FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 08:26 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 listopada 2007, 21:49 - pn 
root Płeć:Mężczyzna
Administrator

PostWysłany: 2007-09-21, 08:19 Opinie na temat Inwertu... Odpowiedz z cytatem
Drodzy użytkownicy, pisze ten post w związku z problemem lub też dylematem dotyczącym podkarmiania gotowym syropem tudzież zwanym "Inwertem".
Słyszy się różne opinie na ten temat, chciałbym usłyszeć coś od was na ten temat , jak postrzegacie ten produkt Question jak w Waszym mniemaniu ma się on do późniejszego bytowania lub w ogóle istnienia rodziny pszczelej Question

_________________
Administrator
Powrót do góry

oro54 Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY

PostWysłany: 2007-09-21, 20:09 Odpowiedz z cytatem
Witam!
Najpierw należy uściślić pojęcia; o jakim produkcie mamy rozmawiać.
Inwert jest to produkt powstały z rozkładu sacharozy na cukry proste, zaś syrop glukozowo-fruktozowy (zwany izoglukozą) powstaje z hydrolizy skrobi, też na cukry proste, lecz zawiera jeszcze inne substancje np. dekstryny. Są to dwa różne syropy mające różne właściwości.
Z poważaniem oro54

leo38+ Płeć:Mężczyzna
2007-09-22, 21:31 Odpowiedz z cytatem
Ja karmie juz trzeci sezon syropem z cargilu jestem zadowolony nie zauwazylem zadnych skutkow ubocznych osobiscie polecam bardzo ladnie biora
henry650 Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY

PostWysłany: 2007-09-22, 21:55 Odpowiedz z cytatem
mozesz opisac co to jest bo ja karmilem w zeszlym roku syropem d03580 ale czesciowo sie skrystalizowal i pszczoly go wyzucaly na wiosne

leo38+ Płeć:Mężczyzna
ZAGLĄDAM CZĘŚCIEJ

PostWysłany: 2007-09-23, 20:38 Odpowiedz z cytatem
Dokladnie to jest to owszem krystalizuje na skrajnych plastrach nie ogrzanych dosc luzno i krysztaly nie sa twarde tylko mozna je rozetrzec w palcach zauwaz ze miody tez krystalizuja i pszczoly dobrze zimuja nawet teraz nawloc juz skrystalizowala w plastrach to nie jaest wg. mnie problem zlej zimowli pszczol jak co niektorzy sugeruja raz zrobilem eksperyment calkowicie skrystalizowane na beton plastry wlozylem na zime do gniazda 7 ramek pszczoly daly sobie doskonale rade.Pozdrawiam

root Płeć:Mężczyzna
Administrator

PostWysłany: 2007-09-28, 12:11 APIIInvert... Odpowiedz z cytatem
wiram was serdecznie, przepraszam , że nie miałem okazji się odezwać ale praca robi swoje... Wink.
Pisząc ten temat miałem na myśli w szczególności ApiiInvert - który mozna między innymi zakupić u Lysonia - syrop invertowany o wysokiej klasy czystości, produkt płynny wytworzony z sacharozy, fruktozy oraz glukozy.
dziękuje za wypowiedzi na ten temat, wiem że zdania na ten temat są podzielone i dlatego piszę o tym Wink.

_________________
Administrator

adam157 Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY

PostWysłany: 2007-09-28, 17:45 Odpowiedz z cytatem
Witam.
Od kilku sezonów karmię BIOINWERTEM produkowanym przez puławski Biowet, ze względu na późne pożytki (nawłoć, wrzos). Bardzo ładnie zimują, na wiosnę są w lepszej kondycji moim zdaniem lepiej niż na syropie cukrowym.
W 2006 karmiłem jeszcze na początku października, a mimo dość trudnej zimy na wiosnę nie miałem żadnych niespodzianek.

_________________
Pozdrawiam.
Adam

apaczpk Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY

PostWysłany: 2007-10-18, 17:36 Odpowiedz z cytatem
Bioinwetr z Puław i Apiinvert z Sudzucker jak najbardziej polecam.Nie krystalizuje,wiosną odsklepia się go jak świeżutko poszyty miód.W zeszłym roku kilka rodzin zakarmiłem apifortuną(IZOGLUKOZA) i w niektórych plastrach skrystalizowała-tak więc eksperymentów z izoglukozą już nie robię.


Na górę
  
 
Post: 14 marca 2008, 22:32 - pt 
BoCiAnK pisze:
root Płeć:Mężczyzna
Administrator

PostWysłany: 2007-09-21, 08:19 Opinie na temat Inwertu...
apaczpk Płeć:Mężczyzna
JESTEM NOWY

PostWysłany: 2007-10-18, 17:36 Odpowiedz z cytatem
Bioinwetr z Puław i Apiinvert z Sudzucker jak najbardziej polecam.Nie krystalizuje,wiosną odsklepia się go jak świeżutko poszyty miód.W zeszłym roku kilka rodzin zakarmiłem apifortuną(IZOGLUKOZA) i w niektórych plastrach skrystalizowała-tak więc eksperymentów z izoglukozą już nie robię.

Potwierdzam Izoglukoza krystalizuje w zimie. W ubiegłym roku przez zakarmienie Izoglukozą utraciłem 8 rodzin.
Izoglukozy nie polecam
Klemens


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji