FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 29 marca 2024, 15:05 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lipca 2013, 13:22 - śr 
Obrazek

DIAMANT - SYROP CUKRU INWERTOWANEGO
Jest to najwyżej funkcjonujący syrop na rynku pszczelarskim. Nie posiada w swoim składzie żadnych cukrów obciążających układ pokarmowy pszczół. Z uwagi na bardzo dobrą cenę tego produktu - nie ma on żadnych odpowiedników i jest najlepszym możliwym wyborem zarówno w karmieniu zimowym pszczół jak i karmieniu pobudzającym oraz karmieniu odkładów.

SUCHA SUBSTANCJA: 72%
pH: 4,0 - 6,0
Proces inwersji min 66% w przeliczeniu na suchą substancję.

Zawartość:
GLUKOZA: 33% (+/-5)
FRUKTOZA: 33% (+/-5)
SACHAROZA: 34% (+/-5)
KORELACJA PRZECIWDZIAŁAJĄCA KRYSTALIZACJI SYROPU

Najbezpieczniejszy dla produktu proces inwersji: Enzymatyczna

Nowość! DIAMANT Syrop inwertowany dedykowany do dokarmiania pszczół

Syrop otrzymany z cukru marki DIAMANT poprzez najbezpieczniejszy dla pszczół enzymatyczny rozkład do glukozy i fruktozy. Produkt wyprodukowany bez dodatku środków chemicznych w formie płynnej ułatwiającej spożycie. Cukry proste (glukoza i fruktoza) ułatwiają przyswajanie pokarmu. Korelacja glukozy/fruktozy/sacharozy przeciwdziałająca krystalizacji pokarmu (33 +/-5 /33 +/- 5/34 +/-5). Stabilne pH 4,0 – 6,0. Niskie Zabarwienie: max. 45 IU.


Witam chciał bym się zapytać czy ktoś już używał tego pokarmu i jakie są wasze zdania o tym pokarmie ??

http://lyson.com.pl/index.php?id_cms=15&controller=cms


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 13:56 - śr 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
najciekawsze jest tu oznaczenie substancji najważniejszej dla pszczół - HMF !! czyli jaki jest ??? raz taki raz taki, zależny jak się im partia podgrzeje??? :haha: pszczelarz wszystko kupi byle tanio i dużo :cold: a co zbierze po oblocie to inna sprawa.

a cena to jaka: sugerowana :haha:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 14:40 - śr 
misza30, HMF ma być mniejszy niż 20 mg/kg pisze jak byk wiec może być 10 - 13 czy tam 18 mg/kg


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 15:15 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Czy dobry? Się przekonamy. Chwilę temu zamówiłem 80 wiaderek. 1 paleta pełna, druga trochę niedopełniona. Raz się żyje. Zaryzykuję od nich.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 15:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 stycznia 2010, 00:15 - pt
Posty: 1133
Lokalizacja: Tczew ---- GPS N: 54° 5' 33" E: 18° 47' 18"
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolski leżak kombinowany
a co Bartek mieszać Ci się nie chce? Kup sobie wiertarkę FESTOOL'a a szybko cukier z wodą 3/2 ukręcisz ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 16:17 - śr 
adriannos pisze:
Chwilę temu zamówiłem 80 wiaderek. 1 paleta pełna, druga trochę niedopełniona.


Co mi wiadomo to na paletę wchodzi 36 wiaderek wiec jak zamówiłeś jedną i drugą nie pełną to gdzie 80 wiaderek :mrgreen:

u łysonia zamówiłeś ?


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 16:28 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
Do podkarmiania odkładów poszły u mnie 2 wiaderka. Do podkarmiania zimowego też wezmę zobaczymy jak przezimują.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 19:08 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Tazon, nie, na palecie są 44 wiaderka.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 19:09 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Ze strony łysonia.
DIAMANT syrop inwertowany
wartość
odb.osob. wiadro 15kg* 3,35 zł/kg
50,25 zł
paleta 44×wiadro 15kg 3,64 zł/kg
2402,40 zł

Chyba jeszcze ta osiemnastka ci na oczach siedzi i te matule kaukaskie :) A jak nie wierzysz, to zadzwoń i zapytaj.
Pozdrawiam serdecznie.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 19:38 - śr 

Rejestracja: 09 listopada 2011, 21:42 - śr
Posty: 450
Lokalizacja: Ruszajny k.Olsztyna
Ule na jakich gospodaruję: Dadant i 1/2 Dadanta.
Cena wcale nie taka rewelacyjna.

_________________
Pozdrawiam
Lopez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 20:48 - śr 
Podobny syrop zrobił na początku tego sezonu Cargil i pcha go za granicę bo u nas się nie sprawdził, krystalizował w plasrtrach nawet obsiadanych przez pszczoły. Nie wiem czy będzie to dobra pasza. Ja póki co podziękuję i zaczekam na opinię innych a zazimuję na tym co w zeszłym roku bo problemów z zimowlą nie miałem no i tańszy. :wink:


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:15 - śr 
adriannos, I łysoń wydymał cie na jakieś 300-400zł :mrgreen:

Nie dajcie się przez łysonia wydymać :D dzwońcie do cukrowni w poznaniu :D

do 4 palet po 3.10 zł/kg
powyżej 5 po 3.05zł/kg
i tak dalej :mrgreen:

tel : 618 463 512

adriannos pisze:
Tazon, nie, na palecie są 44 wiaderka.


W katalogu łysonia jest 36 wiadra 540kg


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:23 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Tazon, dobrałem jeszcze kupę pierdół do uli. Więc przy okazji niech sobie te sto złotych chłop zarobi. Albo zrezygnuje z zamówienia. Wsio ryba. Mam czas do sierpnia, bo na sierpień zamówione. I ilość na pewno się zwiększy, bo jeszcze znajomi się podpinają pod zamówienia. Teraz już jest 130 wiader.
Pozdrawiam

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:28 - śr 
adriannos pisze:
Więc przy okazji niech sobie te sto złotych chłop zarobi.


Nie jakieś tam 100zł tylko ok 500zł :mrgreen:


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:31 - śr 
adriannos, kup ten inwert ktoś musi go przecież przetestować. Wiem że Orion z Kłobucka handlujący Apifood miał w swojej ofercie APISWEET o identycznym składzie jak ten co podał Tazon na początku tego tematu, zresztą zobaczcie http://www.orionjk.com.pl/apisweet.html i już wycofali się z niego bo nie spełniał jakiś tam parametrów. Wczoraj dzwoniłem w tej sprawie do firmy Orion by dopytać o ten inwert z cukru. :wink:


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:40 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cordovan, w zeszłym roku orion miał apiinwertiix czy jakoś tak, nie chce mi się do piwnicy zchodzić po dekle z nazwą z wiadra. Na tym zeszłorocznym była rewelacja z zimowlą u mnie.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:44 - śr 
adriannos, Apifood , tez karmiłem tym właśnie z Oriona, producent Cargil. Orion tylko rozlewa. :wink:


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 21:45 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 marca 2012, 21:04 - czw
Posty: 3637
Lokalizacja: Góry Sowie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Cordovan, ja brałem ten droższy, wg mnie wyszedł Cargilowi.

_________________
"Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy." (Syr 11, 3);


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 22:03 - śr 
adriannos pisze:
Cordovan, ja brałem ten droższy, wg mnie wyszedł Cargilowi.
Nie powiedziałem że nie wyszedł, w tym roku jednak mają tylko Apifood. :wink:


Na górę
  
 
Post: 10 lipca 2013, 22:11 - śr 

Rejestracja: 21 czerwca 2013, 15:47 - pt
Posty: 306
Lokalizacja: SZCZECIN
Ule na jakich gospodaruję: dadant
A mam pytanie bo ja w tym roku chce pszczółki przezimować na Syrop pokarm dla pszczół wiaderka kanistry Apikel czy stosowaliście go ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 22:47 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
W Sielinku podawali że ktoś brał do testów cysternę syropu ktoś ma namiary kto to był ? jak mu przezimowały ? Co do ceny to jest niezła szczególnie dla tych co kupują wiaderka to zawsze - 10 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lipca 2013, 23:54 - śr 

Rejestracja: 17 grudnia 2007, 19:50 - pn
Posty: 411
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: wilekopolski
gabriela, apikela nie polecam. jak będziesz miała otwarty jeden kanister to zobaczysz co się przez zimę zrobi z tym syropem. a w ramkach kasza. może to tylko moje doświadczenie. ale niektórzy się na tym przejechali i drogi jest.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 08:36 - czw 

Rejestracja: 21 czerwca 2013, 15:47 - pt
Posty: 306
Lokalizacja: SZCZECIN
Ule na jakich gospodaruję: dadant
Dziekuje za informacje to chyba sama sytop z cukru bede robiła :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 09:10 - czw 
Tazon pisze:
Obrazek

DIAMANT - SYROP CUKRU INWERTOWANEGO
Jest to najwyżej funkcjonujący syrop na rynku pszczelarskim. Nie posiada w swoim składzie żadnych cukrów obciążających układ pokarmowy pszczół. Z uwagi na bardzo dobrą cenę tego produktu - nie ma on żadnych odpowiedników i jest najlepszym możliwym wyborem zarówno w karmieniu zimowym pszczół jak i karmieniu pobudzającym oraz karmieniu odkładów.

SUCHA SUBSTANCJA: 72%
pH: 4,0 - 6,0
Proces inwersji min 66% w przeliczeniu na suchą substancję.

Zawartość:
GLUKOZA: 33% (+/-5)
FRUKTOZA: 33% (+/-5)
SACHAROZA: 34% (+/-5)
KORELACJA PRZECIWDZIAŁAJĄCA KRYSTALIZACJI SYROPU

Najbezpieczniejszy dla produktu proces inwersji: Enzymatyczna

Nowość! DIAMANT Syrop inwertowany dedykowany do dokarmiania pszczół

Syrop otrzymany z cukru marki DIAMANT poprzez najbezpieczniejszy dla pszczół enzymatyczny rozkład do glukozy i fruktozy. Produkt wyprodukowany bez dodatku środków chemicznych w formie płynnej ułatwiającej spożycie. Cukry proste (glukoza i fruktoza) ułatwiają przyswajanie pokarmu. Korelacja glukozy/fruktozy/sacharozy przeciwdziałająca krystalizacji pokarmu (33 +/-5 /33 +/- 5/34 +/-5). Stabilne pH 4,0 – 6,0. Niskie Zabarwienie: max. 45 IU.


Witam chciał bym się zapytać czy ktoś już używał tego pokarmu i jakie są wasze zdania o tym pokarmie ??

http://lyson.com.pl/index.php?id_cms=15&controller=cms


Jestem Równie zainteresowanym tym pokarmem
Czy ktoś go miał ??????? i nie chodzi mi o wypowiedzi na temat innych pasz tylko DIAMANT Syrop inwertowany dedykowany do dokarmiania pszczół


Na górę
  
 
Post: 11 lipca 2013, 09:46 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Firma nie podaje ceny. Więc zadzwoniłem. I co się dowiedziałem ?
Cena jest "ruchoma". Zależy od ceny cukru.
Na dzień dzisiejszy wynosi 3.35 za kg we wiaderkach na palecie z dostarczeniem do mnie czyli woj. opolskie przy ilości od 1 do 4 palet. Za paletę muszę dodatkowo zapłacić 27zł, lub mieć taką samą na wymianę.
Gotóweczka dla kuriera nie wchodzi w grę.
Po zamówieniu otrzymujemy fakturę proforma. Płacimy na konto. Po wpływie środków - firma zleca wysyłkę.

O pozostałe szczegóły dzwońcie sami.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 09:57 - czw 
krzysglo, Mi tłumaczyła odwrotnie, rozmawiając z taka dużą firmą to trzeba improwizować ze się będzie brało dużo i dopiero pytać o jaką cenę z rabatem. Kobietę trzeba zachęcić do rozmowy, ja rozmawiałem z taką młodą kobietą bardzo miła była na każde pytanie odpowiedziała :oops:
Po jak zadzwonisz i się zapytasz po ile kg inertu to cię oleją po będą myśleli że konkurencja :haha:

Jak weżniesz cała cysternę to ci nawet na leasing dadzą :mrgreen:

Tak jak ja bym do ciebie zadzwonił i zapytał się po ile masz miód :)
a ty tyle i tyle jak byś nie skumał o co chodzi :mrgreen:
no to ja dziękuje :haha:


Na górę
  
 
Post: 11 lipca 2013, 10:03 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
Tazon pisze:
krzysglo, Mi tłumaczyła odwrotnie, rozmawiając z taka dużą firmą to improwizować ze się będzie brało dużo i dopiero pytać o jaką cenę z rabatem. Kobiele zachęcić do rozmowy.
Po jak zadzwonisz i się zapytasz po ile kg inertu to cię oleją po będą myśleli że konkurencja :haha:

Nie mówię, że firma jest "be" czy "cacy".
Wiem jak rozmawiać.
Podałem przykład - przy takiej ilości.
Nie muszę podszywać się pod konkurencję.
Żadna tajemnica. Rozmawiałem z Panem Dariuszem Klonowskim pod nr tel. 61 846 35 71.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 10:06 - czw 
krzysglo pisze:
Żadna tajemnica. Rozmawiałem z Panem Dariuszem Klonowskim pod nr tel. 61 846 35 71.


Na ten numer co ty dzwoniłeś to powinni cię przekierować na ten co ja ci podałem.

Dział inwertu i zamówienia po tym numerem tam kobieta odbiera bodajże

tel : 618 463 512


Na górę
  
 
Post: 11 lipca 2013, 11:06 - czw 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
Tazon, no widzę że Cię zmobilizowałem i działasz w temacie ;) dobrze, dobrze, działaj... może się coś dowiemy, pewnie jakieś cuda :D
Cordovan, nie wiem na czym zimowałeś i nie wnikam, ale te częste obloty zimowe i wielkie "kupki" o różnej konsystencji też o czymś świadczą... więc czy aby to taką dobrą paszę miałeś ? Popatrz ile Apifood ma hmf-u np a ile jest norma... u mnie w zeszłym roku apifood dużo skrystalizował, nie wiem czemu i nikogo za to nie obwiniam, może jakaś partia kiepska, może przegrzany gdzieś w transporcie albo ktoś coś pokombinował po drodze, bo nie brałem tego z "pierwszych rąk", a może też się z nawłocią trochu zmieszał i to było przyczyną... Co prawda przezimowało 100% ale pewna strata w pokarmie, bo nie dosyć że nie zużyły skrystalizowanego to jeszcze musiały włożyć pracę na jego wywalenie ;/ Czy ten z diamantu będzie dobry czy nie, nie wiem... ja tylko zaproponowałem Bartkowi (Tazonowi) żeby spróbować ;) Teoretycznie wydaje się ok a jak będzie to już praktyka pokaże ;)
krzysglo, jak dzwonisz i pytasz tylko o cenę to oni Ci mówią taką jak u Łysonia jest... rozmawiałem ostatnio o tym z nimi ;) a jak chcesz brać ilości bardziej hurtowe to automatycznie cena się zmienia i rozmowa też ;) to tak jak Bartek mówi ;)

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 14:11 - czw 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
W tamtym roku ten syropz Diamanta sprzedawał Orion pod nazwą apiinwertix. Sam zakarmiłem nim jedną pasiekę żeby mieć porównanie. Pszczoły go dobrze pobierały bo był rzadszy i bardziej słodki. Z powodu mniejszej ilości suchej masy trzeba go było trochę więcej dać. Zimowla niczym nie odbiegała od zimowli na Apifoodzie. Wiosenny rozwój podobny. Krystalizacja w ramkach tak jak i w Apifoodzie wystapiła dopiero na przełomie marca i kwietnia. Ale była trochę inna takie białe gródki otoczone syropem. Także główna różnica była w cenie i szybkości pobierania.
A jeżeli chodzi o krystalizacjie samego syropu tu mnie spotkała niemiła niespodzianka jeżeli chodzi o syrop z Diamanta -pokkrystalizował w wiaderkach orginalnie zamknietych i znam kilku pszczelarzy którym również syrop ten z daiamanta pokrystalizował w wiaderkach i paletokontenerach. Z tego też powodu Orion zrezygnował z dystrybucji syropu od Diamanta bo ma bardzo niestabilne zachowanie. Ale najprawdopodobniej do końca miesiąca znów będzie miał w ofercie inwert cukrowy o bardzo dobrych parametrach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 14:31 - czw 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
DROBNY pisze:
Ale była trochę inna takie białe gródki otoczone syropem.
dokładnie taką samą miałem sytuację, tylko że na apifoodzie ;/ co zatem mogło być przyczyną, bo nie ukrywam że zraziło mnie to trochu... poza tym tak jak pisałem zimowla OK

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 15:49 - czw 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
xsiek pisze:
Co prawda przezimowało 100% ale pewna strata w pokarmie, bo nie dosyć że nie zużyły skrystalizowanego to jeszcze musiały włożyć pracę na jego wywalenie

Ja to co było skrystalizowane częściowo wstawiłem po odsklepieniu miedzy czerw ( warunek silne rodziny). Ale w tym roku nie dokońca to się sprawdziło bo rozwój od 8 kwietnia był tak intensywny i nektarowanie roślin bardzo mocne, że jak ktoś w czas nie interweniował to pszczoły zalewały gniazdo. Dlatego ramki w których był skrystalizowany pokarm po zimie zostały w gnieździe jako żelazny zapas na bokach (przydał się podczas kwitnienia akacji) bez obaw,że przeniosą do miodni.
xsiek pisze:
dokładnie taką samą miałem sytuację, tylko że na apifoodzie ;/ co zatem mogło być przyczyną, bo nie ukrywam że zraziło mnie to trochu... poza tym tak jak pisałem zimowla OK

Ta zimowla była bardzo ciekawa.
1. Zimna i wczesna jesień,
2. Stabilna, bez wiekich skoków temperatury do końca lutego zmia.
3. Marzec ciepły. Pierwszy wiosenny oblot, pszczoły u wiekszości przezimowały w 100% matki zaczeły czerwić u mnie też na 200 rodzin chyba 2 szlak trafił.
4. Marzec/kwiecień zimny, powrót zimy ujemne temperatury prawie przez 3 tygodnie. Pszczoły nie mogą wylatywać z ula potrzebują wody, mają czerw muszą go karmić i grzać. Po tym okresie ule były bardzo suche.
5. Drug oblot wiosenny. W rodziny w których były za luźne gniazda i matki za bardzo się rozpędziły z czerwieniem - niespodzianka pszczoły nie przezimowały (u mnie poleciało 20 rodzin dokładnie je obejżałem i porównałem z innymi).
Pierwsza myśl -Oczywiście winny pokarm bo jest trochę skrystalizowanego, ale tak się działo na każdym pokarmie cukier izoglukoza, inwert. A to przeważnie była wina źle ułożonego gniazda i takiego przebiegu pogody tej zimy. Obserwowanie przyrody pozwala nam zrozumieć wiele zjawisk w niej zachądzących ale ona nas ciągle czymś zaskakuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 16:10 - czw 
DROBNY,
Witam
Co Na dzień dzisiejszy Orion - oferuje z pasz i w jakich cenach
:wink:


Na górę
  
 
Post: 11 lipca 2013, 20:41 - czw 

Rejestracja: 29 marca 2013, 21:08 - pt
Posty: 504
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowski wlkp
xsiek pisze:
dokładnie taką samą miałem sytuację, tylko że na apifoodzie ;/ co zatem mogło być przyczyną, bo nie ukrywam że zraziło mnie to trochu... poza tym tak jak pisałem zimowla OK


Po co się męczyć ,kupujesz Pan cukier diamant ,mieszasz i problem z głowy ,poddajesz pszczołom 3:2 ,taki po przerobie i zasklepieniu nie skrystalizuje Ci do przyszłego lipca 2014 . Kupujesz teraz cukier jest po 3 zł .
2,40 zł tyle Ci wyjdzie w przeliczeniu na suchą masę jezeli kupisz cukier po 3 zł.

3,35 ,a 2,40 :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 20:58 - czw 
xsiek, W makro można kupić www.makro.pl/shop/pl/office/product/199 ... iamant-1kg


Na górę
  
 
Post: 11 lipca 2013, 23:44 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
xsiek pisze:
krzysglo, jak dzwonisz i pytasz tylko o cenę to oni Ci mówią taką jak u Łysonia jest... rozmawiałem ostatnio o tym z nimi ;) a jak chcesz brać ilości bardziej hurtowe to automatycznie cena się zmienia i rozmowa też ;) to tak jak Bartek mówi ;)

Zadzwoniłem po informacje, o tę ilość. Tyle mnie interesuje.
Przy większej ilości cena spada - wiem o tym - Tak jest również w Orionie.

Podałem to co się dowiedziałem. Jeżeli to Wam nie odpowiada ?! - sami dzwońcie.

Bardzo dziwne jest dla mnie:
- brak płatności gotówką przy odbiorze (płatność z góry przelewem)
- brak oficjalnego cennika
- odpłatność na paletę

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lipca 2013, 23:45 - czw 
BoCiAnK pisze:
Witam
Co Na dzień dzisiejszy Orion - oferuje z pasz i w jakich cenach
Jak dzwoniłem to tylko Apifood po 2,90 brutto za kg jeśli kupisz całą paletę 44 wiadra. :wink:


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2013, 00:06 - pt 
Cordovan pisze:
Jak dzwoniłem to tylko Apifood po 2,90 brutto za kg jeśli kupisz całą paletę 44 wiadra. :wink:


to na co czekasz , dobra cena bierz chłopie bo z inwetami to jak z weglem czy bliżej zimy tym droższy :haha: :haha: :haha:


Na górę
  
 
Post: 12 lipca 2013, 01:36 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 października 2012, 17:46 - wt
Posty: 2279
Lokalizacja: Poznań- Trzek Mały
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie korp i 1/2
PASIG pisze:
Kupujesz teraz cukier jest po 3 zł .
2,40 zł tyle Ci wyjdzie w przeliczeniu na suchą masę jeżeli kupisz cukier po 3 zł.

3,35 ,a 2,40 :roll:


Jeśli cukier za 1 kg w torebce suchy to po przeliczeniu na suchą masę wyjdzie 3 zł no do ceny dodać trzeba koszt wody czasu i energii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 08:39 - pt 

Rejestracja: 28 grudnia 2012, 18:48 - pt
Posty: 2450
Lokalizacja: Kraków/Jura
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
krzysglo, koszt przesłania palety to ok 100 netto. Nie ma co się dziwić że nie chcą ryzykować że się rozmyślisz i będą musieli pokryć transport w te o nazad :)
Za paletę masz kaucje , chyba lepsze rozwiązanie niż jej zakup.
Jeżeli cena inwertu jest powiązana z ceną cukru to ciężko byłoby robić cennik, zwłaszcza że ceny zależą również od ilości .

_________________
Jedynie cenzor cesarski Jüang, Co umie dać się we znaki,
Nie żałuje swej pięknie haftowanej sukni, Pył ściera z uwagą, czyta. [Bo Juyi, Wiersze na ścianie]
http://www.pasiekatilia.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 09:45 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 16:05 - czw
Posty: 1054
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie
Ule na jakich gospodaruję: dadant i 18,5 D
Czemu inwert ma być droższy jak cukier ma tanieć cały czas bo limity na produkcję cukru zostały cofnięte i cukier będzie taniał i to sporo. Już widać obniżki. Trzeba czekać inwert też stanieje

_________________
Pasieka "Łapa" http://llapka.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 09:46 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lipca 2010, 10:15 - sob
Posty: 2911
Lokalizacja: Pogórze Izerskie
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 dadanta
asan pisze:
Jeżeli cena inwertu jest powiązana z ceną cukru to ciężko byłoby robić cennik,

Jak sobie z tym radzą producenci innych wyrobów,do wytworzenia których użyty jest cukier.Pączek w moim sklepie nie ma codziennie innej ceny .
Firma działajaca w branży cukierniczej potrafi prognozować i powiązać cenę wyrobu z ceną surowca.
Nie wiem czy jest branza ze stałymi cenami surowców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 09:58 - pt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
bonluk pisze:
Czemu inwert ma być droższy jak cukier ma tanieć cały czas bo limity na produkcję cukru zostały cofnięte i cukier będzie taniał i to sporo. Już widać obniżki. Trzeba czekać inwert też stanieje

Tak po 2017. Do tego czasu kwotowanie na cukier pozostaje a to co robi w tym roku diamant to tylko taka podpucha. Uruchomili linie do inwertu i muszą gdzieś go sprzedać bo przemysł nie chce od nich tego brać. Produkt zbyt niestabilny. A cukier tanieje bo mają pełne magazyny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lipca 2013, 10:31 - pt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 czerwca 2008, 11:35 - pn
Posty: 1851
Lokalizacja: Opolskie
asan pisze:
krzysglo, koszt przesłania palety to ok 100 netto. Nie ma co się dziwić że nie chcą ryzykować że się rozmyślisz i będą musieli pokryć transport w te o nazad :)
Za paletę masz kaucje , chyba lepsze rozwiązanie niż jej zakup.
Jeżeli cena inwertu jest powiązana z ceną cukru to ciężko byłoby robić cennik, zwłaszcza że ceny zależą również od ilości .

Takich rzeczy mi nie nie musisz tłumaczyć.
Wszystko jest wliczone w cenę.

Ale żeby w cukrowni nie wiedzieli po ile mają swój produkt, z którego robią następny produkt ?
Zastanów się.
Kampania buraczana się skończyła. Produkt wyceniony na magazynie czeka.

To są chwyty dla nieznających się w temacie.

_________________
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2013, 11:49 - pn 

Rejestracja: 19 lipca 2013, 09:22 - pt
Posty: 9
Ule na jakich gospodaruję: jestem fanem
Tazon pisze:
misza30, HMF ma być mniejszy niż 20 mg/kg pisze jak byk wiec może być 10 - 13 czy tam 18 mg/kg
Tazon pisze:
misza30, HMF ma być mniejszy niż 20 mg/kg pisze jak byk wiec może być 10 - 13 czy tam 18 mg/kg

Chciałem tylko wyjaśnić, że w przypadku wykorzystania enzymu do reakcji inwersji sacharozy i właściwych warunków tej reakcji HMF jest na poziomie ok. 2 ppm (mg/kg)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2013, 11:53 - pn 

Rejestracja: 19 lipca 2013, 09:22 - pt
Posty: 9
Ule na jakich gospodaruję: jestem fanem
[quote="DROBNY"]W tamtym roku ten syropz Diamanta sprzedawał Orion pod nazwą apiinwertix. Sam zakarmiłem nim jedną pasiekę żeby mieć porównanie. Pszczoły go dobrze pobierały bo był rzadszy i bardziej słodki. Z powodu mniejszej ilości suchej masy trzeba go było trochę więcej dać. Zimowla niczym nie odbiegała od zimowli na Apifoodzie. Wiosenny rozwój podobny....

Syrop cukru inwertowanego marki Diamant pojawił się na rynku dopiero niedawno. Nie było go w obrocie w ubiegłym roku i nie można go utożsamiać z przedstawionym przez Ciebie apiinwertixem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2013, 14:08 - pn 

Rejestracja: 19 lipca 2013, 09:22 - pt
Posty: 9
Ule na jakich gospodaruję: jestem fanem
Jeszcze może jedna kwestia dotycząca krystalizacji syropów cukru inwertowanego.
Tendencja do krystalizacji tych syropów zależy od stężenia i składu ( nie wspominam tu oczywiście o temperaturze). W podobnych warunkach krystalizować będzie roztwór cukru 2:1 (ok. 67%) jak syrop cukru inwertowanego (72% przy składzie cukrów -sacharozy, glukozy i fruktozy po ok. 33% licząc na suchą masę syropów).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2014, 22:44 - śr 

Rejestracja: 04 lutego 2014, 13:06 - wt
Posty: 43
Ule na jakich gospodaruję: dadan
Miejscowość z jakiej piszesz: Poznań
Zapraszam wszystkich zadowolonych z użytkowania syropu cukru inwertowanego DIAMANT - INVERTIX 72
Jedyny produkt bezpośrednio od producenta i to na bazie cukru, nie skrobi z pszenicy, kukurydzy, czy ziemniaka.
W tym roku oprócz wiaderek 15kg/660kg będą również hoboki 40kg/480kg, kontenery 1200kg oraz autocysterny. Stosujemy najlepszy cukier kat 1, który nie trafia na rynek, ani w paczce 1kg, ani w worku 25kg oraz bezpieczny system produkcji enzymatycznej. Niski HMF, odpowiednia gęstość i łatwy sposób dozowania znajdzie swoich klientów. Ceny zależne od opakowania i wielkości zamówienia (2,16 - 2,80 pln/kg) z dostawą we wskazane miejsce.
Telefon do DIAMANTA: 61 846 35 71; 61 846 35 12 ; 61 846 35 63


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2014, 22:50 - śr 
LELITTA,
Witam
Ciekaw Jestem zamówiłem Ciasto jeżeli Będzie OK i pszczółki zadowolone
Może mieć Pan gwarancję że zamówię i
LELITTA pisze:
syropu cukru inwertowanego DIAMANT - INVERTIX 72

ok 4 ton
tylko proszę podać skład


Na górę
  
 
Post: 12 lutego 2014, 22:57 - śr 

Rejestracja: 20 maja 2009, 18:07 - śr
Posty: 1680
Lokalizacja: Kraków, Połaniec
Ule na jakich gospodaruję: WP, WZ ---> wlkp
BoCiAnK, a mówiłem w zeszłym roku żeby spróbować :P

_________________
Matki i odkłady pszczele

Ramki pszczele


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji