FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:43 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 26 lipca 2013, 17:38 - pt 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
Co prawda to prawda:
Kupiłem w 2012 rw ok. 20 lipca 10 matek szt. unasiennionych i 2 jednodniówki. Jednodniówkę 1 ścieły, drugą o dziwo po rozpoczęciu czerwienia wymieniły.

Unasiennione matki długo nie podejmowały czerwienia, a jak zaczęły czerwić to czerw w w większości rozstrzelony, ale bardzo liczny i rodziny osiągały dużą liczebność (bardzo silne zwłaszcza na lipę), małorojliwe i co najważniejsze łagodne jak muchy, została tyko 1 matka z 10szt, teraz mam dużo matek F1 i nawet F2 - poznaję je po tym jak nie biegają po ramkach tylko powolutku jednostajnie pełzają - to spokojna pszczółka bardzo łagodna - w przeciwieństwie do moich które też są spokojne ale biegają po ramkach jak szalone i nie dam gwarancji, że któraś nie zerwie się i nie dziabnie - Wildówki bez względu na pogodę przez 3 lata nie użądliła mnie żadna.

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 stycznia 2014, 13:33 - sob 

Rejestracja: 20 stycznia 2014, 21:43 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: chojnów
no i panowie jaka dajecie ocene kortówce ? mineło już troszke czasu od napisanych postów powyżej.piszcie opinie pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2014, 01:09 - ndz 

Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 18:06 - ndz
Posty: 30
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Ja w zeszłym roku w lipcu kupiłem dwa odkłady tej linii. Pszczoła bardzo łagodna, szybko doszła do siły. Jak z miodem jeszcze nie wiem. Zobaczymy wtym roku. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2014, 01:12 - ndz 

Rejestracja: 28 kwietnia 2013, 18:06 - ndz
Posty: 30
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Zapomniałe dopisać w poprzednim poście Matki czerwiły badzo dobrze, czerw zwarty, od beleczki do beleczki (ramka wielkopolska). Bardzo szybko zapelnialy plastry. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2014, 11:50 - ndz 

Rejestracja: 20 stycznia 2014, 21:43 - pn
Posty: 24
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: chojnów
a ci co mają ją od kilku sezonów co powiecie czekam na opinie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 stycznia 2014, 19:14 - ndz 
czesterr1234 pisze:
a ci co mają ją od kilku sezonów co powiecie czekam na opinie


kup a będziesz zadowolony , ma wszystkie te cechy które powinna mieć dobra pszczołą


Na górę
  
 
Post: 26 stycznia 2014, 19:29 - ndz 

Rejestracja: 13 sierpnia 2012, 19:54 - pn
Posty: 111
Lokalizacja: południowe mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
Jak spisuje sie w górach swietokrzyskich?? Ma ja ktoś z tych terenów??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 września 2014, 16:48 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 marca 2010, 10:49 - wt
Posty: 956
Lokalizacja: Zielona Góra
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp 300 rodzin produkcyjnych
Użytkuje te matulki drugi sezon i są ok łagodne miodne, ale duży minus za obsługę. Spóźnienie 2 tygodniowe ok jestem wstanie zrozumieć bo pogoda itp. ale tekst typu jak się nie podoba to mogę anulować zamówienie i niech sobie pan szuka gdzie indziej to mnie wkurzył. Dodam że robiłem zamówienie na całe koło i nie były to 3 matki tylko kilkadziesiąt. W moim odczuciu powinni też powiadamiać wcześniej o planowanej wysyłce co najmniej kilka dni przed wysyłką a nie dzień wcześniej, co innego jeden odbiorca a co innego jak ja mam kilkadziesiąt osób w kole i trzeba obdzwonić ludzi tym bardziej że był to już okres wakacyjny. Za obsługę i zgrubiałość nie polecam są inni przyjemniejsi hodowcy

_________________
http://pasiekahania.pl/kurs-pszczelarski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 września 2014, 18:04 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Właśnie spoźnione ,,,,,krainki dały po jakieś 5lit .a bacfast po 12 i 16lit.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 września 2014, 19:03 - czw 
rever pisze:
W moim odczuciu powinni też powiadamiać wcześniej o planowanej wysyłce co najmniej kilka dni przed wysyłką a nie dzień wcześniej, co innego jeden odbiorca a co innego jak ja mam kilkadziesiąt osób w kole


Nie ma znaczenia jaki klient duży czy mały każdy powinien być obsłużony z obowiązującymi normami i odpowiednią kulturą.


Na górę
  
 
Post: 11 września 2014, 19:57 - czw 
w moim przypadku wszystko przebiegło wzorowo ode mnie duży + Polecam i pozdrawiam panią Marię , bardzo miła osoba


Na górę
  
 
Post: 17 maja 2015, 13:36 - ndz 

Rejestracja: 26 lipca 2013, 09:54 - pt
Posty: 53
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Wlasnie mam takie pytanie.Od kilku lat kupuje kortowki i jestem z nich zadowolony.....ale z ubieglego roku czyli 2014 byly wyraznie gorsze,niektore czerwily rozstrzelono,dlatego prosze o wasze zdanie jak u was .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 14:04 - ndz 

Rejestracja: 13 czerwca 2008, 15:48 - pt
Posty: 32
Lokalizacja: Wielkopolska
Witam.W ubiegłym roku wziąłem na refundację reprodukcyjną podana w izolatorze żeby mieć pewność że nie wyleci na oblot po zaczerwieniu wypuszczona do zimy rodzina silna podczas pierwszego przeglądu jeszcze była ale pszczoły po cichu ją wymieniły,prawdopodobnie jesienią młoda się unasieniła zimowały dwie .Obecnie jedna z lepszych rodzin.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 14:17 - ndz 

Rejestracja: 04 kwietnia 2015, 21:04 - sob
Posty: 47
Ule na jakich gospodaruję: wp wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Praga
Miałem już prawie wszystkie linie krajanki z Polskich pasiek. Są to bardzo dobre pszczoły ,a jak kto narzeka to tylko z własnych niepowodzeń i prowadzonej nieudolnej gospodarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 19:05 - ndz 

Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 23:27 - śr
Posty: 181
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Chojnice
Mam Kortówki od 2009 roku i zdanie jak najlepsze o nich.
Biorę zawsze matki naturalnie unasienione.
Jednak w zeszłym roku faktycznie musiało być coś nie tak:
zrobiłem 12 odkładów, z tego w dwóch matki po miesiącu przestały zupełnie czerwić. W tym roku widzę, że dzieje się tak w kolejnym.
W ośmiu rodzinach wymieniałem matki, z tego w trzech jest już po cichej wymianie.
Podkreślam, że działo się tak tylko z zeszłorocznymi matkami.W poprzednie latach nie miałem takich problemów, dlatego się nie zrażam i znowu złożyłem zamówienie. Myślę też o reprodukcyjnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 19:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Szoszon pisze:
Mam Kortówki od 2009 roku i zdanie jak najlepsze o nich.

Jeżeli mówimy o matkach użytkowych "na miód" ,to czym poza ceną różni się matka unasieniona naturalnie u hodowcy od unasienionej na pasieczysku pszczelarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 20:04 - ndz 

Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 23:27 - śr
Posty: 181
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Chojnice
emka24,

tylko i wyłącznie trutniami jakie są w powietrzu.

Przed 2009 rokiem nie wymieniałem matek, bazowałem na miejscowych kundelkach.
Podobnie pszczelarze w mojej najbliższej okolicy.
Z tego też powodu nie miałem zaufania do unasieniania u siebie.
Wydaje mi się, choć pewności nie mam, że u hodowcy ta sprawa przedstawia się lepiej.
Nie miałem nigdy z tymi matkami problemu.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że matki rojowe, unasienione w mojej pasiece, nie odbiegają znacząco od tych zmówionych. Kilka lat temu nie było tak dobrze, więc coś jest na rzeczy.
Z tego też powodu w tym roku, pierwszy raz zamówiłem nieunasienione.
Kombinuję też, by zacząć własną hodowlę matek.

Jest jeszcze drugi problem:
mieszkam w lesie, gdzie wszelkich owadożernych ptaszków jest masa.
Obawiam się, że wiele matek może nie wrócić z lotu godowego.
Czas pokaże jak to będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 20:35 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
Szoszon,
W/g mnie,na matki użytkowe wystarczą jednodniówki.Zakupiona u hodowcy jednodniówka skrzyżowana z "twoimi",miejscowymi trutniami da takie same ,a myślę że nawet lepsze efekty.Za różnicę zakupiłbym więcej matek na ewentualne straty ,których się obawiasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2015, 21:08 - ndz 

Rejestracja: 15 kwietnia 2015, 23:27 - śr
Posty: 181
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Miejscowość z jakiej piszesz: Chojnice
emka24,

przedstawiłem tylko mój tok rozumowania do tej pory.
Wcale nie uważam, że był jedynie słuszny, choć w części na pewno się sprawdził.
Tak jak pisałem, od tego roku przechodzę na jednodniówki.
Poprawkę na trudny teren wziąłem. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2015, 15:12 - śr 

Rejestracja: 12 listopada 2011, 21:48 - sob
Posty: 107
Lokalizacja: Lubelskie
T&T Szczegóły
Nr przesyłki: 117750614
Status: Wydano kurierowi
Data nadania: 2015-06-08 15:26:52
Data doręczenia:
Data Godzina Status Komentarz Oddział Dane dodatkowe

2015-06-07 20:05:00 Wprowadzona Wprowadzona do systemu Olsztyn
2015-06-08 15:26:52 Przyjęta Przyjęta przez kuriera w miejscu nadania Olsztyn wilde
2015-06-08 16:41:38 Magazyn nadający Przesyłka została wprowadzona na magazyn nadający Olsztyn
2015-06-09 08:01:10 Magazyn doręczający Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Lublin
2015-06-09 08:02:54 Wydano kurierowi Wydano kurierowi do doręczenia Lublin
2015-06-09 19:17:30 Awizo Awizo Lublin
2015-06-09 20:23:52 Magazyn doręczający Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Lublin
2015-06-10 06:55:15 Wydano kurierowi Wydano kurierowi do
za takie coss nie polecam tego hodowcy matki powinę być doręczone w ciągu 24 godzin a mam 3 dzien jak u mnie i nie ma ich jeszcze doreczonych n za kontakt i obsługę nie polecam ci co mają więcej zamawianych już po dostawali a reszta niech czeka ja mam zamuwione 15 sztuk przez związek w t9omaszowie lubelskim rostocznski noie polecam tego hodowcy pomimo że brałem u nieg matki speszyłem sie zmawiałem u polbarta,chachuły,gładysa,biel;eckego,gebali,loca,lewandowskicj i inych i zawsze matki bylły wysłane w teminie pomimo małych nieporozumień jak z lewadowskim ale doszły na czas


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2015, 20:07 - śr 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
szymex, to chyba jakas pomylka zaszla bo do mnie pani Maria wysłała w poniedziałek a we wtorek przyszly juz w bieszczady


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 czerwca 2015, 20:43 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
nie ma to jak robić komuś zły pijar z winy kuriera. Co roku kupuję kilka sztuk kortówek i jak do tej pory nigdy nie było problemów. Raz zdarzyło się że pszczółki się ugotowały były upały ponad 30 stopniowe, ale po telefonie bezproblemowo ustaliłem termin wysyłki reklamowanych matek. Matki bardzo dobrej jakości, Pani Wilde też bardzo miła podczas rozmowy.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2015, 01:00 - czw 
szymex pisze:
T&T Szczegóły
Nr przesyłki: 117750614
Status: Wydano kurierowi
Data nadania: 2015-06-08 15:26:52
Data doręczenia:
Data Godzina Status Komentarz Oddział Dane dodatkowe

2015-06-07 20:05:00 Wprowadzona Wprowadzona do systemu Olsztyn
2015-06-08 15:26:52 Przyjęta Przyjęta przez kuriera w miejscu nadania Olsztyn wilde
2015-06-08 16:41:38 Magazyn nadający Przesyłka została wprowadzona na magazyn nadający Olsztyn
2015-06-09 08:01:10 Magazyn doręczający Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Lublin
2015-06-09 08:02:54 Wydano kurierowi Wydano kurierowi do doręczenia Lublin
2015-06-09 19:17:30 Awizo Awizo Lublin
2015-06-09 20:23:52 Magazyn doręczający Przesyłka została wprowadzona na magazyn doręczający Lublin
2015-06-10 06:55:15 Wydano kurierowi Wydano kurierowi do
za takie coss nie polecam tego hodowcy matki powinę być doręczone w ciągu 24 godzin a mam 3 dzien jak u mnie i nie ma ich jeszcze doreczonych n za kontakt i obsługę nie polecam ci co mają więcej zamawianych już po dostawali a reszta niech czeka ja mam zamuwione 15 sztuk przez związek w t9omaszowie lubelskim rostocznski noie polecam tego hodowcy pomimo że brałem u nieg matki speszyłem sie zmawiałem u polbarta,chachuły,gładysa,biel;eckego,gebali,loca,lewandowskicj i inych i zawsze matki bylły wysłane w teminie pomimo małych nieporozumień jak z lewadowskim ale doszły na czas



zadzwoń do Pani Marii i powiedz jej o sprawie dostaniesz nowe a NIE pisz głupot .Powinieneś się wstydzić za takie oczernianie


Na górę
  
 
Post: 11 czerwca 2015, 08:18 - czw 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
juljan, to jest wlasnie prawda co piszesz bo kilkanascie lat temu kupilem u Pani Mari matke reproduktorke wczesnym latem oraz inne matki nie unasienniane po sezonie wszystko bylo ok ale na wiosne matka reproduktorka nie przezyla zimy reszte byly w porzadku i w rozmowie z pania Maria zapytalem o przyczyne pani nie dystktowala tylko wyslala nowa reproduktorke i sytuacja sie powtorzyla po nastepnej zimie to samo tylko reproduktorka zginela ale juz nie pytalem tylko zamowilem nie unasiennione matki to jest super hodowca


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2015, 13:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sierpnia 2010, 12:56 - czw
Posty: 752
Lokalizacja: Dabrowno / Mazury
Ule na jakich gospodaruję: dadant/wlkpl
W poniedzialek zamowilem dwie kortówki u p Katarzyny Wilde. wg umowy wczoraj zostaly wyslane , dzisiaj dotarly do mnie.

Jaki wniosek ? Nie nalezy hodowcy oceniac przez pryzmat dostawy, tylko przez material jaki dostarcza .

_________________
www.pasiekadabrowno.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 czerwca 2015, 22:13 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lipca 2011, 16:47 - pt
Posty: 4332
Lokalizacja: Mrozy/mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: WLKP 18cm
Ja tam czytam.. dzień wcześniej zamówiony kurier, następnego dnia odebrane o 15. Kolejnego dnia kurier nie zastał odbiorcy około 17. Dostawa trwałaby 26h.

_________________
Węza z własnego wosku.
511 110 110


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2015, 10:08 - ndz 

Rejestracja: 12 listopada 2011, 21:48 - sob
Posty: 107
Lokalizacja: Lubelskie
ja cały czas byłem w domu tylko kurier wo-gule do mnie nie dotarł nie dojechal do mojej miejscowosci wiec napisał co napisał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2015, 10:14 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
szymex, to nie pisz pierdoł o hodowcy tylko o firmie kurierskiej ,a moze takiej miejscowosci wogóle nie ma na mapie hehe,


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 czerwca 2015, 12:21 - ndz 

Rejestracja: 12 listopada 2011, 21:48 - sob
Posty: 107
Lokalizacja: Lubelskie
byłem na praktykach w pasiece melifera pani gebali wysyłali matki pocztą polską i sam od nich biorę i od innych hodowców i matki dochodzą na drugi dzien a z pasieką wile to mam ja i znajomi pszczelarze kłopot jak nie z kontaktem to problemy z wysylką lub kilkanascie razy zmieniany termin wysylki :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2015, 23:20 - czw 

Rejestracja: 05 lutego 2010, 16:10 - pt
Posty: 776
Lokalizacja: Warszawa i Płońsk
Ule na jakich gospodaruję: Warszawki posz. i wielkopolski
szymex, to chyba jakas pomylka zaszla bo do mnie pani Maria wysłała w poniedziałek a we wtorek przyszly juz w Bieszczady.

Ustalmy która Pani Maria - są dwa autorytety w zakresie hodowli i podawania matek - byłem na ich pasiekach i osobiście poznałem - kopalnia wiedzy zarówno Maria Wilde k. Olsztynka i Maria Gębala.

Zgodzimy się, że te Panie nigdy nie mówiły wymieniając szereg zalet o nieśmiertelności swoich matek pszczelich. Odchowajcie własne, zachowajcie stosowane metody ich podawania i powiecie, że te nasze przyjmowane są w 100% i czerwią przez 2 lata lub dlużej?

_________________
kamyk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:12 - pt 
glazek7777 pisze:
Odchowajcie własne, zachowajcie stosowane metody ich podawania i powiecie, że te nasze przyjmowane są w 100% i czerwią przez 2 lata lub dlużej?
Tak mam u siebie, 100% przyjęć, 100% powrotów z lotów, od 4 lat hoduję sam, matki nigdy nie czerwią u mnie dłużej niż dwa lata, wymieniam na nowe po tym czasie niezależnie jak czerwią, te dwulatki idą w drugim sezonie (w maju) "swojego życia" (nie mylić z sezonem pszczelarskim) do odkładów i jeszcze do jesieni czerwią, potem dostają bilet do krainy wiecznie pożytkowych pastwisk.


Na górę
  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:15 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan, a coś więcej, miodność, pyłek, kitowanie,budowa plastrów......


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:32 - pt 
jino2 pisze:
Cordovan, a coś więcej, miodność, pyłek, kitowanie,budowa plastrów......
Co mam Ci napisać - miodność moim zdaniem wysoka (na dziś dzień z pnia ok 70 kg już odebrane a teraz noszą facelię, lipę i spadź na lipach jeszcze od dwóch dni się pojawiła) ale zależna od układu pożytków i pogody bo bez tego najmiodniesze pszczoły nawet ze sztachet Ci nic nie naniosą, w zeszłym roku w sierpniu jak zrobiła się tygodniowa dziura pożytkowa nosiły sok z spadłych śliwek i winogron ale nie było tego na tyle by widzieć przybytek. Kitowanie - umiarkowane, raczej skąpo niż zbyt mocno. Pyłku noszą znaczne ilości ale nie są jakieś wybitne - noszące go wielkie ilości (kortówce w tym nie dorównają), odbudowa plastrów - cóż budują, wszystkie na komórce 5.1, w tym roku poddałem węzę z swojego wosku wykonywaną przez adamjaku to odkłady w dwa tygodnie od dnia wykonania ich odbudowały po 10 ramek wlkp. Rodziny budują plastry wspaniale. Ogólnie jestem zadowolony bo mogę spokojnie pracować z pszczołami, bez jakichś skafandrów, gołymi dłoniami, a pszczoła jest taką jaka wykorzystuje wszelkie możliwe występujące po sobie pożytki. Jeszcze nie zapytałeś o higieniczność i rojliwość więc dopowiem, w teście igłowym od 12 do 24h wszystkie uszkodzone larwy były wyeliminowane z plastra. Od 4 lat też nie miałem rójki ale to dla tego że wymieniam matki i rozładowuję nastrój rojowy nim one mogą w niego wejść. Do takiego pszczelarzenia dążyłem, teraz należy tylko to utrzymać na tym poziomie. Oczywiście piszę o AGA3 bo Cordovanki dopiero będą testowane i za 4-5 lat coś będę mógł o nich powiedzieć wstępnie.


Na górę
  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:39 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
Cordovan pisze:
wszystkie na komórce 5.1, w tym roku poddałem węzę z swojego wosku wykonywaną przez adamjaku

tak się składa, że ja też u Adama zrobiłem kilka plastrów węzy, ładnie ją odbudowały wszystkie bez wyjątku - 5,1 im odpowiada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:43 - pt 
jino2 pisze:
tak się składa, że ja też u Adama zrobiłem kilka plastrów węzy, ładnie ją odbudowały wszystkie bez wyjątku - 5,1 im odpowiada.
Ja szykuję na przyszły sezon by jechać do niego z 80 kg wosku i będę robił węzę tylko u niego, jeśli nadal będzie szła ta jakość z jaką wykonuje węzę będzie miał we mnie stałego klienta na przerób wosku. Cena za przerób jest dla mnie mniej istotna bo wolę zapłacić drożej ale wiem co mam i co daję pszczołom a to również w wielkim stopniu ma wpływ na higienę w pasiece.


Na górę
  
 
Post: 03 lipca 2015, 08:52 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
nie wiem czy widziałeś jak węza u niego powstaje, bo mi tam pokazał. szacun dla Adama.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2015, 09:11 - pt 
Ja u niego byłem i moją węzę wykonywaliśmy razem a raczej ja tylko pomagałem i patrzyłem, sam sobie ją na koniec ciąłem. Wiem jak wykonuje dlatego zamierzam u niego wykonywać i pewnie nie tylko ja, bo każdy kto miał od niego węzę wie jakiej jest ona jakości a ja mogę tylko potwierdzić że nie ma w jego pracy oszustwa, mataczenia, dodawania parafiny czy innych świństw a jak ktoś wyśle słabo sklarowany/oczyszczony wosk musi się liczyć z znacznym jego ubytkiem dlatego cena za przerób jest wyższa niż u innych wykonawców.


Na górę
  
 
Post: 03 lipca 2015, 09:15 - pt 

Rejestracja: 20 grudnia 2010, 16:37 - pn
Posty: 3036
Lokalizacja: Sokołow/ Warszawa
potwierdzam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2016, 17:52 - ndz 

Rejestracja: 20 września 2016, 21:05 - wt
Posty: 96
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp
Miejscowość z jakiej piszesz: Elbląg
U nas Kortówka ma najlepsze opinie. Ja mam 90% Kortówek i jestem z nich zadowolona. Jak większą ilość to odbieram osobiście /czwartek piątek/ jak mniejszą to kurierem /poniedziałek - środa/.
Co najważniejsze Kortówki od Wilde mają selekcję wagi przed wysyłką do klienta. Matki dużo większe niż u innych sprzedawców. Kortówka NU większa niż UN od pseudosprzedawców.

_________________
blog Ewa gotuje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji