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 maja 2017, 12:43 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2286
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
tym razem Celle odciągnęły 15 szt na 24 podane larwy - także już nie odbiegają od BF - dostały 3 korpus bo już im było ciasno a i miodu mają sporo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 maja 2017, 11:23 - pn 

Rejestracja: 07 kwietnia 2013, 20:15 - ndz
Posty: 38
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Ja posiadam 2 reproduktorki Celle unasiennione na wyspie Neuwerk z tamtego roku. Zimowla wzorowa. Jedna z nich lagodna jak baranki, przegladam nawet przy braku pogody bez dymu. 2 dosc agresywna. Obie silne. Bede na poczatku czeewca zaczynal hodowle i po tej lagodniejszej wyhoduje f1. Napisze tutaj jesli bede mial nadwyzki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji