FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 06:49 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17 sierpnia 2009, 22:35 - pn 

Rejestracja: 01 stycznia 2008, 13:47 - wt
Posty: 6
Lokalizacja: Brzozów
witam

Przekazuje zasłyszaną informacje odnosnie cukru "królewski", istnieją potwierdzone informacje o złym zimowaniu rodzin na tym produkcie tzn. słabnięcie rodzin jeszcze na jesieni., prawdopodobnie chemizacja procesu technoligicznego oczyszczania produktu... czy ktoś może potwierdzic tą informację? Interesuje mnie ten temat ponieważ własnie tym produktem obecnie rozpoczołem karmienie na zimę.

pozdrawiam symeos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 22:51 - pn 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 marca 2008, 22:33 - ndz
Posty: 983
Lokalizacja: Smęgorzów
Też karmie od połowy lipca królewskim i jak narazie niema nic co by mnie zaniepokoiło ale są to małe dawki rzadkiego syropu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 08:43 - wt 

Rejestracja: 16 listopada 2007, 16:38 - pt
Posty: 900
Lokalizacja: bieszczady
Ule na jakich gospodaruję: WP
W ubiegłym roku karmiłem cukrem królewskim i było wszystko OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 09:12 - wt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
Z moich obserwacji wynika że bardzo lubimy panikować ,z informacji jakie były w telewizji i internecie na wiosnę tego roku to nie powinniśmy mieć problemów z wyborem paszy na jesień ,dlaczego? ano bo większość pszczół miało nie przetrwać zimy, te które przetrwały miały opaść dzięki GMO,warrozie i wirusom.Nie wiem kto ma interes w sianiu paniki ale rzeczywistość nie jest taka straszna jak ją malują .Znam wielu pszczelarzy którzy mają nawet 300 pni i nie mają takich spadków rodzin jak by wynikało z relacji telewizyjnych.Przykład na 300 rodzin 10 nie wyszło z zimowli 2008/2009 Cukrem też karmią nie wypytują czy taki czy owaki ,i tak sprzedawca nie wie co tam jest w torebce a danie na zbadanie do laboratorium jeżeli ktoś ma kilka rodzin mija się z celem ,taniej będzie zlikwidować rodziny na jesień i kupić nowe wiosną .Nasze błędy w zazimowaniu rodzin tłumaczymy wszystkim tylko nie naszą winą i być może właśnie tu jest pies pogrzebany.
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 11:50 - wt 
mariuszm, prawie masz racje , wszyscy by chcieli aby nam ktoś powiedział , tak ten jest dobry tym karmcie , bo zawsze byłoby na kogo winę zwalic,co do wyginiecia pszczół miałem tą przyjemnosc mocne szły do zimowli początek zimy ciepły dzien pięknie się oblatywały za dwa tyg. podobna pogoda tylko z uli nic nie wylatuje zostały puste z pełnymi ramkami pokarmu - może nie wyginęło tak dużo ale jest jednak ale, pszczelarze poprostu maja durny wstyd przyznac się ze własnie jego to spotkało bardzo duzo znam takich co poszły mu rodziny ale w opwiesciach on ma wszystko oki,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 12:27 - wt 

Rejestracja: 25 września 2008, 11:18 - czw
Posty: 590
Lokalizacja: Wymysłów
birkut, nawet nie chodziło mi o to żeby winę zwalić na nasze błędy co uzmysłowić nam że troszkę za bardzo siejemy panikę .Tyle mówimy o cukrze buraczanym a zastanawiam się z czego robią inwert nigdzie nie spotkałem się z czego jest robiony lecz jaki ma skład (glukoza ,fruktoza sacharoza itd)może jest robiony z tego samego cukru buraczanego który jest tak szkodliwy jeżeli podajemy go sami bez pośrednictwa sklepów pszczelarskich
Pozdrawiam Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 16:36 - wt 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Od lat kupuję cukier ten najtańszy i nigdy nie zastanawiałem się nad tym , czy to "królewski", "książęcy" czy jak go tam zwał i do tej pory nie było żadnych problemów. Zimowałem także na cukrze trzcinowym z równym powodzeniem. Dlatego, nie lekceważąc problemu , odnoszę się do wszystkich doniesień z dystansem. Koncentruję się raczej nad prawidłową walką z warozą w ciągu całego sezonu pszczelarskiego a nie tylko w okresie końcowym , ponieważ uważam że to ona znajduje się u podłoża wszelkich naszych niepowodzeń.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 sierpnia 2009, 17:14 - wt 

Rejestracja: 01 stycznia 2008, 13:47 - wt
Posty: 6
Lokalizacja: Brzozów
dziekuje za opinie, osobiscie w tym roku akurat kupilem cukier krolewski i taka wiadomosc mnie doszla, ale po waszych wypowiedziach karmie dalej i jestem dobrej mysli, waroze i inne choroby trzymam krótko pozdrawiam

symeos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sierpnia 2009, 19:48 - pn 

Rejestracja: 05 czerwca 2008, 20:23 - czw
Posty: 451
Lokalizacja: podhale
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
ja od lat karmie cukrem Królewskim i rzadko mam jakis problem z zimowlą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2009, 07:45 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Ja od lat karmię cukrem z marketów , jak na razie wszystko w porządku.
Będąc teraz na urlopie w okolicach Suchej Beskidzkiej , rozmawiałem z pszczelarzem który twierdził że z jego koła po cukrze z marketów wygineło dużo rodzin . I że koło załatwiło w cukrowni cukier po 3.05 zł z gwarancją jakości . W TESCO jest po 2,49 tylko po 10kg na osobę . Jednago roku kupiłem trochę w LIDLU był jakiś galaretowaty po rozrobieniu z wodą .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 września 2009, 11:15 - wt 
na temat tego zakupionego w tesco a tego przez związek wypowiadał sie na tym forum bociank jezeli sie odezwie to poda link


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 października 2009, 12:21 - czw 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 czerwca 2009, 08:23 - pt
Posty: 1940
Lokalizacja: Kraków / Maków Podhalaski
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Dziś słuszałem w tv[P1] ,ż bedą kupowali 'surowy cukie trzcinowy" i go wybielali jak myślicie lepszy będzie niż buraczany?? Ale mnie troszeczke zdziwio słowo wybileany bo albo wybiela chlorkami albo wapnem ...

_________________
Pasieka Majowa Pszczela manufaktura


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji