FORUM PSZCZELARSKIE "AMBROZJA" WITA MIŁOŚNIKÓW

Miód Pasieka Ule Matki - Pszczelarstwo to Nasza pasja.
baner czasopisma Pasieka Portal Pszczelarski
Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 00:36 - sob

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 listopada 2008, 21:17 - ndz 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2008, 18:48 - czw
Posty: 926
Lokalizacja: Kraków/Łękawica
Opiszcie tu jak prowadzicie swoje zeszyty pasieczne (jeśli to nie jest jakaś wielka tajemnica:)Smile) Jak robicie notatki ?? w jakich zeszytach itp. Ja osobiście nie prowadzę jeszcze takowego zeszytu bo na razie wszytko zapamiętywałem. Ale w przyszłym sezonie mam zamiar zrobić takie według Kalinowskiego. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2008, 21:24 - ndz 

Rejestracja: 30 września 2008, 22:19 - wt
Posty: 199
Lokalizacja: Lubień-Małopolska
Cytuj:
Opiszcie tu jak prowadzicie swoje zeszyty pasieczne (jeśli to nie jest jakaś wielka tajemnica:)) Jak robicie notatki ?? w jakich zeszytach itp. Pozdrawiam.

Obecnie zapisuje w kalendarzu tylko istotne informacje np. kiedy obleciały się pszczoły, ile czerwiu jest przy przeglądzie na wiosne, kiedy zakwitł podbiał itd. . Po paru sezonach wiem gdzie jest moja pasieka w danym momencie do poprzednich sezonów i co mogę oczekiwać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 listopada 2008, 22:44 - ndz 
Zazwyczaj zapisuję pochodzenie matki , rasa/linia jej wiek kiedy poddana i początek czerwienia , i każda rzecz związaną z pojawieniem się mateczników , wtedy masz wgląd kiedy musisz iść na przegląd i czego szukać
Kiedy dodałem węzę ,korpus miodni ,
Jak jest coś nie tak to co i co zrobiłem w kierunku tym daty leczeń np polewanie miksturą ,
i naj ważniejsze ile rodzina dała miodu przy sile porównywalnej z innymi
notatki są istotne bo wiesz wszystko o rodzinie i jej stanie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 listopada 2008, 21:24 - pn 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lipca 2007, 21:17 - sob
Posty: 1939
Lokalizacja: kraśnickie
Ule na jakich gospodaruję: Ostrowska + 1/2 wielk
oprócz tego w większej pasiece warto zapisać zachowanie rodzin by można byłoby wyeliminować niepotrzebne cechy w mniejszych pasiekach niemusowo tego zapisywać ponieważ niepożądane cechy wpływają na naszą pamięć.

_________________
Choć człek ukuje ze stali ,
to i tak mu czas obali.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 listopada 2008, 22:19 - czw 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 grudnia 2007, 15:35 - sob
Posty: 3496
Lokalizacja: ślonsk
Jak się ma 2 rodziny to sie pamienta co ijak ale jak sie ma parenascie albo paredziesiad to trzeba zapisywać. Ja to robie tak przu 1 przeglondzie na wiosne czytam kartkie co na jesieni zostawiłem w tym ulu. Pierwsze czy jest matkai jaka czy jest czerw i na ilu ramkach ile odsklepiłem zimowego pokarmu i czy rodzinie wystarczy pokarmu i data np. 10 03 08r matka widoczna 4 czerwiu odsklepiłem 1 ramkie i dołozyłem 1 suszu z ramką trutową a jak matką niewidoczna to jak są jajeczka to pisze OK. Nastempnie jak zdejme daszek to czytam moje zapiski ja to nazywam DYKTANDO i wiem diedy zaglondałem do tej rodziny i wiem jaka jest sytuacja. Pozdrawiam miły_marian


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2008, 20:09 - sob 
Pszczelarz Roku 2019
Pszczelarz Roku 2019
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 listopada 2008, 23:00 - pn
Posty: 4573
Lokalizacja: stare polichno
Przez kilkanaście lat robiłem zapiski dotyczące pory zakwitania roślin miododajnych,ale teraz już nie potrzebuję.Zaobserwowałem,że cykl zakwitania jednej rośliny po drugiej jest zawsze taki sam.Wystarczy znać np.termin zakwitnięcia iwy i już wiadomo kiedy zakwitną inne gatunki wierzb/u mnie jest ich kilkanaście/, klonów, mniszka itp.
Notatek dotyczących poszczególnych uli nie prowadzę,ponieważ mam to w jednym palcu/mało rodzin,brak sklerozy/.Za to zeszyt z wpisem wszystkich stosowanych leków,jest obowiązkowy.
Z poważaniem-Janusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

   baner na stron                



Chcesz zareklamować swoją stronę na naszej skontaktuj sie z Administratorem


"Wszystkie prawa zastrzeżone"©. Zakaz powielania i rozpowszechniania treści oraz zdjęć z forum bez zgody autora i Administracji