FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 03 czerwca 2024, 02:39 - pn

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 czerwca 2011, 12:44 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 17:21 - wt
Posty: 72
Lokalizacja: Polska:D
To są mateczniki ratunkowe? Widziałem jak z jednego z nich wygryzła się matka. Resztę mam zerwać czy zostawić pszczołom(same zetną)? Proszę o szybką odpowiedź.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 czerwca 2011, 19:12 - sob 

Rejestracja: 22 maja 2008, 22:10 - czw
Posty: 150
Lokalizacja: Siennica pow.Miński
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowskiej
Tak to są ratunkowe. Nic nie musisz robić. Najlepiej to nie zaglądać przez jakieś 10-15 dni do ula bo skoro widziałeś jak się wygryza matka to teraz trzaba dać im spokój i czekać aż podejmie czerwienie a z tym się troszkę schodzi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 czerwca 2011, 19:50 - sob 
Darkness pisze:
Widziałem jak z jednego z nich wygryzła się matka. Resztę mam zerwać czy zostawić pszczołom(same zetną)? Proszę o szybką odpowiedź.

Ja bym je zerwał i odszukał matki i też zniszczył szybko bym kupił matkę unasiennioną lub nie i poddał
z wyglądu mateczników widać że ta matka będzie ciut większa jak pszczoła a taka ula nie pociągnie :do bani: z taką matką


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 13:16 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 17:21 - wt
Posty: 72
Lokalizacja: Polska:D
Wczoraj nie miałem już czasu zerwać mateczników. Dziś rano znalazłem zagryzioną matkę przed wylotem. W takiej sytuacji mam nie zrywać tych mateczników? Daje zdjęcia tej matki bo może to zwykła pszczoła. Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 15:52 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
najprawdopodobniej wygryzło się kilka mateczek jednocześnie i doszło do starcia.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 17:49 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 17:21 - wt
Posty: 72
Lokalizacja: Polska:D
Czyli co mam w takiej sytuacji zrobic?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 19:11 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
nic czekać, aż pojawią się jajeczka... :oczko:

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:04 - ndz 
Nieprawda, źle mu Marcin mówisz by nic nie robił :nonono: kolega Darkness powinien np. jutro zerwać wszystkie mateczniki, znaleźć matkę jaka się wygryzła pierwsza bo będzie już większa, ubić ją i w tym samym dniu zadzwonić i kupić matkę unasiennioną lub nawet jednodniówkę o pożądanych cechach. Możesz od naszego kolegi np. stąd matki Aga3 od W. Pelczara. Matkę dostaniesz za około 2-3 dni czyli okres osierocenia będzie wystarczający, przed poddaniem nowej matki zerwij wszystkie mateczniki ratunkowe bo takowe pszczoły pociągną jeśli mają jeszcze czerw otwarty lub jaja. Poddaj nowa matkę bez pszczół towarzyszących, zamknij ul i nie zaglądaj tam: jeśli poddasz unasiennioną 4 dni jeśli jednodniówkę 10 dni. Matkę gdybyś poddawał unasiennioną za cztery dni będzie czerwiła, jednodniówka musi się unasiennić i też zacznie czerwić ładnie. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:28 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cordovan,
powiem tak : jeżeli jest już matka to niech pozostanie bo po postach widzę ,że Darkness, jest jeszcze nie gotów na poddanie matki i sadzę ,że jeżeli przez zimę zdobędzie wiedzy to wymieni - nie gotów praktycznie wiem ile to stresu dla początkującego a jak zacznie kombinować z matką to jeszcze zagładzi rodzinkę lub osłabi - ale mógłby za miesiąc poddać unasienioną to by miał matkę z pewnego źródła...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:40 - ndz 
Za miesiąc jak podda matkę do rodziny to już będzie po ptokach bo nie doprowadzi rodziny do odpowiedniej siły do zimowoli jak nie ma dość wiedzy, jak najszybciej niech wywali matkę i podda unasiennioną lub nawet jednodniówkę to żadna filozofia ani stres, tylko wszystko zrobić jak się radzi takiemu i po kłopocie. Jak nie będzie miał jakieś obawy zawsze może zadzwonić, do mnie kontakt jest podany w temacie o aktywacji konta. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:45 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cordovan, dla początkującego spory to stres- uwierz. Jak by miał wymieniać to lepiej dać unasienioną a jak za miesiąc by dał to spokojnie dojdą do siły przecież to będzie lipiec ;)

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 20:51 - ndz 
Marcinluter pisze:
Cordovan, dla początkującego spory to stres- uwierz. Jak by miał wymieniać to lepiej dać unasienioną a jak za miesiąc by dał to spokojnie dojdą do siły przecież to będzie lipiec ;)


E tam stres, jak będzie się bał poddawania matek co po cóż wogóle miałby się brać za pszczoły? Co do tego że dojdą do siły to wszem może i dojdą o ile ma dobra bazę pożytkową i wiedzę bo jak nie ma to co? Będzie musiał ta rodzinę łączyć z inną, ciekawe czy to będzie dla niego łatwiejsze? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 21:42 - ndz 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Koledzy mam taki problem i nie wiem czy popełniłem jakiś błąd czy co było powodem nie przyjęcia matek. 26/05 zrobiłem dwa odkłady 5 ramkowe z matkami i do macierzaków po 2 i 3 godz. poddałem matki zakupione w klateczkach z pszczołami towarzyszącymi, klateczki przymocowałem na dole do beleczek jedna poziomo druga pionowo pokarmem do dołu oczywiście usunąłem wszystkie mateczniki i miseczki. 28/05 pszczoły spokojnie chodziły po klateczce wiec usunąłem wszystkie mateczniki i miseczki a było ich sporo i odbezpieczyłem klateczki 04/06 sprawdzałem przyjęcie matek starannie przeglądając ramki nie zauważyłem matek choć były znaczone natomiast było po kilkanaście mateczników ratunkowych które pousuwałem pozostawiając jeden najbardziej okazały choć wiem że powstały na jajeczku kilkudniowym. Dzisiaj ponownie sprawdzałem i poddałem w jednej rodzinie w celu sprawdzenia czy matka jest z innego ula ramkę z czerwiem jednodniowym czy to dobre rozwiązanie do sprawdzenia i czy w drugim ulu zrobić tak samo czy czekać aż może niezauważona matka zacznie czerwić, robiłem to po raz pierwszy stąd moja niepewność co radzicie? Poradźcie!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 21:49 - ndz 
Albo przeoczyłeś matki,albo coś je zjadło w locie godowym jeśli poddawałeś jednodniówki. Jeśli nie będzie matek to czeka cie zakup kolejnych ale ja zainwestował bym w unasiennione już a nie w jednodniówki. Z matecznika jaki zostawiłeś w jednym z uli matka jak się wygryzie to jeśli przeoczyłeś matkę poddawaną będzie kipisz w ulu jak nie ma matki młoda jaka się wygryzie pójdzie w lot godowy i za 7-8 dni od wygryzienia się zacznie czerwić. Jak za trzy dni otworzysz ul coś poddał ramkę z czerwiem i będą mateczniki to w tym matki też nie ma niestety. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:12 - ndz 
Stanisław Ł pisze:
Koledzy mam taki problem i nie wiem czy popełniłem jakiś błąd czy co było powodem nie przyjęcia matek. 26/05 zrobiłem dwa odkłady 5 ramkowe z matkami i do macierzaków po 2 i 3 godz. poddałem matki zakupione w klateczkach z pszczołami towarzyszącymi, klateczki przymocowałem na dole do beleczek jedna poziomo druga pionowo pokarmem do dołu oczywiście usunąłem wszystkie mateczniki i miseczki. 28/05 pszczoły spokojnie chodziły po klateczce wiec usunąłem wszystkie mateczniki i miseczki a było ich sporo i odbezpieczyłem klateczki 04/06 sprawdzałem przyjęcie matek starannie przeglądając ramki nie zauważyłem matek choć były znaczone natomiast było po kilkanaście mateczników ratunkowych które pousuwałem pozostawiając jeden najbardziej okazały choć wiem że powstały na jajeczku kilkudniowym. Dzisiaj ponownie sprawdzałem i poddałem w jednej rodzinie w celu sprawdzenia czy matka jest z innego ula ramkę z czerwiem jednodniowym czy to dobre rozwiązanie do sprawdzenia i czy w drugim ulu zrobić tak samo czy czekać aż może niezauważona matka zacznie czerwić, robiłem to po raz pierwszy stąd moja niepewność co radzicie? Poradźcie!!!


Błąd popełniłeś że do macierzaka podałeś matkę jednodniówke, tylko unasienioną
Jednodniowe tylko do odkładów po 2-3 godz masz wiekszą szanse przyjecia takich matek
Mogłeś ją podać do tego odkładu a póżniej je połączyć.Wróć matkę do tego macierzaka (zniszcz wczesniej mateczniki) mozesz je spryskac troszke zadkim syropem w macierzaku i ramkę z matką a do odkłady zakup i podaj jednodnioweale zniszcz wszystkie mateczniki wczesniej


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:20 - ndz 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Dzięki za poradę tak były to matki jednodniowe bo takie mogłem nabyć a na unasiennione był termin na koniec czerwca. Po tych trzech dniach jak się okaże że niema matki to będę szukał unasiennionych. Poddałem dwie i w obu ulach jest to samo więc czy to złośliwość losu czy przypadek że 100% zginęło w locie godowym. Obawiam się że ta matka która się wylęgnie z tego matecznika nie będzie 100% bo wyjdzie z jajeczka kilkodniowego więc i tak będę musiał ją wymienić czy pozostawić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:26 - ndz 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Julian w tym odkładzie to matki już się dobrze zadomowiły i czerwią tak ze już są na 10 ramkach plus nadstawka i nie muszę ich zasilać ani dokarmiać i teraz się obawiam czy taki powrót się uda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:29 - ndz 
Udac sie powinno ale jeśli masz juz taki silny odkład jak piszesz to nie zamieniaj kup unasienione ( przegladnij dwa razy całe gniazdo zeby nie było ani jednego matecznika) powodzenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 czerwca 2011, 22:37 - ndz 
Ja też dawałem do jednego ula (macierzak po zrobieniu odkładu) jednodniówkę i wczoraj przy przeglądzie okazało się że mamuśka zawaliła cała ramkę obustronnie jajami i przeszła na kolejną. Do macierzaków można spokojnie dawać jednodniówki z tym ze matki unasiennione nie powodują zbyt długiej przerwy w czerwiu. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 22:07 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Dalszy ciąg problemu opisywanego powyżej. Dzisiaj przeglądałem ten ul w którym dałem ramkę z jajeczkami aby się upewnić czy jest matka i matki nie zobaczyłem choć przeglądałem dwa razy i matka była znaczona ale nie było też ciągnionego matecznika na tych jajkach. Czy może tak być ze pszczoły wiedząc ze jest zasklepiony matecznik (max 10 dniowy) nie ciągną innych. Pozostaje mi teraz poczekać jeszcze 5 dni i sprawdzać czy jest świeży czerw. W piątek będę wirował miód akacjowy to jeszcze sprawdżę. Co o tym sądzicie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 22:18 - wt 
Stanisław Ł pisze:
Czy może tak być ze pszczoły wiedząc ze jest zasklepiony matecznik (max 10 dniowy) nie ciągną innych. Pozostaje mi teraz poczekać jeszcze 5 dni i sprawdzać czy jest świeży czerw. W piątek będę wirował miód akacjowy to jeszcze sprawdżę. Co o tym sądzicie?


Jak mają matecznik nie pociągną kolejnego bynajmniej nie powinny a jeśli pociągną to zgryzą po wygryzieniu się matki z matecznika. Czyli rozumiem że w tej rodzinie masz matecznik teraz tak? Matki mogłeś przeoczyć bo mogły być na locie godowym, kiedy poddawałeś te jednodniówki? i o której godzinie przeglądałeś ule? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 22:34 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Cordowan matki poddałem 26/05 po dwóch godzinach od osierocenia, 28/05 tuż po południu odblokowałem klatki usuwając wszystkie mateczniki i miseczki sprawdzane podwójnie. 04/06 przed południe sprawdzałem i było sporo mateczników wyciąłem wszystkie pozostawiając jeden.05/06 po południu w jednym ulu poddałem ramkę z jajeczkami czerwiu gdyż tamte mateczniki były zrobione na jajeczkach kilkudniowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 22:48 - wt 
No to matki nie ma, po 10 dniach jednodniówka już by czerwiła gdyby była, albo zginęła na locie godowym albo ci jej nie przyjęły. Ja bym nie czekał na wygryzienie się matki z tego matecznika tylko kupiłbym matkę unasiennioną i poddał ją na drugi dzień po zerwaniu matecznika ( o ile kupisz nim wygryzie się matka bo jeśli nie osierocił bym nim się wygryzie zrywając matecznik i zostawił na dłużej w osieroceniu byle nie dwa tygodnie) oczywiście ramkę z czerwiem i jajami bym im zabrał by nie pociągnęły kolejnych mateczników jeśli udało by ci się kupić matkę nim wygryzie się ta z matecznika bo jeśli nie, matecznik bym zerwał i zostawił ramkę z jajami i czerwiem by pszczoły pociągnęły mateczniki i po otrzymaniu matki bym te dopiero zerwał. :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 23:34 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
tak jak pisze cordowan matki na 100% nie masz w tej rodzinie. Jeśli by ją przyjęły nie budowały by tylu mateczników, co najwyżej jeden na cichą wymianę. Kup unasienioną mateczkę i przed podłożeniem zerwij wszystkie mateczniki. Nie ma sensu czekać na wygryzienie się matki bo zanim zacznie czerwić to po odkładzie będzie już prawie historia.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2011, 23:54 - wt 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Przepraszam ale musiałem się wyłączyć z powodu burzy. Mam takie pytanie te 10 dni to liczymy od dnia podania czy od wygryzienia się z klatki, różnie kombinuję bo teraz w dwa tygodnie to nie kupię matek unasiennionych. Chyba że macie jakieś takie kontakty że mogę kupić w tak expresowym czasie. jeżeli tak to proszę o kontakt e mailem lub tu na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 00:04 - śr 
Przejrzyj mapkę hodowców na górze strony i podzwoń jak trafisz gdzieś do kupienia kupuj i w dniu co się dogadasz idź zerwij ten matecznik byle byś go zerwał nim się matka wygryzie, ile ten matecznik ma dni? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 08:20 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Serdeczne dzięki za pomoc i jak widzę też nie możesz spać. Otóż 28/05 w dniu odblokowania klatki z matką usunąłem wszystkie mateczniki tak więc matecznik może mieć max. 11 dni tak że jeszcze mam tydzień na załatwienie matek bo potrzebuję dwie.Mam jeszcze takie pytanie te 10 dni to liczymy od dnia podania czy od wygryzienia się z klatki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 11:56 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Stanisław Ty kup sobie matki unasiennione a nie jednodniówki.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 15:06 - śr 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Matka od dnia wygryzienia się najprendzej składa jaja na 10 dzień ale musi byc pogoda i ciepło powyżej 20stopni. Matka wsadzona do klateczki puzniej składa jaja bo nie jest tak pielonognowana jak na wolnym plastzrze. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:03 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Dzwoniłem dzisiaj do ponad 20 hodowców matek i nic terminy na unasiennione to w większości druga połowa lipca. Tak naprawdę to mam teraz problem bo matecznik który pozostawiłem maże mieć tyle dni ile matka się wygryzła, zniszczyć ją w 17 dniu i być w niepewności czy podana jest czy jej nie ma czy go pozostawić a jak matka jest tylko jeszcze nie czerwi to będzie walka a która wygra to będzie wiadomo bo była znaczona merkerem i wówczas zamówić matki na koniec lipca. Co byście proponowali?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:36 - śr 
Bez przesady na połowę lipca? nikt z hodowców na naszym forum nie ma wcześniej matki unasiennionej by posłać koledze? :oczko:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 22:55 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
to prawie nie możliwe, żeby na połowę lipca matki tylko były. Zadzwoń do Gembałowej, albo do sprzedawców na allegro. Matek o tej porze jest dostatek. Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać. Praktycznie od każdego hodowcy dostaniesz matkę unasienioną jak pogadasz bo zawsze trzymają kilka rezerwowych na wszelki wypadek, gdyby ktoś zareklamował.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 23:09 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Dzięki koledzy ale taka jest prawda dzwoniłem prawie do wszystkich z Mapki Hodowców Matek to najkrótszy termin to połowa lipca czyli 15 a najdłuższy to 28/07. Ale co gorsze to niektórzy jak tylko powiedziałem o matkach to od razu się rozłączalni. Znalazłem matki u Pana Czarneckiego i może mi je przesłać w poniedziałek ale jutro robię miodobranie akacji bo już zaczynają lipy kwitnąc to jeszcze przeglądnę i zamówię lub odmówię. Tamte matki miałem też od tego Pana i w terminie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 23:24 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
No to zadzwoń tutaj
http://www.pasiekamellifera.com/index.p ... 1&Itemid=8
albo
http://allegro.pl/matki-pszczele-nieska ... 58487.html
albo
http://allegro.pl/matki-pszczele-i1652904257.html
albo
http://allegro.pl/matka-pszczela-matki- ... 19767.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2011, 23:55 - śr 

Rejestracja: 08 grudnia 2010, 12:44 - śr
Posty: 178
Lokalizacja: mazowiecki
Miecio do pierwszej z góry dzwoniłem, pozostałe adresy wprowadziłem do komputera. Dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 czerwca 2011, 00:12 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Ewentualnie jeśli oni nie mieli by unasienionych to w tym linku chyba większość hodowców w polsce jest :
http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... MVQi6wj3rQ

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji