FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 09:04 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 kwietnia 2010, 20:53 - czw 
Słyszałem talkie plotki że hodowcy matek buckfast którzy nimi handlują mogą mieć problemy tego typu że gdy ktoś poda nas do krajowego centrum hodowli zwierząt( KCHZ lub czegoś takiego:)) ze handlujemy takimi matkami możemy dostać kolegium w wysokości nawet do 50000zł. czy ktoś o tym słyszał??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 21:15 - czw 
Hodując Buckfasta łamiesz ustawę z dn. 29.o6. 2007r o organizacji hodowli i rozrodu zwierząt gospodarskich. Dziennik Ustaw nr. 133 poz 920 i 921. Ale KCHZ jest od hodowli,a od karania są inni.


Na górę
  
 
Post: 15 kwietnia 2010, 21:23 - czw 
Przemytnik pisze:
Słyszałem talkie plotki że hodowcy matek buckfast którzy nimi handlują mogą mieć problemy?

:haha: A jak Będę rozdawał za darmo to co :haha:
Dobrze że to tylko plotki Bo z prawdy można nasiusiać do spodni z śmiechu :haha:
Boczniak pokaż mi ta ustawę i kto ja uchwalił i kto podpisał
Jak się nie mylę jesteśmy w UNI a ustawy pisane na kolanie nikogo nie interesują :wink: jak i listy donosicielskie :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 21:24 - czw 
a jaka jest treść tych ustaw?? bo jakoś się w tym nie orientuje :?: :)
a w Polsce jest zarejestrowanych bardzo dużo różnych krzyżówek, to dlaczego Buckfasta nie można hodować który również jest krzyżówka :?: :?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 22:22 - czw 
Przemytnik pisze:

a w Polsce jest zarejestrowanych bardzo dużo różnych krzyżówek,

No właśnie
Nazwa Buckfast pochodzi od nazwy Angielskiego opactwie Buckfast Abbey w Buckfastleigh.
i jest mieszanina kilku ras
Każdy mający krzyżówki w swojej pasiece ma takiego Backfasta z swoista nazwą Miasta czy wsi a nawet Przysiółeka gdyż w Polsce nie jest zabronione hodować Włoszki ,Krainki , Kaukaza, Środkowo Europejska czy też innych ras tylko wielcy znawcy przypierd..... sie do Backfasta bo chcą zarejestrowania ksiąg bo na tym jest kasa
Jak by im pokazać Żółtą Włoszkę i BF no HL czy KB to na oko to chłop w szpitalu umarł
a żeby porównać czy sprawdzić co za rasa trzeba mieć Indeks Kubitalny A BF nie jest rasą
chyba że się mylę
Skoro ślimak to ryba :haha:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 22:50 - czw 
Dziennik Ustaw Nr.133 poz.920,i poz921"o rozrodzie ihodowli zwierząt gospodarskich"
ustawa wprowadza dyrektywy WE.Do tego Rozp. ministra roln. i rozw. wsi wsprawie ; ksiąg i rejestrów zwierząt hodowlanych z dn 29 sierp 2002r.
O sankcjach nic tam nie wyczytałem .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 23:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 15:03 - ndz
Posty: 664
Lokalizacja: Kraków
Boczniak pisze:
O sankcjach nic tam nie wyczytałem .


pewnie małym druczkiem :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 08:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 18:23 - pt
Posty: 318
Lokalizacja: Małopolska
Tak dla rozładownia emocji ; słyszałem że Ci co mają w pasiekach BF/ja też,/ otrzymają od Matki Natury w tym roku po 150 kg miodu na rodzinę ?!

_________________
Starajmy się zrozumieć co pszczoły ''mówią'' do Nas , a pszczelarstwo stanie się łatwiejsze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 09:09 - pt 
BoCiAnK pisze:
A żeby porównać czy sprawdzić co za rasa trzeba mieć Indeks Kubitalny A BF nie jest rasą
chyba że się mylę
Skoro ślimak to ryba :haha:

Jak pisze Dr.Olszewski w Pszczelarstwie . Pszczoła Buckfast jest rasą tylko że nie naturalną , bo rasa to jest podgatunek geograficzny . Buckfast , powsała na drodze krzyżowania kilku ras i to najlepszych . Dlatego też nie ma swojego wzorca jak inne rasy .

Patrząc co się dzieje ostatnio w naszej hodowli krajowej to pewnie już nie mamy ras które by nie odbiegały od opracowanego wzorca i wcale nie dla tego że pojawiły się BF.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 10:37 - pt 
wydaje mi się że jak BF nie jest zapisany jako rasa to nikt mi nie udowodni że moje pszczoły to BF 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 12:42 - pt 
dyskutowac na ten temat mozna pod warunkiem ze masz czystego BF a nie dostałes od kolegi czy jakiegos tam w polsce hodowcy u którego zapłodniła sie z samcami kaukazu czy innego okazu , potem ty ciagniesz z narybku nowe matki i samce co furgają w pobliżu , to nawet nie f-1 czy dwa to nowa odmiana kundli


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 14:54 - pt 
ja kupuję matki od hodowcy BF który posiada reproduktorki z Niemiec od Klausa Fehrenbacha:) wydaje mi się że jest to bardzo dobry materiał i sprawdzone źródło :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 kwietnia 2010, 21:09 - pt 

Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 20:02 - śr
Posty: 14
Lokalizacja: świętokrzyskie
Osobiście również wątpię żeby ktoś z KCHZ był w stanie odróżnić Włoszkę od BF
coprawda w temacie pszczółek nie mam zbyt dużego doświadczenia :oops: bo zajmuję się nimi dopiero 3 rok ale znam tą instytucję z racji hodowania królików rasowych i efekt jest taki że wzorzec KCHZ uznaje raptem koło 40 ras i odmian barwnych a w kraju hoduje się już prawie wszystkie występujące w EU czyli koło 140 ras i odmian barwnych. Efekt jest taki że na wystawach sędziowie oceniają na podstawie wzorca Czeskiego, Niemieckiego lub Europejskiej Federacji a jak pokazać stwora "szpecom" z KCHZ to mówią że to krzyżówka międzyrasowa :haha:
Sądzę że z pszczólkami było by podobnie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 17:24 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
O ile mi wiadomo to w polsce pszczoła niejest zwierzęciem po pierwsze pszczelarze sa traktowani inaczej niz rolnicy a po drugie ja rejestrowałem działy specjalne to niefigurowalo jako zwierzeta tylko zwierzeta pozostałe wiec w tym temacie mozna polemizowac jak kto chce ,zreszta to w polska to wszystko jest ponad unijne i bardzo smieszne jak patrze na to wszystko co sie dzieje to parodia



henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 17:31 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Cytuj:
niefigurowalo jako zwierzeta tylko zwierzeta pozostałe


A ..."zwierzeta pozostale", to [shadow=olive]NIE-zwierzeta[/shadow]? :D

Wg mnie to tez 'zwierzeta', tylko p o z o s t a l e.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 19:32 - sob 
Jerzy pisze:
Cytuj:
niefigurowalo jako zwierzeta tylko zwierzeta pozostałe


A ..."zwierzeta pozostale", to [shadow=olive]NIE-zwierzeta[/shadow]? :D

Wg mnie to tez 'zwierzeta', tylko p o z o s t a l e.


Widocznie kolega henry 650 za młodu w szkołę rzucał kamieniami . Mama mu mówi napij się mleka a on co ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 19:33 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
No Jerzy ale co do tych pozostałych zwierzat to sa dziwne zachowania naszych urzednikow ,wiec mysle ze to bardziej owad niz zwierze hehehe,a tak na powaznie to wroce do tematu ze niemozna dostac dotacji a to juz bylo poruszane na tym forum wiec cos tu smierdzi



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 20:53 - sob 
henry650 pisze:
No Jerzy ale co do tych pozostałych zwierzat to sa dziwne zachowania naszych urzednikow




Nie przejmuj się Mi kiedyś kazano przynieść NR Stada Zachowawczego Pszczół - Poszedłem do Agencji Rynku Rolnego bo tak nakazujący nakazał i mi wydali a na jakiej podstawie mi wydali to nawet ja nie wiem bo nigdy ksiąg nie zakładałem


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2010, 21:21 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sierpnia 2008, 23:08 - pn
Posty: 305
Lokalizacja: lubsko
Urzednicy państwowi to specjalny dział. Tak wszystko potrafia pogmatwać, że w końcu sami nie wieza o co im chodziło. N akursie pszcelarskim w jakim uczestniczyłem wukładowcy mówili, że w niedługim czasie bf będzie zarejestrowany jako rasa. Kilku z nich jest hodowcami bf i myślę, że wiedą co mówią.

_________________
A wy , pszczółki pracowite ,
Robotniczki boże ,
Zbierajcie wy miody z kwiatów ,
Ledwo błysną zorze !A wy , pszczółki , robotniczki ,
Chciałbym ja wam sprostać ,
Rano wstawać i pracować ,
Byle miodu dostać !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 czerwca 2010, 21:13 - czw 
Wiem z pewnego żródła,że te pszczoły testował OPSIK PUŁAWY przez trzy lata,wypadła bardzo żle wnaszym rejonie ,ponoć nieprzestawała czerwić nawet zimą. :cry:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 00:53 - pt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Godziszowiak2 pisze:
Wiem z pewnego żródła,że te pszczoły testował OPSIK PUŁAWY przez trzy lata,wypadła bardzo żle wnaszym rejonie ,ponoć nieprzestawała czerwić nawet zimą. :cry:


Testowali pewnie jakiegos Buckfasta z dużą domieszką krwi włoskiej. Nie kazdy Buckfast czerwi tak zawzięcie zimą. Dużo więcej kłopotu z zimowym czerwieniem sprawiaja czyste Włoszki . Wziąwszy pod uwagę warunki pogodowe i pozytkowe Polski w dłuższym okresie czasu bardziej miodną pszcołą jest zarówno Krainka, Kaukaska jak i miejscowa pszczoła dla danego terenu. Posiadanie pszczół BUCKFAST ma tylko sens jeżeli ktos wykorzystuje pozytek wrzosowy. W warunkach Polski w dużych pasiekach pszczóła włoska jak pokazuje życie nie ma racji bytu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 11:40 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4557
Lokalizacja: stare polichno
dewu pisze:
Urzednicy państwowi to specjalny dział. Tak wszystko potrafia pogmatwać, że w końcu sami nie wieza o co im chodziło. N akursie pszcelarskim w jakim uczestniczyłem wukładowcy mówili, że w niedługim czasie bf będzie zarejestrowany jako rasa. Kilku z nich jest hodowcami bf i myślę, że wiedą co mówią.


Obawiam się , że nie wiedzą co mówią , ponieważ Buckfast oznacza kierunek względnie metodę hodowli pszczół, którą brat Adam z opactwa Buckfast uznał w czasie swojej ponad 70-cio letniej pracy hodowlanej za optymalną do uzyskiwania wartościowych matek pszczelich o cechach odpowiadających temu, co dzisiaj nazywamy standardem pszczoly Buckfast. Mix różnych ras , nigdy nie będzie rasą
Z poważaniem - Janusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 czerwca 2010, 20:27 - pt 
Ale ma też zalete zimowe czerwienie pszczoły są gotowe na Przebiśniegi :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 30 grudnia 2013, 21:29 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 listopada 2013, 21:57 - czw
Posty: 2450
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski 12 ramkowy 5x1/2
Miejscowość z jakiej piszesz: lubelskie
polbart pisze:



Testowali pewnie jakiegos Buckfasta z dużą domieszką krwi włoskiej. Nie kazdy Buckfast czerwi tak zawzięcie zimą. Dużo więcej kłopotu z zimowym czerwieniem sprawiaja czyste Włoszki . Wziąwszy pod uwagę warunki pogodowe i pozytkowe Polski w dłuższym okresie czasu bardziej miodną pszcołą jest zarówno Krainka, Kaukaska jak i miejscowa pszczoła dla danego terenu. Posiadanie pszczół BUCKFAST ma tylko sens jeżeli ktos wykorzystuje pozytek wrzosowy. W warunkach Polski w dużych pasiekach pszczóła włoska jak pokazuje życie nie ma racji bytu.

To jak to jest w końcu ,nadaje się na polskie warunki ?,ewentualnie co się zmieniło w ciągu tych 3 lat,czy w dalszym ciągu jest przydatna tylko na wrzosy?.

_________________
Dzisiaj spojrzałem na swój nick ,potem na awatar.To nie jest tak jak myślisz się uśmiałem,ale i tak jestem za legalizacją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2015, 10:42 - czw 

Rejestracja: 02 lipca 2014, 10:36 - śr
Posty: 72
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
nic nikomu nie grozi. spokojnie, nikt nie łamie ustawy o hodowli zwierząt. bajki....

_________________
pozdrawiam,
Przemysław Gierchatowski

http://www.matki-pszczele.eu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji