FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 marca 2024, 08:24 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 27 czerwca 2009, 15:55 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 października 2008, 19:29 - śr
Posty: 2620
Lokalizacja: Stara Rudna
Juz zadałem to pytanie :shock: ale nikt nie odpowiedział :| więc je ponawiam :arrow:
Co sie dzieje z matkami :roll: kiedy temperatura w cieplarce jest wyższa lub niższa o jeden [center]stopień od optymalnej ???[/center]
Może ktos czytał na ten temat lub na kursie jakimś słyszał
był bym bardzo wdzieczny za informacje a odpowiedź napewno roznieciła by jakaś polemike :wink: :?: :!:


pozdrawiam (zielony nie w jednym temacie) Szczupak :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 czerwca 2009, 22:49 - ndz 
Szczupak pisze:
Juz zadałem to pytanie :shock: ale nikt nie odpowiedział :| więc je ponawiam :arrow:
Co sie dzieje z matkami :roll: kiedy temperatura w cieplarce jest wyższa lub niższa o jeden [center]stopień od optymalnej ???[/center]
Może ktos czytał na ten temat lub na kursie jakimś słyszał
był bym bardzo wdzieczny za informacje a odpowiedź napewno roznieciła by jakaś polemike :wink: :?: :!:


pozdrawiam (zielony nie w jednym temacie) Szczupak :mrgreen:

Prosisz i ponawiasz apel a mistrz – pierdoła o ślimakach pisze jak je soli , czy też solą przepędza z posesji . Drogi szczupaku więcej czytaj , bo na forum wiele jest napisane odnośnie wychowu matek pszczelich za pomocą cieplarki . Różne źródła różnie podają temperaturę w gnieździe , lecz w to nie wnikaj . Przyjmując 34.5st.i że masz jak najlepszą cieplarkę to będą wahania w granicach 0.5 st.
Temperatura płaszcza wodnego zawsze będzie większa od tem . wewnętrznej cieplarki o którą pytasz , a grzałka już wyłączona w niewielkim stopniu dalej podnosi temperaturę .
Właśnie jak gdzieś już czytałem na tym forum , tem. ma być zbliżona do tem .w gnieździe i wynosić 34.5-35.0 st. Ale nie tylko te czynniki są ważne musisz uważać na histolize i wilgotność powietrza .
Matki , mają się wygryzać w swoim czasie . W zależności od rasy , może to być 15.5-16 dni i to samo dotyczy Twojej minesoty .Temperatura powinna byś raczej stabilna bez wielkich wahań , a ze swojej strony mogę tylko dodać że minimalnie wyższa jest lepsza od niższej dla rozwoju matki pszczelej .


Na górę
  
 
Post: 16 lutego 2011, 23:11 - śr 
Zmienia sie waga i kolor - nieznacznie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2011, 11:59 - czw 

Rejestracja: 15 kwietnia 2009, 12:59 - śr
Posty: 101
Lokalizacja: Pszczyna
nie wiem jaka powinna być temp ale to urządzenie morze będzie dobre :leży_uśmiech:
http://allegro.pl/inkubator-wylegarka-k ... 65087.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2011, 14:12 - czw 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
JozekN pisze:
nie wiem jaka powinna być temp ale to urządzenie morze będzie dobre :leży_uśmiech:
http://allegro.pl/inkubator-wylegarka-k ... 65087.html


A na jaką ramkę to urządzanie?
Tylko cholewa trzeba nową węzę zamówić bo mi kury nie zaczerwią.
No i co mi przyniosą do ula ? dżdżownicę czy spadź? :hura:

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2016, 09:35 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
Pisze się wiele o histolizie Nie wolno nawet przejść obok cieplarki czy ula Fajnie A to wielkiej wydajności wętylatory wibrują huczą i robią tornado w cieplarce to nie przeszkadza ???.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2016, 09:38 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 września 2015, 20:36 - śr
Posty: 60
Ule na jakich gospodaruję: Dadanta
Miejscowość z jakiej piszesz: Kikity
A czy kto kolwiek robił pomiar pomiar temperatury w samym środku matecznika o ile sc tam spada i się podnosi temperatura a po co jest ten matecznik z wosku odciągnięty nie wystarczyła by przy takich warunkach sama larwa ???.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwietnia 2016, 09:40 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
Probision, jak wentylator wibruje i buczy to czas najwyższy go zmienić :)

A tak na poważnie to nie przesadzajmy z tą histolizą. Jest to proces zachodzący w warunkach naturalnych, czyli drzewa szumiały, pioruny waliły a gałęzie stukały i ocierały się o dziuple :)
Oczywiście nie ma co ryzykować i trząchać matecznikami aczkolwiek o ile pamiętam to było robione przewożenie mateczników w takim okresie i straty nie były jakoś zatrważające. To może być tak jak z tym nie zbliżaniem się do pasieki w zimie.

_________________
"Zawsze spodziewaj się niespodziewanego..."

https://www.youtube.com/channel/UCosWos ... OWqAAL66fg
https://www.facebook.com/tomek.kasiak.5


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji