FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 14:45 - pt

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 maja 2013, 10:12 - wt 

Rejestracja: 05 maja 2013, 14:28 - ndz
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: w poszukiwaniu
witam ponownie...

temat może i dziwny ale dla mnie ważny.. jak wiecie mam działkę z domkiem 700m2 gdzie będą dwa ule - jak to "zabezpieczyć" przed psem który generalnie mieszkać będzie w domu a biegał po działce?? myślałem o jakimś odgrodzeniu terenu powiedzmy +1 - +1,5mb wokół uli dodatkowym parkanem/siatką (wys 1,0m) z wejściem zamykanym.. jak sobie poradziliście z takim tematem o ile oczywiście macie taki problem...??

ule będą ustawione przy siatce, myślałem jeszcze o posadzeniu jakiegoś żywopłotu aby oddzielić ule od siatki aby je ochronić i zasłonić trochę...

ten sam problem dotyczy ewentualnego kota mieszkającego w domu... o ile będzie on rzadziej wychodził na zewnątrz bo jest (jak to kot) trudniejszy do upilnowania przy latających stworzonkach... wolałbym aby nie uczył się na użądleniach, że nie opłaca się polować na pszczółki :oops:

co o tym sądzicie??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 10:17 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 stycznia 2011, 17:54 - śr
Posty: 3365
Lokalizacja: Lubelskie.51°10'51.50"N 22°35'32.23"E
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski DanLan 435/170
pszczelarek pisze:
co o tym sądzicie??

Jak będziesz miał odpowiednie pszczoły to nie będzie żadnych problemów z użądleniami jedyny problem jaki może być te sikanie na ule :haha:

_________________
Wiesiek33

TANKUJĘ TYLKO NA-PKN ORLEN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 10:26 - wt 
Pies do pasieki pójdzie tylko raz. :haha: A kota pszczoły nie ruszają.


Na górę
  
 
Post: 07 maja 2013, 10:33 - wt 

Rejestracja: 05 maja 2013, 14:28 - ndz
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: w poszukiwaniu
wiesiek33 pisze:
Jak będziesz miał odpowiednie pszczoły to nie będzie żadnych problemów z użądleniami jedyny problem jaki może być te sikanie na ule :haha:


więc zrobię te ogrodzenie siatkowe aby przynajmniej ule nie były osikiwane - będzie przyjemne (kącik pszczół) i pożyteczne zarazem...

kolopik pisze:
Pies do pasieki pójdzie tylko raz. :haha: A kota pszczoły nie ruszają.


wolałbym aby nie miał przygód (pies) nawet ten "jeden raz"... pszczoły kota może i nie ruszają ale kot pewno będzie za nimi ganiał.. cóż - życie pokaże co i jak w tym temacie się rozwinie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 10:42 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 18:56 - czw
Posty: 660
Lokalizacja: Sierzchowy, powiat Rawa Mazowiecka
Ule na jakich gospodaruję: 1/2 D, www.pogodnypiatek.pl
Moja suka poluje na pszczoły, trzmiele i osy. Nie wiem, czemu wciąż to robi - czasem przecież widzę, że ma pożądlony język. Gania za owadami mimo wszystko. Może lubi coś przegryźć na ostro ;) ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 16:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lutego 2010, 16:16 - sob
Posty: 3884
Lokalizacja: Małopolska
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolski
mój pies też poluje na pszczoły. Kiedyś myślałem że może dlatego że są "słodkie" jeśli wracają z pożytku to coś tam miodku niosą. Ale sam już nie wiem.

_________________
Matki pszczele oraz odkłady Carnica Celle, AGT, Buckfast, Elgon z Pasieki Górskie Miody
http://www.gorskie-miody.pl/matki-pszczele/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 20:00 - wt 

Rejestracja: 05 maja 2013, 14:28 - ndz
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: w poszukiwaniu
czyli de facto płotek pomoże tylko "anty-sikaniowo" na ule... ale dobre i to :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 21:22 - wt 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
Albo pszczoły , albo piesek. Kudłaty i czarny wzbudza w pszczołach atawistyczną chęć obrony. Nie ma na to sposobu, jeśli pies nie będzie miał gdzie uciec to mogą zażądlic go na śmierć. Mojemu znajomemu tak załatwiły całkiem spokojnego boksera. To razcej pszczoły zainstaluj wysoko, tak aby nie latały na wysokości pieska, na rozoważ umieszczenie uli na strychu - widziałem teakie rowiązanie i fajna sprawa, żadnego zagrożenia dla sąsiadów czy domowników bo pszczółki latają wysoko nad głowami. Jeśli płotek wokół pszczół to szczelnie odeskowany i na jakie 3metry wysoki. Nie będzie ładnie, ale bezpiecznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 21:58 - wt 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2012, 20:51 - pn
Posty: 2203
Lokalizacja: Lubelskie
Ule na jakich gospodaruję: warszawski, ostrowskiej
pszczelarek, mój (owczarek niemiecki) chodził ze mną i chętnie łapał - oczywiście do czasu. Później tarł pyskiem o trawę. Teraz mam spokój nawet w zimie tam nie chodzi. Omija to szerokim łukiem :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 22:09 - wt 

Rejestracja: 05 maja 2013, 14:28 - ndz
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: w poszukiwaniu
manio pisze:
Albo pszczoły , albo piesek.

chciałbym uniknąć takowego wyboru, choć jak widzę niebezpieczeństwo jest znaczne mimo wszystko...

manio pisze:
Kudłaty i czarny wzbudza w pszczołach atawistyczną chęć obrony.

tu nie ma problemu - piesek (jedynej dla mnie słusznej rasy) Basset Hound tricolor...

manio pisze:
To raczej pszczoły zainstaluj wysoko, tak aby nie latały na wysokości pieska, na rozoważ umieszczenie uli na strychu - widziałem teakie rowiązanie i fajna sprawa, żadnego zagrożenia dla sąsiadów czy domowników bo pszczółki latają wysoko nad głowami.

to jest jakieś rozwiązanie bo mam akurat w tym domu balkon akurat na dwa ule - tyle tylko, że będzie wtedy używany tylko na pszczółki i do niczego innego.. ale opcja warta rozważenia.. czy ktoś ma coś takiego - tzn trzyma ule na balkonie??

manio pisze:
Jeśli płotek wokół pszczół to szczelnie odeskowany i na jakie 3metry wysoki. Nie będzie ładnie, ale bezpiecznie.

czyli wyjdzie taki "komin" trochę.. nawet powiedziałbym przepisowy bo zdaje się, że są takowe przepisy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2013, 22:18 - wt 

Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 20:28 - wt
Posty: 313
Lokalizacja: Szydłowiec
Ule na jakich gospodaruję: wielkopolskie
moja suka poszła dwa razy i się nauczyła że się tam nie chodzi ale ja mam dość sporą działkę więc miała gdzie uciec..

nie trzeba pszczół stawiać wysoko. Wystarczy żywopłot dookoła i pszczoła wylatując z ula leci wysoko do góry i wraca w podobny sposób... Ja z braku miejsca postawiłem 3 m przed trzema ulami przyczepę od ciągnika i specjalnie się przyglądałem jaka będzie reakcja.. Pszczoły wracają do ula z dużej wysokości i wylatują prosto w górę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2013, 22:41 - śr 

Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 23:35 - śr
Posty: 4140
Lokalizacja: Ełk
Ule na jakich gospodaruję: 1/2D
poczytaj wątek "pszczoły w mieście" jest tam nawet zdjęcie uli zamocowanych na ścianie bloku mieszkalnego :), więc balkon to juz zupełny luksus . Masz za mała działkę aby obyło się bez konfliktów. Miałem kiedyś buldożka francuskiego , szybko pszczoły go nauczyły że jak jechał ze mną na działkę z pszczołami to po wyjściu z samochodu natychmiast dawał nura pod samochód i nigdy nie wyłąził, bo zaraz go żądliły w uszy . Był czarny z białym krawacikiem i budził w pszczołach autentyczną wściekłość, nawet jak rzepak kwitł za płotem , pszczoły miały zajęcie a ja wirowałem miód w szortach i czapce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 maja 2013, 23:12 - śr 

Rejestracja: 05 maja 2013, 14:28 - ndz
Posty: 9
Lokalizacja: mazowieckie
Ule na jakich gospodaruję: w poszukiwaniu
manio pisze:
poczytaj wątek "pszczoły w mieście" jest tam nawet zdjęcie uli zamocowanych na ścianie bloku mieszkalnego :), więc balkon to juz zupełny luksus .

przeczytałem cały wątek.. co prawda teraz jeszcze mieszkam w Warszawie ale już niedługo będzie to Duchnów więc problem "miasta" zniknie..

manio pisze:
Masz za mała działkę aby obyło się bez konfliktów. Miałem kiedyś buldożka francuskiego , szybko pszczoły go nauczyły że jak jechał ze mną na działkę z pszczołami to po wyjściu z samochodu natychmiast dawał nura pod samochód i nigdy nie wyłąził, bo zaraz go żądliły w uszy . Był czarny z białym krawacikiem i budził w pszczołach autentyczną wściekłość, nawet jak rzepak kwitł za płotem , pszczoły miały zajęcie a ja wirowałem miód w szortach i czapce.


no działki nie powiększę na razie - choć jest możliwość dokupienia kolejnych 600m2... może kiedyś??? teraz jest 700m2 i tyle... na niej domek prawie w centrum 40m2 powierzchni + drugie tyle na pięterku... wychodzi na to, że ule będą pod parkanem i "w opłocie o wysokości 3,0m" aby uniknąć problemów... jedynie czego się boję to tego, że na działce jest sporo pożytku własnego (drzewa, krzewy i kwiaty) - więc jest "pole rażenia" z psem... no ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...

jestem dobrej myśli - dzięki Wszystkim za wsparcie :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2013, 14:53 - czw 

Rejestracja: 18 marca 2012, 21:14 - ndz
Posty: 247
Lokalizacja: 7A
Ule na jakich gospodaruję: wlkp
Ja mam buldożka francuskiego - dostał w ub. roku podczas przeglądu z 6 żądeł, od tego czasu pasiekę omija szerokim łukiem, czasem bawi sie jakas znaleziona na ziemi ale b. ostrożnie. Kota nie ruszają, bardzo często wygrzewa się na metalowych daszkach uli /zasiedlonych/ :D
Uli 8szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji