FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 16:32 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zapytanie..
Post: 08 sierpnia 2007, 08:33 - śr 
a może by tak napisać do kolegów pszczelarzy Sąsiadów czy to z Południa, Wschodu czy Zachodu, może mają złote amerykańskie? bo w naszym kraju jest krucho z nowościami tego typu :); ale czas łamać stereotypy i pokazać, że jak się chce to się da :)...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 listopada 2007, 11:10 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2007, 09:08 - wt
Posty: 106
Lokalizacja: Ropczyce
Ale co mają?
Nic nie wychodzi z twojego zapytania.
A tak na marginesie my mamy wszystko a oni nie mają nic ciekawego.
Jak widzę pracownie u Słowaków to płakać się chce.
Nam tylko zgody brakuje między nami.
Za dużo to my mamy importerów miodu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 listopada 2007, 00:17 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
kolega root wspomniał o ZŁOTEJ AMERYKAŃSKIEJ...
A codo tego to raczej by trzeba było zerknąć tam z kąd ona się wywodzi ale szkoda że takie są trudności z importem tego robaczka ze stanów

[ Dodano: 2007-11-07, 23:17 ]
nie wiem czy tak łatwo pujdze z naszymi sąsiadami ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 listopada 2007, 10:27 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 października 2007, 09:08 - wt
Posty: 106
Lokalizacja: Ropczyce
Ze Stanów to mamy już jednego robaczka -Stonka się nazywa .
I jest jej dwie odmiany ziemniaczana i kukurydziana.
Nie cudujmy bo nasze też dobre.
Pamiętacie nepalkę też miała być rewelacja i co.
Stany też dostały prezent -pszczołę afrykańską.
Wystarczy popatrzeć co z pszczół zostało w stanach i mamy pełny obraz ich postępu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2007, 03:56 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
no tak ryzyk fizyk ale jednak kupić kota w worku w europie a faktyczny gatunek z tamtąd z kąd pochodzi...
A i nasza jużnie jest taka oryginalna...
choć uważam że jest super tu się narodziła i jej już konkuęcji nie potrzeba
stonka fakt a i kto wie co jeszcze
a nie zapominaj o szerszeniu made in china także fajny prezencik he ciekawe kiedy my będziem się musieli przed nim zabespieczać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2007, 07:24 - sob 

Rejestracja: 30 lipca 2007, 21:13 - pn
Posty: 83
Lokalizacja: Ełk
a nie zapominaj o szerszeniu made in china także fajny prezencik he ciekawe kiedy my będziem się musieli przed nim zabespieczać...[/quote]

Ten szerszeń we francji to chyba japoński nie chński.?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2007, 00:44 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
ten szerszeń jest z chin przypłynoł z porcelaną a tak w ogóle to jest to "SZERSZEŃ AZJATYCKI"który we francji nie ma żadnych problemów z pożywieniem pszczoły trzmiele i inne owady nie potrafią się rzed nim bronić więc gniazda ma potężniejsze i za kilkadziesiąt lat może (ie wiadomo na 100%)dojdzie i do nas na pewno,dofrancji nie jest daleko rozszeżając rocznie o 10 km okręg występowania można policzyć kiedy się pojawić może i ja jestem z tej strony co dostanie pierwsza...
Zostaje mieć tylko nadzieje że kalieś robale takie jak varoa np dopadną je i załatwią ten problem albo choć ograniczą...
Coś z azji jednak efektywnego dostaliśmy w końcu szkoda że to szerszeń a nie jakieśkonkretne urządzonko... :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2007, 21:03 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Nie zdziwcie się ale ten szerszeń jest również i u nas, sam go widziałem a nawet i go ukatrupiłem. Wyglądał tak samo jak na zdjęciu w ostatnim '' Pszczelarstwie ''.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2007, 19:02 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 października 2007, 02:42 - czw
Posty: 830
Lokalizacja: bory dolnośląskie
to trzeba było takie coś zgłosić i zrobić mu choć foty na dowody mógł w czymś przyjechać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 listopada 2007, 22:10 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
Fotki nie robiłem bo nie miałem czym a gniazdo mają jakieś 500 m od mojego domu w krzaku bzu. Tego gniazda nie widziałem tylko żona mi mówiła o nim i chyba już go nie zobaczę. To gniazdo miało wielkość piłki lekarskiej ale czy to zrobiły szerszenie made in china czy to nasze to tego nie wiem.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2007, 09:53 - pt 
Kiedys cos mi sie obilo o uszy ze ta slynna amerykanka to nasza europejska stara poczciwa wloszka ale czy to prawda?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 grudnia 2007, 10:54 - pt 
harnas551 pisze:
Kiedys cos mi sie obilo o uszy ze ta slynna amerykanka to nasza europejska stara poczciwa wloszka ale czy to prawda?


Tak To poczciwa Stara Włoszka skrzyzowana z pszczołą Cypryjską w USA


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2008, 12:46 - ndz 

Rejestracja: 25 stycznia 2008, 00:07 - pt
Posty: 18
Lokalizacja: Lublin
czy zna ktoś godnych polecenia hodowców matek u których mozna kupic krainke :nieske,prime i buckfasty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2008, 13:01 - ndz 
stopek pisze:
czy zna ktoś godnych polecenia hodowców matek u których mozna kupic krainke :nieske,prime i buckfasty


Matki :wink:

Tu Na forum Masz kolegę Co sprzedaje Bucfasty

Sławomir Lwekowicz wel Sławecki 67

Tel 060 77 33 804


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 10 lutego 2008, 14:26 - ndz 

Rejestracja: 25 stycznia 2008, 00:07 - pt
Posty: 18
Lokalizacja: Lublin
wielkie dzieki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 czerwca 2008, 00:03 - wt 
I widzę temat utknął odnośnie złotej amerykanki dzwoniłem do wielu hodowców i niestety klapa :(


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2008, 20:17 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
Paweł pisze:
I widzę temat utknął odnośnie złotej amerykanki dzwoniłem do wielu hodowców i niestety klapa :(


Witam,
Pszczola CORDOVAN jest juz w Polsce od pierwszych dni maja. Poznalem na rybach pewnego Polaka, ktory okazal sie pszczelarzem i ma pasieke razem ze swoim szwagrem gdzies kolo Radomia. Poinformowal mnie, ze nawet zabral ze soba piec malych odkladow i 'iles tam' matek - "wszyscy" czuja sie dobrze. Dalem mu nie tylko namiary, ale i nazwiska z Forum tych, ktorzy mieli chetke na te pszczole. Poniewaz facet nie zyczyl sobie, abym mial jakikolwiek udzial w dysponowaniu tym materialem, wiec obiecalem mu, ze nie bede sie w to wtracal i nikogo przedwczesnie informowal. W kazdym razie wie, ze ma wyjsc z tematem na Forum Ambrozja - o to go przede wszystkim poprosilem. Nie moge nic powiedziec na ile bedzie uczciwy i co naprawde z tym towarem zrobi. Tyle na razie moge przekazac bo juz sam sie niecierpliwie.
Pozdrawiam
Jerzy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2008, 20:42 - śr 
Jerzy pisze:
Witam,
Pszczola CORDOVAN jest juz w Polsce od pierwszych dni maja. Poznalem na rybach pewnego Polaka, ktory okazal sie pszczelarzem i ma pasieke razem ze swoim szwagrem gdzies kolo Radomia.


Jerzy Nic z tego nie kumam
Ty przywiozłeś Matkę ? Jaką ??
Dałeś Ją komuś ,, a ten Ktoś ma co zrobić ???

Jakie uliki /odkłady -- Albo ja źle czytam albo Tobie coś się poplątało :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2008, 21:12 - śr 
Jurek więc tak to kiedy będziemy sie mogli spodziewać tego złotego towaru ???? Bo niedługo sezon sie skończy a w grudniu pszczółki bardzo źle przyjmują mateczki :mrgreen:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 11 czerwca 2008, 21:36 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 listopada 2007, 19:39 - śr
Posty: 1622
Lokalizacja: Polska
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 Dadanta
BoCiAnK pisze:
Jerzy pisze:

Ty przywiozłeś Matkę ? Jaką ??
Dałeś Ją komuś ,, a ten Ktoś ma co zrobić ???

Jakie uliki /odkłady -- Albo ja źle czytam albo Tobie coś się poplątało :wink:


Calkiem sie nie dziwie, ze nic nie kumasz, bo i jak? Otoz bardzo trudno mi sie z tym facetem rozmawialo. Zostalem zaproszony na lodz na ryby, no i wiadomo: ...pszczelarze. Zaczelismy rozmwoe i dowiedzialem sie, ze facet niedlugo wyjezdza do Polski a mocno sie napalil na te pszczole, wiec zaczal mnie wypytywac o nia. Koniecznie chcial adres jej hodowcy, bo twierdzil, ze on musi ja miec i w swojej pasiece ze szwagrem bedzie z nia eksperymentowal. Nic nie tracilem podajac mu namiary, ale usilnie poprosilem go o kontakt z Forum AMBROZJA, podalem nawet wszystkie nazwiska osob chetnych na te pszczole sadzac, ze 'zwietrzy' interes i zechce sie zareklamowac, ale widze, ze siedzi cicho jakby 'mu kto w gacie narznal'. Nie trudno bylo zauwazyc, ze to jakis cwaniaczek, ale nie sadzilem, ze sie nie odezwie. Poczekajmy jeszcze, moze cos z tego bedzie. W kazdym razie mialem taki komunikat, ze powiodlo mu sie z przewozem - nie wiem natomiast jak to zrobil, ale sadzac po nim jestem raczej pewny, ze moglo mu sie udac. Ogromnie sie cieszyl, mowil, ze to naprawde "ladne" pszczolki i on uwaza nawet, ze na dluzsza mete bedzie korzystal z tego zrodla. Nic nie wiem jak to zrobil, nie chcial mowic. Nie bede nic pisac na ten temat, ale Polakom naprawde trudno sie dogadac, a jak juz chodzi o interes, to napewno jeden drugiego oszuka. Poczekajmy wiec jeszcze, bo moze dziala tu jeszcze zniecierpliwienie a ja nie znam jego adresu, ani nie mam zadnych kontaktow do niego. Zadzwonil do mnie na komorke z Polski, ale przez internet, wiec nie mam zadnego namiaru. Nie sadze, ze zatrzyma to tylko dla siebie, bo po co mu bylby az taki trud?! Kwestia pewnie tylko co zechce z tego miec, ale przeciez nie bedzie mial wiecej niz w naszym kraju to mozliwe.
Tyle ode mnie, nic wiecej nie moge zrobic. Sprobuje droga posrednia dowiedziec sie co to za gosc i skad on naprawde jest. Jak bede cos wiedzial to napewno napisze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 czerwca 2008, 19:51 - czw 
Jurek to czekamy zniecierpliwieni na najnowsze wiadomości czy ten gościu będzie sprzedawał te matki czy nie.

[ Dodano: 2008-06-28, 21:47 ]
Witam Jurek i jak tam się maja sprawy ??? Czy czegoś konkretnego się już żeś dowiedział.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji