FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:56 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 22 lutego 2011, 21:43 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
Apikan pisze:
No tak Bocianku. Miód po 40 zeta to i cukier drogi. U mnie miód po 20 a cukier 2,70. A tak na poważnie, pewnie kupujesz w małym polskim sklepiku. Te znienawidzone markety sprzedają taniej.


Tak ten cukier to III kategorii :leży_uśmiech:
W małych sklepikach jest po ponad 4 zł a w dyskontach można trafić limitowane promocje w cenie poniżej 3 zł Ja w Auchanie kupowałem ostatnio biały diament po 2.88 zł

Jutro będę w Makro zapytam się jaka cena przy zamówieniach paletowych za biały diament :)


Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 03:20 - śr 
Finał anomalii pogody. Zdrożeje prawie wszystko
dzisiaj, 00:09 JS / Polska i Świat TVN24

Według prognoz, cena chleba pod koniec roku może wynosić nawet pięć złotych. Produkty spożywcze mają podrożeć ze względu na anomalie pogodowe nawiedzające kraje eksportujące żywność. Rekordowe ceny na światowych rynkach osiąga także bawełna, co wpłynie na wzrost cen odzieży. Do tego należy dołożyć ciągle rosnące ceny benzyny i mediów. Ogólnie podrożeć ma prawie wszystko - dowiadujemy się z programu "Prosto z Polski".

Absolutnym rekordzistą podwyżek ma być cukier, którego cena prognozowana na koniec roku ma być większa o 150 proc. Krwawe zamieszki w Libii windują z kolei ceny ropy naftowej, której ten kraj eksportuje rocznie ponad 55 mln ton. Do tego artykuły budowlane i energia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 11:43 - śr 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Już jest tyle szumu, że chyba niedługo się ten marsz w górę skończy.

Pamiętacie taki film Mad Max :?: :leży_uśmiech:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 12:37 - śr 

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 08:57 - ndz
Posty: 86
Lokalizacja: mazowsze
Ule na jakich gospodaruję: WP
Wszystko przez UE bo zaczęli nam likwidować cukrownie co w sporej części się im udało.A na marginesie, to słyszałem w mediach, że od samego gadania podnosi się cena a co dopiero pisania.Aktualna cena w Auchan 2.94.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 13:31 - śr 

Rejestracja: 30 kwietnia 2010, 16:55 - pt
Posty: 586
Lokalizacja: Górale
Cukier drożeje a rolnicy tracą bo są już podpisane umowy kontraktacyjne na następny rok ale jeszcze przed podwyżką wiec cukrownie się obłowią a rolnicy zbankrutują a wtedy to za dwa lata będzie dopiero drogi cukier :bosie:

_________________
"Nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym"- Winston Churchill.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 15:25 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 13:04 - pn
Posty: 1015
Lokalizacja: olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
polbart trochę mniej na skróty bo cięszko zrozumieć

_________________
Ule Langstroth, Dadant stanowią 90% uli używanych w pszczelarstwie światowym pozostałe 10%stanowią tysiące modeli i form ozdobnych. J.Guth


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 15:50 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
No to byłem dziś w Makro cena za cukier biały diament w workach 10 kg - 41,80 zł brutto
Pakowany pojedynczo jeszcze ze starej dostawy ciut poniżej 4 zł/kg :) w Auchanie cukier limitowany po 2.94 zł/kg. max zakup 10kg.
Jakoś sobie nie wyobrażam żeby cena miodu pozostała na poziomie ubiegłorocznym :nonono:
To po ile będzie w tym roku rzepakowy ?? hhee 40-50 zł/kg.

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 21:46 - śr 
Witamina pisze:
No to byłem dziś w Makro cena za cukier biały diament w workach 10 kg - 41,80 zł brutto
Pakowany pojedynczo jeszcze ze starej dostawy ciut poniżej 4 zł/kg :) w Auchanie cukier limitowany po 2.94 zł/kg. max zakup 10kg.
Jakoś sobie nie wyobrażam żeby cena miodu pozostała na poziomie ubiegłorocznym :nonono:
To po ile będzie w tym roku rzepakowy ?? hhee 40-50 zł/kg.

Pozdr
Witamina

Miodek może być w takiej cenie ,ale kto go kupi. No może paru się znajdzie ,a reszta oleje miodek kupując swoje ulubione :piwko: Takie są realia. Klient decyduje ,a nie sprzedający. A zachęcić można tylko ceną,czyli rzepakowy po 25 ,chyba ,że kilka ton na skup po 15 zł:leży_uśmiech: :leży_uśmiech:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 22:18 - śr 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 października 2009, 12:44 - czw
Posty: 3145
Lokalizacja: Olsztyn
Ule na jakich gospodaruję: KLASYCZNY WIELKOPOLSKI
Marek Podlaskie pisze:
A zachęcić można tylko ceną,czyli rzepakowy po 25 ,chyba ,że kilka ton na skup po 15 zł:leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Trzeba podnieśc ceny nie oszukujmy się .Dzis słyszałem że baryłka ropy najdrorzsza od 3 lat.paliwko tez pójdzie do góry.
Myśle że za rzepak minimum 28 zł a i pewnie po 30zł się znajdą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lutego 2011, 22:28 - śr 
mendalinho pisze:
Marek Podlaskie pisze:
A zachęcić można tylko ceną,czyli rzepakowy po 25 ,chyba ,że kilka ton na skup po 15 zł:leży_uśmiech: :leży_uśmiech:

Trzeba podnieśc ceny nie oszukujmy się .Dzis słyszałem że baryłka ropy najdrorzsza od 3 lat.paliwko tez pójdzie do góry.
Myśle że za rzepak minimum 28 zł a i pewnie po 30zł się znajdą

To jaka to podwyżka. :do bani: Ceny tegoroczne. Jak podnosić to na 40-50 zł,tylko jak już pisałem czy będą chętni. Bo chleb trzeba kupić ,kiełbaskę też ,ale już miód nie koniecznie. Pracuję z ludźmi ,którzy w życiu miodu nie jedli. I nie dlatego ,że nie lubią ,bo skąd maja wiedzieć jak smakuje :mniam miodek: skoro nigdy nie jedli. Nie ma takiej potrzeby i nawet nie pytają czy mam miód.A stałym klientom trudno powiedzieć ,stary trochę drożej będzie .To się obrazi i kupi u innego ,droższy ,ale kupi.Taka to jest mentalność człowieka :piwko:
Ale za PODWYŻKĄ ,jestem całkowicie :brawo: :brawo: :piwko:
Może wydzielmy odrębny post ,bo tu miało byc o apifondzie,więc moderator niech wydzieli wątek podwyżek itp. Szkoda tematu apifonda :czatownik:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 lutego 2011, 23:40 - pn 
http://cgi.ebay.de/Apifonda-Futterteig- ... 2c59a51632
To znalazłem na ebayu i za nic nie wychodzi cena 84 zł.Więc jak to jest.Apifonda drożeje w Polsce ,SPEKULANCI twierdzą ,że musieli podnieść cenę.A tu proszę po drugiej stronie granicy cena 64 zł? Czy taka cena jest możliwa i aktualna?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 00:09 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
Ja kupowałem kilka dni temu w lubelskim apisie apifonde po 12,50 za 2,5 kg.co daje 75zł za 15 kg.

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 00:15 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 czerwca 2009, 23:59 - czw
Posty: 8680
Lokalizacja: Ciemnogród 724227381
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
Marek Podlaskie pisze:
To znalazłem na ebayu i za nic nie wychodzi cena 84 zł.Więc jak to jest.Apifonda drożeje w Polsce ,SPEKULANCI twierdzą ,że musieli podnieść cenę.A tu proszę po drugiej stronie granicy cena 64 zł? Czy taka cena jest możliwa i aktualna?


nie wiem jaki ma sens takie gdybanie ze za granica kosztuje tyle a tyle... zaden drobny pszczelarz nie pojedzie i nie zamowi tira takiego żarcia... jak sie jest duzym to mozna zamawiac bezposrednio u producenta... a jak sie jest malym to sie płaci ile powiedzą bo taka jest prawda... w interesach nie ma miejsca na sentymenty a każdy pretekst jest odbry żeby podnieść cene... ludzie zajmuja się handlem dla zarobku etyka już dawno poszła na bok, media odgrywają tu ważną role bo sieją panikę... steruja większością naszego ciemnego narodu jak owieczkami, jak w telwizji mówią że chleb zdrożeje o 20gr to do tygodnia wszedzie podwyżka o te wspomniane 20gr albo więcej, ciekawe dlaczego nie reagują równie szybko gdy ceny spadają???

_________________
sprzedam korpusy wielkopolskie i dadant produkcja babik nowe i używane 724227381


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 00:18 - wt 
Wyżerka apifondy :mniam miodek:
http://www.youtube.com/watch?v=toqS6WVMgVw

Znowu trafiłem na niemiecki filmik :śmieję się z ciebie: ,a czy Wy juz daliscie ciasto czy jeszcze czekacie? :bosie: Sezon juz tuż, tuż nie dziwcie sie ,ze apifonda drożeje przeciez trzeba zarobić na pszczelarzykach , aby mozna było 3 obiady dziennie jeść i wozić sie limuzynami.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 07:55 - wt 

Rejestracja: 13 listopada 2010, 22:09 - sob
Posty: 463
Lokalizacja: ALEKSANDROW KUJ
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski styropianowy
U mnie(Toruń) cukier 2 tygodnie temu kupiony po 2.9 zł.Wczoraj w real cena 4,3zł.Chyba musi być coś na rzeczy,ze tak drożeje.

_________________
Pozdrawiam Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 09:10 - wt 

Rejestracja: 15 września 2009, 23:27 - wt
Posty: 6074
Lokalizacja: Stara Słupia
Ule na jakich gospodaruję: Langstroth 3/4
Miejscowość z jakiej piszesz: Słupia
Cukier na giełdzie w Londynie zaczął spadac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 marca 2011, 09:58 - wt 

Rejestracja: 10 stycznia 2011, 17:43 - pn
Posty: 764
Lokalizacja: łódzkie
a wczoraj do naszego koła zamówiliśmy Ciasto dla pszczół po 65 zł za 15 kg i syrop APIFOOD po 2,68 + koszty dostawy cena się nie zmieniła w stosunku do tego co sam brałem ponad tydzień temu. jednak chyba nie każdy spekuluje chcąc się szybko dorobić na pszczelarzach.
tel 34 317 21 21 do Oriona


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:11 - ndz 
http://www.lyson.com.pl/p3028235_apifon ... nnego.html
Jakiś dziwny zbieg okoliczności Apifonda jest niedostępna? :szok: Pewnie myślą jaka cenę za///////////////ć ,żeby trochę kasy wygarnąć ,bo na tym polega ten biznesik. :wnerw:
W w Niemczech nadal 16 euro :brawo: :brawo:
http://pszczelnictwo.com.pl/apifortuna_ ... _1292.html
A tu apifortuna -brak.Co znowu pewnie ina cena? :nonono:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 06 marca 2011, 22:27 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 stycznia 2011, 12:37 - ndz
Posty: 475
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Ule na jakich gospodaruję: Wlkp korpusowe jednościenne
hehe już minimum od tygodnia brak u łysonia i łukasiewicza trzymają zapasy i czekają na spore zyski :rolf: biznes to kasa :rolf:

Pozdr
Witamina


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 17:21 - sob 

Rejestracja: 03 czerwca 2010, 17:25 - czw
Posty: 238
Lokalizacja: woj lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: Wielkopolskie
Mam pytanie w jakiej temperaturze przetrzymuje(PRZECHOWUJE) się apifonde?;]
Pozdrawiam :papa:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 17:24 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lipca 2008, 11:02 - pt
Posty: 5589
Lokalizacja: Łaziska Górne
Ule na jakich gospodaruję: wlkp.
skoro nie ma nic na opakowaniu, to temp jest nieistotna w normalnych granicach. Przyjmij "w pokojowej lub niższej" i będzie OK :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 marca 2011, 17:26 - sob 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 09:21 - pn
Posty: 1610
Lokalizacja: Wawa
Niema i na razie nie będzie Niemcy i Francja wstrzymały dostawy.
Ale dobra wiadomość że będą sprowadzać w granicach 2zł z groszami, około 3zł.
Spoko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji