FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 19:20 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 07 stycznia 2009, 22:03 - śr 
cacek pisze:
zresztą ja nie mam takie problemu. najbliższa pasieka niecały 1km. ode mnie a właściciel ze 3 tak ze nie mam z tym problemu:) ja w ubiegłbym roku sam wprowadziłem 2 matki włoszki do pasieki.


Wiesz z tymi trutniami to tak jak z nami
Przecież latasz do Limanowej Na dziopy a ile masz km od domu
tak samo One lecą na chodoków parę km
Kumasz Baze :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2009, 21:20 - czw 

Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:49 - sob
Posty: 189
Lokalizacja: laskowa
[quote="Paweł"]
cacek co ty mówisz matka włoska unasienniona trutem ciemnym da potomstwo pół ciemne pół żółte to samo matka ciemna unasienniona trutem włoskiem nie wprowadzej ludzi w błąd wiec ??? :)

nie wiem czy ja żle napisałem czy zle zrozumiałem to co ty napisałeś. ale mi w każdym razie chodziło o to ze tam cześć tych pszczół może być ciemna. Tylko jakaś tam cześć w danym czasie po tym trutniu który zapłodnił matkę(truteń był koloru ciemnego) i pryzmujemy że akurat ten jeden truteń był takiego koloru a reszta trutni to były rasy włoskiej. tak że jesli było 6 trutni rasy włoskiej i np. ten jeden rasy kaukaskiej to raczej pół ciemnego i pół żółtego potomstwa nie będzie. jedyna jakaś tam cześć. i tak samo na odwrót.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 stycznia 2009, 15:11 - śr 
cacek pisze:
nie wiem czy ja żle napisałem czy zle zrozumiałem to co ty napisałeś. ale mi w każdym razie chodziło o to ze tam cześć tych pszczół może być ciemna. Tylko jakaś tam cześć w danym czasie po tym trutniu który zapłodnił matkę(truteń był koloru ciemnego) i pryzmujemy że akurat ten jeden truteń był takiego koloru a reszta trutni to były rasy włoskiej. tak że jesli było 6 trutni rasy włoskiej i np. ten jeden rasy kaukaskiej to raczej pół ciemnego i pół żółtego potomstwa nie będzie. jedyna jakaś tam cześć. i tak samo na odwrót.


Nie ma takiej możliwości bo jasny kolor jest dominujący , zatem żółta barwa włoszek będzie również dominować nad krainką czy kaukaską . Ale inne cechy już poza ubarwieniem , zostaną przyjąte przez włoszki .


Na górę
  
 
 Tytuł: Hinderhofer
Post: 26 maja 2011, 20:34 - czw 

Rejestracja: 30 maja 2008, 14:46 - pt
Posty: 11
Lokalizacja: łódzki wschodni
Witajcie

Czy ktoś ma doświadczenia z linią Hinderhofer

odebrałem dziś matki tej linii od Pana Gładysa z Brzezin, po prostu akurat takie miał w tej chwili, według zapewnień hodowcy to bardzo dobry materiał ale jak wypada w praktyce ??

_________________
Pozdrawiam
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2011, 23:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 grudnia 2010, 23:05 - sob
Posty: 3002
Lokalizacja: Łódź
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Mam tą linie od 2 lat,z tego żródła co Ty i od innego, do tej pory nie ma się do czego przyczepić,tak do jednych jak i drugich.
Typowa krainka w niemieckim wydaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji