FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024, 07:24 - wt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 czerwca 2021, 13:54 - pn 
Czy Koledzy macie doświadczenie w tym temacie. Czy to zły pomysł?


Na górę
  
 
Post: 14 czerwca 2021, 16:23 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lipca 2018, 09:33 - pt
Posty: 360
Lokalizacja: Północne Lubuskie
Ule na jakich gospodaruję: Dadant
Miejscowość z jakiej piszesz: SŁUBICE
Hmm wydaje mi się to kiepski pomysł patrząc co dzieje się z paczkami tmerstury wysokie niskie wstrząsy taki matecznik to raczej d.. z niego będzie. Ciężko transportować swoje z pracowni na pasiekę a co dopiero paczka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 sierpnia 2021, 15:36 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lipca 2015, 17:01 - śr
Posty: 2289
Lokalizacja: Warszawa/Bydgoszcz
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.10r+wlkp-18tka=60uli prod
Miejscowość z jakiej piszesz: Warszawa
robertf pisze:
Czy Koledzy macie doświadczenie w tym temacie. Czy to zły pomysł?


jak już to jedynie jako "przesyłka konduktorska" :) choć sam nie wysyłałem tak nigdy niczego... ale jeżeli polega to na tym że daje się przesyłki "do pociągu" konduktorowi i ktoś musi to odebrać na docelowej stacji to ma to szansę powodzenia... - choć pojęcie matecznika na wygryzieniu jest "różne" - dla mnie to taki w którym pod światło widać że matka się rusza... a to znaczy ze może być np. i za 10 min wygryziona lub za 5-6 godzin... - są też mateczniki z dużym "prawdopodobieństwem wygryzania" - dzień przed planowanym terminem idzie to "wyczuć" ze matecznik jest raczej dobry.. i w 90% ma się dobrego "czuja"… - taki matecznik powinien już znieść raczej "dojrzewanie" do porodu w temp pokojowej zanim trafi do ula - ale to ryzyko - najlepszy taki co widać ze matka się rusza... - osobiście nie sprzedaje mateczników na wygryzaniu bo to problem np. spóźni się klient o 1-2 godziny i już "pupa" - odbierze za wcześnie - nie widomo czy mu się to wygryzie...a tolerancja "godzinowa" palowanych porodów jest spora +/-12 godzin... a i poza tymi granicami są czasami jakieś "maruderki" lub "wcześniaczki"...

poza tym "mateczniki na wygryzeniu" są przereklamowane... -fakt że są b.dobre dla ciężkich przypadków (trutówki) - ale w normlanej sytuacji to nie ma różnicy jak ma się jednodniówki... wygryzły mi się matki i nie chciało mi się ich klateczkować… oznakowałem tylko i podałem do 16 odkładów 2 lipca - więc raczej późno… tak prosto "z lokówki" - miedzy ramki... efekt 15 lipca 16/16 czerwiło... ale odkłady były robione tydzień wcześniej z czerwiem otwartym... 1 dzień przed podaniem matek zerwałem "babole" a może było to już w tym samym dniu - nie pamiętam już... - wiem ze miałem lenia i nie chciało mi się klateczkować dla siebie…

matki z matecznika trzeba tez później oznakować... - nie wiadomo tez czy są w ulu zanim nie zaczną czerwić - zdarza się często pszczoły szumią, są takie rozbiegane i takie jakies "podejrzane" a matka jednak jest - znakowaną nieunasiennioną dużo łatwiej znaleźć....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2021, 14:26 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lutego 2017, 17:00 - wt
Posty: 1113
Ule na jakich gospodaruję: D17
Miejscowość z jakiej piszesz: Sucha Beskidzka
przy odbiorze osobistym mateczniki jak najbardziej.
jedziesz 15km, zabierasz, wracasz i poddajesz. Raz nawet wygryzały mi sie takie mateczniki w 7dniu od poddania :thank:

może ktoś kupił ze Słupi mateczniki z opcją wysyłki ? i chciałby się pochwalić :D

_________________
--
Najlepszy czas na zasadzenie drzewa był 20 lat temu. Następny najlepszy czas jest teraz.

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2uXs/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji