FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 12:18 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 marca 2013, 11:22 - czw 

Rejestracja: 21 marca 2013, 10:06 - czw
Posty: 32
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie lezaki
Jaką matke wybrać chce powiększyć swoją pasiekę z 3 uli do 20 i nie wiem jaka linie wybrać matki sa u mnie pożytki z wiśni śliwek czereśni i jabłoni ja osobiście sieje im facelie i gorczyce kilka lib jest i akacji a tak do ugory co jakiś czas jakiś kwiatek w tech 3 ulach mam Krainkę niemke szukam lini miododajnej i co dużo pyłku zbiera a teraz mysle na alpejka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2013, 11:53 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
Nie wiem czy alpejka nie jest lekko późniejsza, a jak masz tzw ugory to pewnie masz tam i mniszek i pewnie jesienia nawłoć. Ja bym Ci proponował zakupić kilka, każda innej lini i sam zobaczysz która Ci odpowiada. Proponuje zostać przy kraince. Gdybys potrzebował to pisz na pw to Ci podeśle namiary człowieka który ma klika linii krainki - brałem u niego są ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 marca 2013, 11:56 - czw 
Adam1169 pisze:
chce powiększyć swoją pasiekę z 3 uli do 20
na szybko odpowiadając - Jeśli masz na myśli by z tych swoich trzech rodzin robiąc odkłady rozwinąć pasiekę do 20 rodzin to potrzebujesz matek, które bardzo intensywnie czerwią typu buckfast (np. GZ od Michała Lewandowskego - http://www.miody-ponidzia.pl/) lub kolega Szczupak od nas z forum tutaj kliknij. Jeśli będziesz kupował gdzieś odkłady musisz dobrać sprzedawcę oferującego odkłady z matkami dostosowanymi zarówno do pożytków jakie masz jak i umiejętności jak najmniej problemowego gospodarowania z dana linią/rasą. Nastawiając się w twoim przypadku na tak intensywny rozwój pasieki (przy założeniu rozwoju z własnych trzech pni) dlatego napisałem o w/w matkach bo miodu ani pyłku od nich w tym samym roku nie pozyskasz za to czerwią jak automaty bijąc wszystkie linie w ilości jaj składanych na dobę przez matki a rozwinąwszy już pasiekę możesz zawsze matki wymienić na pożądane, dobierając je do swojego rejonu, bazy pożytkowej oraz dostosowania twoich umiejętności gospodarowania na danym typie ula z daną linią/rasą. :wink:


Na górę
  
 
Post: 21 marca 2013, 12:05 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 grudnia 2007, 10:08 - ndz
Posty: 810
Lokalizacja: Krosno
Ule na jakich gospodaruję: Wkp, LN.
Miejscowość z jakiej piszesz: Krosno
Jak do szybkiego powiększenia pasieki to powyższe lub linia "Turbo".

_________________
Nawet najgłupsza pasja jest lepsza, niż tracenie energii na interesowanie się cudzymi sprawami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji