FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:51 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27 grudnia 2012, 22:15 - czw 
Witam.Mam pytanie o matki od Pana Gładysa.Znajomy brał kilka matek i jak narazie jest zadowolony.Czy ten Pan jest z Łodzi? i czy sprzedaje matki unasiennione ,czy tez jednodniówki?I może ktoś posiada te matki i jak się spisują ?
Bo chciałbym na początek wymienić kilka matek i może od tego Pana bym zakupił.


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2012, 22:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ten Pan mieszka w Brzezinach koło Łodzi ,jakie matki będzie miał w tym roku nie wiem ,najlepiej zadzwonić 603210473 .
Ja osobiście negatywnych opini nie mam.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 grudnia 2012, 22:37 - czw 
A czy ten Pan posiada matki np krainki? Bo w opisie ma nieska i alpejka?


Na górę
  
 
Post: 27 grudnia 2012, 22:51 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
To również krajnka.
Co ma w tym roku\sezonie jeszcze nie wiem.

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2012, 00:02 - pt 

Rejestracja: 08 listopada 2011, 15:23 - wt
Posty: 279
Lokalizacja: wielkopolska
Ja w br brałem Brzezinki w ilości osiem matek- użytkowe unasiennione.Poddawałem do odkładów.Jak na razie wszystkie w porządku.Zobaczymy co pokaże czas.Producent jak najbardziej solidny.Osobiście polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 grudnia 2012, 18:37 - pt 

Rejestracja: 11 lipca 2011, 16:42 - pn
Posty: 209
Lokalizacja: powiat zgierski
Ule na jakich gospodaruję: Leciejewskiego, wielkopolski
Brałem od niego matki w tym roku, jeśli chodzi o kontakt i obsługę kupującego to nie mam zastrzeżeń. Jeśli chodzi o matki to może w przyszłym roku będę mógł je oceniać. Trafiłem do niego poprzez reklamę w kalendarzu pszczelarza 2012, wg. tej reklamy posiada linie Nieska, Alpejka, Kortówka, Brzezinka, Sklenar, Hinderhofer oraz Buchwast.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2013, 21:21 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Ponieważ pojawiły się pytania dotyczące naszych matek,więc zarejestrowałem się na forum aby bezpośrednio wyjaśnić. Matki hodujemy na bazie pszczoły crajnskiej czyli carnika. nasza linia nazywa się BRZEZINKA, jest to nazwa wzięta od naszej miejscowość. Linie prowadzimy w 3-ech grupach: 1 gr. stanowi materiał z linii trojsek [hinderhofer, alpejka] a w roku 2013 dolejemy czystej krwi troiseka. 2 gr. stanowią sklenery [9/15 i 9/26. 3 gr. została założona z [nieski, kortówki i orginalnej willi. Materiał do reprodukcji jest dobierany wewnątrz grupy, i unasienniany sztucznie. Linia jest pod kontrolą Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt: czyli materiał jest oceniany a następnie kwalifikowany i wpisywany do Ksiąg. I od tych prowadzimy dalszą reprodukcje i doskonalenie linii. W selekcji uwzględniane są następujące cechy: zimotrwałość, rozwój, miodność, łagodność, rojliwość. dodatkowo gromadzenie miodu w nadstawce, trzymanie się plastrów, skłonność do znoszenia pyłku. W 2013 r. przystępujemy do selekcji nad higienicznym zachowaniem pszczół. Pszczoła nasza jest selekcjonowana pod kontem intensywnej gospodarki wędrownej. Natomiast nasz materiał niech ocenią inni. Co rok sprzedajemy około 6000 matek a hodujemy już kilka lat. Więc trochę tego materiału w terenie jest. Dla zainteresowanych podaję nr. tel. 505 556 652. pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2013, 23:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Witam i ciesze się że wreszcie zdecydowałeś się "ujawnić" :wink:

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 stycznia 2013, 23:46 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
pszczółka1 pisze:
W 2013 r. przystępujemy do selekcji nad higienicznym zachowaniem pszczół.

Jakie cechy będziecie obserwować, jakie testy wykonacie? Jak wygląda obecnie kitowanie ramek i gniazda? Jak wygląda zimowla na dużych domieszkach spadzi? Jaka tendencja odbudowy ramek? Jaka przeciętna siła pszczół wyliczając w ramkach WLKP? Gdzie pszczoły mają tendencję do składowania pyłku- okrywowe, przy czerwiu? Start rodziny na wiosnę - czy szybki, czy ostrożny?

Zaczynam się powoli interesować Państwa matkami.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2013, 10:35 - śr 
Uff ,Adrian pytania super ,oby tylko była na nie odpowiedź.Ja również myślę o kilku matkach od Pana Gładysa,bo mój znajomy mający spora pasiekę ma te matki w swojej pasiece i bardzo jest zadowolony. :pl:


Na górę
  
 
Post: 02 stycznia 2013, 20:05 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
odpowiedzi na postawione pytania: 1 higieniczność będziemy oceniać za pomocą testu igiełkowego szablonem nakłuwa się 100 larw następnie po 24godz. robi się zdjęcie, i po 48 godz. powtarza. ilość usuniętych larw po24 ipo48 godz. daje obraz jak pszczoły są skłonne o usuwania martwego czerwiu [ czyli higieniczność] 2 jak wygląda zimowla na dużych domieszkach spadzi nie wiem, bo chociaż wędrujemy na spadż w bieszczady,to jednak miód im się zabiera, a w naszym terenie spadż rzadko i to raczej w lecie. Myślę że pszczoły wyselekcjonowane troiseka [hinderhofer i alpejk] z domieszką spadzi sobie dają radę. [ ale chętnie podejmiemy współprace "w ramach oceny terenowej" z osobami które chciały by przetestować matki w terenie spadziowym.] 3 u nas pszczoły odbudowują dużo ramek, w granicach od 0,60-do 1kg. węzy wynika to też z faktu że robiliśmy dużo odkładów. 4 pszczoły zimujemy na 1i1/2 korpusa ramki ostrowskiej, na 6-ciu do 9-ciu ramkach, [korpus nadstawkowy jest u góry] 5 rozwój wiosenny jest trochę zróżnicowany gr. sklenera i gr zmontowana z nieski kortówki i willi rozwija się dynamicznie, natomiast gr. hinderhofer i alpejki rozwija się trochę wolniej. 6 pyłek składają w plastrach skrajnych, ale my oceniamy tylko ilość przynoszonego pyłku,[ ocenę tę dopiero zaczęliśmy robić] 7 siła rodzin: rodziny są utrzymane na 1korpusie gniazdowym ostrowskiej i do 3 do 6 korpusów nadstawkowych, w zależności od okresu pożytku i gdzie wyjeżdżamy. a jezdzimy nawet 500 km. na pożytki. myślę ze odpowiedziałem na wszystkie pytania. jeśli nie to proszę pisać. Chętnie nawiążemy współpracę z osobami którzy chcieli by wziąć matki pod ocenę zgodnie z wymogami Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt. pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2013, 20:15 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
MAREK PODLASKIE o naszych [bo prowadzę pasiekę razem z 2-oma synami prawie 500 uli] matkach możesz zapytać Wacka Dudzińskiego też z twoich stron.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2013, 21:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cytuj:
2 jak wygląda zimowla na dużych domieszkach spadzi nie wiem, bo chociaż wędrujemy na spadż w bieszczady,to jednak miód im się zabiera, a w naszym terenie spadż rzadko i to raczej w lecie. Myślę że pszczoły wyselekcjonowane troiseka [hinderhofer i alpejk] z domieszką spadzi sobie dają radę. [ ale chętnie podejmiemy współprace "w ramach oceny terenowej" z osobami które chciały by przetestować matki w terenie spadziowym.]

Bardzo wielka szkoda, że wcześniej nie prowadziliście takiej oceny. Tym bardziej przy troisekach. 60-80% pszczelarzy, nie tylko młodych zaczynających, ale i starszych, ma z problemy, jeśli mają takowy pożytek. Do siebie staram się wprowadzać pszczoły tolerujące dobrze zimowlę na spadzi, bo czasem pojawia się końcem sierpnia, we wrześniu, ale nie zawsze bo ze spadzią to loteria. Domieszka czasem też to mało powiedziane. Ale to też zależy czym i kiedy karmimy i ile tego (spadzi) zostanie do zimy. Co do grup testowych, na forum znajdzie Pan wielu chętnych. Tylko wybrać uczciwych, a nie tych co chcą zyskać i matki dostać za przychylną ocenę.

Cytuj:
3 u nas pszczoły odbudowują dużo ramek, w granicach od 0,60-do 1kg. węzy wynika to też z faktu że robiliśmy dużo odkładów.

Trochę wymijająca odpowiedź. Z jednej strony przyzwoita ilość odbudowanej węzy-8-15-, z drugiej sugestia, o plenności pszczół. Rozbieżności jak mniemam też w zależności od grup selekcyjnych i siły rodzin? Jest to suma węzy poddanej do macierzaka, czy suma węzy macierzak+odkład? Ile odkładów tworzą Państwo z przeciętnej rodziny? Dziękuję tutaj jednocześnie za szczerość i przedstawienie rozbieżności. Cenię ludzi co napiszą jak jest, a nie od razu strzelają"na ciągłych pożytkach i trzy kilo odciągną". Tych drugich unikam.

Cytuj:
5 rozwój wiosenny jest trochę zróżnicowany gr. sklenera i gr zmontowana z nieski kortówki i willi rozwija się dynamicznie, natomiast gr. hinderhofer i alpejki rozwija się trochę wolniej.

Jeśli dobrze rozumiem, to albo macie w takim wypadku 2 krzyżówki, albo, albo główna krzyżówka może wykazywać dwa różne typy zachowań, zależne od odziedziczonych genów. Dla mnie równa to się informacji: nie ryzykuj, silna rodzina do zimowli, najlepiej połącz z b silnym odkładem. To mały problem jak dla mnie. Silne na zimę mają być i tyle.

Cytuj:
6 pyłek składają w plastrach skrajnych, ale my oceniamy tylko ilość przynoszonego pyłku,[ ocenę tę dopiero zaczęliśmy robić]

Dla mnie wystarczyłaby pierwsza część zdania. Ale, że Pan wspomniał, to jak wychodziło w grupach testowych (nie szczegółowo, a która więcej zbierała)?

Cytuj:
7 siła rodzin: rodziny są utrzymane na 1korpusie gniazdowym ostrowskiej i do 3 do 6 korpusów nadstawkowych, w zależności od okresu pożytku i gdzie wyjeżdżamy. a jezdzimy nawet 500 km.

Proszę mi wierzyć, że na prawdę cenię szczerość. Pan punktuje.

Interesuje mnie jeszcze kitowanie otoczenia. Jak to wygląda? Do pozostałych części Pana wypowiedzi nie mam pytań.

Z góry dziękuję i przepraszam za lustrację.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 stycznia 2013, 21:59 - śr 
pszczółka1 pisze:
MAREK PODLASKIE o naszych [bo prowadzę pasiekę razem z 2-oma synami prawie 500 uli] matkach możesz zapytać Wacka Dudzińskiego też z twoich stron.

Właśnie z nim rozmawiałem ,ale nie byłem pewien ,czy mówił o Twoich matkach ,ale teraz wiem ,że tak.Wysłałem wiadomość na P.w.Pozdrawiam :pl:


Na górę
  
 
Post: 03 stycznia 2013, 00:04 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
szanowny kolego w macierzaku odbudowujemy 6 czasem 7 ramek gniazdowych, "tak wynika z notatek które przed chwilą przeglądałem żeby udzielić wiarygodnej informacji" i 2 korpusy po 10 ramek nadstawkowych czyli 1/2 ostrowskiej. a co do rozwoju to tak jak pisałem ,prowadzimy 3 grupy każdą oddzielnie nie krzyżując ich ze sobą, 2 gr mają rozwój dynamiczny , a 3-cia gr. [ hinderhofer i alpejka] mają rozwój trochę wolniejszy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 stycznia 2013, 00:24 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
przepraszam że od razu nie napisałem ile robimy odkładów, ale ja w ,komputerze nie jestem taki bystry, ale do rzeczy. przeciętnie z rodziny robimy 2 dokłady ,1na rzepaku 2 na akacji. ale w przypadku braku pożytku i dużej ilości pszczół w ulu zdarza się że robimy 3. niektóre z tych odkładów przed karmieniem łączy się albo z innym odkładem albo ze słabszą rodziną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2013, 21:58 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Posiadamy nadwyżkę matek carnika linii brzezinka. cena nieunasienionych 20 zł. unasienionych naturalnie 60 zł. inseminowanych ze sprawdzonym czerwieniem 100 zł. matki reprodukcyjne 200 zł. dla zainteresowanych podaję nr. tel. 505 556 652. pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2013, 22:01 - wt 
Ja również brałem matki nieunasiennione w tym roku.4 sztuki ,wszystkie przyjęte ,matki czerwią bardzo ładnie ,więc czekam na zimowlę i start wiosenny.Pozdrawiam i dziękuję Marek :thank:


Na górę
  
 
Post: 02 lipca 2013, 22:10 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 stycznia 2013, 20:18 - śr
Posty: 227
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
sam zamówiłem reprodukcyjnom .azawsze od niego brałem i jestem zadowolony :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2014, 07:35 - czw 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Począwszy od 5 maja mamy w ciągłej sprzedaży matki pszczele Carnika linii Brzezinka. Posiadamy też materiał hodowlany Backfasta z linii KB z Danii, oraz GZ z Niemiec.Ceny matek 20 zł. NU. 60 zł. UU naturalnie, 100 zł.UU sztucznie, 200 zł. Reprodukcyjna.Telefon kontaktowy 505 556 652 lub 46 874 26 26.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 maja 2014, 09:29 - czw 
Marek Podlaskie pisze:
Ja również brałem matki nieunasiennione w tym roku.4 sztuki ,wszystkie przyjęte ,matki czerwią bardzo ładnie ,więc czekam na zimowlę i start wiosenny.Pozdrawiam i dziękuję Marek :thank:

Matki od Pana Gładysa przezimowały z małym osypem. Są w ulach leżakach dadanta 3 rodziny i jedna rodzinka w stojaku. Pszczółki narazie łagodne ,choć brałem jednodniówki.Noszą nakrop ,poro pyłku. Co dalej ,czas pokaże.


Na górę
  
 
Post: 30 lipca 2014, 08:01 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Ponieważ widzę ogromne zainteresowanie Ambrozją, więc mogę zainteresowanym zaoferować matki z materiału Szczupaka, które w tym roku dla niego inseminowaliśmy. matki będą wygryzać się 2 sierpnia. Dla zainteresowanych podaję nr tel 505 55 66 52 lub 46 874 26 26. Posiadamy też jeszcze matki linii Brzezinka. Pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lipca 2014, 16:45 - śr 
Co do matek Pana Gładysa ,to z jednodniówek unasiennionych u mnie na pasiece jestem bardzo zadowolony. Rodzinki silne ,kiepsko z tym roku z pożytkami ,ale nie musiałem im dawać syropu.Co ważne ,to 3 rodzinki spokojne .Jedna trochę po otwarciu ula próbuje pokazać ,czyj to domek ,ale trochę dymku i spokojnie przeglądałem.nie wiem jak będzie przy karmieniu ,ale w przyszłym roku zgłoszę się po matki do pana Gładysa. :thank:


Na górę
  
 
Post: 31 lipca 2014, 00:02 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Niewielu ma taką wiedze i tak długą tradycje w hodowli matek jak S.Gładys [przynajmniej na terenie centralnej Polski :wink: ]

_________________
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 sierpnia 2016, 13:11 - ndz 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
Posiadam na sprzedaż matki pszczele reprodukcyjne Carnika Brzezinka z grupy Hinderhofer i Sklener. tel 505 55 66 52lub 46 874 26 26. opis linij we wcześniejszych postach. pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 września 2017, 08:31 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2012, 00:19 - sob
Posty: 21
Ule na jakich gospodaruję: ostrowska
mam jeszcze na sprzedaż matki pszczele Carn. linia Brzezinka unasienione naturalnie (czerwiące) w cenie 50zł. szt. oraz 3szt. matki reprodukcyjne z grupy hinderhofer i 3 z grupy sklener w cenie 100zl. tel kontaktowy 501 440 936 lub 505 55 66 52. pozdrawiam Stanisław


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji