FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW
http://forum.pasiekaambrozja.pl/

Jak to wytłumaczyć
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=52&t=1994
Strona 1 z 1

Autor:  Liberator [ 03 października 2009, 14:14 - sob ]
Tytuł:  Jak to wytłumaczyć

TUCSON, 31 sierpnia (UPI) - US Department of Agriculture naukowcy twierdzą, że odkryliśmy ciepła stanowi potencjalnie szkodliwych substancji w wysokiej syrop fruktozowy kukurydzy często do karmienia pszczół miodnych.

The study led by Blaise LeBlanc and Gillian Eggleston of the USDA's Carl Hayden Bee Research Center in Tucson showed heat can produce a potentially toxic substance, hydroxymethylfurfural, which might kill honeybees and endanger human health. Badania prowadzone przez Blaise LeBlanc i Gillian Eggleston Carl USDA's Hayden Bee Research Center w Tucson pokazał ciepła może powodować potencjalnie toksycznych substancji, hydroksymetylofurfuralu, które mogą zabijać pszczoły i zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

High-fructose corn syrup is fed to honey bees to increase reproduction and honey production, but it's also used as a sweetener in some soft drinks and various other human foods, the researchers said. High-fruktozowy syrop kukurydziany jest doprowadzany do pszczół miodnych w celu zwiększenia reprodukcji i produkcji miodu, ale również jako środek słodzący w niektórych napojów bezalkoholowych i inne środki spożywcze ludzi, naukowcy stwierdzili.

LeBlanc and Eggleston said that when exposed to high temperatures, the corn syrup can form the toxic substance and might be a factor in Colony Collapse Disorder, a mysterious disease that has killed at least one-third of the US honeybee population. LeBlanc i Eggleston powiedział, że po wystawieniu na działanie wysokich temperatur, syrop kukurydziany może stanowić toksycznych substancji i może być czynnikiem Colony Collapse Disorder, tajemnicza choroba, która zabiła co najmniej jednej trzeciej ludności USA pszczoły.

The scientists measured levels of the toxic substance in high-fructose corn syrup products from different manufacturers during a period of 35 days at different temperatures. Naukowcy zmierzony poziom toksycznych substancji w produkty o wysokiej fruktozy syrop kukurydziany od różnych producentów w okresie 35 dni w różnych temperaturach. As temperatures rose, levels of hydroxymethylfurfural increased, jumping substantially at about 120 degrees Fahrenheit. Jak temperatury wzrosły poziomy hydroksymetylofurfuralu wzrosła, skoki zasadniczo na około 120 stopni Celsjusza.

"The data are important for commercial beekeepers, for manufacturers of (high-frutose corn syrup) and for purposes of food storage. Because (corn syrup) is incorporated as a sweetener in many processed foods, the data from this study are important for human health as well," the researchers said. "Dane te są istotne dla handlowych pszczelarzy dla producentów (high-frutose syrop kukurydziany) i dla celów przechowywania żywności. Powodu (syrop kukurydziany) została włączona jako słodzik w wielu przetworzonych produktów spożywczych danych z tego badania są istotne dla człowieka zdrowia, jak również "naukowcy stwierdzili.

The study appeared in the Journal of Agricultural and Food Chemistry. Badania ukazał się w Journal of Agricultural and Food Chemistry.
© 2009 United Press International, Inc. All Rights Reserved. © 2009 United Press International, Inc.

Autor:  polbart [ 03 października 2009, 16:42 - sob ]
Tytuł: 

Tu jest cała strona i na niej jeszcze inne ciekawe linki
http://translate.googleusercontent.com/ ... I3i2A64WWA]

Autor:  Liberator [ 04 października 2009, 21:34 - ndz ]
Tytuł: 

Czyli co przez to rozumieć na syropach się nie znam
cytuję
syrop kukurydziany może stanowić toksycznych substancji i może być czynnikiem Colony Collapse Disorder, tajemnicza choroba, która zabiła co najmniej jednej trzeciej ludności USA pszczoły.

więc dlaczego jest tak zalecany do karmienia
[/b]

Autor:  polbart [ 04 października 2009, 22:39 - ndz ]
Tytuł: 

Też karmiłem pszczoły syropem z Cargila przez wiele lat.
Nie miałem problemów.
Cargill w Polsce nie robi syropu z kukurydzy tylko z pszenicy i z cukru buraczanego.
W zeszłym roku na jesieni jednak stwierdzilem że pasowałoby przejść z powrotem na cukier. Na wiosnę w tym roku się to potwierdziło. Nic wielkiego się nie działo ale pszczoły były jakieś inne. Wole dmuchać na zimne.
Wybrałem najlepszą wg mnie opcję jaka mogłem. Podkarmiłem wszystkie pszczoły cukrem z polskiej cukrowni z Torunia gdzie jest bielony wapnem a nie chlorkami.

Link umieściłem tak po prostu dla informacji.

Raczej nie tylko wysoka temperatura powoduje ze syrop z kukurydzy szkodzi pszczołom, także modyfikowana genetycznie sama kukurydza a może razem. HMF rzeczywiscie jest w tych syropach bardzo wysoki.
Przez wiele lat pszczelarze w Ameryce karmili tym syropem pszczoły i nic sie nie działo dopiero jak weszło GMO.

Naszemu znajomemu pszczelarzowi z Kanady Panu Pali z 6000 rodzin zjechało na 2000.
Twierdzi ze od GMO.
A dlaczego tak szeroko są propagowane syropy?
No po prostu, jak każdy "nowy" produkt.

Autor:  kometa [ 03 grudnia 2012, 01:08 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

http://translate.google.com/translate?d ... cides.html

Jak zaczęli pryskać kukurydzę imidaclopridem w 2004-05 r w USA to na efekty nie trzeba było długo czekac bo juz w 2006 r CCD sie ujawniło .
Zanim imidacloprid zniknie z syropów w Europie minie pewnie jeszcze kilka lat , a w cukrze pewnie tez siedzi i bedzie siedział jeszcze z kilka lat skoro nawet Polbat co roku zmienia cukier jak skarpetki to jest cos na rzeczy .

Autor:  górski_pszczelarz [ 03 grudnia 2012, 01:15 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Siedzi w syropach. Gdzieś jakieś opracowanie czytałem na necie na ten temat i syropach glukozowo-fruktozowych produkowanych z kukurydzy na której stosowano ten oprysk znajdują się śladowe ilości imidaclopridu.
Także jak zniknie to jeszcze będzie musiało parę ładnych lat upłynąć zanim ostatnie zapasy zostaną wykorzystane.

A wracając do zdania polbarta z 2009 dlaczego tak są syropy propagowane? Bo nie ma na nie rynku zbytu i chcą upchnąć w pszczelarstwo.

Autor:  kometa [ 03 grudnia 2012, 01:29 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Chcieli wytruć pszczoły komecie aby nie miał miodu i zbankrutował .:haha:
To dranie. Pocisli syrop pszczelarzykom i zbijaja teraz kokosy z importu .

Autor:  górski_pszczelarz [ 03 grudnia 2012, 01:34 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

zacytuje słynne powiedzenie krążące na forum:
"kasa, misiu, kasa..."
Wmawiają że dobre, wciskają i dopiero po paru latach okazuje się co w tym siedzi. Sam syrop jako taki szkodliwy nie jest. Ale jeśli zawiera w sobie truciznę to już problem. To tak jak by kogoś podtruwać arszenikiem w małych dawkach ;)

Autor:  kometa [ 03 grudnia 2012, 02:53 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Wszystkie drogi prowadzą do USA Monsanto i Niemcy Bayer ,przecież bayer wypusił na rynek imidacloprid. Ameryka i Europa jest pięknie skubana po kieszeni .
W dodatku banksterzy grabią na potęgę ,przykład z innego forum gość wziął 100tyś.zł pożyczki we frankach szwajcarskich po 5 latach spłacania musi spłacić jeszcze 120tyś.zł .

Nie ma żadnego kryzysu żywnościowego ,nie ma żadnego kryzysu na świecie ,sztucznie takie kryzysy się nakręca .
Bo skoro Argentyna ,Indie,Brazylia, Chiny i jeszcze kilka mniejszych państw wyżywią cały świat to po co europejczycy i amerykanie mają mieć lekko to bogate narody niech dostają leki ,które nie leczą ,niech dostają randaup i imidacloprid ,które trują . Narodami żyjącymi w niepewności jest łatwiej rządzić .
Co by się stało gdyby w Europie była sielanka?

Autor:  jędruś [ 03 grudnia 2012, 06:49 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Pożyczka to nie darowizna,trzeba oddać.A jak się nie ma pojęcia o różnicach kursowych bo chciwość zaślepia rozum to za brak wiedzy trzeba płacić.

Autor:  polbart [ 03 grudnia 2012, 09:43 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

kometa pisze:
http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&ie=UTF8&langpair=auto|pl&rurl=translate.google.pl&tbb=1&u=http://news.mongabay.com/2012/0405-hance_colonycollapse_pesticides.html

Jak zaczęli pryskać kukurydzę imidaclopridem w 2004-05 r w USA to na efekty nie trzeba było długo czekac bo juz w 2006 r CCD sie ujawniło .
Zanim imidacloprid zniknie z syropów w Europie minie pewnie jeszcze kilka lat , a w cukrze pewnie tez siedzi i bedzie siedział jeszcze z kilka lat skoro nawet Polbart co roku zmienia cukier jak skarpetki to jest cos na rzeczy .


2010, 2011,2012 - Diamant.
W tym roku był rewelacyjny, bielony wapnem.
Nie wiem, z której był cukrowni http://www.diamant.pl/cukrownie ale ogólnie jest lepszy od polskiego cukru. Chodzi mi o zawartość cukru w cukrze.

Pozdrawiam,
polbart

Autor:  sławek k.. [ 03 grudnia 2012, 17:48 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

polbart pisze:
ale ogólnie jest lepszy od polskiego cukru. Chodzi mi o zawartość cukru w cukrze.
Wszystkie te cukrownie produkują w Polsce,
Powielanie zasłyszanych plotek.Norma na cukier nie zmieniła się i ,,cukru w cukrze'' było i jest ok99,98%

Autor:  jino2 [ 03 grudnia 2012, 18:50 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

sławek k.., w podwójnie wybielanym NaCl też?

Autor:  Cezary256 [ 03 grudnia 2012, 19:11 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Pytanie mam takie: Czy jak pojadę do cukrowni, np. "Krasnystaw" to mam szansę tam na miejscu zakupić cukier, bezpośrednio od producenta w sklepiku przyzakładowym?? Żeby nie było, że liczę na jakieś straszne oszczędności, po prostu chciałbym kupić dobry cukier.

Autor:  jino2 [ 03 grudnia 2012, 19:47 - pn ]
Tytuł:  Re: Jak to wytłumaczyć

Cezary256, z tego co pamiętam to w Sokołowie Podlaskim w cukrowni był zawsze droższy niż w jakiejś hurtowni.
Rzecz jest w technologi wybielenia.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/