FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:37 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 marca 2010, 22:32 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Witam.No ja też przymierzam sie do wprowadzenia buckwasta.Niezły kontakt dał dariusz z niemiec linia F1.Tylko przesyłka troche dużo wychodzi. Jesli byłoby kilku chetnych zapłacilibyśmy za jedną przesyłką.Dzwoniłem tez do Pan S.Trzybińskiego który ma buckwasta jedną linie z Niemiec druga ze Szwecji.Przy dobrej pogodzie pierwsze jednodniówki byłyby koło 20 maja.Cena atrakcyjna 14zł. Tylko nigdy nie brałem i nie wiem jak z jakościa. Moze ktoś brał od pana Trzybińskiego i może coś powiedziec jak te mateczki sie sprawują.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 marca 2010, 23:02 - ndz 
murzyn i biała kobieta to mulat


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 marca 2010, 23:15 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 21:53 - sob
Posty: 99
Lokalizacja: kuj-pom
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. 10-cio ramkowe
mendalinho pisze:
Witam.No ja też przymierzam sie do wprowadzenia buckwasta.Niezły kontakt dał dariusz z niemiec linia F1.Tylko przesyłka troche dużo wychodzi. Jesli byłoby kilku chetnych zapłacilibyśmy za jedną przesyłką.Dzwoniłem tez do Pan S.Trzybińskiego który ma buckwasta jedną linie z Niemiec druga ze Szwecji.Przy dobrej pogodzie pierwsze jednodniówki byłyby koło 20 maja.Cena atrakcyjna 14zł. Tylko nigdy nie brałem i nie wiem jak z jakościa. Moze ktoś brał od pana Trzybińskiego i może coś powiedziec jak te mateczki sie sprawują.Pozdrawiam


ja brałem od P. Trzybińskiego w tym roku odkłady matki z Niemiec i ze Szwecji, do zimy doszły do siły i trzy ramkowe odkłady zazimowałem na ośmiu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2010, 12:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
mendalinho pisze:
Moze ktoś brał od pana Trzybińskiego i może coś powiedziec jak te mateczki sie sprawują.

Pare lat temu miałem ''przyjemnośc"" zamawiać u tego pana odkłady. Wspólpraca żadna . sumienność również na minus dwa nie POLECAM!!!!
W woli uzasadnienia zamowienie odkładow poczatek stycznia po godzinnej przyjemnej rozmowie do przesłania w końcu maja , efekt - czerwiec zaniepokojony brakiem przesyłki dzwonię i słyszę z ironią ze nic z tego być może w końcu lipca - NIEPOWAŻNE JAK TEN CZŁOWIEK tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2010, 13:54 - pn 
jv2m pisze:
mendalinho pisze:
Moze ktoś brał od pana Trzybińskiego i może coś powiedziec jak te mateczki sie sprawują.

Pare lat temu miałem ''przyjemnośc"" zamawiać u tego pana odkłady. Wspólpraca żadna . sumienność również na minus dwa nie POLECAM!!!!
W woli uzasadnienia zamowienie odkładow poczatek stycznia po godzinnej przyjemnej rozmowie do przesłania w końcu maja , efekt - czerwiec zaniepokojony brakiem przesyłki dzwonię i słyszę z ironią ze nic z tego być może w końcu lipca - NIEPOWAŻNE JAK TEN CZŁOWIEK tyle.


A To Cię chyba jakiś pech musiał Ci się przydarzyć ,,,, Choć nigdy od Trzybińskiego odkładów nie brałem , ale za to matki bardzo często
Jeszcze grubo przed refundacją kupując matki czy to sztucznie inseminowane czy na pasieczysku zawsze od tego hodowcy dostawałem stosownie wypełniona metrykę matki były zawsze na czas wysłane i bez problemowo
Jedynie zawsze w sezonie co mnie denerwowało to gdy dzwoniłem był na pasiece i chcący nie chcący musiałem się streszczać bo wiem jak ja reaguję na tel nad otwartym ulem :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2010, 18:47 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
A To Cię chyba jakiś pech musiał Ci się przydarzyć

Być może pech . temat nie wart drązenia , ale fakt jest faktem a można było tego uniknąć , zadzwonić powiedzieć nie dam rady przepraszm , ale widocznie wolał aby to się wlekło , może się zmienił nie ważne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2010, 20:55 - pn 
Pare lat temu miałem ''przyjemnośc"" zamawiać u tego pana odkłady. Wspólpraca żadna . sumienność również na minus dwa nie POLECAM!!!!
potwierdzam w początkach mego pszczelarzenia brałem od trzybinskiego odkłady były super , zamówiłem nastepne przyszły zsypance z matką w klateczce, to nie były pakiety to były odkłady, troche zywej pszczoły i kupa trupów na dnie z pieciu odkładów jako tako wyszły dwa , i jeszcze jedna ciekawostka była miedzy nimi ramka robiona z gałeżi okragłe patyki w nerwach połamałem i do dzis pluje sobie za to w brode, gdy zadzwoniłem do gościa to odpowiedź brzmiała , pieronskie chłopy takie odklady porobiły,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 marca 2010, 23:06 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Widze ze doświadczenia nie są najlepsze, ale rzeczywiście przez telefon robił dobre wrazenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2010, 13:49 - wt 
Brałem odkłady i matki od Pana Trzybińskiego i nie narzekam. Pomimo, że otrzymałem odkłady późne, to wszystkie doszły do siły i przezimowały w 100%.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 20:02 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Odkłady od pana Trzybińskiego ,
Kupiłem 3 odkłady,dostałem jako jeden z ostatnich pomimo że zamawiałem jako jeden z pierwszych , odkłady dostałem w lipcu , ale to wszystko to nic.Mona o ile tak można powiedzieć obecnie jest na czarno na 11 ramkach wielkopolskich , od początku były agresywne ale to co dzisiaj doświadczyłem przekracza wszelkie normy!!! nie pomógł kapelusz, kolejne oko opuchnięte , nie licząc dziesiątek innych użądleń ,żądliły nawet podkurzacz !!! tego jeszcze nie widziałem.Pozostałe dwa odkłady , 429 i B75 , agresywność na poziomie przeciętnej krainki jedna nie wiem która bo nie zostały opisane biega po po ramce jak szalona, a następne dokonały cichej wymiany . Czy i ja miałem pecha ?. Ciekawy jestem jakie doświadczenia z matkami od p. Trzybińskiego mają inni?.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 21:33 - śr 

Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:45 - śr
Posty: 98
Lokalizacja: Grudziądz
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie 12r, Dadant
hmmm....brałem od tego Pana matki przez 3 lata z rzędu unasiennione i jednodniówki (w tym roku po raz ostatni)ponieważ większość tegorocznych matek z rasą czy linią łączy tylko ubarwienie .......a agresywność z roku na rok coraz bardziej na minus.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2011, 21:38 - śr 

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 21:23 - sob
Posty: 1178
Lokalizacja: Beskid Wyspowy
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski
Mój ojciec kupił kilka lat temu i w tym samym roku wymienił z powodu agresji.

_________________
http://www.beskidzkabarc.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2011, 11:19 - czw 

Rejestracja: 27 lutego 2008, 22:08 - śr
Posty: 33
Lokalizacja: Grudziądz
Ja również potwierdzam nienajlepszą jakość matek. Co prawda młody ze mnie pszczelarz, ale opisuję matki jedno i dwuletnie. Ja kupowałem matki Bukfast, ale zraziłem się do tej rasy ze względu na matki jakie otrzymałem: kiepsko dochodzą do siły, w drugim roku pszczoły już są agrsywne. W tym roku brałem od tego Pana ostatni raz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2011, 21:46 - pt 
To sobie wyobraźcie, kilkadziesiąt takich matek które do mnie przychodzą na wcześniej przygotowane odkłady???

Nigdy więcej matek od tego .............!!!


Na górę
  
 
Post: 20 sierpnia 2011, 17:11 - sob 

Rejestracja: 04 grudnia 2009, 18:00 - pt
Posty: 677
Lokalizacja: Wrocław
Ule na jakich gospodaruję: ramka 36-18
Widzę, że powiedzenie " dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie " ma w tym temacie zastosowanie. Huzia na Józia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2011, 18:22 - sob 

Rejestracja: 27 listopada 2010, 00:02 - sob
Posty: 1909
Lokalizacja: Szprotawa
Ule na jakich gospodaruję: WP leżak i WP korpus
A tak szczerze to wcale te bukwasty od tego dostawcy nie są takie dobre, leniwce i matki coś nie takie i miał racje Mariusz, pozostałe od Mariusza są super bez żadnych zastrzeżeń i ładnie noszą. :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2011, 19:09 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
lucjan49 pisze:
Widzę, że powiedzenie " dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie " ma w tym temacie zastosowanie. Huzia na Józia.

Na tym to polega myślę że każdy wyraził swoje zdanie na ten temat.Forum właśnie takim celom służy. Ciekaw jestem co szanowny kolega może powiedzieć w tym temacie,proszę o własne doświadczenia z matkami od p. Trzybińskiego. Czasem pojawiają się tacy obrońcy jak np. kilka postów wyżej ADKUKLA, POJAWIŁ SIĘ I ZNIKŁ.
_________________
Jest wielu hodowców na temat których jak dotąd nie nikt złego słowa nie powiedział.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2011, 21:28 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
Napiszę tak. Nigdy niezamawaiłem matek od Pana Trzybińskiego .Ale co dziwne ,On wysyłki dokonuje w zbitej gwoździami płycie pilśniowej do beleczek i tam w środku jest zawartość . Czyli pakując chcac niechcąć musi zbić te gwoździ młotkiem co zapewne moze powodować zawsze jakiś stres dla pszczół . Nieneguje jakości Jego matek ,jedynie sposób zapakowania . Bo przecież sa specjalne kartoniki do wysyłek i pięknie się to przedstawia . Takze jeśli to przeczyta to niech weźmie pod rozwagę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 16:13 - ndz 
qq pisze:
Bo przecież sa specjalne kartoniki do wysyłek i pięknie się to przedstawia . Takze jeśli to przeczyta to niech weźmie pod rozwagę.

Piszesz o odkładach i paczkach ???????????????

A widziałeś uciekającego kuriera po otwarciu klapy (drzwi ) samochodu :leży_uśmiech: bo ja widziałem :leży_uśmiech:

wiesiek33 pisze:
Na tym to polega myślę że każdy wyraził swoje zdanie na ten temat.Forum właśnie takim celom służy.,proszę o własne doświadczenia z matkami od p. Trzybińskiego. Czasem pojawiają się tacy obrońcy jak np. kilka postów wyżej ADKUKLA, POJAWIŁ SIĘ I ZNIKŁ.

;-) Oceniać jest Bardzo łatwo lecz czasami trzeba pomyśleć
Jak Każdy producent odkładów do odkładów podaje matki NIE unasienione bądź Mateczniki
jak wiadomo to nigdy nie wiadomo z czym się ta matka obleci i jakiego kompana w powietrzu znajdzie a ci latają i po 17 km w poszukiwaniu miłości
Druga rzecz łagodność zależy od wielu czynników i zależności co kto przez to rozumie nie ma pszczół które by nie żądliły a strach ma czasami bardzo wielkie Oczy
czasami nawet baranki nie fortunnie obsługiwane potrafią być diabłami
jak widzę czasami ilości używanego dymu i ubiory tych odważnych to mnie strach ogarnia a raczej żal tych pszczół się robi że się muszą bronić ;-)
Miałem matki od ST i nigdy z nimi nie miałem kłopotu żadnego ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 19:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
BoCiAnK pisze:
Miałem matki od ST i nigdy z nimi nie miałem kłopotu żadnego ;-)

To dlaczego nie napiszesz , mam tylko piszesz w czasie przeszłym . tego samego dnia robiłem przegląd całej pasieki i tylko pszczoły od p. Trzybińskiego były agresywne ,do tego stopnia że podczas ucieczki zgubiłem okulary, a ubrany byłem standardowo. Nadmienię jeszcze raz że te pszczoły od samego początku były agresywne .Odnośnie tekturowych opakowań to jest coś takiego jak taśma klejąca , natomiast do tych skrzynek trudno się dostać myślę że nawet niedżwiedż miał by co robić.
http://s-pszczola.eu/co-to-jest-odklad/

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 19:34 - ndz 
wiesiek33 pisze:
BoCiAnK pisze:
Miałem matki od ST i nigdy z nimi nie miałem kłopotu żadnego ;-)

To dlaczego nie napiszesz , mam tylko piszesz w czasie przeszłym

Dlaczego już Ci Odpowiem
Bo mnie interesuje wiele linii , Matek ;-) Od Trzybińskiego miałem matki Włoszki i BF innych mam pod ręką wystarczająca ilość i nie muszę zamawiać tak daleko bo wystarczy jak siąde na hulajnogę ;-)
Obecnie BF mam od Lewkowicza i sa też OK ale jak mi się znudzą a pojawi cię coś ciekawego lub innego to O Sławku L też napiszę w czasie przeszłym wierny to jestem tylko dwóm rzeczą mojej Żonie
i marce Auta choć to drugie też mnie już zaczyna nudzić :leży_uśmiech:
Lecz mogę Cię zapewnić że gdyby Trzybiński sprowadził coś czego jeszcze nie miałem w pasiece pierwszy zadzwonię i zamówię ;-)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 19:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
BoCiAnK pisze:
Lecz mogę Cię zapewnić że gdyby Trzybiński sprowadził coś czego jeszcze nie miałem w pasiece pierwszy zadzwonię i zamówię ;-)

Właśnie tu jest problem że p.Trzybiński od dawna niczego nie sprowadził a jego reproduktorki są wnuczkami tych które kupił. :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 19:58 - ndz 
wiesiek33 pisze:
Właśnie tu jest problem że p.Trzybiński od dawna niczego nie sprowadził a jego reproduktorki są wnuczkami tych które kupił. :leży_uśmiech: :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Na to też jest Odpowiedź
Być na topie trzeba o to zadbać Niestety Taka jest Prawda ;-) nawet kot przy jednej dziurze mysiej zdechnie z głodu :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 20:42 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Tu pojawia sie pewien problem - jeden gani drugi moze nie narzeka , kazdy ma swoja ocenę danego materiału od poszczególnych hodowców , ale myślę ....,nie - napiszę jestem pewiem że są tacy hodowcy że zrobią wszystko aby ludzie '''znani'' w swiecie pszczelarskim otrzymali dobry materiał dla stworzenia dla siebie w pewnym sensie ''aliibi '', a dla reszty to tak jak leci i będzie tak do czasu gdy ten kto hoduje nie będzie ponosił pełnej odpowiedzialności matrerialnej za wprowdzony materiał , lub nie dotrzymania słowa , czy wprowadzone matki nie z takimi cechami jak w swoich reklamach / co jest bardzo ciężko wyegzekwować /. dotyczy to nie tylko ST , czy JJ , ale wielu innych , należy w tej ocenie być bardzo sprwiedliwym mogą być przypadki losowe złe trutnie itd. , lecz gdy kilku pszczelarzy ma podobne opnie '' o Tym czy Owym '' - to mówi wiele za siebie i ktoś rozsądny kto czyta fora pszczelarskie w to - '' gó.....o'' nie wejdzie .

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 20:49 - ndz 
jv2m, najszybciej by to rozwiązało to co masz napisane w motto
Dopłata bezpośrednia, lub likwidacja dofinansowania - może być przyczyną wprowdzenia normalności w pszczelarstwie.
Ale nam do normalności to tak jak małpie do lotu na marsa :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 21:14 - ndz 

Rejestracja: 05 lutego 2011, 19:51 - sob
Posty: 144
Lokalizacja: miechów
wiesiek33 pisze:
BoCiAnK pisze:
Miałem matki od ST i nigdy z nimi nie miałem kłopotu żadnego ;-)

To dlaczego nie napiszesz , mam tylko piszesz w czasie przeszłym . tego samego dnia robiłem przegląd całej pasieki i tylko pszczoły od p. Trzybińskiego były agresywne ,do tego stopnia że podczas ucieczki zgubiłem okulary, a ubrany byłem standardowo. Nadmienię jeszcze raz że te pszczoły od samego początku były agresywne .Odnośnie tekturowych opakowań to jest coś takiego jak taśma klejąca , natomiast do tych skrzynek trudno się dostać myślę że nawet niedżwiedż miał by co robić.
http://s-pszczola.eu/co-to-jest-odklad/

Kolego może faktycznie żle trafiłeś bo widzisz ja mam wszystkie pszczoły od Pana Trzybińskiego i wszystkie są bardzo dobre łagodne i nie miałem najmniejszych problemów . Pozdrawiam pepsi. :papa:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 21:53 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1152
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
qq pisze:
Bo przecież sa specjalne kartoniki do wysyłek i pięknie się to przedstawia . Takze jeśli to przeczyta to niech weźmie pod rozwagę.

Piszesz o odkładach i paczkach ???????????????

A widziałeś uciekającego kuriera po otwarciu klapy (drzwi ) samochodu :leży_uśmiech: bo ja widziałem :leży_uśmiech:

........


Bogdanie, oczywiście że o matkach , bo odkłady najczęściej są słane w skrzyniach i inne jest wykonanie.
Niepowiem ,razu któregoś Musiałem łapać matkę i towarzyszki bo wywiały z paczki ,ale wiadomo Mnie sie uda , resztato chodu i do kibleka :leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 21:56 - ndz 

Rejestracja: 22 maja 2011, 14:13 - ndz
Posty: 190
Lokalizacja: nysa
Ule na jakich gospodaruję: wz,wkl
BoCiAnK pisze:
jv2m, najszybciej by to rozwiązało to co masz napisane w motto
Dopłata bezpośrednia, lub likwidacja dofinansowania - może być przyczyną wprowdzenia normalności w pszczelarstwie.
Ale nam do normalności to tak jak małpie do lotu na marsa :leży_uśmiech:

Mam tylko nadzieję że ta małpa szybko poleci na marsa i u nas będzie normalnie( wiem jestem marzycielem :leży_uśmiech:) , a czy ktoś nie zastanawiał się nad wysłaniem petycji do ministra rolnictwa w tej sprawie?
Ta sprawa była także poruszana w programie Agrobiznes, niestety nie oglądałem całego tylko fragment, a przez internet mi nie chce działać, gdyby ktoś jednak był zainteresowany obejżeniem programu, zwłaszcza pierwszej czesci dotyczącej pszczelarstwa >>>>Klik<<<<


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2011, 22:22 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 22:01 - czw
Posty: 144
Lokalizacja: małopolskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja również brałem matki od tego Pana w tym roku.
Moje refleksje są takie:

- bardzo zły kontakt (człowiek jest złośliwy, przez długi czas tłumaczył mi, że jemu się nie opłaca wysyłać kilka sztuk (chciałem wtedy zamówić wtedy 4-5 sztuk), kazał mi wziąć 50, bo "on nie zajmuję się wolontariatem",

- 1 matka przyszła martwa, od razu zadzwoniłem z reklamację, usłyszałem: "to nie jego wina, on wysyłał żywą". miał mi przysłać drugą, po kilku monitach, że dalej jej nie mam, zrezygnowałem z zakupu, bo nie będę czekał do zimy.

- oprócz tego wysłuchałem wiele perełek typu: "skąd mam wiedzieć kiedy będą matki? niech pan zapyta żony, kiedy panu urodzi dziecko", "Jeden gościu dzwonił, z zapytaniem, czy mam działkę na Manhattanie. Nie mam."

Wnioski: To był mój pierwszy i ostatni sezon z p. Trzybińskim.

Zamawiałem potem u Pani Gembalowej 1 matkę, nie było słowa o tym czy się jej to opłaca.
Miły kontakt. Klasa sama w sobie.

_________________
judym12
http://www.dyrda.com.pl
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22527456


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2011, 12:26 - pn 

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 11:53 - czw
Posty: 64
Lokalizacja: wlkp
Każdy ma swoje doświadczenia. Ja też swego czasu sprowadzałem matki od S. Trzybińskiego i było wszystko OK. Teraz kupuję od M. Wilde z Olsztyna i też jestem zadowolony. Ale to może dlatego, że jestem mało wymagający?
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2011, 02:49 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ja również zakupiłem 2 odkłady u tego hodowcy buckwast 429 kaukaska kp. Moja ocena jest taka : Z góry byłem powiadomiony ,ze w 1 kolejce idą zamówienia więkrze ,a w drugiej kolejności drobne więc ok.Pieniądze mogłem wpłacić na konto po sprawdzeniu czy jest wszystko ok Co do pszczół kaukaska przy podejściu w odpowiedniej pogodzie żadnego problemu bez maski w podkoszulce, ale przy 15 stopniach lepiej nawet nie unosić powałki cecha typowa dla tej pszczoły więc wszystko ok. zakupiłem ją ze względu na mieszanie krwi z włoską buckwast 429: pszczoły nieco ruchliwe agresywność średnio/niska Obydwa odkłady musiałem odebrać osobiście na poczcie bo listonosz nie odważył się pofatygować :leży_uśmiech: odkłady3 ramkowe doszły do sporej siły Pomimo ze dostałem je pod koniec czerwca!regularnie je podkarmiałem za zimowałem je na 9 ramkach wp. pszczoły przy podejściu do wylotka nie atakują nie szaleją w okolicy pasieki więc jest wszystko ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 00:00 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
pawlo0710 pisze:
Ja również zakupiłem 2 odkłady u tego hodowcy buckwast 429 kaukaska kp. (...)

Matki naturalnie czy sztucznie unasienione ?

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 00:59 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
naturalnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 01:01 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
To dużo z genami nie poszalejesz.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 01:12 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
słyszałem ,ze ta krzyrzówka daje dobre efekty zobaczymy co wyjdzie ???Mam dobre warunki bo w promieniu conajmniej 2 km niema zadnych uli z tego co mi wiadomo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 01:16 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Poczytaj:

http://www.pszczelarskaoficyna.pl/pages ... z_2012.htm

Obrazek

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 01:22 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Wiadomości na ten temat i inne można znaleść w necie, bez zamawiania kalendarza ale nie wiem do czego zmierzasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 02:13 - wt 

Rejestracja: 03 marca 2011, 04:19 - czw
Posty: 173
Lokalizacja: Szczecinek
Brałem rok temu matki Krainki od p. Trzybińskiego i były na czas, bardzo miły i dobry kontakt. Pszczoły są łagodne :) Pod koniec maja mam dostać 5 odkładów 3-ramkowych Backfast, zobaczymy jak będzie z odkładami, umówiłem się na koniec maja, jeśli przyjdą w lipcu i nie będę powiadomiony to mu je odeślę. Bo jak umowa na maj to maj a jak nie jest w stanie to niech powie że będą w lipcu:)

_________________
Pozdrawiam Krzysiek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 09:49 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
a jakie buckwasty brałeś?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 09:50 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
ach żle doczytałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 09:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
W sumie to miałem problemy ,aby znaleść kogoś kto wysyła pocztą Z reguły chcieli odbiór osobisty a nie bede jechał na drugi koniec polski po odkłady :do bani: Skrzynki były zrobione dość solidnie. Zbite razem z wlotami powietrza u góry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 10:23 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 września 2011, 18:03 - pt
Posty: 272
Lokalizacja: czersk
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
A Krainka ? Coś ta pszczoła mi nie leży czasami jak jadę do kolegi który ją posiada, to albo się roją albo spokojnie się przejdę po pasiece i już mnie jakaś trafi a gdy przegląda ule to na podwórku oddalonym o 200m pełno lata nad głową a twierdzi ,ze ma spokojne.U mnie takie coś jest nie do przyjęcia!!!!mam jedną rodzinę krainek ale jak ubiegłego lata zarobiłem od nich w sierodek nosa z nienacka, przy spokojnej obserwacji :leży_uśmiech: to podpisały na siebie wyrok!!! tym bardziej ze to się powtarzało !!!!!w przyszłym roku wymienię je na minesoty i gz :wnerw:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 21:40 - wt 
pawlo0710 pisze:
A Krainka ? Coś ta pszczoła mi nie leży czasami jak jadę do kolegi który ją posiada, to albo się roją albo spokojnie się przejdę po pasiece i już mnie jakaś trafi a gdy przegląda ule to na podwórku oddalonym o 200m pełno lata nad głową a twierdzi ,ze ma spokojne.U mnie takie coś jest nie do przyjęcia!!!!mam jedną rodzinę krainek ale jak ubiegłego lata zarobiłem od nich w sierodek nosa z nienacka, przy spokojnej obserwacji :leży_uśmiech: to podpisały na siebie wyrok!!! tym bardziej ze to się powtarzało !!!!!w przyszłym roku wymienię je na minesoty i gz :wnerw:


Dziwne jest to co piszesz ale to może wina pszczelarza a nie pszczoły myślałeś o tym a co do tego czy bukfest sie roi każda pszczoła sie roi jak bedzie miała zbyt ciasno a jak jej wejdziesz na droge lotu to tez cie zodłem przywita


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 21:48 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lutego 2011, 23:26 - ndz
Posty: 334
Lokalizacja: opolszczyzna
Ule na jakich gospodaruję: wlkp. jednościenny i wlkp. 18
Co do matek, odkładów od p. Trzybińskiego to wczesną wiosną a nawet zimą - luty - złożyłem zamówienie na odkłady drogą elektroniczną, totalny brak zainteresowania relizacją zamówienia do połowy czerwca kiedy to w/w raczył się odezwać z lakoniczną informacją, ale na szczęście odkłady załatwiłem sobie w innym miejscu tak, że podobnie do większości tu na forum mogę powiedzieć "DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z ZAMÓWIENIAMI U TEGO PANA". Ale każdy i tak zrobi jak będzie chciał.

_________________
Pozdrawiam
novara


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2011, 22:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 stycznia 2010, 12:21 - pt
Posty: 3523
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Miejscowość z jakiej piszesz: Bydgoszcz
novara lepiej wiedzieć z jakim hodowcom ma się do czynienia pawel


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 stycznia 2012, 18:06 - wt 

Rejestracja: 22 marca 2011, 11:20 - wt
Posty: 427
Lokalizacja: Ponidzie
A ja złego słowa nie powiem- 2 razy kupowałem i 2 razy wszystko były Ok pszczółki sprawdziły się super- miodu biorę 2 razy więcej niż okoliczni pszczelarze. tyle że ja zawsze kupowałem jednodniówki a nie unasiennione :idea: :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 stycznia 2012, 10:18 - ndz 

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 20:24 - śr
Posty: 55
Lokalizacja: warmia
Biorę odkłady z ligusticą od p. Trzybińskiego, pszczoły wybitnie spokojne nawet na gryce,super pszczoła na duże pożytki, terminowość dostaw nie za bardzo kontakt tym panem jest świetny jak się w zimę zamawia odkłady czym bliżej dostawy to gorzej ja nawet dostałem opiernicz że tak często dzwonię gdzie się podziały moje odkłady. Podsumuwując pszczoły ma spokojniejsze od niego samego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2013, 20:44 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lutego 2012, 11:49 - pt
Posty: 34
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie/warszawskie zw.
Witam.
Niestety po kilkuletnim sumiennym kupowaniu u Pana Trzybińskiego mogę powiedzieć że nigdy więcej nie chcę mieć z nim nic więcej do czynienia nie dość że terminu nigdy nie dotrzymuje bo z maja dwa lata pod rząd zrobił się koniec lipca to - co najważniejsze- poziom kultury jaki ten człowiek sobą przedstawia pozostawia wiele do życzenia. Nie chcę współpracować z osobami którzy nie szanują swoich klientów .... nie polecam. A jak zadzwoniłem ze trzy matki nie przetrwały wysyłki to stwierdził że to nie jego problem bo i tak muszę za nie zapłacić ... a jak zapytałem czy to jest żart to usłyszałem że przecież mogłem nie zamawiać...
Żałosne zachowanie przekreśliło u mnie tego pseudo hodowcę. Nigdy więcej u niego nic nie zamówię.

_________________
Pozdrawiam ApisPol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 czerwca 2013, 22:10 - sob 

Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 18:20 - wt
Posty: 34
Lokalizacja: woj. dolnoślaskie
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Na wsi są kurniki i kury co znoszą smaczne jajka. Ale są też fermy co produkują jaja przemysłowe. Tak też jest obecnie z pszczelarstwem, są pasieki z miodem i pszczołami, ale są też "fermy" pszczele produkujące odkłady, matki, a produkt uboczny czyli miód to jak te jaja z ferm kurzych :blee: .
Niestety ogromne pasieki to "fermy" nastawione na zysk i nie ma czego więcej oczekiwać. Chcesz kupić dobre odkłady, ze zdrową pszczołą i otrzymać w terminie szukaj pszczelarzy z pasją lub dąż do tego by być samowystarczalnym.
Co do zachowania pszczelarzy to wynika z kultury osobistej. Jedni ją mają, a inni nie.
Tak więc Panie ApisPol głowa do góry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 czerwca 2013, 07:59 - ndz 

Rejestracja: 05 grudnia 2010, 21:54 - ndz
Posty: 1492
Lokalizacja: Wołów
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski/dadant
ApisPol pisze A jak zadzwoniłem ze trzy matki nie przetrwały wysyłki to stwierdził że to nie jego problem bo i tak muszę za nie zapłacić

ApisPOL mogłeś mu te Matki odesłać .

_________________
Odkłady pszczele: wielkopolskie i dadant tel.693305282 lub PW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji