FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 22:00 - czw

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 marca 2009, 21:17 - wt 
Barciak walkę z nim należy toczyć całe lato w ulach uszkadza czerw niszczy plastry naj częściej siedzi na powałkach uwielbia beleczki i górne ocieplenie latem w jesieni przeniesiony do pracowni z ramkami potrafi nie źle naniszczyć ramek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 31 marca 2009, 23:50 - wt 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Skad wziales takie paskudztwo.
Pozdro.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwietnia 2009, 21:44 - śr 

Rejestracja: 10 listopada 2007, 20:49 - sob
Posty: 189
Lokalizacja: laskowa
ja tez mam z tym problem. najgorzej jak się złoży ramki na zimę a nie zauważy że była larwa w jednej chociaż ramce to mamy po ramkach bo tak je zepsuje:(:(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 kwietnia 2009, 21:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 czerwca 2008, 22:30 - śr
Posty: 1153
Lokalizacja: Kwidzyn
Ule na jakich gospodaruję: leżak wielkopolski z nads 1/2D
BoCiAnK pisze:
Barciak walkę z nim należy toczyć całe lato w ulach uszkadza czerw niszczy plastry naj częściej siedzi na powałkach uwielbia beleczki i górne ocieplenie latem w jesieni przeniesiony do pracowni z ramkami potrafi nie źle naniszczyć ramek


Ale jak ktoś sobie pozwoli na zaperzenie to niedziwota ze tylko czarna rozpacz. Pierwsze objawy należy zaraz likwidować bo w trzymając na kupie to w pare dni moze być za późno na odratowanie ramek z oprzędów i robactwa wszelkiego .Grunt to ramki luźno w okresie letnim w magazynie . Inaczej ŻEGNAJ SUSZU.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2009, 01:22 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:53 - śr
Posty: 1078
Lokalizacja: Kielce/Chmielnik
Ule na jakich gospodaruję: WZ, WP, wlkp
Ja to chyba zrobię sobie podwieszane listwy u powały magazynu względnie u okapu dachu garażu w Kielcach i tak będę zimował susz bo jak na razie kilkanaście ramek w szafie upycham do siarkowania. Pamiętam jak motylica w pierwszym roku mojego pszczelarzenia zrobiła mi rozróbę w kilku ramkach z pomocą myszy to zgroza normalnie. Zimowałem wówczas ramki na rojowabia u powały w szczelnym worku po ziarnie (takie niebieskie bądż białe) było ich może 4-5 przeznaczonych do zniszczenia po zwabieniu roju. Mysz wywaliła dziurę w worku a na wiosnę wyciągnąłem ramki z "wełną" tak scalone że trzeba było nie lada siły żeby oderwać jedną od drugiej. Miejscami gdzie były poczwarki przy listewce to widać było zachłanność gąsienic bo nadgryzły listewki. W przypływie wściekłości złożyłem wszystko do kupy i wrzuciłem ramki z całym towarzystwem do parnika ale nie żeby ugotować z nich rosół tylko żeby się spaliły. Od tamtej pory nie daje nawet motylicy myśleć o siedzeniu gdziekolwiek. Jak siedzi pod daszkiem ula to dostaje dłutem w łeb i se może siedzieć. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Planuję sobie zmajstrować oszklony regał taki jak był gdzieś już na forum pokazany tyle że z drewnianą oprawą i maksymalnie szczelny z możliwością ustawienia zbiorniczka z octem bądź siarką do spalenia.

Pozdrawiam Psepscółek. :)

_________________
Pszczelarstwo jest jak narkotyk... jak zaczniesz to nie możesz skończyć... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2009, 20:02 - pt 

Rejestracja: 29 czerwca 2008, 10:58 - ndz
Posty: 112
Lokalizacja: Jasło
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski, warsz poszerzony
Znacie jakiś sposób na zniszczenie jej w ulu ? umnie jak zimową porą nawet dzwignołem ocieplenie to larwy łażą po ramkach zatłukłem je ale po paru dniach są znów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwietnia 2009, 22:09 - pt 
Mirek40 pisze:
Znacie jakiś sposób na zniszczenie jej w ulu ? umnie jak zimową porą nawet dzwignołem ocieplenie to larwy łażą po ramkach zatłukłem je ale po paru dniach są znów.


Kup olejek Lawendowy dla człowieka mile pachnie a dla motylicy nie rozpuść parę kropel w wodzie i na trzej ramki z wierchu i po pod dach


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwietnia 2009, 17:40 - sob 

Rejestracja: 09 stycznia 2009, 11:19 - pt
Posty: 418
Lokalizacja: rudnik nad sanem
Niewyobrazam sobie tego robactwa w ulu. Wg. mnie to bledy pszczelarza w chigienie prowadzenia pasieki. Jak daje ramki to tylko czysciutkie , wentylacja w ulu zabezpieczona siateczka. Jezeli cos przyleci do ula to pszczoly to przegonia , a gdy cos tam sie wylegnie to natychmiast likwidowane /ale tego raczej nie spotykam u siebie/ Powiem , ze kiedys zniszczyly mi troche ramek /zgroza/ od tamtej pory to ja decyduje czy sie u mnie zaplegna. Mam duza trzydrzwiowa stara szafe odpowiednio przystosowana , jak malo to rezerwowe korpusy i jak zostana potraktowane kilka razy siarka to po nich. Pokarm , piezga na przechowanie to do zamrarzalki /-30/ i do szafek z wentylacja i zawsze jest OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 kwietnia 2009, 11:03 - pt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Nigdy nie mam kłopotu z molami.One nie atakują ramek lużno wiszących w odstępach co najmniej 2cm,w przewiewnym miejscu.Przez cały rok przetrzymuję je w altance w zapasowych kondygnacjach ustawionych piętrowo, po 8 ramek w kondygnacji. Na dole i u góry daję kratę odgrodową jako zabezpieczenie przed myszami i jest OK .Zimą -7 stopni mrozu jest w stanie zabić wszystko co jest żywe w tych ramkach. Odkąd pozbyłem się beleczek odstępnikowych na rzecz folii ,barciaki wyniosły się z uli. Mole nie znoszą zapachu farby drukarskiej, można pod daszkiem trzymać świeże gazety,przy okazji może pszczółki się dokształcą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji