FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 14:55 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 marca 2009, 22:13 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
BoCiAnK,
Cytuj:
I choćby nie wiem jak najdoskonalsze cechy przedstawiała zarodowa czy reprodukcyjna jak matka jest kiepskiej jakości to G.... z Tego

Nareszcie jakiś konsensus co do tego chyba niema żadnych watpliwosci.

bzzy
Cytuj:
Szczupak co Ty o tej braci pszczelarskiej tak w nią wierzysz???,

Bzzy naiwny nie jestem, wiem na jakim świecie żyje, dość twardo stąpam po ziemi i wiem że jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz-
jesli z góry zakładasz że czegoś sie nie da i nie sprubujesz :arrow: TO SIĘ NIEDA
a jeśli sprubujesz i nie wyjdzie -TO będziesz szukał innego sposobu :idea:
Może to utopia ale jak nie sprubujesz to sie nie dowiesz :roll:

A odnośnie mojej wiedzy - fakt jest mała i tak jak pisałem wcześniej w innym temacie ,
wiem że pierwszy mnie wypunktujesz :oops: jak jakiegoś BANIALUKSA NAPISZĘ
i powiem szczerze to jest to czego od Ciebie oczkuje :wink:
jesteś bespośredni i masz duży zasób wiedzy
ale tak jak ja - niewiesz wszystkiego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A z tymi ogłoszeniami to narazie sie wstrzymam chyba że chciałbyś coś odemnie ekstra ( czego nie robi sie dla kolegów pszczelarzy)
to dla ciebie :arrow: prawie wszystko - a co w końcu jak mamy Brać to
[scroll]bierzmy :lol: [/scroll]

Rety to kolejny temat który wychodzi po za ramy mojego monitora :lol: i muszę go przeglądać w Word-zie :shock:
pozdrawiam Szczupak :mrgreen: ( zielony i :shock: na widelcu bzzy :twisted: ) :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 11:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
bzzy
Cytuj:
Szczupak co Ty o tej braci pszczelarskiej tak w nią wierzysz???,

Bzzy naiwny nie jestem, wiem na jakim świecie żyje, dość twardo stąpam po ziemi i wiem że jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz-
jesli z góry zakładasz że czegoś sie nie da i nie sprubujesz :arrow: TO SIĘ NIEDA
a jeśli sprubujesz i nie wyjdzie -TO będziesz szukał innego sposobu :idea:
Może to utopia ale jak nie sprubujesz to sie nie dowiesz :roll:

A odnośnie mojej wiedzy - fakt jest mała i tak jak pisałem wcześniej w innym temacie ,
wiem że pierwszy mnie wypunktujesz :oops: jak jakiegoś BANIALUKSA NAPISZĘ
i powiem szczerze to jest to czego od Ciebie oczkuje :wink:
jesteś bespośredni i masz duży zasób wiedzy
ale tak jak ja - niewiesz wszystkiego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A z tymi ogłoszeniami to narazie sie wstrzymam chyba że chciałbyś coś odemnie ekstra ( czego nie robi sie dla kolegów pszczelarzy)
to dla ciebie :arrow: prawie wszystko - a co w końcu jak mamy Brać to
[scroll]bierzmy :lol: [/scroll]

Rety to kolejny temat który wychodzi po za ramy mojego monitora :lol: i muszę go przeglądać w Word-zie :shock:
pozdrawiam Szczupak :mrgreen: ( zielony i :shock: na widelcu bzzy :twisted: ) :mrgreen:[/quote]

oj Szczupak nie bądź taki skromny i nie rób ze mnie niewiadomo kogo, przecież ja to mam trzy słabe rodziny pod gruszą więc co najwyżej mogę podkurzacz trzymać w pasiece Rokiego jak robi przegląd :wink: :wink: :wink:

ps jak zapewne zauważyłeś Roki to dopiero ma cięty język, ja się dopiero uczę :wink: :wink:

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 11:40 - wt 
Szczupak pisze:
BoCiAnK,
Cytuj:
I choćby nie wiem jak najdoskonalsze cechy przedstawiała zarodowa czy reprodukcyjna jak matka jest kiepskiej jakości to G.... z Tego

Nareszcie jakiś konsensus co do tego chyba niema żadnych watpliwosci.

Nie bierz sobie tego dosłownie , bo zacznie się pogoń za dużymi matkami i dużymi beczkami na miód w tym roku .
Duża matka miodu nie naniesie , ale tak dorodna z odpowiednio wykształconymi organami i odpowiedniej masie czyli same zalety . Zostanie szybko przyjęta , szybciej się unasienni i podejmie szybciej czerwienie od średniej czy też małej . Czerwić będzie intensywniej i zwarcie co przełoży się na ilość pszczół robotnic i w konsekfenji dopiero na ilość miodu , pod warunkiem że będzie to również uwarunkowane genetycznie .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 19:57 - wt 
Roki Balboa pisze:
Nie bierz sobie tego dosłownie , bo zacznie się pogoń za dużymi matkami i dużymi beczkami na miód w tym roku .

Roki Matka miodu nie przyniesie :mrgreen: Ale pszczoły po niej Tak Popatrz
Duża matka , zniesie Duże jajo wylegnie się Dużą Pszczoła z Dużym Wolem i mając takich 70 tys w ulu Przytargają Duża Beczkę Miodu za którą weźmiesz Dużo Kasy

Mała matka małe jajo mała pszczoła mały wol ( nim moja dużaraz obleci to ta mała z małym wolem 2 razy musi i szybciej ją diabli wezmą od tego latania mało miodu mała beczółka mało kasy a uzapierniczać się musisz koło nich tyle samo a nawet i więcej :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 20:09 - wt 
Właśnie o tym pisałem , tylko w pośpiechu nie doczytałeś do końca . W tym roku podejmę próbę wyhodowania matki z dwóch jaj w jednej komórce , beczki już zamówiłem .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 20:21 - wt 
Roki Balboa pisze:
. W tym roku podejmę próbę wyhodowania matki z dwóch jaj w jednej komórce , beczki już zamówiłem .


Etam Bliźniaki zawsze są mniejsze :wink:
Lepiej Podlać na 3 dzień po przyjęciu mleczkiem wychodzą takie no ponad 3cm :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 06 czerwca 2009, 10:25 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
[quote="Kujawskie Miody"][b]Przyjmujemy zamówienia na matki jednodniówki(wysyłka lub odbiór osobiście) i mateczniki na wygryzieniu(tylko odbiór na miejscu w Bydgoszczy).Matki kraińskie linii NieSka,Viktoria, Niemka, Alpejka oraz jej krzyżówka z Niemką tzw. ALN (F:1) - bardzo miodne i łagodne o stosunkowo szybkim rozwoju.ALN tylko po matkach rekordzistkach. Zamówienia proszę wysyłać na adres e-mail:

Witam
Mam zapytanie: czy ktoś z kolegów zamawiał matki w u tych hodowców?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2009, 10:39 - sob 
a jakby tak skrzyzowac matkę pszczelą z szerszeniem lub trzmielem to dopiero by wyszły kolosy, wole by miały jak dziecięce wiaderka do piasku albo i większe, a dwa jajeczka? popatrz na kaczynskich , tak,samo nie wierze ze jezeli stosujemy podwójne przekładanie larw to jest więcej mleczka , pszczoły budują komorki szesciokątne dla oszczędnosci wosku i miejsca, pokarmu daja larwom tyle ile są zdolne zużyc to nie gęsi tuczone na swięta na zapiecku , matka w swoim mateczniku też wiecej nie dostanie jeżeli pływa w mleczku po poprzedniej larwie to dostanie go tylko do uzupełnienia stanu i jej potrzeby którą to pszczoły wykształciły przez tysiąclecia swego istnienia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 czerwca 2009, 22:29 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Birkut pierwszy wspomniał o podwójnym przekładaniu larw, co kiedyś było regułą zalecaną nie tylko przez Woykego i stosowaną metodą powszechnie przez pszczelarzy.Teraz szkoda na to czasu. Najszybciej na sucho/ larwa obojętna /,byle dużo.Potem szybciutko do cieplarki i do unasiennienia /te bez sprawdzonego czerwienia nabijają najszybciej kasę /.
"kasa Misiu, kasa się tylko liczy".
Fascynacje ramką Jentara przeżywałem 20 lat temu i na czym się skończyło? Ano,na zmodyfikowanej metodzie Alleya , obowiązkowo w obecności matki , z trzydniowego jajeczka - bo takie są najdorodniejsze.
A puki co, trzeba wykorzystać koniunkturę, bo prędzej czy póżniej dopłaty unijne się skończą i wtedy okaże się , że zabraknie również frajerów do zakupu bubli.
Jak to ktoś powiedział:..."kasa Misiu, kasa się tylko liczy".
Są chodowcy i hodowcy - wolę tych przez samo h.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 10:36 - ndz 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Kujaeskie miody to wielki niewypal !!! Po dyskusji wczesniejszej /na tym forum/ wyslalem zamowienie na kilka sztuk, na koniec maja - celem sprawdzenia czy rzeczywiscie jest tak dobrze jak pisza. Otrzymalem odpowiec, ze szczegoly e-mail: lub tel. Podalem mail, telef. i prosilem o kontakt lub ich telefon aby dograc wysylke i co? WIELKIE NIC ! Zadnego odzewu , zadnego kontaktu. Ponownie przeslalem mail. z prosba ze interesuje mnie zakup ich matek. Dalej nic -----? Pisze bo kol. Wieslaw 48 pyta o ocene. Jezeli ich solidnosc laczy sie z jakoscia matek to dzieki za taka wspolprace.
PS Nie podam teraz lecz moze kiedys. Zamawialem matki czerwiace unasiennione sztucznie u znanego hodowcy . Pszczolki ladnie przyjely. Matki chodzily po plastrach ,lecz jednej zachcialo sie na oblot i nie wrocila. Zareklamowalem i mila niespodzianka na drugi dzien przyszla mi nowa matka /bez jakichkolwiek oplat/
To jest hodowca - a znamy go chyba wszyscy. Co na to KUJAWSKIE MIODY - moze przeczytaja i dadza jakies wyjasnienie
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 11:22 - ndz 
rysiekm pisze:
Szczupak masz racje ja tez wierze w BRAC PSZCZELARSKA , ci co w nia nie wierza to sa osobniki z typu b i z n e s. Spelniaja wszystkie kryteria dobrego pszczelarza , ale patrzac na pszczolke widza tylko kase...!
Kujawskie miody - zamawiam u ciebie trzy matki ALN'ki . prosze o realizacje na 29.05 do 03.06 - 2009r. /oczywiscie zaplace/. Podaj kontakt to potwierdze , a do dyskusji na temat ich wartosci wroce na jesieni. Moj jest w temacie - Kim jestesmy.
Pozdrawiam wszystkich co chca sprawdzic ALN'ki.

Tu Ci się kolego należalo nawet za to co napisałeś że nie mam racji , można powiedzieć że w tej dyskusji dostałem małe baty od Ciebie . Widocznie ten bat miał dwa końce i tak niestety bywa .

Co do wymiany tej która Ci nawiała , Hodowca okazał się za dobry bo nie powinien Ci przysyłać drugiej (no chyba że miał w tym cel)Ewidentnien Twoja wina , matki insyminiwane nie czerwiące powinny być za kratą .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 11:47 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Taka mila niespodzianke tez mialem juz kilka razy ze dostalem matki ktore padly w transporcie ,oraz ktore reproduktorki ktore niezostaly przyjete bardzo milo ze strony tych hodowcow mysle ze potrzeba nam wiecej takich ludzi uczciwych



henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 13:39 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
[quote="rysiekm"]Kujaeskie miody to wielki niewypal !!! Po dyskusji wczesniejszej /na tym forum/ wyslalem zamowienie na kilka sztuk, na koniec maja - celem sprawdzenia czy rzeczywiscie jest tak dobrze jak pisza. Otrzymalem odpowiec, ze szczegoly e-mail: lub tel. Podalem mail, telef. i prosilem o kontakt lub ich telefon aby dograc wysylke i co? WIELKIE NIC ! Zadnego odzewu , zadnego kontaktu. Ponownie przeslalem mail. z prosba ze interesuje mnie zakup ich matek. Dalej nic -----? Pisze bo kol. Wieslaw 48 pyta o ocene. Jezeli ich solidnosc laczy sie z jakoscia matek to dzieki za taka wspolprace.

Rysiekm - dzięki za tą informację - dokładnie mam taką samą sytuację i ocenę tego hodowcy. Termin dostawy minął 1 czerwca br, na zapytanie meilowe do dzisiaj cisza. Na przyszłośc trzeba chyba wykazywać więcej ostrożności w takich ogłoszeniach. Pozdrowienia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 16:57 - ndz 

Rejestracja: 15 stycznia 2009, 22:31 - czw
Posty: 215
Lokalizacja: kuj-pom
Może się im wyroiły?

_________________
Pasieka Wilczkowo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 17:07 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2007, 17:20 - pt
Posty: 1836
Lokalizacja: Warszawa
Ule na jakich gospodaruję: dadant
sami mówili, że zakładają kilka serii matek, tak więc możliwości ograniczone,

_________________
Kasa Misiu kasa coś takiego jak brać pszczelarska nie istnieje ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 czerwca 2009, 09:09 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
wieslaw48 pisze:
Kujawskie Miody pisze:
[b]Przyjmujemy zamówienia na matki jednodniówki(wysyłka lub odbiór osobiście) i mateczniki na wygryzieniu(tylko odbiór na miejscu w Bydgoszczy).Matki kraińskie linii NieSka,Viktoria, Niemka, Alpejka oraz jej krzyżówka z Niemką tzw. ALN (F:1) - bardzo miodne i łagodne o stosunkowo szybkim rozwoju.ALN tylko po matkach rekordzistkach. Zamówienia proszę wysyłać na adres e-mail:

Witam
Mam zapytanie: czy ktoś z kolegów zamawiał matki w u tych hodowców?


Ja zamawiałem 2 matki linii Viktoria. Zero problemów. Umówiłem sie telefonicznie z Panem Jackiem Wojciechowskim. Potrzebowałem je szybko. Zamówiłem chyba 28 kwietnia, a miałem u siebie po długim wekendzie 5 maja.
Dałem do odkładu, za 2 dni składały jajeczka.
- 1 odkład 3 ramki czerwiu 2 osłonowe z pokarmem
- 2 odkład 2 ramki czerwiu 2 osłonowe z pokarmem
Minął miesiąc odbudowały po 5 ramek węzy każdy.
Narazie żadnej rewelacji nie mogę stwierdzić. Pracują jak inne. Zobaczymy po sezonie.
Ja kupowałem tamtego roczne (z czerwonym opalitkiem) czerwiące, przezimowane w ulikach zapomniałem nazwy (chyba mini plusach czy jakoś tak).

Jak ktoś potrzebuje kontakt to podam komórkę na priva.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 15:52 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 listopada 2007, 21:31 - sob
Posty: 154
Lokalizacja: Racibórz
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Przymiotnik hodowca, czy pasieka hodowlana w przypadku naszej pasieki to lekka przesada, raczej zjmujemy się reprodukcją matek ze sprawdzonego u Nas materiału. Matki reprodukcyjne pochodzą z najlepszych polskich hodowli i z kilku żródeł z Austrii i Niemiec.
We własnym zakresie sprawdzamy owe żródła, ale w dużej mierze korzystamy z doświadczeń najlepszych hodowców. Ścisłe kontakty osobiste i uczciwe relacje biznesowe zaskarbiły Nam przyjażń i zaufanie wielu znanych hodowców.
Niestety "zmienna" jakość matek z refundacji zmusiła Nas kilka lat temu do odświeżenia sobie wiedzy akademickiej i powrotu do hodowlii, czy raczej reprodukcji matek na własne potrzeby.
Reprodukujemy tylko matki kraińskie.Nasza pasieka produkcyjna bazuje na trzech sprawdzonych liniach AlxN, Viktoria(od pana Jacka Wojciechowskiego) i Nieska, jeszcze testujemy Sklenara z kilku żródeł. Nadwyżki w sezonie 2009 chcemy udostępnić pszcelarzom, ale z powodu niewielkiej skali produkcji nie jest to oferta masowa(planujemy max 4-5 serii po 80 matek).

Nasza oferta w tym sezonie ogranicza się do jednodniówek, ale w kolejnym planujemy zaoferować również niewielką partie matek naturalnie unasiennionych tylko czerwiących= ze sprawdzonym czerwieniem.

Ceny:

- jednodniówni 15 zł

- mateczniki na wyg. 10 zł (minimalne zamówienie 2 szt.) - tylko odbiór na miejscu w Bydgoszczy

Ja też byłem przekonany że zamawiam U p. Jacka Wojciechowskiego, ale z cytowanego postu wynika ze wlasnie Kujawskie Miody kupowali matki U p. J. Wojciechowskiego. Chyba cos ciekawego kryje si w tej hodowli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 19:51 - pn 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Roki. Jesli cie urazilem to przepraszam , ale nadal wierze w brac pszczelarska. Co do Kujawskich Miodow to mnie zawiedli poniewaz w mail: potwierdzili ze sa w stanie dla mnie zrealizowac zamowienie na podany termin. Jezeli im sie cos nie udalo to powinni odwolac , tel. mieli /swojego mi nie podali/ ,a pmimo moich malii nie dali odpowiedzi. Trudno - mam inne matki. Zrobilem 16 odkladow , matki przyjete wszystkie lecz pogoda utrudnila unasiennienie. Dzisiaj poddalem trzy szt. i jeden matecznik /tamte nie wrocily /. Pozostale czerwia i jestem zadowolony
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji