FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 03:04 - ndz

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 sierpnia 2010, 21:45 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy orientują się w temacie wysyłki matek pszczelich i pakietów pszczół z Polski do Anglii czy w ogóle jest taka możliwość?Pozdrawiam

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sierpnia 2010, 21:58 - czw 
vahanara65 pisze:
Chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy orientują się w temacie wysyłki matek pszczelich i pakietów pszczół z Polski do Anglii czy w ogóle jest taka możliwość?Pozdrawiam


A to Ciekawe czym że tak nasze pszczoły podbiły serca Anglików , gdyż raczej to nasi pszczelarze sprowadzają matki z przygranicznych państw ;-)
Moim zdaniem wszystko można zorganizować a raczej przewieść bo z przesyłka to różnie bywa


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2010, 22:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Witam,w Anglii jak przewidują pszczelarze w 2015 roku pszczoły miodnej już nie będzie,a te które są obecnie to powiem w skrócie-polska pszczoła robotnica jest prawie wielkości angielskiego trutnia.Natomiast co do przewozu pszczół to lepiej aby zajęła się tym istniejąca i znana w Europie firma przewozowa np.DHL ponieważ samemu nie wiem czy będzie można przewieźć na wyspę owady z kontynentu-świadectwa zdrowia,kwarantanna i itp. sprawy.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2010, 22:30 - czw 
Witam
No Ok
Ale Nie bliżej sprowadzić z Danii ,Szwecji , z Belfastu tu na forum jest Koleś co ma pszczoły w Londynie i sobie chwali
zapewne się sam odezwie ;-)
Tak DHL to tak - ale cena też jest dość znaczna


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 19 sierpnia 2010, 23:06 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Gdyby tak było z zakupem pszczół z krajów sąsiednich to anglicy nie mieli by takiego problemu z pszczołą,aktualnie gdy stanie się w łanie rzepaku nie zobaczy się nawet jednej pszczółki.Największym problemem tutejszych pasiek jest nosema apis-nietypowa ciepła i wilgotna zima,potem grzybica wapienna co spowodowane jest przez osłabienie pszczół warrozą.Typowa ramka angielskiego ula National to skrócona ramka Ostrowskiej o 2 cm,ule są nieocieplone,a pszczoły zimują na jednym korpusie.Pozdrawiam

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sierpnia 2010, 07:11 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
vahanara65 pisze:
Chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy orientują się w temacie wysyłki matek pszczelich i pakietów pszczół z Polski do Anglii czy w ogóle jest taka możliwość?Pozdrawiam


Jest to możliwe.
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 sierpnia 2010, 08:40 - pt 
vahanara65 pisze:
Typowa ramka angielskiego ula National to skrócona ramka Ostrowskiej o 2 cm,ule są nieocieplone,a pszczoły zimują na jednym korpusie.Pozdrawiam

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ramka Ostrowskiej ta co koledzy ją mają ma 23cm czyli plastra jest 21 cm ,jeżeli ja jeszcze skrócono o 2 cm to jej wymiar jest 21 czyli plaster ma 19 cm
W takim układzie pszczoły powinny być zimowane na dwóch korpusach ,gdyż na jednym praktycznie to nie realne klimat w Anglii jest odmienny od naszego więc nieocieplony korpus nie ma tu większego znaczenia
choroby się leczy czy to na wyspach czy w Polsce - ale główną przyczyną ich powstawania to właśnie wątłe rodziny


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 22:50 - sob 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Niewiem z kad kolega wziął ten wymiar ramki narodowej ale wynosi on 360x 240 takie mamy w pasiece w londynie i ja tez mam takie , oni faktycznie maja nieocieplone ule co do wilogotności zimy to bym sie nie zgodził ta była bardzo mrożna przynajmniej w londynie jak mozna przywieżdz pszczoły na wyspy niewiem ale wiem ze sprowadzaja pakiety na wyspy oraz matki z nowej zelandii ale sa drogie cena matki okolo 35 f a pakietu okolo 200 f matki i pakiety mozna nabyc juz na poczatku marca


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 sierpnia 2010, 23:20 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:38 - czw
Posty: 57
Lokalizacja: Anglia
Ule na jakich gospodaruję: WBC i National
Witam,wysłałem mój nr.GG bo na PW nie wyświetla się,że wysłałem wiadomość.Przed chwilą mierzyłem ramkę gniazdową i ma 360x215mm,a nadstawkowa 360x145mm,tutaj takie są ponieważ kupowałem również od tutejszego hodowcy odkład na 6-ciu ramkach z matką i wymiary są takie same.W Ipswich zima nie była mroźna max.-6 stopni tylko długa zimna wiosna i to był większy problem-nosema.Za odkład dałem 50 funtów.

_________________
Ipswich-Anglia


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sierpnia 2010, 14:28 - ndz 
MODERATOR
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 września 2007, 18:41 - sob
Posty: 5356
Lokalizacja: Czaszyn /Londyn
Ule na jakich gospodaruję: ,wielkopolski i 435x250
Miejscowość z jakiej piszesz: Czaszyn
Widzisz w Londynie było troche zimniej jak nigdy też mieli problemy z nosema a za odkład dałem 100f od znajomej ale ramka jest 360 x240


henry

_________________
https://www.facebook.com/10000202901431 ... zMQagKKAl/
henry


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lutego 2011, 23:05 - śr 
Aby wyslac matki, musisz zglosic sie do Powiatowego lekarza Wet.On wystawi ci stosowny dokument.
Oczywiscie pszczoly zdrowe a pasieka zarejstrowana.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 lutego 2011, 00:19 - czw 

Rejestracja: 22 kwietnia 2008, 00:12 - wt
Posty: 85
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
vahanara65 pisze:
Witam,wysłałem mój nr.GG bo na PW nie wyświetla się,że wysłałem wiadomość.Przed chwilą mierzyłem ramkę gniazdową i ma 360x215mm,a nadstawkowa 360x145mm,tutaj takie są ponieważ kupowałem również od tutejszego hodowcy odkład na 6-ciu ramkach z matką i wymiary są takie same.W Ipswich zima nie była mroźna max.-6 stopni tylko długa zimna wiosna i to był większy problem-nosema.Za odkład dałem 50 funtów.


Nie ma problemów z nosemozą jak zimujesz pszczoły w tym klimacie na siatce .
Proste prawa fizyki. Para i wilgoć skraplają się tam gdzie jest najchłodniej, czyli na dnie ula.
No chyba że masz wilgoć w powietrzu jak na bagnach. Wystarczy dobrze zabezpieczony daszek na ciepło i po kłopocie. Ciepło jest w kłębie i pod powałką. Cały dół spokojnie zbiera wilgoć która opada przez siatkę na zewnątrz.
Gdzieś na forum czytałem że pszczołom w zimie potrzeba dużo jedzenia i chłodno. Coś w tym jest.

_________________
mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji